ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

قرص سیلدنافیل را چند ساعت قبل بخوریم


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با قرص سیلدنافیل پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


امروز از سایت هنر زندگی با مقاله قرص سیلدنافیل را چند ساعت قبل بخوریم همراه شما هستیم. سیلدنافیل یکی از داروهای شناخته شده در زمینه درمان اختلال نعوظ می باشد. این دارو جریان خون را در آلت تناسلی افزایش می دهد و در نتیجه فرد در اثر تحریک می تواند نعوظ را تجربه نماید. ممکن است افرادی که از این دارو استفاده می کنند، سوالاتی در زمینه چگونگی مصرف آن داشته باشند. در ادامه به بررسی کامل قرص سیلدنافیل می پردازیم. هم چنین شما می توانید برای حل مشکلات و اختلالات جنسی خود از مشاوره جنسی استفاده نمایید. برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه مشاوره جنسی کلیک کنید.

تماس با مشاور

قرص سیلدنافیل را چند ساعت قبل بخوریم | قرص سیلدنافیل

سیلدنافیل (sildenafil) با نام های تجاری مختلف ازجمله ویاگرا (Viagra, Viagara) در داروخانه ها توزیع می شود. سیلدنافیل یکی از شناخته شده ترین، موثرترین و پرمصرف ترین داروهایی است که برای اخــتلال نعوظ استفاده می شود. در سال 1376 با کشف داروی سیلدنافیل جهش بزرگی در درمان ناتوانی جنسی به وجود آمد که بعد از آن به اشکال مختلف مانند قرص، ژل و پماد به بازار عرضه شد.

کارکرد سیلدنافیل در قسمت های مختلف بدن باعث گشاد کنندگی عروق خونی و شل شدن عضلات صاف (اندام تناسلی مردان) می شود که موارد استفاده آن در اختلال جنسی می باشد. همچنین در انجمن غذایی و دارویی آمریکا (FDA) این دارو به عنوان درمان افزایش فشار خون ریوی شناخته شده است. در بعضی پژوهش ها، محققان دریافتند که سیلدنافیل در درمان ارگاسم و اختلالات برانگیختگی و بالا بردن تجارب جنسی زنان هم می تواند اثرگذار باشد.

اختلالات کژکاری جنسی یکی از مهمترین مشکلاتی است که در طی چند سال گذشته مورد توجه قرار گرفته است. میانگین شیوع این اختلال طی سال های گذشته در ایران ۴۸ درصد گزارش شده است. یکی از مهمترین و شایع ترین نوع کژکاری جنسی اختلال نعوظ می باشد و اختلال نعوظ یک مسئله شایع در میان مردان است که با افزایش سن رابطه مستقیمی دارد که در بیش از پنجاه درصد افراد بین 50 تا 70 سال شایع است. برخلاف افراد مسن در جوان ها شیوع این اختلال کمتر است اما از اهمیت بالاتری برخوردار می باشد. کژکاری نعوظ در روابط جنسی مانع از نعوظ کامل یا حتی در مواردی که نعوظ کامل می شود فرد نمی تواند رابطه را ادامه، حفظ و به سرانجام برساند. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله نعــوظ در مردان مسن را مطالعه فرمایید.

طریقه مصرف قرص سیلدنافیل

برای اینکه اثرات دارو حفظ شود مدت زمان مشخص، میزان و روش تجویز توسط متخصص از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. حتما به همان صورت که پزشک تجویز می کند دارو را مصرف نمایید که براساس اثربخشی و تحمل دوز برای افراد مختلف تشخیص داده می شود. پس از تشخیص توسط متخصص، معمولا ابتدا دوز ۵۰ میلی گرم تجویز می شود و در صورت موثر واقع شدن این دوز امکان تغییر آن به ۲۵ میلی گرم به وجود می آید. اما در صورت عدم تاثیر دوز ۵۰ میلی گرم، امکان افزایش آن به ۱۰۰ میلی گرم تغییر پیدا خواهد کرد.بهترین زمان مصرف قرص ۱ ساعت قبل از رابــطه جنسی می باشد.
پس از اینکه سیلدنافیل به صورت خوراکی استفاده شود در طی یک ساعت پس از آن به حداکثر غلظت پلاسمایی خود می رسد. حداکثر زمان ماندگاری دارو و میانگین نیمه عمر آن سه تا پنج ساعت است. لازم به ذکر است مصرف دارو در زمان مشخص همراه با تحریک جنسی اثر گذار است و این دارو خود به خودی و بدون تحریک جنسی باعث نعوظ در فرد نمی شود. در اکثر افرادی که با مصرف قرص سیلدنافیل به نتیجه دلخواه نمی رسند و در آن ها اثرگذار نیست علت آن مسائل روانشناختی و تجارب گذشته زندگی فرد می باشد. برای کسب اطلاعات در زمینه اخــتلالات جنسی کلیک کنید.

