ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران چه عواقبی دارد؟

خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران یکی از رفتارهایی است که انجام آن توسط هریک از زوجین می‌تواند به آسیب‌های زیادی منجر شود. به همین منظور بسیاری از متخصصان به زن و شوهرها توصیه می‌کنند که در مورد مسائل زناشویی خود با دیگران صحبت نکنند، چرا که افراد در این شرایط احساس امنیت نمی‌کنند و حریم شخصی‌شان خدشه‌دار می‌شود. بهترین راه برای حل مشکلات جنسی و زناشویی، کمک گرفتن از یک فرد متخصص است. اگر این رفتار برای شما و همسرتان دردسرساز شده است ما در ادامه این مقاله به توضیحات بیشتری در این زمینه پرداخته‌ایم که مطالعه آن می‌تواند برای شما مفید باشد. همچنین در جلسات مشاوره جنسی به طور اختصاصی می توان در مورد مشکلات و راهکارهای آن با روان درمانگر صحبت کرد و به نتایج بسیار خوبی رسید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره جنسی کلیک کنید. 
تماس با مشاور

صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران : چرا این کار را می‌کنند؟

صحبت کردن افراد در مورد مسائل جنسی و زناشویی خود با دیگران، می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. برای مثال بسیاری از افراد در رابــطه جنسی خود مشکلات مختلفی دارند و نمی‌دانند که برای حل آن باید چه‌کاری انجام دهند. به همین خاطر ممکن است با خانواده یا دوستان این موضوعات را مطرح کنند تا بنا بر تجربیات دیگران مشکل خود را حل کنند. گرچه این راه‌حل اصلاً مناسب بنظر نمی‌آید، زیرا نه تنها با این کار به حریم شخصی زندگی خود صدمه وارد می‌کنید، بلکه ممکن است که راه‌حل‌های غیر تخصصی از افراد دریافت کنید که عمل کردن به آن‌ها بیش از کمک به رابطه، باعث آسیب دیدن آن می‌شود.

برای حل مشکلات روابط زناشویی خود لازم است که به یک متخصص مراجعه کنید. مراجعه به روانشناس و دریافت خدمات مشاوره جنسی در این زمینه کمک بسیاری به شما خواهد کرد. متاسفانه برخی از افراد به دلیل احساس صمیمیتی که با دوستان و یا افراد خانواده خود دارند از آنها مشاوره می گیرند. در واقع با در میان گذاشتن اسرار زندگی زناشویی خود علاوه بر ایجاد بی اعتمادی در همسر از مشاوره های غیر کارشناسی افراد استفاده می کنند که بعضا تبعات ناخوشایندی به همراه دارد.
یکی از پیامدهای منفی صحبت با دیگران در مورد مسائل جنسی، عمل به توصیه های غیر کارشناسی آن ها است. متاسفانه در عصر حاضر هنوز هم رمال ها و دعانویس ها رزق و روزی خود را از جانب کسانی تامین می کنند که برده خرافات می شوند. افراد با توصیه های دوستان با مراجعه به رمال ها و صرف هزینه های هنگفت سعی در بهبود روابط زناشویی و یا حتی فرزند آوری! هستند. به همین دلیل است که  ضرورت مشاوره زناشویی با متخصصان بیشتر احساس می شود.

اینفوگرافیک صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران چه عواقبی دارد؟

اینفوگرافیک صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران چه عواقبی دارد؟

حرف زدن درباره رابطه جنسی با دیگران چه تبعاتی دارد؟

رابطه جنسی شما و همسرتان خصوصی‌ترین جنبه زندگی مشترکتان محسوب می‌شود. در رابطه جنسی باید بتوانید آزادانه خصوصی‌ترین امیال و نیازهای خود را با یکدیگر در میان بگذارید. برای داشتن ارتباط سالم جنسی باید اعتمادی پایدار میان شما شکل گرفته باشد تا صمیمیت زناشویی میان شما بیشتر شود. هنگامی که این مسائل را با فرد دیگری در میان می‌گذارید احترام به حریم خصوصی همسرتان را نادیده گرفته و در نتیجه این اعتماد را می‌شکنید.

در صورتی که یکی از زوجین از صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران باخبر شود، دیگر نمی‌تواند با احساس اعتماد و امنیت کامل، نیازها، احساسات و خواسته‌های خود را مطرح نماید. در نتیجه شما با این کار به طور غیر مستقیم به پایداری زندگی زناشویی و رابطه جنسی خود نیز صدمه خواهید زد. زیرا در این شرایط همسرتان با نگرانی در مورد فاش شدن مسائل خصوصی‌اش وارد رابطه شده و مسلما نمی‌تواند رابطه‌ای آزادانه و لذت‌بخش را با شما تجربه کند.

صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران : کدام دیگران؟ 

به طور کلی صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران به دلیل تبعاتی که دارد اصلاً توصیه نمی‌شود. تنها کسی که باید در مورد علائق، نیازها و نحوه رابطه جنسی با او صحبت کنید خودِ همسرتان است. به همین خاطر باید خجالت را کنار بگذارید و نارضایتی و خواسته‌‌های خود را در فضایی صمیمانه آن را با همسرتان مطرح کنید. توجه داشته باشید که نحوه‌ای که شما با همسرتان در مورد رابطه زناشویی صحبت می‌کنید در واکنش او تأثیر بسزایی خواهد داشت. اگر از مسئله‌ای نارضایتی دارید هرگز از تحقیر و سرزنش استفاده نکنید. زیرا این کار به عزت‌نفس او آسیب زیادی وارد خواهد کرد.

اگر مشکلاتی در رابطه جنسی خود دارید که با گفت وگو قادر به حل کردن آن‌ها نیستید، ممکن است اختلالی در عملکرد جنسی شما و همسرتان وجود داشته باشد که به مداخلات حرفه‌ای نیاز داشته باشد. بنابراین بهتر است با شناخت اختلال جنسی خود و دریافت درمان مناسب به یک درمانگر و مشاور جنسی مراجعه کنید. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله انواع اختلالات جنسی را مطالعه فرمایید.

سخن آخر

رابطه جنسی یکی از خصوصی‌ترین و محرمانه‌ترین مسائل میان زوجین است و اطرافیان نباید در این زمینه چیزی بدانند. برخی افراد مشکلات و اختلالات جنسی خود را به اطرافیان و نزدیکان می‌گویند با این امید که شاید آنان راهی برای درمان اختلالات جنسی آن ها داشته باشند. در حالی که این اشتباه‌ترین کار ممکن است و عواقب جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت. بهترین راه برای حل مشکلات و اختلالات جنسی، کمک گرفتن از یک فرد متخصص است. روانشناس مشکلات شما را بررسی کرده و با ارائه راهکارهایی موثر در جهت حل مشکلات یاری‌تان می‌کنند. به همین منظور مرکز مشاوره حامی هنر زندگی با کادری مجرب آماده ارائه خدمات به شما می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*