ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

شروع رابطه عاشقانه | از ابتدا عاشق باشید


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با شروع رابطه عاشقانه پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


شروع رابطه عاشقانه می تواند با چالش های بسیاری همراه باشد. خصوصا اگر بعد از چندین تجربه شکست، تصمیم به برقراری رابطه مجدد گرفته شود. نوع برخورد از همان ابتدای رابطه می‌تواند تعیین کننده اذامه ارتباط دو طرف در سال‌های آینده نیز باشد. از این جهت اگر می‌خواهید یک ازدواج و یا رابطه ای گرم داشته باشید، باید در آغاز به مسائل زیادی، توجه داشته باشید. در گذشته استفاده از تجربیات بزرگترها و یا راهنمایی های بعضا درست و غلط آن ها تنها راه کسب آگاهی در زمینه ایجاد ارتباط و ازدواج بود. اما امروزه می توان با دریافت مشاوره از مشاوران خانواده و ازدواج برای رسیدن به راهکارهای کارشناسی و تخصصی موفق تر عمل کرد. برای کسب اطلاعات در خصوص مشاوره ازدواج کلیک کنید.

تماس با مشاور

9 روش برای شروع رابطه عاشقانه

برای شروع یک رابطه عاشقانه پیش از آن که کسی را برای چنین ارتباطی کاندید کنید، لازم است مسائلی را پیش خود حل نمایید. هر کسی این امکان را دارد که با ایجاد یک رابطه عاشقانه و ابــراز عشق، بعد عاطفی زندگی خود را وسعت بخشد. نگاه شما به رابطه با جنس مخالف مهم‌ترین عامل تعیین کننده برای نوع رابطه است. اگر فکر می‌کنید امکان شروع یک رابطه عاشقانه را دارید، به 9 نکته زیر توجه کنید:

اینفوگرافیک شروع رابطه عاشقانه

اینفوگرافیک شروع رابطه عاشقانه

1. شرط شروع رابطه عاشقانه | معیارهای خود در رابطه را مشخص کنید

برای شروع یک رابطه عاشقانه در قدم اول باید از معیارها و خصوصیات ظاهری و صـفات شخصیتی فردی که شما را جذب می‌کند، آگاه باشید و براساس آن فردی را برای شروع یک رابــطه سالم عاشقانه انتخاب کنید. پس برای رسیدن به اهداف خود و برآورده شدن انتظاراتتان باید قبل از آغاز یک رابطه، شخصیت، تمایلات جنسی و عواطف خود را مشخص کنید. چون شما نمی‌توانید خصوصیات طرف مقابل خود را تغییر دهید تا در رابطه احساس رضایت کنید. بلکه باید بر اساس معیارهای خودتان انتخاب درستی داشته باشید.

2. برای شروع رابطه عاشقانه در ملاقات‌های اولیه زیاده روی نکنید

چگونه یک رابطه عاشقانه داشته باشیم

در روزهای اولیه آشنایی، سعی کنید شور و شوق زیاد از حدتان را برای قرار گذاشتن کنترل کنید. افراد در یک رابطه توجه و عاطفه می‌خواهند ولی زیادی در دسترس بودن در ابتدای رابطه ناخوشایند است. هفته ای یک یا دو بار دیدار با معشوق کافی است. در صورتی که هر دوی شما، برای دیدن بیشتر یکدیگر مشتاق هستید، می‌توانید تعداد این ملاقات‌ها را بیشتر کنید. با این حال توجه داشته باشید که دیدارهای زیاد، می‌تواند به بی میلی طرف مقابل منجر شود. پس بهتر است در هفته‌های ابتدایی به یکدیگر فرصت دهید تا زمانی برای تصمیم گیری، انتخاب و طی کردن درست و اصولی مراحل رابطه عاطفی داشته باشید.

3. برای داشتن رابطه جنسی عجله نکنید

نداشتن رابــطه جنسی در ابتدای روابط عاطفی بسیار حائز اهمیت است. پیش زمینه یک رابطه جنسی سالم، شکل گیری صمیمیت، تعهد و اعتماد است. به خصوص اینکه معمولا دختران بعد از برقراری رابطه جنسی به طرف مقابل خود وابسته‌تر می‌شوند و بر عکس مردان ممکن است علاقه اولیه خود را از دست بدهند. پیشنهاد می کنیم در این خصوص مقاله رابطه قبل از ازدواج را مطالعه فرمایید.

4. نداشتن حس مالکیت

اینکه بخواهید در شروع یک رابطه عاشقانه روی فرد مقابل خود حس مالکیت و حسادت داشته باشید یک امتیاز منفی محسوب می‌شود. حس مالکیت نشان دهنده ناامنی وجودی شماست. پس در صورتی که قصد برقراری رابطه طولانی مدت با فردی را دارید، نمایان شدن نشانه‌های حسادت به خصوص در ابتدای رابطه چندان خوشایند نیست. شما نمی‌توانید از کسی انتظار داشته باشید که روابط خودش را محدود کند یا بخواهید از تمام امور زندگی خصوصی اش شما را مطلع نماید.

