ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

قرص خودکشی | خودکشی با قرص از راه های در دسترس

بسیاری از افراد در اینترنت و فضای مجازی به دنبال قرص خودکشی می‌گردند. شاید عموم مردم جامعه نتوانند درک درستی از این افراد داشته باشند و واکنش مناسبی به آن‌ها نشان دهند. برای مثال بسیاری از خانواده‌ها، دوستان و اطرافیان، حرف‌های فردی که قصد خودکشی دارد را جدی نمی‌گیرند و خیلی از آن‌ها حتی دست به سرزنش یا طرد او می‌زنند. اما واقعاً در ذهن کسی که قصد خودکشی دارد چه می‌گذرد؟ علم روانشناسی به ما می‌گوید که افکار خود آسیب‌رسان بخشی از یک بیماری شدید روانی هستند که فرد درگیر را به شدت می‌آزارند تا جایی که او حاضر است برای خلاص شدن از این وضعیت دشوار، از جان و زندگی خود صرف نظر کند. اگر شما هم دچار افکار خودکشی هستید و یا به دنبال قرص خودکشی می‌گردید قبل از هر کاری چند کلام با ما همراه باشید. برای آگاهی بیشتر در زمینه مشاوره افسردگی کلیک کنید.

 

تماس با مشاور

                                             
 

خودکشی چیست؟

خودکشی مرگی است که در اثر صدمه به خود به قصد مردن ایجاد می شود. خودکشی دهمین علت مرگ و میر در ایالات متحده (هر یازده دقیقه یک نفر) و دومین عامل مرگ و میر در بین افراد ۱۰ تا ۳۴ ساله، چهارمین عامل مرگ و میر در بین افراد ۳۴ تا ۵۴ ساله و پنجمین علت مرگ در بین افراد ۴۵ تا ۵۴ ساله است. گروه هایی از افرادی که میزان خودکشی بالاتری دارند عبارتند از: قومیتی. جانبازان. روستانشینان، جوانانی که جز اقلیت های جنسی (ترنس جندر و غیره) هستند.

قرص خودکشی | چرا به این وضعیت دچار شدم؟

بسیاری از افراد که فکر خودکشی به سر آن‌ها می‌زند گاهی از خود سؤال می‌کنند که چرا به این وضعیت دچار شدم و چرا نمی‌توانم همانند سایر مردم از زندگی خود لذت ببرم؟ اگر این افکار ذهن شما را نیز درگیر خود کرده است باید بدانید که شما تنها نیستید و بسیاری از مردم دنیا با این شرایط سخت درگیر هستند. افکار خودکشی نوعی علامت از اختلالات و فشارهای روانی هستند که بسیار آزاردهنده بوده و طاقت و تحمل فرد را از بین می‌برند. افسردگی و اختلال دوقطبی معمولا فرد را به سمت افکار خودکشی می کشانند. برای کسب اطلاعات در مورد درمان دوقطبی کلیک کنید.
مشکل اینجاست که در بسیاری از جوامع از جمله جامعه ما اختلالات و بیماری‌های روانی همانند مشکلات جسمی جدی گرفته نمی‌شوند و خود بیماران و اطرافیان آن‌ها برای بهبود وضعیت‌های دشوار روانی کاری انجام نمی‌دهند. این در حالی است که اختلالی نظیر افسردگی که به عنوان سرماخوردگی اختلالات روانی شناخته می‌شود نیز در صورت جدی گرفته نشدن و پیشرفت کردن می‌تواند به وضعیت فلج کننده‌ای تبدیل شود که جسم و روح فرد را فرسوده کند و او را در اعماق تاریکی و ناامیدی درگیر سازد. افکار خودکشی به عنوان یک علامت از افسردگی اساسی به ما نشان می‌دهد که مشکلات سلامت روان تا چه حد پیش رفته‌اند و چقدر نادیده گرفته شده‌اند.
بااین حال این تنها افسردگی نیست که می‌تواند افکار خود آسیب‌رسان را در شما ایجاد کند. گاهی اوقات تحلیل رفتن سلامت روان در پی یک رویداد بسیار ناراحت کننده نظیر از دست دادن یک عزیز یا اتمام یک رابطه نیز می‌تواند افرادی که دارای حساسیت روانی بیشتری هستند را آنقدر تحت فشار قرار دهد که در تصمیمی ناگهانی به عمر خود خاتمه دهند. برای آشنایی بیشتر در زمینه علائم افسردگی کلیک کنید.

