ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

نیاز های همسر | لذت برآورده کردن نیاز های همسر


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با نیاز های همسر پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


تا چه حد باید نیاز های همسر را برآورده کرد؟ نادیده گرفتن خواسته‌ها و نیاز های همسر چه عواقبی دارد؟ بسیاری از افراد، از اینکه همسرشان به خواسته‌های آنان اهمیت نمی‌دهد شاکی هستند. از طرف دیگر برخی افراد تنها به خواسته‌ها و نیزهای همسرشان اهمیت می‌دهند و به رضایت خود توجهی ندارند. برآورده کردن خواسته‌های همسر نیمی از لذت است و زوج‌هایی که به خواسته‌های خود یا شریکشان بها ندهند، در نهایت از رابطه ناراضی خواهند بود. آگاهی از نیاز های همسر و چگونگی برآورده کردن آن‌ها به زوجین کمک می‌کند که رضایت زناشویی خود را افزایش دهند. همچنین مشاوره ازدواج به شما کمک می‌کند تا نیازها و خواسته‌های یکدیگر را به بهترین نحو شناسایی و رفع کنید.

تماس با مشاور

 

نادیده گرفتن نیاز های همسر

بسیار مهم است که هر کدام از زوجین در رابطه عاشقانه خود، گهگاهی پیش قدم شوند. شاید این مسئله برای برخی از افراد مخصوصا خانم‌ها سخت باشد اما باید بدانید که این غرور و خجالت یا هر چیزی که هست، باعث سرد شدن همسر و ناراحتی او خواهد شد. برای اطمینان از اهمیت دادن به خواسته‌های همسر خود بهتر است یک بررسی کلی انجام دهید. یک ازدواج موفق نیاز به تلاش مداوم دارد، شما با استفاده از مهارت‌های لازم برای ازدواج موفق می‌توانید به اهداف خود در زندگی‌تان نزدیک تر شوید.
 

اینفوگرافیک نیاز های همسر

اینفوگرافیک نیاز های همسر

نیاز های همسر و رابطه خود را چک کنید

تصور کنید که پس از یک روز خسته کننده، تنها خواسته‌تان دراز کشیدن جلوی تلویزیون است. همسرتان به کنارتان می‌آید و شروع به معاشقه و نشان دادن میل جنسی‌اش با نوازش شما می‌کند. چکار می‌کنید؟

الف) به او صادقانه می‌گویید که امشب حوصله‌اش را ندارید اما زمان دیگری برای او می گذارید.

ب) در حالی که حوصله ندارید ولی با او همراهی می‌کنید، با اینکه می‌دانید لذت نخواهید برد.

ج) در حالی که حوصله ندارید با او همراهی می‌کنید، با امید اینکه شاید همسرتان شما را تحریک و برانگیخته کند و شما بیشتر از همیشه لذت ببرید.

پاسخ (الف) به این معنی است که شما نیازهای خود را بر همسرتان ترجیح می‌دهید. اگر شما در اکثر اوقات به نیاز های همسرتان توجه می‌کنید، باید او هم خستگی شما را درک کند، اما اگر همیشه یا اکثرا نیازهای خود را بر شریکتان ترجیح می‌دهید، رابطه شما در معرض آسیب است.

پاسخ (ب) به این معنی است که شما نیاز های همسرتان را همیشه برآورده می‌کنید. گاهی اوقات قربانی کردن خود برای همسرتان می‌تواند بسیار خوب و زیبا باشد. چیزی که همسرتان می‌خواهد به او بدهید و از راضی کردن او لذت ببرید. اما اگر این وضعیت به عادت تبدیل شود، رابطه شما در معرض خطر است. در رابطه‌ای که همیشه در آن به نیازهای شریکتان احترام بگذارید اما چیزی دریافت نکنید، هرگز خوشحال نخواهید بود.

پاسخ (ج) به این معنی است که شما مایل هستید تا نیاز های همسرتان را ببینید اما از نیازهای خود نیز غافل نشوید. تحقیقات نشان داده که این راه میانه بیشترین رضایت و سلامت را برای رابطه شما به ارمغان خواهد آورد. مشاوره خانواده می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند.

نیاز های همسر | قدرت اشتراک جنسی چیست؟

قدرت همگنی یا قدرت اشتراک جنسی، به این معناست که تلاش برای برآورده کردن نیاز های همسرتان وجود داشته باشد، در عین حال که نیازهای خود را فراموش نمی‌کنید. این همان پاسخ (ج) در بالاست. مثلا جمله‌ای مثل جمله زیر، نشان دهنده قدرت اشتراک جنسی بالاست که سلامت رابطه را تضمین می‌کند.

