ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

موفقیت در زندگی | کلید و راه های موفقیت در زندگی


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با موفقیت در زندگی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


موفقیت در زندگی مقوله‌ای است که بسیاری از افراد تمام عمر خود را صرف رسیدن به آن می‌کنند. اما واقعا چه کسانی از این بین می‌توانند یک زندگی موفق را تجربه کنند؟ کلید موفقیت در زندگی چیست؟ از آنجایی که تعداد بسیاری از افراد در جهان با تلاش و پیمودن مسیر درست و رعایت اصولی خاص به موفقیت در زندگی دست یافته‌اند، این شانس برای شما نیز وجود دارد که با رعایت اصول موفقیت و قرار گرفتن در مسیر درست به موفقیت دلخواه خود در زندگی دست یابید. با آگاهی از راه‌های رسیدن به موفقیت می‌توانید این امکان را برای خود به وجود آورید. در ادامۀ مطلب به ارائه نکاتی در مورد موفقیت در زندگی خواهیم پراخت که مطالعۀ آن در دستیابی به این امر می‌تواند سودمند باشد. برای کسب اطلاعات در زمینه مبانی موفقیت کلیک کنید.

تماس با مشاور

تعریف موفقیت در زندگی

موفقیت در زندگی را چگونه تعریف می کنید؟ اکثر مردم موفقیت را داشتن یک شغل عالی، ثروت و احترام از سوی همسالان و مصادیقی از این دست می دانند. اما غالبا اهدافی را که از فلسفه یک زندگی شادتر حمایت می کنند نادیده می گیرند. نشان داده شده است که اولویت دادن به روابط، سلامت جسمانی، ایمنی، کمک به دیگران و نمایش توانایی های خلاق باعث بهبود احساس شادی می شود. با این حال، احساس خوشبختی را با موفقیت اشتباه نگیرید. شما می توانید از خوردن یک غذای ساده خوشمزه در خانه کوچک والدین خود در حالی که تلویزیون تماشا می کنید بسیار خوشحال باشید. این حس اگرچه باعث موفقیت شما نمی شود اما همانطور که النور روزولت می گفت: خوشبختی یک هدف نیست، بلکه محصول فرعی یک زندگی خوب است.

موفقیت در زندگی به معنای دستیابی به چشم انداز روهای پیش روی شما از یک زندگی خوب است. این به معنای دستیابی به اهداف خاصی است که نتیجه آن آینده ای است که برای خود برنامه ریزی کرده اید. موفقیت در زندگی توسط خود فرد به شکلی انحصاری تعریف می شود. دیدگاه شما نسبت به موفقیت با دیگران متفاوت است. اگر به دنبال کلید موفقیت در تجارت در مقابل کلید موفقیت در یک رابطه هستید، استراتژی ها و تلاش های شما کاملاً متفاوت خواهد بود. همچنین مهم است که مراقب باشید که اجازه ندهید شخص دیگری دیکته کند که یک زندگی موفق برای شما چگونه باید باشد. شما فقط زمانی را برای زندگی شخصی خود در اختیار دارید. پس مطمئن شوید که یک تصویر جامع برای خود ایجاد می کنید؛ نه بر اساس آنچه دیگران تعریف می کنند.

کلیدهای موفقیت در زندگی

خوشبختانه کلیدهای اصلی برای رسیدن به موفقیت برای همه افراد یکسان است. شما با رعایت نکاتی که در زیر به عنوان کلیدهای موفقیت در نظر گرفته شده، می‌توانید از درستی مسیر خود اطمینان حاصل نمایید. این نکات به روش زندگی افراد موفق اشاره دارند، یعنی عواملی که در موفقیت آن‌ها تاثیر داشته است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه روش زندگی افراد موفق کلیک کنید.

1. برای موفقیت در زندگی اهداف تعیین کنید

برای آنکه زندگی موفقی داشته باشید باید از خود بپرسید دقیقا خواسته‌تان از زندگی چیست و می‌خواهید به چه جایگاهی دست پیدا کنید. بسیاری از افراد تنها می‌گویند که می‌خواهند زندگی موفقی داشته باشند؛ اما برای خود روشن نمی‌کنند که موفقیت دقیقا به معنی دست‌یابی به چه چیزهایی است. اگر خواسته‌های خود را به صورت جزئی و دقیق تعریف کنید، آن وقت برنامه ریزی برای آن‌ها نیز آسان‌تر و اصولی‌تر صورت خواهد گرفت.

2. تسلیم موانع و مشکلات نشوید

7 راز موفقیت در زندگی

در زندگی مسلما موانع زیادی بر سر راهتان قرار خواهند گرفت تا شما را از رسیدن به آن چه که می‌خواهید بازدارند. اما این مشکلی است که همه انسان‌ها را با اشکال مختلف درگیر خود می‌کند. در واقع هیچ کس بدون مواجهه با سختی‌ها مسیر موفقیت را طی نکرده؛ تفاوت افراد موفق با غیر موفق، در نحوۀ برخورد با موانع و هرگز تسلیم نشدن است. برای کسب اطلاعات در زمینه اصول موفقیت کلیک کنید.

3. برای خواسته های خود زمان بندی مشخصی تعیین کنید

اگر برای اهداف خود زمان خاص و محدودی را در نظر نگیرید، جوری رفتار خواهید کرد که انگار تا ابد برای رسیدن به آن‌ها وقت دارید. نداشتن برنامۀ زمانی دقیق منجر به اهمال کاری و به تعویق انداختن کارها می‌شود. مسلما افرادی که دائما کارهای خود را به روز دیگری موکول می‌کنند، در زندگی خود به اهداف مهم دست نخواهند یافت. 