قرص سیلدنافیل چیست؟

مکانیسم اثر قرص سیلدنافیل

سیلدنافیل یک مهار کننده قوی و انتخابی فسفودی استراز نوع 5 (PDE5) است که در ابتدا به عنوان داروی ضد آنژین مورد بررسی قرار گرفت. سیلدنافیل باعث ایجاد سطح بالایی از cGMP در قسمت های مورد نظر می شود که فقط در شرایطی که فرد دچار برانــگیختگی جنسی شده است از طریق مسیر NO-cGMP به وجود می آید. بالا رفتن سطح cGMP باعث شل شدن عضلات صاف در عروق شریانی آلت تناسلی و گشاد شدن این عروق می شود و این امر باعث بهبود کارکرد نعوظ در افراد مبتلا به اختلال نعوظ می شود.

مکانیسم فیزیولوژیکی نعوظ به صورت طبیعی شامل آزاد شدن اکسید نیتریک (NO) در بدنه آلت در زمان تحریک جنسی می باشد. با منتشر شدن اکسید نیتریک آنزیم گوانیلات سیکلاز فعال شده و باعث بالا رفتن سطح cGMP می شود. cGMP افزایش یافته منجر به شل شدن عضلات صاف در بدنه آلت می شود و این امکان را به وجود می آورد که جریان خون رونده به آلت تناسلی بیشتر شود، بنابراین نعوظ اتفاق می افتد که در اختلال نعوظ این مکانیسم فیزیولوژیکی دچار مشکل می شود.

طریقه مصرف قرص سیلدنافیل

قرص سیلدنافیل را چند ساعت قبل بخوریم| دلایل اختلال نعوظ

اختلال نعوظ یکی از شایع ترین ناتوانی جنسی در مردان است که این مسئله مشکلات زناشویی را به همراه دارد. اختلال نعوظ به صورت ملموس عدم رسیدن نعوظ یا حفظ آن در زمان برقراری رابطه جنسی است که در زمان طولانی فرد با این مسئله درگیر است و مواجهه فرد در تمام روابط جنسی است که در آن قرار می گیرد. این اختلال در دراز مدت باعث می شود فرد دچار استیصال، عــزت نفس پایین و احساس ناتوانی کند و منجر به نارضایتی در زندگی زناشویی می شود. عوامل مختلفی در ایجاد این اختلال نقش دارد که می تواند عوامل رواشناختی مانند اضطراب، افسردگی، حواس پرتی یا عوامل جسمانی مانند دیابت، اختلال سیستم عصبی، قلبی-عروقی باشد یا ترکیبی از این دو عامل روانی و فیزیولوژیکی باشد.

ممکن است فرد مبتلا به یک بیماری جسمی خفیف باشد که این امر در تحریک و عملکرد جنسی فرد تاثیر بگذارد و منجر به ایجاد نگرانی و استرس در فرد شده و در نتیجه نعوظ و حفظ آن را دچار مشکل می کند. همان طور که اشاره شد برای رسیدن به تحریک جنسی طیف گسترده ای از عوامل مختلف از جمله مغز، هورمون ها، عضلات و عروق خونی، احــساسات و افکار و تجارب جنسی گذشته فرد نقش دارند. در این صورت عدم سلامت روانی و جسمانی فرد می تواند باعث به وجود آمدن اختلال نعوظ و وخیم شدن آن در فرد باشد. نکته ای که حائز اهمیت است سابقه قبل از بلوغ فرد دارای اختلال نعوظ هم نقش مهمی در پیدایش این اختلال داشته باشد. به علت اینکه مراحل رشدی روانی-جنسی فرد به صورت طبیعی طی نشده است و باعث ایجاد اضــطراب عملکرد جنسی می شود که عوامل مختلفی در ایجاد این مسئله دخیل هستند.

