ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

نوع پوشش همسر | اختلاف زوجین بر سر نوع پوشش


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با نوع پوشش همسر پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


دعوا بر سر نوع پوشش همسر یکی از موضوعاتی که بسیاری از زوجین، به‌خصوص زوج‌های جوان را دچار دعوا و کشمکش‌های آزاردهنده‌ می‌کند. در واقع نارضایتی مردان از نوع پوشش همسرشان ناشی از تفاوت اعتقادات آن‌ها می‌باشد وسرمنشأ اختلافات و تعارض‌های زیادی می‌شود که حتی در بسیاری از موارد به طلاق و جدایی می‌انجامد. البته باید به این نکته توجه داشت که این موضوع مختص زنان نیست. زیرا با گسترش پدیده مدگرایی در میان مردان بعضا مردانی را مشاهده می کنیم که پوشش مناسبی ندارند و همین امر در مورد آن ها و همسرانشان صدق می کند.
به منظور پایان دادن به کشمکش ها می توان با بیان دیدگاه ها و خواسته ها یک پوشش مناسب در شان موقعیت اجتماعی و اعتقادات فرهنگی و مذهبی طرفین مشخص کرد. مشاورین خانواده در این زمینه می توانند با ریشه یابی مشکلات و ارائه راهکارهای مفید و کاربردی زوجین را در حل مشکلاتشان یاری رسانند. برای کسب اطلاعات در خصوص مشاوره خانواده کلیک کنید.

تماس با مشاور 

 

پیشگیری از دعوا بر سر نوع پوشش همسر

این نکته بسیار اهمیت دارد که شما تکلیف برخی از مسائل را پیش از آغاز یک رابطه جدی مشخص کنید. اختلاف فرهنگی در ازدواج و اختلافات مذهبی زوجین از جمله موارد مهمی است که می تواند به اختلافات زوجین دامن بزند. بنابراین زوجین باید به اعتقادات مذهبی یکدیگر پیش از آغاز زندگی مشترک توجه کنند.
 

اینفوگرافیک نوع پوشش همسر

اینفوگرافیک نوع پوشش همسر

روشن و واضح صحبت کنید

بسیاری از دعوای بین زوجین، ناشی از بیان نکردن خواسته‌ها پیش از ازدواج به‌طور واضح است. برای مثال مردی با عقاید مذهبی را در نظر بگیرید که پیش از ازدواج می‌گوید، می‌خواهم همسرم پوشش مناسب با عرف و شرع داشته باشد. در نظر بگیرید که تعاریف افراد مختلف از پوشش مناسب کاملا با یکدیگر متفاوت است. ممکن است از نظر یک نفر پوشیدن مانتو کاملا مناسب محسوب شود. اما همسرش تنها چادر را به‌عنوان یک پوشش کامل قبول داشته باشد. برای پیش‌گیری از مشکلات آتی لازم است در مورد اختلاف مذهبی در ازدواج به یک نقطه نظر مشترک رسید و مشکل را از تمام جوانب سنجید و حل کرد.

نوع پوشش همسر | میزان ثبات شخصیت و عقاید او را بررسی کنید

خیلی از زن‌ها از این موضوع شاکی هستند که همسرشان پس از ازدواج هر روز عقایدش در مورد پوشش او تغییر می‌کند و دائما سخت‌گیرتر می‌شود. پیش از ازدواج بیشتر از آنکه به حرف‌ها اهمیت دهید رفتار شریک زندگی آینده‌ خود را بررسی کنید. ثبات در عقاید افراد یکی از مسائل بسیار مهم می‌باشد که در کیفیت زندگی آینده‌ شما بسیار تأثیرگذار است. افرادی که دائما در طول زندگی خود رفتارهای متفاوت از خود نشان می‌دهند و ثبات شخصیت و ثبات عقیده ندارند، اطرافیان خود را دچار سردرگمی و کلافگی می‌کنند. چرا که اطرافیان نمی‌دانند چگونه باید واکنش نشان دهند.