4. برنامه ریزی را فراموش نکنید

بدون برنامه ریزی درست نیز نمی‌توانید به موفقیت در زندگی برسید. در حقیقت شما خواسته‌های خود را به طور جزئی و دقیق تعریف می‌کنید تا بر اساس آن یک برنامۀ عملی مشخص و کامل تعیین نمایید. تا زمانی که برنامۀ عمل نداشته و ندانید که برای رسیدن به هدف خود چه کارهایی باید انجام دهید، دائما در حال آزمون و خطا خواهید بود؛ به این ترتیب زمان زیادی از دست می‌دهید.

اگر با وجود برنامه ریزی‌هایتان همچنان در رسیدن به اهداف خود مشکل دارید، از یک مشاور روانشناس کمک تخصصی دریافت کنید. در مشاوره روانشناسی این امکان به شما داده می‌شود تا خطاهای برنامه ریزی خود را شناسایی کرده و با اصلاح آن‌ها به اهداف خود نزدیک‌تر شوید.

5. از تجربیات سایر افراد موفق در زندگی استفاده کنید

عمر انسان آنقدر طولانی نیست تا بتواند به همه تجارب دست یابد. در حقیقت زمانی که می‌توانید از تجارب دیگران بهره ببرید، چرا باید زمان خود را با مسیرهای اشتباه هدر دهید؟

افراد زیادی در دنیا وجود داشته و دارند که مسیری مشابه مسیر شما را در زندگی خود پیموده‌ و در این راه موفق هم شده‌اند. استفاده از تجربیات آن‌ها می تواند زمان زیادی را حفظ کرده و شما را در این مسیر به سمت جلو هدایت کند. برای این منظور، مقاله کارهایی که افراد موفق انجام نمی دهند را مطالعه فرمایید.

برای مثال اگر شما می‌خواهید یک نویسنده یا هنرمند حرفه‌ای در زندگی خود شوید به زندگینامۀ موفق ترین افراد در این حوزه سری بزنید. شکست‌ها و پیروزی‌های آنان را در موقعیت‌های متفاوت زندگی مطالعه کرده و آن‌ها در زندگی روزمرۀ خود نیز استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر، مقاله کتاب های روانشناسی موفقیت را مطالعه فرمایید.

6. موفقیت در زندگی | هوشیار و آگاه باشید

با هوشیاری در زندگی می‌توانید موقعیت‌هایی که برایتان به وجود می‌آید را به خوبی شناسایی کرده و با آگاهی کامل به سمت موفقیت گام بردارید. افراد موفق همواره به شرایط و فرصت‌های خوب توجه کرده و از آن‌ها استفاده می‌کنند. تمام موقعیت‌ها را با هوشیاری کامل بسنجید و با خود فکر کنید که آیا این می‌تواند مسیری به سوی هدف و موفقیت من باشد؟

7. به خودتان باور داشته باشید

بزرگ‌ترین راز موفقیت در زندگی این است که به خود، اهداف و رویاهایتان باور داشته باشید. از تمسخر و تفکر دیگران نهراسید و خواسته‌هایتان را با صدای بلند برای خود تکرار کنید. وقتی به توانایی و خواسته خود ایمان نداشته باشید، امکان رسیدن به آن نیز تقریبا از بین می‌رود. با ایمان داشتن به اهداف خود، می‌توانید راه رسیدن به آن را نیزپیدا کنید. برای اطلاعات بیشتر در زمینه احساس ارزشمندی کلیک کنید.

8. موفقیت در زندگی | تغییر سبک زندگی

سبک زندگی‌تان را تغییر دهید و روی خود و سلامتی‌تان سرمایه گذاری کنید. روزانه به طور منظم ورزش کرده و غذاهای سالم و مقوی میل کنید. کتاب خواندن و مطالعه را شروع نماید و از نکات مهم کتاب‌ها برای تغییر مسیر زندگیتان استفاده کنید. برای کسب اطلاع بیشتر از سبک زندگی کلیک کنید.

نکات مهم برای موفقیت در زندگی

1. تمام کارهای خود را برای منافع شخصی‌تان انجام ندهید. به خوشحالی دیگران نیز در کنار خود بیندیشید و مطمئن باشید که آنان هم روزی به شما کمک می‌کنند. 

2. گذشته و شکست‌هایتان را فراموش کنید و با انرژی و قدرت تمام به سوی آینده گام بردارید. برای آگاهی از  ترس از شکست کلیک کنید.

3. با احساسات تصمیم نگیرید. زمانی که بسیار ناراحت، عصبانی و حتی بسیار خوشحال هستید هیچ اقدام بزرگی انجام ندهید. اول آرام شوید و سپس با عقل و منطق تصمیم گیری نمایید. 

4. سرعت خود را در انجام کارها بیشتر کنید و زمان خالی و بیهوده‌ای را نگه ندارید. 

5. نگرش خود را عوض کنید؛ ممکن است بسیاری از کارها برای شما سخت و طاقت‌فرسا باشد اما به جای غر زدن، با شادی و خوشحالی آن کار را انجام دهید. برای کسب اطلاع از قانون جذب کلیک کنید.

سخن آخر

فراموش نکنید که موفقیت شما در زندگی و آینده، به امروزتان بستگی  دارد و امروز شما خیلی زود تبدیل به گذشته می‌شود. پس قدر لحظه را بدانید و هرچه سریع‌تر برای موفقیت گام بردارید. روانشناس به شما کمک می‌کند تا مسیر درست زندگی و اهداف خود را شناسایی کرده و بهترین را برای رسیدن به آن را انتخاب کنید. متخصصان مرکز مشاوره حامی هنر زندگی در خدمت شما هستند تا در هر کجا که هستید یاری‌تان کنند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*