پیامدهای عدم رابطه جنسی رضایت آمیز در زندگی زناشویی

یکی از ارکان سلامت روان در زندگی زناشویی مسئله جنسی زوجین می باشد که ممکن است به هر دلیلی از حالت نرمال خود خارج شده و صمیمیت و پایــداری زندگی زناشویی را تحت تاثیر قرار دهد. به عقیده بسیاری از روانشناسان ازجمله روانشناسان انسان گرا نیاز جنسی یکی از نیاز های اساسی هر فرد می باشد. در صورت عدم ارضای این نیاز زندگی شخص با چالش های اساسی رو به رو می شود. ما در اینجا قصد داریم به پیامد های عدم رابطه جنسی زوجین به دلیل اختلال نعوظ در مردان بپردازیم.

_ عدم رابطه جنسی منجر به کاهش ترشح هورمون استــروژن و خشکی واژن می شود. این مسئله در سنین بالاتر در زنان اهمیت بالاتری برخوردار می شود.
_ عدم رابطه جنسی منجر به کاهش جریان خون در واژن و ضعیف شدن دیواره واژن می شود در نتیجه رابطه جنسی برای آن ها دردناک می شود.
_ تا به اکنون نشان داده شده است مردانی که در ماه انزال کم تری را تجربه می کنند احتمال خطر سرطان پروستات در آن ها بیش تر است.
_ رابطه جنسی تولید هورمون هایی که باعث کاهــش اضطراب و استرس در افراد می شود را افزایش می دهد. _ رابطه جنسی منجر به بالا بردن کارکرد مغز و رشد سلول های مغزی می شود.
_ فعالیت فیزیکی در رابطه جنسی به عنوان ورزشی برای قلب و تقویت آن محسوب می شود.
_ رابطه جنسی باعث تقویت سیستم ایمنی و مقاومت در برابر بیماری ها می شود.
_ زمانی که هریک از زوجین باعث رضایت جنسی در رابطه نباشد، اعتماد به نفس فرد کاهش پیدا می کند و در بیش تر مواقع دچار کاهــش میل جنسی، سرخوردگی فرد و کاهش صمیمیت زوجین می شود.


دلایل اختلال نعوظ

مواردی که قبل از مصرف قرص سیلدنافیل باید به آن توجه کرد

شایان ذکر است به دلیل اینکه قرص سیلدنافیل بدون نسخه و تشخیص پزشک در بازار عرضه می شود، خیلی از افراد بدون آگاهی و با توجه به صحبت های اطرافیان که لزوما غیر علمی است این دارو را بدون مشورت با متخصص تهیه می کنند، و اکثر افراد در شروع از بالاترین دوز که 100 میلی گرم است استفاده می کنند با وجود اینکه می تواند اثرگذار باشد به همان نسبت عوارض بیشتری را هم به دنبال خواهد داشت. در مصرف قرص سیلدنافیل سه عامل مهم در نظر گرفته می شود که شامل ایجاد خون رسانی مطلوب و مناسب در آلت تناسلی مردان، برانگیختگی ، تحریک جنسی و سلامت سیستم عصبی است.

اگر در هریک از این سه عامل مهم اختلالی ایجاد شود، قرص سیلدنافیل تاثیری بر روی فرد ندارد. افرادی که در اثر عمل جراحی یا ضربه به سر دچار اختلال در سیستم عصبی شده اند، استفاده از قرص سیلدنافیل مسئله ای که فرد با آن درگیر است را حل نمی کند. همچنین افرادی که در زندگی خود به رابطه جنسی علاقه مند نیستند و میل جنسی ندارند، این دارو بر هوس یا میل جنسی آن ها تاثیری ندارد. برای کسب اطلاع از بی میلی جنسی کلیک کنید.

