ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

مزایای رابطه در صبح زود | رابطه جنسی در صبح چه فوایدی دارد؟

خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با مزایای رابطه در صبح زود پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


مزایای رابطه در صبح زود را جدی بگیرید. رابطه ی جنسی صبحگاهی با همسر یکی از بهترین راه ها برای شروع روز تازه و پر انرژی است. رابطه ی جنسی صبحگاهی هر چقدر هم که خسته کننده در صبح زود به نظر برسد، می تواند خلق و خوی شما را بهبود بخشد. انرژی و اعتماد به نفس شما را افزایش دهد و به شما کمک کند با کارایی بیشتری وارد کار و محیط اجتماعی شوید. این نه تنها برای رابطه، بلکه برای عملکرد کلی روز نیز مفید است. بنابراین، در این مقاله مزایای اصلی رابطه ی جنسی صبحگاهی برای شما آورده شده است.  

تماس با مشاور

علت افزایش میل جنسی در صبح

چندین مطالعه نشان داده است که صبح ها بهترین زمان برای داشتن رابطه جنسی است و هم چنین می تواند با افزایش خلق و خو در مردان و زنان، یک شروع عالی را برای روز آغاز کند.
دلیل این که مردان بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب رابطه برقرار می کنند این است که تستوسترون در ساعات اولیه به بالاترین حد خود می رسد. در حالی که زنان هر ماه یک چرخه هورمونی را پشت سر می گذارند، همین روند برای مردان یک تجربه روزانه است و آن ها را برای انجام هر روز صبح آماده می کند. این مقدار نعوظ در طول روز و شب ها کاهش می یابد و صبح ها به بیشترین مقدار خود میرسد.
تستوسترون اولین هورمون جنسی مردانه است و نقش مهمی در میل جنسی ایفا می کند. داشتن رابطه جنسی صبحگاهی نیز دلیل بیدار شدن مردان است.

اینفوگرافیک مزایای رابطه در صبح زود

اینفوگرافیک مزایای رابطه در صبح زود

نعوظ صبحگاهی

عصب ساکرال، بخشی از سیستم عصبی پاراسمپاتیک بدن، نعوظ را کنترل می کند. سیستم عصبی سمپاتیک چیزی است که شما را برای اقدام به مبارزه یا فرار آماده می کند. از طرف دیگر سیستم عصبی پاراسمپاتیک همان چیزی است که بدن شما در حال استراحت و ترمیم خود فعال می کند. مسئول مواردی مانند گوارش، دفع مواد زائد و برانگیختگی جنسی است. سیستم عصبی پاراسمپاتیک هنگام خواب فعال است. بنابراین گاهی اوقات نعوظ در خواب شما اتفاق می افتد. اندام تناسلی مردان ممکن است در طول یک شب چندین بار صاف شود و سپس دوباره شل شود. به احتمال زیاد وقتی از خواب بیدار می شوید متوجه آن می شوید.  
مزایای رابطه در صبح زود

مزایای رابطه در صبح زود

رابطه جنسی در هر ساعت از شبانه روز باشد، لذت بخش است و مزایای کلی خود را دارد. اما آیا داشتن رابطه در صبح زود میتواند مزایای دیگری هم داشته باشد؟

1. مزایای رابطه در صبح زود | ارتباط احساسی بیشتر

یکی از اصلی ترین و آشکارترین مزایای رابطه جنسی صبحگاهی تأثیر مثبتی است که می تواند بر رابطه ی شما داشته باشد. به آسانی می توان صمیمیت فیزیکی را با پیشرفت روابط پشت سر گذاشت، به ویژه هنگامی که شما در حال رقابت با برنامه های شلوغ و استرس ناشی از سایر قسمت های زندگی مثل کار و درس و غیره هستید. وقت گذاشتن برای رابطه ی جنسی صبحگاهی یک راه عالی و ملموس برای اولویت بندی رابطه ی شما است، مهم نیست چه اتفاق دیگری در حال رخ دادن است شما اول رابطه ی جنسی خود را حفظ کنید.
علاوه بر داشتن میل جنسی قوی برای داشتن رابطه جنسی در صبح، بدن شما بیشتر تمایل دارد که صبح ها رابطه جنسی خوبی داشته باشد؛ به ویژه برای زنان. برخی از مطالعات نشان داده اند که ارگاسم زنان در صبح ها قوی تر است. هم چنین در مورد مردان، مطالعه ای در سال 2007 نشان داد که افزایش تستوسترون موجود در صبح می تواند منجر به نعوظ قوی تر و طولانی مدت شود.
اقدامات صبحگاهی ما می تواند یک هدف را برای کل روز تعیین کند. با رابطه ی جنسی شما احساس عاشقانه ی بیشتری با همسر خود می کنید و نیاز های خود را برآورده خواهید کرد.

