ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

بهترین کتاب های دنیا | لیستی از پرفروش ترین کتاب های دنیا

بهترین کتاب های دنیا و پرفروش ترین کتاب از نگاه هر کسی متفاوت است. این روزها اساتید، دانشجویان، مردم و همه به دنبال کتاب هایی هستند که بتوانند نیازهای عاطفی، روانی، علمی و... آنها را برآورده کند و درمیان وجود مرجعی که بتواند به شناخت بهترین کتاب ها کمک کند، می تواند جوابگوی جستجوی افراد زیادی باشد. پیدا کردن بهترین کتاب های دنیا معمولا نیازمند تجربه و تحقیق بسیاری است و در این زمینه نیز تلاش های بسیاری صورت گرفته تا بهترین ها به شما ارائه شود. در صورت نیاز به کسب آگاهی بیشتر در این زمینه از مشاوره تلفنی فردی راهنمایی بخواهید.  

تماس با مشاور

لیستی از بهترین کتاب های دنیا

اصولا بهترین کتاب های دنیا کتاب هایی هستند که می توانند خواننده را به سمت خود جذب کنند، حرفی برای گفتن داشته باشند و جذاب باشند. کتابی که خواننده نتواند با آن ارتباط برقرار کند به سختی می تواند مخاطب را به خود جلب کند یا پیام خود را منتقل کند. کتاب های زیر گزیده ای از بهترین کتاب های دنیا هستند. همچنین مطالعه بهترین کتاب های روانشناسی نیز پیشنهاد می شود.

1-آنا کارنینا پرفروش ترین کتاب

این کتاب با محتوای رابطه ای عاشقانه و هوس انیگز نوشته شده است. بیشتر منتقدین این کتاب را به عنوان یکی از نمادین ترین رمان های عاشقانه ی ادبی می شناسند و معرفی می کنند. اناکارنینا داستانی روسی گسترده اثر لئو تولستوی است که مملو از جملات عاشقانه است. این اثر تولستوی توسط داستایوسکی به عنوان یک اثر بی عیب و نقص توصیف شده است.

2-کشتن مرغ مقلد بهترین کتاب های دنیا

در این داستان هارپر لی برای کشتن مرغ مقلد، آرامش یک شهر جدا شده جنوبی را با داستانی از معصومیت و فضیلت، تعصب و خشم، عشق و بخشش به هم می زند. از سوی دیگر اسکات فینچ هشت ساله و پدرش آتیکوس، در داستان درگیر محاکمه یک مرد سیاهپوست متهم به تجاوز به یک زن سفیدپوست می شوند. هارپرلی در یکی از غم انگیزترین کتاب ها، وقایع، مسائل و درس ها داستان را از چشم یک کودک خردسال بیان می کند. کشتن مرغ مقلد که به طور گسترده خوانده شده و به طور گسترده تدریس می شود، همچنان به عنوان موضوع بحث های نژادی در کلاس های درس و کتابخانه های سراسر کشور تبدیل می شود.

3-بهترین کتاب های دنیا | آن طرف دیوار کیست

در کتاب آن طرف دیوار کیست، تخیل و هنر شل سیلورستاین به صورت مجموعه داستان های کوتاه و شعر کلاسیک به طور کامل به نمایش گذاشته شده است. مکانی که پیاده‌رو تمام می شود واقعاً یکی از بهترین کتاب‌های شعر تمام دوران است، زیرا این داستان قدرت ماندگاری بالایی برای کودکان و بزرگسالان دارد. داستان های غریب و استادانه این شاعر، نویسنده، خواننده و هنرمند فولکلور آمریکایی برای همه زبانزد و جزء کتاب های حال خوب کن است.

4-درخشش اثر استیون کینگ پرفروش ترین کتاب

این کتاب، اثری است که باید در طول عمرتان حتما در لیست کتاب هایی که می خوانید گنجانده شود. در این داستان جک تورنس مردی میان سال است که به دنبال شروعی دوباره است و فکر می کند وقتی در یک هتل قدیمی به نام اور لوک شغلی دست و پا کند پدر خود جک نیکلسون را پیدا می کند.