این مسئله در مورد قرص سیلدنافیل حائز اهمیت است که این دارو باعث افزایش جریان خون به آلت تناسلی مردان شده و این امر باعث نعوظ آلت تناسلی می شود؛ به این معنا که سیلدنافیل باعث افزایش قدرت نعوظ و افــزایش زمان انزال در مردان می شود. با افزایش قدرت نعوظ سفتی آلت تناسلی و طول مدتی که این سفتی باقی می ماند افزایش پیدا می کند. در نتیجه با توجه به مطالب فوق افرادی که در زمینه روانشناختی و سیستم عصبی دچار اختلال شده اند، سیلدنافیل در ایجاد و قدرت نعوظ برای شان تاثیری نمی گذارد.

نکات مهم در مصرف سیلدنافیل

_عموم مردم نسبت به قرص سیلدنافیل این تصور را دارند، که مصرف آن باعث فــشار خون بالا در افراد می شود. در صورتی که سیلدنافیل باعث گشاد کنندگی و انبساط عروق خونی می شود که این امر فشار خون را کاهش می دهد.
_این نکته مهم است که پس از مصرف سیلدنافیل و در زمان رابطه جنسی اگر دچار سرگیجه، احساس تهوع، افت فشارخون، دردناک بودن نعوظ و احساس سوزن سوزن شدن در قسمت های مختلف بدن شدید رابطه جنسی را تمام کنید و در اسرع وقت با متخصص ارتباط برقرار کنید.
_در هنگام مصرف سیلدنافیل گریپ فروت و آب آن را استفاده نکنید چون در این صورت امکان عوارض جانبی وجود دارد.
_مصرف سیلدنافیل با آب فروان تاثیرات بهتری دارد.
_در صورتی که بابت اختلال نعوظ از داروهای مشابه یا داروهای دیگری استفاده می کنید، حتما با پزشک در میان بگذارید چرا که احتمال عوارض جانبی، منع یا تداخلات دارویی در این زمینه وجود دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله مصرف قرص سیلدنافیل 100 را مطالعه فرمایید.

آیا راه های دیگری نیز برای افزایش اثر بخشی سیلدنافیل وجود دارد؟

در این بخش از مقاله قرص سیلدنافیل را چند ساعت قبل بخوریم به بررسی راه های اثربخشی سیلدنافیل می پردازیم. عوامل متعددی باعث افزایش اثر بخشی سیلدنافیل و در نتیجه موجب رضایت و افزایش کیفیت رابطه جنسی هم می شود. این عوامل اثرگذار به شرح ذیل می باشد:

1. رژیم غذایی

استفاده از غذاهای چرب و دیر هضم قبل از مصرف دارو باعث کاهش اثر گذاری دارو می شود. بهترین زمان مصرف قبل از غذا است. با معده خالی به علت درگیر نبودن سیستم گوارشی در هضم غذا دارو بهتر جذب می شود.

2. قرص سیلدنافیل را چند ساعت قبل بخوریم | سبک زندگی

افرادی که دارای سبک زندگی بی تحرک یا کم تحرک هستند یا دارای اضافه وزن و چاقی هستند، تاثیر سیلدنافیل به مراتب برای شان کم تر است. توصیه می شود این افراد ورزش و تحرک را در برنامه خود قرار دهند و وزن خود را کنترل کرده و کاهش دهند. برای کسب اطلاع در زمینه سبک زندگی کلیک کنید.

3. الکل

نوشیدنی های الکلی ماهیت کند کننده دارند و باعث کاهش جریان خون در بدن می شوند که با مقدار مصرف فرد رابطه مستقیم دارد، یعنی هرچه الکل در بدن بیش تر باشد باعث کاهش جریان خون و در نتیجه نعوظ دشوار تر می شود. برای مطالعه در زمینه تــاثیر الکل بر رابطه جنسی کلیک کنید.

4. شرایط سنی

سن مصرف این دارو معمولا بعد از ۱۸ سال تشخیص داده می شود. در مردان بالای ۶۰ سال به علت کاهش متابولیسم بدن زمان تاثیر گذاری دارو افزایش می یابد. این نکته هم حائز اهمیت است که افراد زیر سن 18 سال به هیچ عنوان بدون مشورت با پزشک نباید از سیلدنافیل یا داروهای مشابه استفاده کنند.