" دیدن نیاز های همسرم و برآورده کردن آن‌ها، برای من بسیار منحصر به فرد بود و بسیار لذت بردم "

بر عکس مورد بالا، ارتباط جنسی ناکامل زمانی است که بدون توجه به نیازهای خود، نیازهای شریک زندگی‌تان برآورده شود (پاسخ ب). جمله ای مثل " در طول رابطه جنسی، زمانی که نیاز های همسرم با نیازهای من تناقض داشت، هرگز نیازهایم برآورده نمی‌شود" یکی از مصداق‌های رابطه جنسی ناکامل است.
 

چگونه نیاز های جنسی هر دو طرف برآورده شود؟

همه عاشقان و دلباختگان می‌دانند که لذت بردن همسر و شریک زندگی، نیمی از لذت و خوشحالی خودشان است. به عبارت دیگر، هنگامی که شما تلاش می‌کنید تا نیازهای شریک زندگی خود را برآورده کنید و همسرتان هم برای شما این کار را می‌کند، رضایت و لذت فوق العاده‌ای احساس خواهید کرد. این احساس هم در رابطه جنسی و هم در بقیه موارد زندگی وجود خواهد داشت. بنابراین قدرت اشتراک جنسی و تمرکز بر نیاز های همسر یکی از کلیدهای رابطه سالم و صمیمی است و ازدواج موفق را به ارمغان می‌آورد. برای آگاهی بیشتر در زمینه ازدواج موفق کلیک کنید.

تحقیقات نشان داده اگر بدون توجه به نیاز های همسرتان رابطه جنسی داشته باشید، میزان نارضایتی خود شما نیز افزایش پیدا می‌کند. یعنی از نظر رفع نیاز، فقط نیازهای یک نفر برطرف شده اما هیچ کدام از زوجین رضایت زناشویی ندارند. برای کسب اطلاعات بیشتر از رضایت زناشویی کلیک کنید.
 

نیاز های همسر | نیازهای اساسی زنان و مردان در زندگی مشترک

علاوه بر نیاز جنسی، زنان و مردان نیازهای اساسی دیگری هم دارند که عبارتند از:

1. نیازها و توقعات مردان

1. همسری که در تفریح و سرگرمی او را همراهی کند.

2. به زیبایی و بهداشت خود توجه داشته باشد. 

3. از طرف همسر خود احترام و تحسین دریافت کند.

4. محیط خانه آرام و لذت بخش باشد. 

5. همسری که او را حمایت کرده و در مسیر موفقیت مشوقش باشد. 

6. ار طرف همسر خود حس اعتماد و وفاداری را دریافت کند. 

7. شریک جنسی خوبی از نیاز های همسر

8. نیاز به تنهایی در زمان‌های لازم
برای اطلاع از نیازهای اساسی مردان کلیک کنید.

2. نیازها و توقعات زنان

1. مهربانی و توجه از طرف همسر

2. گوش دادن به مشکلات، دغدغه‌ها و نگرانی‌ها

3. همسری که احساس امنیت، اعتماد به نفس و حمایت را به او القا کند. 

4. احساس اعتماد و وفاداری از طرف همسر خود

5. حمایت مالی از نیاز های همسر

6. همسری که در جمع و تنهایی به آنان احترام بگذارد. 

7. مردی که عشق بورزد و در آغوشش بگیرد نه اینکه تنها به عنوان ابزار جنسی به او نگاه کند.

8. مردی که از نظر جسمی و شخصیتی محکم و با اقتدار بوده و در عین حال مهربان هم باشد.

نکته: توجه زن و مرد نسبت به این نیازها باعث شکل گیری یک رابطه سالم می‌شود. برای آگاهی بیشتر از رابطه سالم کلیک کنید.
 

زوج های فداکار، محبوب نیستند!

اگر از کسانی هستید که همیشه نیاز های همسر‌تان را برآورده کرده و به نیازهای خود بی توجه‌اید، در نهایت شریک زندگی‌تان نیز ناراضی خواهد شد. شاید شما از فداکاری خود لذت ببرید اما همسرتان نمی‌تواند این فداکاری‌های شما را تحمل کند. در نظر او شما فردی با عزت نفس پایین هستید که به خود و نیازهایش ارزشی نمی‌دهد. حتی ممکن است همسرتان، دچار غرور کاذبی شود که جایگاه شما را در رابطه به خطر بیاندازد.

شما باید به یک خودشناسی برسید. لازم است که شخصیت خود را به کمک یک روانشناس تقویت کرده و به او بگویید چرا می‌خواهید همیشه فداکاری کنید.

 رابطه سالم، رابطه‌ایست که مدام در حال داد و ستد باشد. بنابراین خوب است که کمی خودخواه بوده و علاوه بر نیاز های همسر، به نیازهای خودتان نیز بها دهید. از اینکه همسرتان بداند شما چه چیزی را دوست دارید نگران نباشید. هر فردی علاوه بر لذت بردن، به لذت دادن نیز نیاز دارد. بنابراین شما سزاوار این هستید که از رابطه لذت ببرید و نیازهایتان برطرف شود. برای دریافت مشاوره روانشناسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*