5-شازده کوچولو یکی از بهترین کتاب های دنیا

کتاب شازده کوچولو یک اثر ماندگار از سفر یک شاهزاده است که از یک سیاره به سیاره ی دیگر سفر می کند و در جستجوی ماجراجویی است. چیزی که او به دست می آورد ارتباط و تعامل با بزرگسالان است باعث ناامیدی و یاس او می شود. او در صحرا با راوی داستان روبرو می شود و با یکدیگر سفری آغاز می کنند که هشت روز به طول می انجامد و مشاهدات و تجربیات خوبی برایشان به همراه دارد. شازده کوچولو از اثار کلاسیک و پرخواننده ترین کتاب های پرفروش است که به زبان های مختلف ترجمه شده. همچنین مطالعه کتاب های خودشناسی نیز مفید است.
بهترین کتاب های دنیا

6-دنبال کنندگان حلقه اثر R.R.J تالکین(1954)

دنبال کنندگان حلقه، اولین کتاب از سه گانه ارباب حلقه ها است که درباره ی سفر به سرزمین میانه نوشتته شده همچنین ورود به دنیای فرودو بگینز، سامویز گامگی، گاندالف خاکستری، ارباب تاریکی سائورون، و کل مجموعه تالکین. شخصیت های معروف و خطوط داستانی. فرودو در این داستان می بایست حلقه تک، که قدرتمندترین حلقه موردور است از بین ببرد، اما در طول مسیر داستان، تلاش او و هماهنگی بسیاری از شخصیت های منحصر به فرد و جذاب تالکین و همچنین ماجراجویی داستان به شکل حماسی و جذاب ادامه دارد.
اگرچه دنیای سرزمین میانه به طور کامل ساخته شده است،  اما این مضامین سه گانه ی جهانیريال، خیر در مقابل شر را که در بین خوانندگان با هر سن و پیشینه ای به نمایش در آمده است، را به تصویر می کشد. این کتاب به طور گسترده به عنوان یکی از بهترین کتاب های فانتزی در تمام دوران شناخته می شود و برای دوستداران این ژانر باید خوانده شود.

7-بهترین کتاب های دنیا | سرگذشت ندیمه

آفرد، یک خدمتکار و ندیمه در جمهوری گیلعاد، از خانه، خانواده و زندگی کنار گذاشته می شود در حالی که می‌دانست فقط به‌عنوان خدمتکار خانه کار می‌کند. زمانی که جمعیت گیلعاد کاهش پیدا می کند، ارزش یک زن به باروری و توانایی تولید مثل او وابسته است و آنهایی که می توانند تولید مثل کنند، استقلال خود را از دست می دهند. داستان ندیمه داستانی هشداردهنده و یک قسمت روایتی جذاب درباره چگونگی زن بودن در آن عصر است. اگرچه چندین دهه پیش نوشته شده است، اما برای زمان ما به طرز باورنکردنی جذاب است. می توان گفت این کتاب در زمره کتاب های فمنیستی قرار دارد.

8-چین و چروک در زمان از بهترین کتاب های دنیا

کتاب چین چروک صرف نظر از فیلمی که با اقتباس از این داستان ساخته شده و در 2018 با بازی وینفری، مینید کالینک و ویترسپون به طرز شگفت انگیزی جذاب بود، اما این اثر مادلین مدت ها است که به دلیل شیوه ی نگارش جذاب آن در تقسیم بندی مطالب بسیار کتاب خوب و فوق العاده ای است که باید خوانده شود. این رمان علمی تخیلی برنده ی مدال نیوبری شده است و این داستان با عناصر عشق و اعتماد و غلبه بر ترس یک داستان بی نظیر و خواندنی شده است

9-غرور و تعصب از جین آستن پرفروش ترین کتاب

این کتاب از آن دست کتاب هایی است که در میان جوانان طرفدار بسیاری دارد و در قفسه ی کتاب های افراد زیادی جا خوش کرده. ضمن این که داستان با درس های ماندگار و جاودانه اش امروز هم جایگاه ارزنده ی خود را خواهد داشت. در این داستان خانم و آقای بنت باید پنج دختر مشتاق خود را برای ایفای نقش همسری آماده می کردند. غرور و تعصب به طرزشگفت انگیزی از بهترین رمان های عاشقانه در نظر گرفته شده است.