5. قرص سیلدنافیل را چند ساعت قبل بخوریم | سلامتی روانی

در مردانی که دارای افسردگی هستند بی میلی جنسی و عدم علاقه به فعالیت های جنسی اتفاق می افتد، در نتیجه بدون تحریک جنسی، سیلدنافیل اثرگذار نخواهد بود. اضطراب و استرس هم نتایج مشابه افسردگی دارند. این نکته حائز اهمیت است که قبل از شروع درمان دارویی برای ناتوانی جنسی از سلامت روان و یا عدم افســردگی جنسی خود اطمینان پیدا کنید.

6. سلامتی جسمانی

سلامتی جسمی فرد بسیار مهم است، حتما فرد قبل از مصرف دارو مشکلات پزشکی از جمله ناهنجاری های کلیوی و کبدی را با پزشک خود در میان بگذارد. به علت اختلال در عملکرد کلیه و کبد، تجزیه سیلدنافیل با تاخیر انجام می شود، در نتیجه از زمان مصرف دارو تا اثر گذاری دارو زمان بیش تری به طول می انجامد. کنترل بیماری های دیگر مانند کنترل قند خون در افراد مبتلا به دیــابت یا قند خون، کنترل چربی خون در افراد مبتلا به کلسترول بالا، کنترل هورمون جنسی در افرادی که اختلال هورمونی دارند از اهمیت بالایی در تاثیر داروی سیلدنافیل دارد. برای کسب اطلاع بیش تر در زمینه درمــان نعوظ کلیک کنید.

موارد منع مصرف | قرص سیلدنافیل را چند ساعت قبل بخوریم

_در هنگام مصرف دارو استفاده از هر گونه موادی که باعث تولید یا افزایش نیتریک اکساید، نیتریت ها و نیترات های آلی مثل آمیل نیتریک یا نیتروگلیسرین در بدن می شود حتما جلوگیری گردد.
_افرادی که به دلیل مشکلات قلبی
_ عروقی و درد قفسه سینه از داروهای نیترات دار مانند نیتروگلیسرین، ایزوسورباید دی‌ نیترات، ایزوسورباید مونو نیترات استفاده می کنند.
_مصرف مواد مخدری که تولید کننده نیتریک مانند روان گردان پاپرز هست، جلوگیری شود.
_افرادی که دچار فشار خون بالا یا پایین هستند که بیماری های قلبی-عروقی را هم شامل می شود.
_افرادی که نارسایی کبدی و کلیوی دارند.
_افرادی که اخیرا دچار ســکته مغزی یا ســکته قلبی در بازده زمانی کمتر از یک سال شده اند.
_دژنراتیو شبکیه که این اختلال وراثتی می باشد که در این بیماری رگ های خونی غیرطبیعی در پایین شبکیه چشم شکل می گیرد.
_اختلالاتی که با گلبول های خون در ارتباط هستند مثل کم خونی داسی شکل و سرطان خون
_افراد مبتلا به اختلال هموفیلی که در انعقاد خون دچار نارسایی هستند.
_افرادی که دارای زخم معده هستند.
_افرادی که دارای بیماری پیرونی هستند که در این بیماری آلت تناسلی مردان دچار تغییر شکل می شود.
_افرادی که مبتلا به بــیماری ام اس هستند.

قرص سیلدنافیل را چند ساعت قبل بخوریم| تداخلات دارویی با سیلدنافیل

مصرف همزمان برخی داروها با سیلدنافیل عوارضی را در پی خواهد داشت که ممکن است فرد را با مشکلات نامطلوب و خطرناکی روبرو کند. حتما پزشک خود را از مصرف داروهای دیگر نیز مطلع کنید.

دارو های بازدارنده های پروتئاز : این بازدارنده ها به خاطر خاصیت آنتی ویروس در بیماران مبتلا به هپاتیت C و بیمــاری ایدز تجویز می شود. لذا لازم است در صورت مبتلا بودن شخص به هپاتیت و ایدز با متخصص مشورت شود. متخصص از طریق کاهش دوز به مقدار ۲۵ میلی گرم در بازده زمانی ۴۸ ساعت از تداخل دارو جلوگیری می کند.
ایترومایسین : تداخل مصرف ایترومایسین به علت طولانی شدن نیمه عمر پلاسما می باشد، این دارو در افرادی که به پنــی سیلین حساسیت دارند تجویز می شود.
سایمتیدین: افراد مبتلا به زخم معده و گاستریت از این دارو استفاده می کنند، تداخل این دارو با سیلدنافیل مثل ایترومایسین به علت طولانی بودن نیمه عمر پلاسما می باشد.

