ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

روش استارت استاپ برای جلوگیری از زود انزالی


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با روش استارت استاپ برای جلوگیری از زود انزالی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.

روش استارت استاپ برای جلوگیری از زود انزالی چیست؟ از مشکلات و چالش‌های رایجی که در زندگی مشترک برای زن و شوهر به وجود می‌آید، می‌توان به نارضایتی‌های جنسی اشاره کرد. یکی از دلایل نارضایتی جنسی می‌تواند مساله زود انزالی در مردان باشد. خبر خوب اینکه زود انزالی غالبا منشا روانی و عصبی دارد و قابل حل است. برای حل این مساله روش‌های متعدد دارویی و غیردارویی فراوانی وجود دارد اما روش‌ها و تکینک‌های غیردارویی بسیار موثرتر هستند و در عین حال عوارض جانبی داروها را نیز به دنبال ندارند. روش استارت استاپ یکی از انواع تکنیک‌هاست که می‌توانید برای درمان زودانزالی خود از آن استفاده نمایید. همچنین روانشناس نیز می‌تواند در زمینه حل مشکلات روانی و انتخاب و آموزش بهترین تکنیک‌ها شما را یاری کند. برای کسب اطلاعات در زمینه مشاوره جنسی کلیک کنید. 
 

تماس با مشاور

روش استارت استاپ برای جلوگیری از زود انزالی|ریشه‌یابی

امروزه روش‌های غیرداروئی بسیاری برای درمان زود انزالی ارائه شده است؛ چرا که میل به داشتن رابطه طولانی‌تر مسأله رایجی است که بسیاری از افراد را به سمت مصرف داروهای تاخیری می‌کشاند. اما قبل از هر چیز خوب است منشأ زود انزالی خود را پیدا کنید. مشکلات روانی از جمله اضطراب، هیجان و استرس‌های روانی که فرد در زندگی روزمره تجربه می‌کند، به اشکال مختلف می‌‌توانند باعث ایجاد انزال زودرس شوند. یکی دیگر از ترس هایی که در مردان باعث انزال زودرس می‌شود ترس از اختلال در نعوظ هنگام نزدیکی است. برای آشنایی با درمان زودانزالی کلیک کنید.

معمولا مردان به دلایل مختلف اخلاقی و فرهنگی به پزشک مراجعه نمی‌کنند و برای درمان زود انزالی به صورت خودسرانه به سمت مصرف داروهای اعصاب و مواد مخدری چون تریاک رو می‌آورند و طولی نمی‌کشد که با عوارض این مواد روبه رو خواهند شد. برای کسب اطلاعات در زمینه زود انزالی در مردان کلیک کنید. 

زود انزالی مشکلی است که بیشتر مردان به آن دچار می شوند بنابراین شما باید خجالت را کنار بگذارید و در مرحله اول برای کاهش تنش‌های روانی خود که پیامد زود انزالی را به دنبال دارد به مشاور روانشناس مراجعه کنید تا اعتماد به نفس را به رابطه خود برگردانید. استفاده از تکنیک استارت استاپ نیز شما را در طولانی‌تر شدن رابطه جنسی یاری می‌دهد. برای کسب اطلاع از انواع و عوارض قرص های تاخیری کلیک کنید.

اینفوگرافیک روش استارت استاپ برای جلوگیری از زود انزالی

اینفوگرافیک روش استارت استاپ برای جلوگیری از زود انزالی

نحوه اجرای روش استارت و استاپ (شروع و توقف) برای جلوگیری از زود انزالی

روش استارت و استاپ (start & stop) در واقع روش آمیزش منقطع و مرحله به مرحله است. در هنگام رابطه جنسی و زمانی که میزان تحریک در بدن شما به حداکثر رسید، درست لحظاتی قبل از اینکه به انزال برسید رابطه جنسی و دخول را متوقف کنید. پس از مدت کوتاهی که حس لذت فروکش کرد دوباره رابطه جنسی را ادامه دهید. ممکن است در ابتدا سخت به نظر برسد یا شریک جنسی شما این انتظار را نداشته باشد، اما در نهایت لذت جنسی زیادی را به دنبال دارد. این روش باعث می‌شود تا شما کنترل انزال خود را به دست آورید. قبل از انجام این روش با شریک جنسی خود صحبت کنید و او را از این کار آگاه نمایید. برای کسب اطلاعات در زمینه درمان اختلالات جنسی کلیک کنید.