2. مزایای رابطه در صبح زود |شروع روز با هورمون های عشق

اکسی توسین، که اغلب به عنوان هورمون عشق نامیده می شود، یک انتقال دهنده ی عصبی است که توسط غده هیپوفیز مغز شما آزاد می شود. متخصصان مغز بیان می کنند که این هورمون در هر دو جنس در اوج لذت جنسی به اوج خود می رسد و آن قدر قوی است که مطالعات نشان داده است که باعث افزایش پیوند در زوجین می شود.
اگر این کافی نباشد، مطالعات نشان داده اند که افزایش سطح اکسی توسین با سطوح بالاتر رضایت از زندگی و سطوح پایین افسردگی ارتباط دارد.
فایده شیمیایی دیگر رابطه جنسی صبحگاهی چیست؟ اندورفین، هورمون هایی که باعث ایجاد احساسات مثبت می شوند و در واقع درک شما از درد را کاهش می دهند. غیر معمول نیست که رابطه ی جنسی، لذت و ارگاسم منجر به کاهش تنش و استرس شود. زیرا بدن و ذهن شما پس از ارگاسم تنظیم و آرام می شود.
اندورفین ها در بدن ترشح می شوند که نقش مهمی در تقویت خلق و خوی ما در صبح زود دارد. وقتی به اوج برسید احساس خوشبختی بیشتری خواهید داشت. علاوه بر این، رابطه جنسی می تواند با فعال کردن سیستم دفاعی بدن در برابر باکتری ها و ویروس ها، ایمنی بدن را افزایش دهد. برای آگاهی بیشتر از فواید رابطه در صبح زود و روش انجام آن مشاوره جنسی تلفنی پاسخگوی شما خواهد بود.

3. مزایای رابطه در صبح زود | افزایش متابولیسم

اگر جزو کسانی هستید که صبح ها دیر وقت بیدار می شوید و زمانی برای ورزش ندارید؛ رابطه ی جنسی صبحگاهی می تواند یک تیر با دو نشون باشد. رابطه جنسی صبحگاهی همان مزایای یک تمرین سبک را به همراه دارد. هر گونه مزیت جسمانی از انجام تمرینات ورزشی سبک در صبح افزایش متابولیسم، کاهش استرس و غیره در رابطه جنسی صبحگاهی نیز صادق است.
هم چنین علم این ادعا ها را تایید می کند. تحقیقات دانشکده پزشکی هاروارد نشان داده است که رابطه جنسی حدود 5 کالری در دقیقه می سوزاند. حتی بوسه ی معمولی، 3 کالری می سوزاند.

4. مزایای رابطه در صبح زود | آمادگی بدن

عوامل زیادی در رابطه ی جنسی خوب نقش دارند و سطح هورمون شما بخشی از این معما است. از آن جا که میزان استروژن و تستوسترون در صبح بیشتر است؛ باعث افزایش میل جنسی می شود و ساعات اولیه را برای رابطه جنسی مناسب می کند. بر اساس یک مطالعه در سال 2013، میل جنسی شما کاملاً تحت تأثیر سطح هورمون جنسی شما قرار دارد و هر چه بیشتر باشد؛ روحیه ی شما بیشتر می شود.
همان طور که متخصصان اشاره می کند سطح انرژی شما نیز به طور کلی بالاتر است و این شما را در حالتی ایده آل برای رابطه برقرار کردن قرار می دهد. البته، تغییر زمان رابطه ی جنسی از عصر به رابطه جنسی صبحگاهی ممکن است کمی طول بکشد، اما پس از چند جلسه تمرین، انجام آن راحت تر خواهد بود. رابطه در صبح می تواند به افزایش کیفیت رابطه جنسی نیز کمک کند.
هنگامی که فرد درگیر رابطه جنسی می شود، بدن بلافاصله خود را با روال جنسی صبحگاهی سازگار می کند. سطح استروژن و تستوسترون نیز در این دوران در اوج خود هستند. بنابراین هر چه سطوح هورمونی بالاتر باشد، انرژی بیشتر و روحیه شاداب تر خواهد بود.