رایج ترین علائم هشدار دهنده خودکشی

یکی از علائم هشدار دهنده رایج برای خودکشی، غمگین یا بدخلق بودن فرد است. فرد غم و اندوه طولانی مدت و نوسانات خلقی دارد. افسردگی یک عامل خطر اصلی برای خودکشی است.

آرامش ناگهانی: فرد پس از یک دوره افسردگی یا بدخلقی ناگهان آرام می شود. 
کناره گیری از دیگران: فرد تنها بودن را انتخاب می کند و از دوستان یا فعالیت های اجتماعی اجتناب می کند. آن ها همچنین علاقه یا لذت خود را نسبت به فعالیت هایی که قبلاً از آن ها لذت می بردند از دست می دهند و همچنین به طور ناگهانی کمتر نگران ظاهر شخصی خود می شوند. خیلی بیشتر یا خیلی کمتر از حد معمول خود می خوابند.
نشان دادن رفتار خطرناک یا خود آسیب رسان: فرد رفتارهای بالقوه خطرناکی انجام می دهد، مانند رانندگی بی احتیاط، داشتن رابطه جنسی ناایمن یا افزایش مصرف مواد مخدر و یا الکل.
تجربه آسیب‌ یا بحران زندگی: نمونه‌هایی از بحران‌ها عبارتند از مرگ عزیز یا حیوان خانگی، طلاق یا قطع رابطه، تشخیص بیماری صعب العلاج، از دست دادن شغل یا مشکلات مالی جدی.
قرار گرفتن در وضعیت عمیق ناامیدی: فرد از احساس ناامیدی، نداشتن دلیلی برای زندگی، سربار دیگران بودن، احساس گیر افتادن یا درد شدید عاطفی صحبت می‌کند. 
آماده‌سازی شرایط: فرد شروع به سر و سامان دادن به کارهای شخصی خود می‌کند که شامل دیدار با دوستان و اعضای خانواده، دادن اموال شخصی، نوشتن وصیت نامه و تمیز کردن اتاق یا خانه می باشد.
اغلب مواقع فرد به دنبال یافتن راه هایی برای مردن یا خرید اسلحه در اینترنت است. برخی از افراد قبل از اقدام به خودکشی یادداشتی می نویسند.
تهدید به خودکشی یا صحبت در مورد تمایل به مرگ: هرکسی که به خودکشی فکر می کند این را نمی گوید و هر کسی که تهدید به خودکشی می کند آن را عملی نمی کند. با این حال هر تهدید به خودکشی باید جدی گرفته شود.

عوامل خطرساز خودکشی

موقعیت‌هایی وجود دارد که به عنوان عوامل خطرساز که می‌تواند فرد را به فکر خودکشی سوق دهد. اگرچه ممکن است هیچ گاه نفهمید چه چیزی باعث می شود یک دوست یا یکی از اطرافیان اقدام به خودکشی کند، آگاهی از برخی ویژگی های مشترک وجود دارد می تواند ابهام را کاهش دهد. عوامل شناخته شده ای که خطر خودکشی را در افراد افزایش می دهند به شرح زیر می باشد:

عوامل فردی: کسی که در گذشته اقدام یکبار اقدام به خودکشی کرده باشد معمولا وضعیت سلامت روانی متعادلی ندارد. ابتلا به اختلالاتی مانند افسردگی و اختلالات خلقی، اسکیزوفرنی، اختلالات اضطرابی. دارای سابقه خانوادگی مرگ بر اثر خودکشی است.

عوامل جسمی و بیماری: فرد متحمل درد طولانی مدت یا بیماری ناتوان کننده یا لاعلاج است. خودکشی بیانگر احساس ناامیدی او خواهد بود.