5. جمله "من عاشقت هستم را به کار نبرید"

زمانی که به تازگی رابطه‌ای را با کسی آغاز کرده‌اید، لزومی ندارد که در همان ابتدا جمله جادویی "من عاشقت هستم" را به کار ببرید. عاشقی قبل ازدواج زیبا به نظر می‌رسد، اما در ابتدا از احساس و انتخاب خود مطمئن شوید و سپس علاقه خود را قاطعانه بیان کنید.

6. شروع رابطه عاشقانه | ولخرجی‌های زیاد ممنوع

در اوایل دوستی های قبل ازدواج هر دو طرف برای راضی کردن طرف مقابل‌شان ممکن است با دادن هدیه و اموری از این قبیل بخواهند محبت و علاقه خود را ابراز نمایند. اما در ابتدا صرف هزینه های سنگین می تواند علاوه بر تحمیل فشار اقتصادی، شائبه نادرستی درخصوص وضعیت معاش و مالی شما برای طرف مقابل ایجاد نماید. پس لازم است مصداق ضرب المثل معروف فارسی ، آهسته و پیوسته به پیشرفت روابط خود ادامه دهید. پیشنهاد می کنیم برای کسب آگاهی بیشتر در خصوص مدیریت مالی در روابط، مقاله روانشناسی پول خرج کردن را مطالعه فرمایید.

7. اعتماد سازی در رابطه

اعتماد، قطب اساسی در یک رابطه است. برقراری یک رابطه عاشقانه پایدار نیازمند سخت کوشی و تلاش فراوان است که پیش نیاز آن بنا کردن پایه‌های اعتماد است. پس از جانب خود مطمئن شوید که به فرد دیگری احساسی ندارید، سپس رابطه جدید را آغاز کنید. بازسازی رابطه بعد از دروغ گفتن دشوار است. چرا که احساسات طرف مقابل جریحه دار می‌شود.

8. کمی مرموز بودن را چاشنی رابطه کنید

در یک رابطه سعی کنید کمی مرموز باشید. این ویژگی برای جذابیت و گرم نگه داشتن روابط عاشقانه می تواند بسیار مفید باشد. زمانی که شما از تمام مهره‌های خود استفاده می‌کنید، برای طرف مقابل پیش بینی حرکت بعدی شما کار سختی نخواهد بود که این باعث می‌شود رابطه خسته کننده باشد.

9. شروع رابطه عاشقانه | رابطه را به آرامی پیش ببرید

یک رابطه عاشقانه مانند بذری است که باید به تدریج رشد کند و شکوفا شود. پس برای داشتن یک رابطه رمانتیک و برآورده شدن انتظارات عاشقانه در روابط باید صبور باشید و عجله نکنید. به یکدیگر فرصت دهید تا از عمق گرفتن رابطه تان و شاخ و برگ گرفتن بذر عشقتان در کنار یکدیگر لذت ببرید.

یکی دیگر از نکات مهم در شروع رابطه عاشقانه، پیشگیری آگاهانه از ایجاد وابستگی است. بسیاری از افراد به دلیل کمبود محبت و ضعف شخصیتی در همان آغاز روابط، وابستگی شدیدی به طرف مقابل پیدا می کنند. گذشته از عوارض وابستگی عاطفی، توجه به این نکته مهم است که وابستگی می تواند زنگ خطری برای طرف مقابل باشد و حالت تدافعی در او ایجاد نماید. زیرا اصولا وابستگی صفتی است که نشان از اختلال رفتاری دارد و اثر سوء در روابط خواهد داشت.

سخن آخر

شروع یک رابطه عاشقانه کار بسیار لذت بخشی است. اما ممکن است کمی نگران کننده هم باشد. شروع رابطه اصولی دارد که اگر طبق آن‌ها پیش بروید، احتمال موفقیت رابطه‌تان تا حدود زیادی افزایش پیدا می‌کند. باید در نظر داشت که برای برقراری یک ارتباط سالم نیاز به آموزش مهارت های ارتباطی است. امروزه منابع مفیدی از جمله کتاب های آموزشی و روانشناسی ارتباط در دسترس همگان وجود دارد که می تواند در ارتقاء دانش روابط موثر واقع شود. همچنین کسانی که علاقه و فرصت کافی برای مطالعه ندارند می توانند با مراجعه به مشاورین روابط و خانواده در کمترین زمان به راهکارهای اصولی و تخصصی دست یابند. مرکز مشاوره حامی هنر زندگی با متخصصان مجرب می تواند یاریگر شما باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*