روش Start-Stop یک تکنیک رفتاری است که در اینجا نحوه کار آن آمده است:

  1. مرحله شروع: فعالیت جنسی را به طور معمول شروع کنید تا زمانی که میل به انزال را احساس کنید.
  2. فاز توقف: تمام تحریکات را درست قبل از رسیدن به نقطه بدون بازگشت (لحظه قبل از انزال) متوقف کنید. شما یا همسرتان می توانید به آرامی پایه آلت تناسلی را برای حدود 30 ثانیه فشار دهید تا برانگیختگی کاهش یابد. این به عنوان "تکنیک فشار" شناخته می شود.
  3. مرحله راه اندازی مجدد:
    - هنگامی که میل به انزال فروکش کرد، فعالیت جنسی را از سر بگیرید.
    - فرآیند را در صورت نیاز تکرار کنید. شروع، توقف و راه اندازی مجدد.

تفاوت تاثیر روش استارت استاپ با تکنیک مسترز و جانسون بر زود انزالی

روش استارت استاپ شامل فرآیند یادگیری، تشخیص و کنترل احساسی می‌شود. تفاوت آن با روش مسترز جانسون این است که در این تکنیک از روش 1 به 9 استفاده می‌شود. به این معنا که در آمیزش‌های اول یک بار مکث می‌کنید و در هفته‌های بعدی و به تدریج با توجه به قوای بدنی خودتان میزان توقف‌ها را بعد از هر تحریک افزایش می‌دهید تا به 9 بار مکث در یک رابطه جنسی برسد. برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه به مقاله افزایش زمان انزال در مردان کلیک کنید.

برای مثال مرد آلت خود را چهار بار در واژن زن می‌برد و بعد استراحت می‌کند و دوباره و چند باره این کار را انجام می‌دهد تا انزال دیرتر اتفاق بیفتد. در این شرایط بدن شرطی می‌شود و می‌توانید رابطه جنسی طولانی‌تری داشته باشید و همسر خود را نیز ارضا کنید. این روش موثرتر از روش مستر و جانسون است. برای اطلاع از نحوه اجرای تکنیک مسترز و جانسون به صورت کامل کلیک کنید.

اثربخشی و مفید بودن روش شروع و توقف برای جلوگیری از زود انزالی

روش Start-Stop روشی است که معمولاً برای مدیریت انزال زودرس توصیه می شود و می تواند برای بسیاری از افراد کاربردی و مفید باشد. در اینجا به برخی از مزایای آن اشاره می کنیم:

1. رویکرد غیر تهاجمی: روش Start-Stop یک تکنیک غیر تهاجمی است که نیازی به دارو یا تجهیزات تخصصی ندارد. به راحتی می توان آن را در فعالیت های جنسی گنجاند.

2. افزایش کنترل: با تمرین روش Start-Stop، افراد می توانند کنترل بهتری بر سطح برانگیختگی و زمان انزال خود به دست آورند. این می تواند به بهبود رضایت جنسی برای هر دو شریک منجر شود.

3. شیوه طبیعی: این روش بر تغییرات رفتاری و آگاهی از سطوح برانگیختگی تمرکز دارد و آن را به یک رویکرد طبیعی برای مدیریت انزال زودرس تبدیل می کند.

4. می تواند به تنهایی یا با یک شریک انجام شود: روش Start-Stop را می توان به تنهایی از طریق خودتحریکی انجام داد یا در فعالیت های جنسی شریک قرار داد. مشارکت دادن یک شریک نیز می تواند ارتباط و صمیمیت را افزایش دهد.

5. بهبود در طول زمان: تمرین مداوم روش Start-Stop می تواند منجر به بهبود تدریجی در کنترل انزال شود. در حالی که نتایج ممکن است متفاوت باشد، بسیاری از افراد نتایج مثبتی را با این تکنیک گزارش می‌کنند.

به طور کلی، روش Start-Stop یک استراتژی کاربردی و مفید برای افرادی است که به دنبال رفع انزال زودرس به روشی غیرتهاجمی و طبیعی هستند. ممکن است به صبر و ثبات نیاز داشته باشد، اما این پتانسیل را دارد که تأثیر مثبتی بر تجربیات و رضایت جنسی داشته باشد.