عوامل اقتصادی و سایر عوامل: فرد دارای مشکلات مالی یا قانونی است. تحت خشونت است یا رفتارهای تکانشی دارد. مشکلات سوء مصرف الکل یا مواد دیگر دارد. به روش های آسیب رساندن به خود، مانند اسلحه گرم یا دارو به راحتی دسترسی دارد.

عوامل اجتماعی و رابطه ای، سابقه سوء استفاده فیزیکی، عاطفی یا جنسی دارد یا مورد بی توجهی و قلدری قرار گرفته است. روابط خود را از طریق جدایی، طلاق یا مرگ از دست داده است. از نظر اجتماعی منزوی بوده و فاقد پشتیبانی است.

اعتقاد فرهنگی یا مذهبی دارد که خودکشی یک گزینه عالی برای حل یک معضل شخصی است. افزایش تعداد خودکشی های محلی یا افزایش پوشش رسانه ای مرگ های ناشی از خودکشی.

قرص خودکشی | یک فرصت کوتاه در چند قدمی خودکشی

بسیاری از افرادی که به دنبال قرص یا ابزارهای دیگری برای خودکشی می‌گردند معتقدند که هیچ روشی نمی‌تواند آن‌ها را به زندگی برگرداند و نسبت به این همه سیاهی و درماندگی امیدوارشان سازد. کسی چه می‌داند شاید هم این طور باشد! شاید زندگی هرگز روی خوشش را به ما نشان ندهد. بسیاری از این افراد دچار وسواس فکری عملی می شوند. اما به این فکر کنید که شما همیشه برای خودکشی وقت دارید! پس قبل از اینکه دست به این کار بزنید فقط برای چند لحظه کمی عقب بروید و ببینید آیا خود را آنگونه که واقعاً هستید شناخته‌اید؟
آیا می‌دانید که هیچ روش و راهی برای بیرون آمدن از این تاریکی وجود ندارد؟ بیایید قبل از خودکشی تنها یک فرصت در اختیار خود قرار دهید و به افکار خود آسیب‌رسانی که در سرتان می‌چرخند به عنوان علامتی از شرایط روانی دشوار نگاه کنید. اگر هیچ کسی در دنیا وجود ندارد که شما را درک کند و ببیند در چه وضعیت روحی سختی قرار دارید از خودتان بپرسید آیا خودتان با خود مهربان بوده‌اید؟ آیا هم اکنون درک دقیقی از سختی‌های خود دارید و می‌توانید خودتان را درک کنید؟
افسردگی و افکار خودکشی اضطراب را به دنبال خود می آورند. برای کسب اطلاعات در مورد درمان اضطراب کلیک کنید.
در واقع هدف از تمامی این صحبت‌ها این است که ما بیش از هرکس به خود احتیاج داریم و تا زمانی که نتوانیم خودمان وجود خویش را در آغوش بکشیم شاید هرگز درک و محبتی از دنیای پیرامون دریافت نکنیم. این جمله را به خاطر بسپارید که شما همیشه برای خودکشی کردن وقت دارید پس حداقل قبل از اینکه دست به اقدامی جدی بزنید یک بار تلاش کنید تجربه‌ای متفاوت کسب کنید. برای اطلاعات بیشتر در زمینه خودکشی و علائم آن کلیک کنید.

