ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

پرحرفی حین رابطه جنسی | روش کنترل پرحرفی هنگام رابطه زناشویی

از اشتباهاتی که زوجین ممکن است در طول نزدیکی مرتکب شوند پرحرفی حین رابطه جنسی است که بیشتر از سمت خانم ها اتفاق می افتد. پرواضح است که زنان و مردان دوست دارند رابطه جنسی خوب و رمانتیکی را تجربه کنند اما ارتباط جنسی معمولا چالش های زیادی به همراه دارد و گاهی آنها با وجود تمام تلاش خود ممکن است اشتباهاتی را مرتکب شوند که باعث کاهش لذت رابطه جنسی شود. یکی از این اشتباهات پرحرفی در طول رابطه جنسی است. در این مقاله روش هایی برای کنترل پرحرفی در رابطه جنسی پیشنهاد می شود. برای کسب آگاهی بیشتر از مشاوره تلفنی جنسی مشورت بخواهید.

تماس با مشاور


تفاوت زنان و مردان در رابطه جنسی

رابطه جنسی از نگاه زنان و مردان تفاوت های زیادی دارد که عدم آگاهی نسبت به آنها می تواند یک رابطه جنسی مطلوب را به چالشی ناراحت کننده و سوء تفاهم تبدیل کند. برخی از این تفاوت ها عبارتند از:

1-نحوه شروع رابطه

در زنان رابطه جنسی و تمایل به آن از مغز یا احساسات عاطفی شروع می شود در حالی که در نگاه مردان سکس با تمایل جنسی و بدن شروع می شود. در مردان محرک شروع رابطه جنسی ترشح میزان بالای هورمون تستوسترون است و انها هر چیز کوچکی مثلا دیدن پاهای همسر می تواند تحریک کننده باشد. مردها درباره محرک های جنسی و نوع رابطه خیلی صریح بوده و می دانند چه می خواهند.

2-پرحرفی حین رابطه جنسی | نیاز به رابطه

نیاز به رابطه جنسی در مردان مانند نیاز به غذا است و تمایل به آن مانند میل به خوردن شکلات است. هر رابطه جنسی می تواند یک طعمی داشته باشد. ذهن یک مرد همیشه دنبال یافتن فرصتی برای تجربه شادی است. تنها چیزی که می تواند میل او را از بین ببرد وجود مشکلات ارتباطی و ناراحتی است. برای آشنایی با مراحل ارضا شدن مردان کلیک کنید.

3-انرژی گرفتن از رابطه

مردان به انرژی رابطه جنسی نیاز دارند تا بتوانند به زندگی، اهداف، شغل و سایر امور مهم خود برسند. رابطه جنسی باعث می شود رابطه عاطفی مردان با هیجان همراه باشد و آنها دوست دارند زندگی خود را با فانتزی های جنسی پرهیجان کرده و روز را به پایان برسانند حتی اگر در اوج خستگی باشند در حالی که زنان برعکس مردان هستند و با کوچکترین خستگی و مشکل میل جنسی خود را از دست می دهند.

4-هیجان رابطه جنسی

برای مردها برقراری رابطه جنسی نوعی ماجراجویی هیجان انگیز است و به کمک کشف پوزیشن های جنسی متعدد می تواند راه های جذاب بسیاری برای رسیدن به لذت فراهم کند. هر چیز اندکی، لبخند، تصویر جنسی، فانتزی و ... می تواند برای یک مرد تلنگری برای رسیدن به لذت رابطه جنسی باشد.

5-رابطه جنسی نشانه عشق

مردان به کمک رابطه جنسی سعی می کنند عشق خود را به همسرشان نشان بدهند و وقتی همسرشان تحریک می شود از بهترین لحظات جنسی انها است. مردها در قلب خود خواهان یک رابطه دو طرفه هستند و لذت مخاطب برای آنها بسیار مهم است و بیشتر به روش هایی فکر می کنند تا بتوانند به همسر خود حس بهتری بدهند.

6-سکس برای بیان احساسات

مردها از رابطه جنسی به عنوان راهی برای نشان دادن احساس خود به زن ها استفاده می کنند زیرا خیلی از آنها شیوه ارتباط برقرار کردن و بیان احساسات آموزش داده نشده است بنابراین برای بیان خود از سکس استفاده می کنند. عده ای از ایشان نیز از این رابطه برای خلاص شدن از تنش های عصبی، نگرانی های شغلی و دغدغه ها استفاده می کنند. این بعد از رابطه جنسی مردان برای خانم ها قابل درک نیست زیرا آنها تا زمانی که از نظر عاطفی حس امنیت نداشته باشند و ارتباط خوبی با همسر خود نداشته باشند نمی توانند وارد رابطه جنسی شوند اما سکس برای مردها بیشتر شبیه قرص آرام بخش بوده که تسلی خاطر می دهد.

7-تخیل جنسی در مردها بیش از زنان است

مردان در رابطه جنسی بسیار خیال پردازی می کنند و اغلب مردهای زیر 60 سال در روز چندین بار به رابطه جنسی فکر می کنند. در حالی که این آمار در زن ها بسیار کمتر است. اگرچه با بالارفتن سن میزان خیال پردازی کمتر می شود اما همچنان میزان آن در مردان بیش از زنان است.