برای بررسی این موضوع می‌توانید میزان تغییرات او در گذشته را مورد بررسی قرار دهید و یا به رفتارهای او با خانواده‌ خود توجه کنید. البته بررسی این موارد همیشه آسان نیست. برای کسب اطمینان بیشتر در مورد این موارد بهتر است از مشاوره‌ برای روانشناسی شخصیت همسر خود کمک بگیرید.

 

 

نوع پوشش همسر | واکنش درست در برابر اختلاف نظرها در مورد پوشش

دست پیدا نکردن به شناخت پیش از ازدواج یا تغییر اعتقادات افراد پس از ازدواج نهایتا به اختلافات و تعارضاتی در این زمینه می‌انجامد. در بسیاری از اوقات واکنش‌های نادرست و هیجانی تنها باعث تشدید وخامت اوضاع می‌شود. اگر به دنبال پایداری زندگی زناشویی خود هستید در انتخاب واکنش‌های خود قدری تأمل کنید. در ادامه بعضی از رفتارهای مناسب را در واکنش با این مشکل مطرح خواهیم کرد.

نگرانی‌های پنهان همسر خود را بررسی کنید

سعی کنید با بهبود روابط عاطفی، ارتباط صمیمانه‌ خود با همسرتان را حفظ کنید. درباره‌ نگرانی‌هایش با او صحبت کنید و به او نشان دهید که برای احساساتش اهمیت قائل هستید. در بررسی این مشکل نکته‌ جالبی که وجود دارد این است که در بسیاری از اوقات بیشتر از آن‌که افراد نگران اعتقادات مذهبی همسر خود باشند، ترس‌ها و نگرانی‌هایی در مورد او دارند که سعی می‌کنند با اعمال کنترل بیشتر روی همسر خود آن‌ها را پنهان کنند.

برای مثال برخی از مردان دچار ترس از طرد شدن از جانب همسر خود هستند، به خاطر این ترس و نگرانی دائما همسر خود را کنترل می‌کنند. به همین خاطر شروع به سخت‌گیری‌ در ارتباط با همسر خود می‌کنند که پوشش یکی از این موارد می‌باشد.

به تعهدات پیش از ازدواج خود پایبند باشید

همان طور که انتظار می‌رود مردان باید به تعهداتی که پیش از ازدواج می‌دهند عمل کنند. این مسئله برای زنان نیز صدق می‌کند. اگر شما به رعایت نوع پوشش خاص پیش از ازدواج متعهد شده‌اید، با تغییر رفتار پس از ازدواج نمی‌توانید انتظار داشته باشید که همسرتان مخالفت و اعتراض نشان ندهد. عدم پایداری شما در تصمیمات خود به‌ طور کلی تأثیرات بسیار منفی بر همسر شما و زندگی مشترکتان خواهد داشت.

 

نوع پوشش همسر | قبول کردن یا تحمل

اگر همسر شما خواسته‌هایی در مورد پوشش از شما دارد سعی کنید با مــهارت گفتگو موثر و مسالمت‌آمیز در مورد انتخاب‌های خود و انتظارات او با یکدیگر مذاکره کنید و به توافق برسید. این مسئله بسیار اهمیت دارد که شما در جریان یک گفت‌وگو سالم و رضایت‌بخش به انجام دادن یا ندادن خواسته‌های همسرتان تن می‌دهید و یا اینکه تنها تلاش می‌کنید با نادیده گرفتن خواسته‌های خود اوضاع را تحمل کنید.

توجه داشته باشید که تحمل کردن هرگز راهکار خوبی برای مشکلات شما نیست. اگر شما دائما ناراحتی‌های خود را سرکوب کنید، این مسئله آسیب‌های جدی به شما وارد خواهد کرد. اگر فکر می‌کنید که نمی‌توانید گفت‌وگو رضایت‌بخش و سالم با همسر خود برقرار کنید و یا به توافق درستی در این زمینه برسید، ترجیحا از یک متخصص در زمینه‌ زوج و خانواده کمک بگیرید. مرکز مشاوره حامی هنر زندگی با متخصصان مجرب می تواند در این زمینه یاریگر شما باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشاوره روانشناسی کلیک کنید.


 

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*