عوارض سیلدنافیل | قرص سیلدنافیل را چند ساعت قبل بخوریم

در این بخش از مقاله قرص سیلدنافیل را چند ساعت قبل بخوریم به بررسی عوارض سیلدنافیل می پردازیم. عوارض جانبی سیلدنافیل به دو قسمت تقسیم می شود که شامل عوارض شایع و نادر می باشد. در صورت مواجهه با هریک از این عوارض در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

قرص سیلدنافیل را چند ساعت قبل بخوریم | شایع ترین عوارض

_سردرد که شایع ترین عارضه عصبی به حساب می آید.
_افزایش ناگهانی دمای بدن ( گرگرفتگی)
_احساس گرفتگی بینی یا خونریزی بینی یا احتقان بینی
_اختلالات گوارشی یا سوءهاضمه یا سوزش سر دل
_اختلالات بینایی مانند اضافه شدن سایه آبی به هر چیز قابل دیدن توسط فرد پس از مصرف سیلدنافیل، یا تاری دید یا از دست دادن دید محیطی یا درخشندگی آن ها را شامل می شود.
_نعوظ به صورت دردناک باشد که حتی این دردناک بودن تا ساعت ها بعد از ارضــا شدن مردان ادامه پیدا کند.

عوارض جانبی نادر

_پایداری طولانی مدت نغوظ ؛ نعوظ اگر در مدت زمان طولانی باشد به آلت تناسلی مردان آسیب وارد می کند.
_سکته قلبی یا انفارکتوس میوکارد
_سکته مغزی
_کاهش بسیار شدید فشار خون و افــت فشار عصبی
_آریتمی های بطنی
_کاهش شنوایی یا حتی ناشنوایی و در آخر بالا رفتن فشار درون چشم فرد (برانگیختگی چشم)، استفاده از قرص سیلدنافیل ممکن است باعث افزایش خون رونده که در تغذیه اعصاب بینایی نقش دارند شود.

قرص سیلدنافیل را چند ساعت قبل بخوریم | ضرورت مشاوره در ناتوانی جنسی

اختلال نعوظ باعث کاهش میل جنسی، کاهش دفعات مقاربت، سرخوردگی فرد مبتلا و نارضایــتی جنسی فرد مبتلا می شود و برطرف کردن آن باعث ایجاد تغییرات قابل ملاحظه ای در زندگی فرد می گردد. ناتوانی جنسی در به وجود آمدن اختلالات روانی-جنسی عامل مهمی می باشد و می تواند باعث از دست دادن عزت نفس ، ناامیدی ، افسردگی و دشواری یا اختلال در رابطه با شریک زندگی شود.

در بیش تر موارد افراد مبتلا به اختلال نعوظ برای درمان از روش های دارویی استفاده می کنند اما این روش ها به صورت موقتی کارایی دارد و به عنوان روش درمانی قطعی نیستند، ریشه بیشتر ناتوانی های جنسی مرتبط با مسائل روانشناختی می باشد. توصیه می شود افراد دارای اختلال نعوظ حتما قبل از مصرف دارو با روانشناس متخصص مسائل جنسی و سکس تراپی و سکس تراپیست در ارتباط باشند تا بتوانند با کمک گرفتن از روانشناس چگونگی پیدایش و علت این اختلال را با روش های غیر دارویی و اصولی بر مبنای روانشناختی حل کنند. در این زمینه متخصصان و روانشناسان حامی هنر زندگی آماده ارائه خدمات به صورت حضوری و تلفنی می باشند. برای کسب اطلاع بیشتر در این زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید.

سوالات متداول

_قرص سیلدنافیل را چند ساعت قبل بخوریم؟
برای اثر بخشی بهتر دارو لازم است که قرص را یک ساعت قبل از برقراری رابطه جنسی مصرف نمایید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*