8-مردان در سکس تمایل به حرف زدن ندارند

بیشتر مردان در طول رابطه جنسی صحبت نمی کنند و حرف زدن از عواملی است که بر تمرکز آنها تاثیر می گذارد و نمی گذارد از سکس لذت ببرند زیرا در طول رابطه جنسی با صحبت کردن مرد از نیمکره راست مغز به چپ می رود و ای کار در رابطه جنسی برای آنها سخت است و تمرکز آنها را بر سکس به هم می ریزد. هنگام سکس حتی در صحبت درباره رابطه جنسی نیز زیاده روی نباید کرد.

9-انتظارات مردان در رابطه جنسی

مردها برای این که احساس کنند در طول رابطه تنها نیستند و زن هم از این رابطه لذت می برد علاقه مند هستند که زن ها آنها را همراهی کنند. مانند انتظارات زنان رابطه جنسی، مردان نیز انتظاراتی از همسرشان دارند که عبارتند از:
 • گاهی زن ها شروع کننده سکس باشند
 • معاشقه نیز گاهی از سوی ایشان صورت بگیرد
 • اگر زن از چیزی لذت می برد بیان کند
 • زن در رابطه جنسی حضور فعال داشته باشد
 • گاهی زن کنترل رابطه جنسی را به عهده بگیرد
 • مردها نیاز به محرک های بصری مانند چراغ و آینه دارند
 • زن انتظارات و خواسته های خود از سکس را بخواهد
 • گاهی رابطه جنسی ناگهانی اتفاق بیفتد
 • برای افزایش کیفیت رابطه جنسی از پرحرفی در رابطه بپرهیزد.
 تاثیر پرحرفی حین رابطه جنسی

تاثیر پرحرفی حین رابطه جنسی

اغلب مردها در طول رابطه جنسی با صحبت کردن مخاطب خود نمی توانند لذت ببرند و این کار باعث می شود تمرکز خود را از دست بدهند و به دلایل زیر از رابطه جنسی سرد می شوند.
 • تداخل در تمرکز هنگام صحبت کردن: مردها نمی توانند در آن واحد به دو کار به صورت همزمان رسیدگی کنند به ویژه در کارهایی که باعث تغییر وضعیت ذهنی آنها است. آنها نمی توانند همزمان که عشقبازی می کنند حرف هم بزنند زیرا برای اینکار باید از هر دو نمیکره مغز خود کمک بگیرند که این کار برای مردها بسیار سخت است.
 • درگیر شدن ذهن هنگام گوش دادن: مردان علاوه بر این که نمی توانند در رابطه جنسی صحبت کنند بلکه آنها نمی توانند به صحبت های شما نیز خوب گوش بدهند. زیرا هرچه شما صحبت می کنید ذهن او را بیشتر درگیر می کنید و باعث می شود  او دیگر نتواند لذت ببرد. حتی ممکن است صحبت های شما برای او مهیج باشد اما درگیری ذهن او روی صحبت های شما باعث می شود او دیگر نمی تواند توجهش را به سمت لذت بردن از سکس ببرد و با تغییر وضعیت مغز از لحاظ جنسی خاموش می شود.
 • احساس به اجبار برای حرف زدن: هنگامی که شما در زمان نزدیکی با همسرتان صحبت می کنید او نیز خود را مجبور به پاسخ دیدن به شما می کند زیرا او فکر می کند شما با صحبت کردن از او انتظار پاسخ دارید و این باعث می شود که دچار اجبار روانی برای پاسخ دادن به شما شده و حس می کند کنترلش می کنید بنابراین عصبانی شده نسبت به شما و رابطه جنسی سرد می شود و لذت نمی برد.
 

دلایل پرحرفی حین رابطه جنسی

زن ها از دروازه قلب خود عبور می کنند تا به رابطه جنسی مطلوب دست پیدا کنند به این معنا که احساسات آنها می تواند بر سکس ایشان تاثیر بگذارد، بنابراین ممکن است به دلایل مختلفی در طول رابطه جنسی صحبت کنند که عبارتند از موارد زیر

1-وجود تنش های عصبی دلیل پرحرفی حین رابطه جنسی

زن ها هنگامی که نگران، عصبی یا دستپاچه هستند سعی می کنند فشار روانی خود را با صحبت کردن کاهش بدهند. مشکلاتی که در یک رابطه جنسی ممکن است برای یک زن پیش بیاید و باعث پرحرفی او بشود این است که احتمالا از اندام خود راضی نیست، نگران است معاشقه خوبی نداشته باشد، نگران میزان جذابیت و زیبایی خود است و یا احساسات حل و فصل نشده دیگری دارد که این ها باعث می شود در رابطه جنسی با این احساسات ناخوشایند و منفی ارتباط برقرار کند و شروع به صحبت کند.