5. مزایای رابطه در صبح زود |جوانسازی پوست

رابطه ی جنسی صبحگاهی نه تنها حس خوبی را به طرفین می دهد؛ بلکه ظاهری زیبا و جذاب برای تمام روز برایتان به ارمغان می آورد. به نظر می رسد رابطه جنسی می تواند به تحریک و ترشح هورمون های ضد پیری در بدن شما کمک کند. این هورمون ها DHEA نامیده می شوند و به شما کمک می کنند حتی با افزایش سن جوان تر به نظر برسید. مطالعات نشان داده است که سطح DHEA بدن پس از ارگاسم می تواند تا 5 برابر افزایش یابد.
رابطه ی جنسی صبحگاهی ممکن است درخشندگی تازه ای به شما بدهد، زیرا افزایش گردش خون و افزایش غلظت DHEA با پوست درخشان و مو های سالم مرتبط است. DHEA هم چنین به ساخت ماهیچه و استخوان کمک می کند. علاوه بر مزایای گردش خون و DHEA، متخصصان دیگر به دلیل نقش در آزادسازی اکسی توسین، بتا اندورفین ها و سایر دارو های جنسی، رابطه ی جنسی را به طور کلی (نه فقط صبح) کلیدی برای جوان شدن  و جلوگیری از پیری زودرس نشان می دهند.
بر اساس یک نظرسنجی، مطالعات نشان داده است که زوج هایی که سه بار در هفته رابطه جنسی دارند، بسیار جوان تر از آن هایی هستند که رابطه ی جنسی کمتری دارند. ارگاسم هم چنین از بسیاری جهات برای پوست مفید است.

7. کاهش استرس و تقویت سیستم ایمنی

آیا کسی هست که بتواند از استرس فرار کند؟ همان طور که تمام مزایای خوب در بالا بیان شد، رابطه ی جنسی استرس را از بین می برد. طبق یک مطالعه در سال 2010، لذت (از جمله تنوع جنسی) می تواند در کاهش استرس موثر باشد. بنابراین، نه تنها استرس را از بین می برید، بلکه احتمالاً در این فرآیند چند کالری نیز می سوزانید.
مطالعات نشان داده است که زن و شوهر هایی که حداقل یک یا دو بار در هفته رابطه جنسی دارند، 30 درصد سطح ایمونوگلوبولین بیشتری در بدن خود دارند. این بدان معناست که آن ها بهتر می توانند خود را در برابر باکتری ها و ویروس های مضر محافظت کنند.  
مزایای رابطه در صبح زود

نکات مهم برای رابطه جنسی صبحگاهی

مانند هر چیز دیگری که برای بدن شما مفید است وقت گذاشتن برای رابطه ی جنسی صبحگاهی نیاز به تلاش مشترک دارد. به خصوص اگر شما و همسرتان برنامه های متفاوتی را در روز دارید. یا اگر با بیدار شدن از خواب در صبح مشکل دارید چطور برنامه می چینید که با همسرتان رابطه داشته باشید. بنابراین، چگونه می توانید رابطه ی جنسی صبحگاهی را هر روز انجام دهید؟

1. برنامه ریزی

روانشناسان معتقد هستند که بسیار مهم است که میل به رابطه ی جنسی صبحگاهی را با شریک خود در میان بگذارید و واقعاً در مورد وقت گذاشتن برای آن صحبت کنید. ناگهان از خواب نپرید و بدون هماهنگی با همسرتان سریع وارد رابطه شوید. آمادگی برای رابطه زناشویی را از یاد نبرید.

2. عدم انتظار برای برانگیختگی

اگر انتظار دارید بیدار شوید و کاملا آماده ی برقراری رابطه ی جنسی با همسرتان باشید، ممکن است خود را برای شکست در اول روز آماده کنید. بنابراین، به جای این که منتظر بمانید تا در حالت روحی مناسب قرار بگیرید، فعالانه وارد رابطه شوید تا وقتی کامل سر حال شدید روحیه خود را بالا ببرید.
بسیاری از ما به طور خود جوش در روحیه ی مناسبی نیستیم. ما باید خود را برانگیخته و سپس میل به دنبال کردن رابطه ی صبحگاهی داشته باشیم. ممکن است متوجه شوید که بیدار شدن از خواب دو دقیقه زود تر یا چند دقیقه وقت گذاشتن برای خیال پردازی جنسی با همسر، شانس شما را برای انجام آن در صبح افزایش می دهد.

3. پیش نوازی شریک جنسی

درست مانند مواقع مختلف دیگری که رابطه ی جنسی برقرار می کنید؛ مواقعی وجود دارد که شما از روحیه و شریک زندگی خود خبر ندارید. پیشنهاد می شود که همسرتان را با لمس سکسی بیدار کنید. او را با ماساژ جنسی بیدار کنید تا علاقه اش را نسبت به برقراری رابطه بسنجید. هم چنین ممکن است بخواهید روغن مورد علاقه ی او یا ماساژور دستی دوست داشتنی اش را در کشوی کنار تخت خود نگه دارید تا اولین علاقه، انگیزه و لذت را در صبح افزایش دهید.