تجربیات افراد درمان شده

بسیاری از افراد هستند که روزگاری با شدیدترین شرایط روانی دست و پنجه نرم می‌کردند. دچار بودن به افسردگی اساسی شدید، قرار گرفتن در یک وضعیت بحرانی نظیر مرگ تمامی اعضای خانواده و یا حتی فرو رفتن در وضعیت‌های بسیار ناامیدکننده‌ای نظیر اعتیاد شدید به مواد مخدر از جمله مواردی هستند که بسیاری از افراد را تا مرز خودکشی و استفاده از قرص خودکشی پیش برده‌اند. آن‌ها در آن لحظات دشوار هیچ کورسوی امیدی را نمی‌دیدند و هرگز گمان نمی‌بردند که روزی بتوانند از ساده‌ترین چیزهای زندگی دوباره لذت ببرند.
فارغ از اینکه امروزه متخصصان نگاه متفاوتی به خودکشی دارند. آن‌ ها می ‌دانند که این افکار علامتی از شرایط دشوار روانی است که با دریافت درمان‌های مناسب بهبود می ‌یابد. اغلب افرادی که به خودکشی فکر می‌کنند، از نظر مغزی دچار کاهش شدید سطوح انتقال دهنده‌های عصبی نظیر سروتونین هستند. این افراد در خیلی از موارد با مصرف دوره‌ای قرص‌هایی نظیر ضدافسردگی‌ها متوجه می‌شوند که این افکار در ذهنشان کم رنگ شده و اکنون می‌توانند با نگاهی بازتر به زندگی نگاه کنند و برای مشکلات خود راه حلی بیاندیشند.
به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم پیش از خودکشی این مسئله را بیازمایید که آیا درمان‌های تخصصی که امروزه در این زمینه وجود دارد می‌تواند به شما کمکی کند یا خیر. روانشناسان و روان پزشکان همواره می‌توانند به شما کمک کنند تا کمی وضعیت خود را تعدیل کنید و با ثبات و آرامش بیشتری تصمیم بگیرید. تجربیات افراد درمان شده همواره نشان می‌دهد که آن‌ها وقتی به گذشته خود نگاه می‌کنند شگفت زده می‌شوند و رهایی از آن همه سیاهی و ناامیدی آن‌ها را هیجان‌زده می‌کند. برای شناخت بیشتر در زمینه درمان افسردگی کلیک کنید.

 

آیا خودکشی با قرص روشی آسان برای مرگ است؟

خودکشی با قرص یکی از بدترین روش هایی است که می توانید حتی فکرش را بکنید. برخی از قرص ها به هیچ عنوان باعث مرگ نمی شوند و تنها درد و زجر بسیار شدیدی را به وجود می آورند. در این شرایط فرایند درمان نیز بسیار سخت است و فرد را در شرایط ناگواری قرار می دهد. از سوی دیگر مصرف برخی قرص ها نیز به مرگ ختم می شوند اما مرگ ناشی از آن ها بسیار زجر آور را برای فرد پدید می آورند. به طور کل توصیه می شود که به هیچ عنوان از این روش استفاده نکنید و در صورت داشتن افکار خودکشی حتما با یکی از دوستان یا آشنایان مطمئن خود صحبت نمایید. بهترین کار این است که به یک روانشناس متخصص مراجعه نمایید.


قرص برنج و مرگی دردناک

قرص برنج قرصی است که برای پیشگیری از آفت زدن برنج و یا غلات مورد استفاده قرار می گیرد و بوی بدی شبیه به بوی ماهی گندیده دارد. فروش این قرص غیره قانونی است اما متاسفانه در اکثر عطاری ها یافت می شود و می توان آن را با پرداخت بهای اندکی خرید. در حالی که این قرص یکی از خطرناک ترین و مرگ آورترین قرص های موجود است. بسیاری از افرادی که قصد خودکشی دارند به سراغ مصرف این قرص می روند و بر این باورند که مرگ سریعی خواهند داشت؛ این درحالی است که مرگ با قرص برنج بسیار دردناک و کند صورت می گیرد.
قرص برنج از طریق دستگاه گوارش جذب بدن شده و در اثر ترکیب شدن با مایعات و رطوبت داخل معده گاز فسین که بسیار خطرناک است تولید می شود. این سم تاثیر منفی بسیار زیادی بر روی بدن می گذارد. آسیب‌های شدیدی به سیستم تنفسی و سایر اندام های حیاتی می زند اما این قرص هیچ تأثیری بر روی سیستم عصبی مرکزی نمی‌گذارد. همین دلیل فرد بیهوش نمی ‌شود و در تمام مدت بر تمام اتفاقات آگاهی دارد و درد زیادی را احساس می کند. با توجه به تاثیر شدید این دارو بر روی سیستم تنفسی، فرد به تدریج دچار خفگی می شود که این فرآیند نزدیک به ۳ الی ۴ ساعت طول می کشد و در تمام این مدت فرد احساس می‌کند که چه بلایی بر سرش می آید و مرگ زجرآوری را تجربه می کند.

