ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

اولویت همسر یا والدین | نفر اول زندگی همسر یا پدر و مادر !


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با اولویت همسر یا والدین پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


اولویت همسر یا والدین؟ اولویت شما در زندگی کیست؟ پس از ازدواج ارتباطات و اعضای خانواده هر طرف گسترش پیدا می‌کند و اولویت دادن به همسر یا والدین به یکی از چالش‌های زندگی تبدیل می‌شود. پس از ازدواج مسئولیت فرد در مدیریت روابط  افزایش می‌یابد. زوج‌ها برای ایجاد زندگی مشترک موفقیت‌آمیز نیاز به استقلال از والدین دارند و در این شرایط همسر باید در اولویت فرد قرار بگیرد. ایجاد تعادل بین همسر و والدین یکی از اصول مهم در زندگی مشترک موفق است. در ادامه مقاله به بررسی مسأله اولویت میان همسر و والدین می‌پردازیم. ضمن اینکه در چنین موقعیت‌هایی می‌توانید از مشاوره خانواده در این زمینه کمک بگیرید تا خانواده سالم خود را شکل دهید.

تماس با مشاور

اولویت همسر یا والدین | مسأله این است

آیا شرایطی ناخوشایندتر از این وجود دارد که از شما خواسته شود بین والدین و همسرتان یکی را انتخاب کنید؟ ( قرار گرفتن بین یک سنگ و یک مکان سخت را تصور کنید.) و با این حال، تقریباً هر تازه عروس و دامادی در میانه این وضعیت وحشتناک ناخوشایند خود را می بیند که مطمئن نیست کدام طرف را انتخاب کند یا اینکه چه کسی باید اول باشد. پس از ازدواج، تعریف «خانواده» متمایل به تغییر و گسترش است. شامل خانواده اصلی و خانواده جدیدی که با عهد پیوندی شما شروع شده است می شود و ناگزیر در مورد اینکه چه کسی در شرایطی اولویت دارد، درگیری ایجاد می شود.

ازدواج یعنی شما فردی را انتخاب می‌کنید که او را دوست دارید و می‌خواهید باقی زندگی خود را با او سپری کنید. پس از ازدواج زوجین باید بیش ترین توجه و حمایت خود را نثار همسرشان کنند. مسلم است که پدر و مادر نیز نقش بسیار مهمی در زندگی هر شخص دارند و نباید پس از ازدواج آن‌ها را به حال خود رها کرد. چه بسا والدین در سنی هستند که بیش از گذشته به فرزند خود نیاز دارند. زوجین باید توجه داشته باشند که رابطه‌ای با خانواده خود برقرار کنند که همسرشان نیز از آن راضی و خشنود باشد. برای کسب اطلاعات در زمینه زندگی مشترک موفق کلیک کنید.

اولویت دادن به همسرتان به چه معناست؟

این بدان معنا نیست که شما هر رویداد ورزشی را از دست می دهید، هرگز با دوستان خود معاشرت نمی کنید یا هیچ وقت اضافه کار نمی کنید. همه چیز از قلب شما شروع می شود و اعمال و افکار شما محتویات قلب شما را منعکس خواهد کرد. اولویت چیزی است که ما آن را مهم‌تر ارزیابی می‌کنیم. قرار دادن همسر در اولویت کار، فرزندان، سرگرمی ها، خانواده تولد یا سایر مسئولیت ها به معنای اولویت دادن به همسر است. این بدان معنا نیست که از کار غافل شویم، فرزندانمان را رها کنیم یا کارهایی را که دوست داریم انجام ندهیم. این بدان معنی است که ما مطمئن شویم که همسرمان می داند که ما برای او بیشتر از همه چیزهای "خوب" دیگر ارزش قائل هستیم.

اینفوگرافیک اولویت همسر یا والدین

 اینفوگرافیک اولویت همسر یا والدین

دلایل در اولویت بودن همسر

خوشبختانه، می‌توانید با قرار دادن همسر در الویت بعد از شروع متعد شدن، تضاد درونی خود را به حداقل برسانید. به‌طور کلی، به‌غیر از شرایط بحرانی حاد اصل این است که در همه حال شریک زندگی شما باید اول باشد و بداند که او اولویت اصلی است. چرا؟ شما در حال ساختن یک زندگی با همسرتان هستید و هر روز تصمیماتی می گیرید که نقشه ای برای آن زندگی ترسیم می کند. به خصوص در اوایل راه. همانطور که شما آن زندگی مشترک را می سازید، خویشاوندان خونی شما باید نقش حمایتی داشته باشند و از تصمیم گیری و خواسته های خود عقب نشینی کنند. این بدان معنا نیست که والدین شما خیلی مهم نیستند. اما ازدواج واقعاً مهم‌ترین رابطه در زندگی ماست و زمانی که اولویت‌ها را پیچیده یا ترکیب کنید، اهمیت آن را کاهش می‌دهید. شریک زندگی شما باید اولویت اول شما باشد و بسیار مهم است که والدین شما از اهمیت و اولویت ازدواج شما حمایت کنند. البته ممکن است گاهی اوقات انتخاب شریک زندگی به جای والدینتان دشوار باشد. با این حال مطمئنا که اولویت دادن به همسرتان (تقریبا) همیشه حرکت درستی است. همان طور که گفته شد پس از ازدواج، همسر اولویت اول زندگی مرد می‌شود. برخی از دلایل اصلی این موضوع به این ترتیب هستند:

1. اولویت همسر یا والدین | نشان احترام به همسر

همسر شما فردی است که باید تمام زندگی خود را با او سپری کنید و نزدیک ترین شخص به شماست. در صورتی که همسرتان بداند شما به او اهمیت می‌دهید و او را در اولویت زندگی خود قرار داده‌اید، احساسش نسبت به شما عمیق‌تر و پایدارتر می‌شود. مردی که به همسرش توجه نکرده و همانند دوران مجردی تمام توجه خود را نثار والدینش می‌کند، اعتماد همسرش را از دست می‌دهد و با مشکلات جدی در زندگی مشترک خود مواجه می‌شود. برای کسب اطلاعات در زمینه نکات مهم همسرداری کلیک کنید. 

2. نشانه ازدواجی محکم و با ثبات

با قرار دادن همسرتان در اولویت زندگی خود، به دیگران و به خودتان اثبات می‌کنید که ازدواج موفق و با ثباتی داشته‌اید. برای مثال وقتی شما مادرتان را اولویت اول برای دردودل کردن خود قرار دهید و از مشکلات جزئی زندگیتان با او بگویید، ممکن است نگرش مادرتان در مورد همسرتان تغییر کرده و فکر کند که شما ازدواج شکست خورده‌ای داشته‌اید. وقتی همسرتان در اولویت باشد، والدین و اطرفیان متوجه خواهند شد که چه قدر برای ازدواج خود ارزش قائل هستید. اینگونه می‌توانید خانواده موفق خود را شکل دهید. برای کسب اطلاع بیشتر از ویژگی های خانواده موفق کلیک کنید. 

3. اولویت همسر یا والدین | بودن همسر تا آخر عمر

این حقیقت است که والدین تا ابد زنده نمی‌مانند و روزی از دنیا می‌روند. حتی فرزندان نیز روزی ازدواج می‌کنند و به سراغ زندگی خود می‌روند. در آن زمان تنها کسی که برای شما می‌ماند همسرتان است. در صورتی که در طول عمر والدین، به آن ها عشق ورزیده باشید و به آن ها احترام گذاشته باشید، وجدانی راحت دارید و به راحتی باقی عمر خود را در کنار همسرتان می‌گذرانید.

برای کسب اطلاعات در زمینه اطاعت از والدین بعد از ازدواج کلیک کنید. 

مدیریت رابطه بین والدین و همسر

برای مدیریت رابطه بین والدین و همسر خود قبل ازدواج با هر دو طرف صحبت کرده و در مورد اهمیت جایگاه‌ها برایشان توضیح دهید. نقش هر یک از آنان را مشخص کرده و در مورد مرزهایتان صحبت کنید. مثلا والدین شما باید بدانند که اجازه دخالت در زندگی شخصی شما و همسرتان را ندارند و همسرتان باید بداند که که والدین شما جایگاه ویژه‌ای برایتان دارند. اگر بحث و دلخوری ایجاد شد از هیچ یک جانبداری نکنید و تنها به صورت منطقی سعی در حل مشکل داشته باشید. همچنین مهم‌ترین امر، احترام به هر دو طرف است. در هیچ شرایطی به همسر یا والدین خود مخصوصا در حضور دیگری بی احترامی نکنید چراکه در این صورت شرایط از کنترل‌تان خارج می‌شود. برای آگاهی از حدود رابطه با خانواده همسر کلیک کنید.

سخن آخر

در نهایت اینکه اولویت همسر یا والدین در زندگی را شما تعیین می‌کنید. والدین و همسر هردو عضو مهمی از زندگی خصوصی هر فرد هستند و بی‌توجهی به هر یک از آن‌ها پیامدهای نامطلوبی برای فرد به همراه خواهد داشت. زن و مرد بالغ باید بتوانند در زندگی تعادل را برقرار و بین همسر و والدین به انصاف رفتار کنند. طرفداری بی جای زن و شوهر از یکدیگر یا والدین باعث ایجاد مشکل و بی‌اعتمادی دیگران به آن‌ها می‌شود و حتی زندگی مشترک‌شان را نیز با مشکل مواجه می‌کند. داشتن رابطه عاطفی قوی با والدین در زندگی مشترک نیز بسیار ضروری است و موجب آرامش در خانواده می‌شود. کمک گرفتن از مشاوره خانواده در این شرایط می‌تواند به شما کمک کند تا شرایط را تحت کنترل خود درآورید و اختلافات را برطرف سازید. برای دریافت مشاوره روانشناسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*