روش شروع و توقف برای جلوگیری از زود انزالی | طول مدت رابطه جنسی 

افزایش طول مدت رابطه جنسی به شرایط روحی و جسمی فرد بستگی دارد و در افراد مختلف متفاوت است. پس نمی‌توان برای آن زمان مشخصی تعیین کرد. هر چه فرد از اضطراب و تنش به دور باشد، روش استارت استاپ تاثیر بهتری بر زود انزالی خواهد داشت. در این روش باید صبور باشید چون درمان زود انزالی با روش‌های طبیعی ممکن است مدت زمان زیادی حتی تا چند ماه به طول بینجامد پس ناامید نشوید. اما به طور پیش فرض اگر مثلا مدت زمان نزدیکی شما 5 دقیقه باشد، با این تمرین می‌تواند به 20 دقیقه برسد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اضطراب عملکرد جنسی کلیک کنید.

با تمرین منظم روش Start-Stop، می توانید یاد بگیرید که برانگیختگی خود را بهتر کنترل کرده و انزال را به تاخیر بیندازید. همان طور که گفته شد ممکن است کمی زمان بوده و صبوری لازم باشد، اما بسیاری از مردم این تکنیک را برای بهبود عملکرد جنسی مفید می دانند.

درباره روش جلوگیری از زود انزالی خود با همسرتان هماهنگ باشید

افرادی که مبتلا به زود انزالی هستند باید شجاعانه مشکل خود را به همسرشان بازگو کنند و از او یاری بگیرند. قبل از انجام روش استارت استاپ نیز باید او را در جریان بگذارید؛ چراکه یک طرف قضیه همسرتان قرار دارد. پس کامل این روش را برایش توضیح دهید و او را قانع کنید. چون مراحل پیوسته نیست و اگر همکاری همسرتان را نداشته باشید کمی کار برایتان سخت می‌شود. او را مجبور به انجام این روش نکنید و قبل از نزدیکی حتما معاشقه داشته باشید تا بتوانید نظر او را جلب نمایید. برای اطلاع از روش‌های عشق بازی کلیک کنید.

نکاتی در مورد روش استارت استاپ جهت رفع زود انزالی

نکته مهم این است که قبل از رابطه جنسی حتما باید مثانه خود را خالی کنید. برای برقراری رابطه جنسی و انجام روش استارت استاپ محیط آرامی را انتخاب نمایید. در طول توقف‌ها نفس عمیق بکشید و آرام باشید. با شناخت بهتر از نقطه انزال خود سعی کنید بیش از حد به آن نزدیک نشوید و رابطه جنسی را مدت بیشتری ادامه دهید. برای طولانی شدن رابطه جنسی کلیک کنید.

زمانی که حس کردید بیش از اندازه به ارگاسم نزدیک شده‌اید و تا چند لحظه‌ی دیگر دچار زود انزالی می‌شوید، قسمت پایینی آلت تناسلی (مجاری انتقال دهنده اسپرم‌ها که اعصاب آلت تناسلی از آنجا عبور می‌کند) را محکم فشار دهید تا از انزال جلوگیری کنید. از ژل‌های نرم‌کننده مثل لوبریکانت نیز در حین رابطه استفاده نمایید. در نهایت برای اینکه بهترین روش درمان زود انزالی خود را پیدا کنید بهتر است از مشاوره جنسی تلفنی کمک بگیرید.

مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی

زودانزالی یک از شایع‌ترین مشکلات جنسی است که در اکثر مواقع نیز از مشکلات و ناراحتی‌های روانی نشات می‌گیرد. در این شرایط ضروری است که برای حل مسائل روانی و افزایش کیفیت رابطه جنسی خود از یک روانشناس متخصص کمک بگیرید. اما با توجه به مسائل فرهنگی اکثر افراد به دلیل حجب و حیا و معذب شدن، از مراجعه حضوری به روانشناس خودداری می‌کنند. مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی این امکان را برای شما مهیا کرده تا در هر کجا که هستید به صورت تلفنی با متخصصان این مرکز تماس بگیرید و مشکل خود را برطرف سازید. برای دریافت مشاوره روانشناسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*