 

پشیمانی پس از مصرف قرص برنج

بررسی ها نشان داده افرادی که قصد خودکشی دارند بلا فاصله پس از اقدام از کار خود پشیمان می شوند. در برخی از روش های خودکشی احتمال نجات فرد وجود دارد و اگر فرد پشیمان شود با تماس با اورژانس و یا کمک گرفتن از سایرین می تواند جان خود را نجات دهد. اما متاسفانه پس از مصرف قرص برنج پشیمانی هیچ فایده ای ندارد چرا که مسمومیت با آن در نهایت به مرگ ختم خواهد شد. با توجه به خودکشی های بسیار زیادی که طی سال ها با استفاده از قرص برنج انجام شده است فروش این دارو ممنوع شد اما متاسفانه هم چنان این قرص مرگ آور در بازار سیاه و حتی در بسیاری از عطاری ها یافت می شود و به صورت غیرقانونی به فروش می رسد.
این درحالی است که دلال ها هیچ ارزشی برای جان مردم قائل نیستند و تنها به پولی که به دست شان می رسد فکر می کند. این خود افراد هستند که باید جان خود را با ارزش بدانند و مرگی سخت و جان کاه را برای خود به وجود نیاورند. زمانی که قصد خودکشی دارید این را بدانید که همیشه می توانید برگردید و کار خود را تمام کنید اما اگر خودکشی کنید دیگر وقتی ندارید که شرایط زندگی تان را درست کنید و لذتی که روزی از زندگی می بردید را بر گردانید. پس شاید ضرری نداشته باشد که قبل از هر اقدامی با یک متخصص صحبت نمایید تا شاید او بتواند به شما کمک کند.

پیشگیری از خودکشی

آیا می توان از خودکشی جلوگیری کرد؟ در بسیاری از موارد می توان از خودکشی جلوگیری کرد. بهترین راه برای جلوگیری از خودکشی این است که: عوامل خطر خودکشی را شناسایی کنید. نسبت به علائم افسردگی و سایر شرایط سلامت روان هوشیار باشید. علائم هشدار دهنده خودکشی را جدی بگیرید. حمایت مراقبتی ارائه دهید. مستقیماً بپرسید که آیا فرد به خود آسیب رسانده است یا خیر. افرادی که از سمت دوستان و خانواده دلسوز حمایت می‌شوند و به خدمات سلامت روان دسترسی دارند، نسبت به افرادی که حمایت نمی شوند، کمتر به انگیزه‌های خودکشی خود جامه عمل می پوشانند.

اگر دوست یا عزیز شما در معرض خطر فوری نیست، اما در مورد خودکشی صحبت می کند و عوامل خطرزا برای آسیب رساندن به خود نشان می دهد، آن ها را جدی بگیرید. اگر می توانی، اشیایی را که می توان در اقدام به خودکشی استفاده کرد را از دسترس دور نگه دارید.

 

مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی

مسلم است که نمی توان از فردی که در آستانه خودکشی است انتظار داشت که به یک مرکز مشاوره مراجعه کند، وقت بگیرد و منتظر بماند تا با روانشناس صحبت کند. خودکشی مساله ای حیاتی است و ضروری است که فرد در هر لحظه بتواند احساسات خود را با فردی مطمئن در میان بگذارد. در این شرایط بهترین انتخاب این است که از مشاوره تلفنی کمک بگیرید. مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی با گرد آوری کادری مجرب و متخصص این امکان را مهیا کرده تا در هر کجا که هستید به صورت تلفنی با متخصصان و روانشناسان این مرکز صحبت نمایید. روانشناسان حامی هنر زندگی همواره در خدمت شما هستند تا با اراده خدمات تلفنی در این زمینه یاری تان کنند. برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید. برای دریافت مشاوره در زمینه قرص می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی در ارتباط باشید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*