2-عدم کنترل احساسات دلیل پرحرفی حین رابطه جنسی

از انجا که زنان از مردها گرفتارتر هستند و هویت و ماهیت خود را از عواطف خود می گیرند بنابراین در رابطه جنسی بیشتر تحت تاثیر احساسات خود هستند تا جسم خود و ممکن است به دلیل ناآگاهی نتوانند درست احساسات خود را مدیریت کنند و از لحظه سکس لذت ببرند. بنابراین شروع می کنند به صحبت با همسر و از این الگو برای دریافت امنیت استفاده می کنند در حالیکه متوجه نیستند این شیوه می تواند باعث سردی همسرشان از سکس بشود.

3-استفاده از سکس برای بیان عواطف

برخی از زنها نیز فکر می کنند صحبت کردن در طول رابطه جنسی و تعریف از سکس، قابلیت های رفتاری و مهارت های طرف مقابل می تواند به تهییج همسرشان کمک کرده و رابطه بهتری خواهند داشت و آنها سعی می کنند با این روش میزان علاقه و قدردانی خود را به همسرشان نشان بدهند اما متوجه نیستند که این کار تمرکز فرد را در سکس کاهش می دهد و باعث سردی خواهد شد.
کنترل پرحرفی حین رابطه جنسی  

روش کنترل پرحرفی حین رابطه جنسی

اگر از زن هایی هستید که عادت دارید عواطف خود را به رختخواب بکشانید و اخیرا دچار بروز مشکلات جنسی با همسرتان شده اید راهکارهای زیر را امتحان کنید.

1-مدیریت احساسات برای کنترل پرحرفی حین رابطه جنسی

اگر فکر می کنید به تنهایی نمی دانید چه باید بکنید و احساسات خود چطور کنترل کنید و چه زمان بروز بدهید لازم است از یک مشاور در این زمینه کمک بخواهید تا مهارت های لازم را به شما بیاموزد. خودتنظیمی و مدیریت عواطف در شرایط مختلف به شما کمک می کند بتوانید موقعیت های مختلف را به شیوه درست کنترل کنید. دفعه بعدی که شروع کردید به حرف زدن به گفته های خود توجه کنید و با تعمق به آنها فکر کنید. ببینید درباره چه چیزی زیاد صحبت می کنید و اگر متوجه شدید که زیاد صحبت می کنید سعی کنید بر معاشقه کردن تمرکز کنید و احساسات خوبی که از رابطه جنسی دریافت می کنید عمیق تر درک کنید. در لحظه اکنون باشید و با سکس خود یکی شوید و بی آنکه چیزی بگویید معاشقه کنید.

2-پرحرفی حین رابطه جنسی | مجال صحبت

اگر دائما شما در حال صحبت کردن درباره محاسن رابطه جنسی تان هستید و در طول رابطه این کار شما بیشتر باعث سکوت همسرتان می شود یا باعث سردی رابطه شما شده بهتر است این کار را ترک کنید و به او هم اجازه دهید احساسات خود را بروز بدهد. باید مجالی بدهید تا او هم بتواند از شما قدردانی کند. ضمن این که صحبت کردن می تواند مخرب رابطه جنسی باشد.

3-صحبت درباره رابطه

بهتر است زمانی از روز خود را به صحبت کردن درباره مشکلات خود اختصاص دهید و درباره مسائل مختلفی که شما را آزار می دهد با هسمرتان صحبت کنید تا تنش های خود را به رختخواب انتقال ندهید. با همسر خود درباره علل سردی رابطه صحبت کنید و از او بخواهید صادقانه به شما بگوید چه چیزی او را آزار می دهد. صحبت کردن در این مورد به مخاطب شما اجازه می دهد درباره مشکلات رابطه حرف بزند و شاید متوجه شوید کاری که انجام می دادید و فکر می کردید مفید است از نظر او خوشایند نیست بنابراین فرصتی برای اصلاح رابطه پیدا می کنید. در این رابطه مقاله آموزش سکس پیشنهاد می شود.

4-پرحرفی حین رابطه جنسی | کنترل افکار

وقتی قرار است رابطه جنسی را با هسمر خود تجربه کنید سعی کنید در مدت زمان سکس از حواشی زندگی خود فاصله بگیرید و بر سکس تمرکز کنید. اینکه  چطور شروع کنید، چطور ادامه دهید و به چه طریقی لذت بخش تر از دفعه قبل باشد و با تمرکز بر خود سکس از افکاری که می تواند حواس شما را پرت کند فاصله بگیرید. فکر کردن به چیزهای دیگر می تواند احساسات شما را تحریک کند. برای آشنایی بیشتر مقاله آمادگی برای رابطه زناشویی پیشنهاد می شود.  

سخن آخر

شاید بحث درباره مشکلات رابطه جنسی خوشایند شما نباشد و از شنیدن برخی صحبت ها ناراحت و رنجیده خاطر شوید اما بهتر است از نظر روحی و عاطفی پذیرای نواقص باشید تا بتوانید روابط شادی بخشی را تجربه کنید. در این مقاله سعی شد اشکالات پرحرفی در رابطه جنسی بیان شود و روش هایی برای کنترل آن ارائه شد. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی از مشاوره روانشناسی مشورت بخواهید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*