4. عدم اجبار شریک جنسی

حتی اگر واقعاً دوست دارید هر روز رابطه ی جنسی صبحگاهی داشته باشید، توصیه می شود که از آن به عنوان یک کار عادی و رومزه استفاده نکنید. روز هایی وجود خواهد داشت که شریک زندگی شما لذت آن را احساس نمی کند یا برایش تکراری است و این خوب نیست. اصلا شاید همسر شما آمادگی و رضایت برای آن روز را نداشته باشد.
بدانید که اجبار فقط اوضاع را بدتر خواهد کرد. علاوه بر این، تصور آن به عنوان یک هدف روزمره و بدون هیجان برای انجام، در واقع بخشی از سرگرمی و عاشقانه را از رابطه جنسی صبحگاهی خارج می کند و می تواند شما را برای نا امیدی جنسی و دلزدگی زناشویی آماده کند.

5. اولیت دهی به رابطه

در روز هایی که هر دوی شما برای رابطه ی جنسی صبحگاهی تمایل دارید، این مهم است که برای انجام کار های طولانی مدت تحت فشار قرار نگیرید. اگر می خواهید رابطه ی جنسی صبحگاهی یک روال پایدار باشد، بهتر است از روز هایی که مشغله ی کمتری دارید شروع کنید و ادامه دهید. همه چیز نباید ماراتن و سریع باشد زیرا دل را می زند و زوج ها را خسته می کند. گاهی اوقات فقط تعویض پوزیشن های جنسی در صبحگاه حتی با زمان کوتاه، بسیار لذت بخش و قابل رضایت خواهد بود.

6. آمادگی قبل از بیدار کردن همسر

اگر به دلیل تمیز نبودن صورت و بوی بد دهان می ترسید با همسرتان در صبح زود روبرو شوید؛ دیگر نگران نباشید. کافی است در کمد نزدیک تخت خود یک ماسک صورت و دستمال مرطوب قرار دهید و وقتی بیدار می شوید از آن استفاده کنید.
در صورت بوی بد دهان و تنفس خود در کشوی تخت یک بسته آدامس و خوش بو کننده ی دهان بگذارید و بلافاصله مصرف کنید. از پارچ آبی که دم دستتان در شب قبلش گذاشته اید یک لیوان آب بخورید. بهتر است در شب قبل مسواک زدن دندان ها و مسائل بهداشتی را رعایت کنید. با این موارد دیگر نگران روبرو شدن با همسر خود را نخواهید داشت.

7. عشق بازی هم تاثیر گذار است

رابطه ی جنسی صبحگاهی برای زوجین عالی است و اثرات مفیدی دارد. اما تنها راه برای به دست آوردن سلامتی نیست. اگر زمانی برای برقراری رابطه ی جنسی با شریک جنسی خود ندارید؛ سایر اشکال ارتباط فیزیکی مانند در آغوش کشیدن طولانی مدت را تجربه کنید. به آغوش کشیدن نه تنها هورمون اکسی توسین را از سلول ها آزاد می کند، بلکه اضطراب و استرس را نیز کاهش می دهد.
هم چنین فشار خون بالا را نیز کاهش می دهد. یک آغوش چند ثانیه ای در واقع می تواند سطح هورمون استرس کاهش داده و اعتماد به نفس را از طریق رابطه با عصب واگ تقویت کند. که این مورد تحت تاثیر حس لامسه ی افراد قرار می گیرد.  

سخن آخر

رابطه ی جنسی در صبح زود تاثیرات مثبت بسیاری دارد. شما می توانید قبل از رفتن به محل کار انرژی خود را از طریق یک رابطه ی خوب با همسرتان بالا ببرید. رابطه ی جنسی صبحگاهی بدن شما را ایمن می کند و میزان استرس و فشار را در طول روز از دوش شما کاهش می دهد.
بناباین توصیه می شود در هر صبح که شما و همسرتان آمادگی لازم را دارید رابطه ی جنسی حتی با زمان کوتاه و هیجان انگیز داشته باشید تا لذت کافی را ببرید.برای کسب آگاهی بیشتر در این رابطه مشاوره روانشناسی مرکز حامی هنز زندگی با متخصصان مجرب پاسخگوی نیازهای شما است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*