10-همه ی مردان رئیس جمهور (1974)

این کتاب در زمانی نوشته شد که چند ماه به استعفای رئیس جمهور ریچارد نیکسون باقی مانده بود و تمام شواهد و مدارکی که علیه ایشان توسط دو خبرنگار مشهور جمع آوری شده بود به واسطه ی این کتاب منتشر شد. در واقع این کتاب بیش از آن که عنوان یک کتاب یا اثر هنری را به خود بگیرید گزارشی علیه ریچارد نیکسون بود که بتواند کارهای ناشایست این مرد را برملا کند و با شواهد موجود پرده از کارهای خلاف او بردارد.

11-داستان دون کیشوت اثر سروانتس 1615

این رمان از معروف ترین کتاب های تاریخی است که بالغ بر 500 میلیون نسخه از آن چاپ شده است و اولین بخش این رمان در زندان نوشته شده است. دون کیشوت خود قهرمانی است که قصد دارد در بین مردم شناخته شده باشد و آنقدر ساده و بی آلایش است که ذهن و فکر هر مخاطبی را به سمت خود جذب می کند. دون کیشوت در طول داستان چنان محصور قدرت های درونی می شود که خود را حاکم جهان تصور می کند. روایت این داستان سال های سال است که در بین مردم از اهمیت خاصی برقرار است.

12-هری پاتر پرفروش ترین کتاب

هری پاتر از پرفروش ترین کتاب های جهان و ترجمه شده به زبان های بسیاری است. زمانی که خانم رولینگ مجموعه کتب هری پاتر را می نوشت تصور نمی کرد که داستان او چنین سرو صدا کند و بر زبان ها بیفتد. داستان درباره ی نوجوان جادوگیری است که در مدرسه ساحری در حال تحصیل است و در نهایت در مقابل یک جادوگر بدنیت قرار می گیرد که قصد تسلط بر دیگران را دارد. هری پاتر با وجود این که از خانواده ای جادوگر زاده شده است اما از قدرت پنهان خود خبر ندارد تا این که در یازده سالگی این قدرت خود را ابراز می کنسد. هری پاتر اولین اثر خانم رولینگ است که در سال 1997 به چاپ رسید و فروش آن به حدود 450میلیون نسخه رسید. او در این کتاب به خوبی مهارت نوشتن خود را به نمایش گذاشته است.

13-نمایش نامه هملت اثر ویلیام شکسپیر(1602)

نمایش نامه ی هملت یکی از شاهکارهای ادبی و نمایشی است که ویلیام شکسپیر با قلم زیبای خود به رشته ی تحریر درآورد است. این اثر هنری میلیون ها بار خوانده شده و از روی آن بارها فیلم و تاتر ساخته شده است. متن داستان به این شکل است که هملت شاهزاده ای دانمارکی است که پس از مسافرت به آلمان به قصر خود بازمی گردد.
در این میان و در غیبت او پدرش فوت می کند و ویلیام در جستجوی کشف این موضوع است که پس از مدت کوتاهی از رابطه ی مادر و عمویش مطلع می شود و با ارتباط با روح شاه تمام اتفاقات را متوجه شده و تصمیم می گیرد انتقام پدرش را بگیرد.
در متن این داستان دیالوگ های شخصیت های داستان بسیار زیبا و شیوا بیان شده و باعث می شود هر خواننده ای آن را حفظ کند. در قسمتی از داستان هملت مجبور به بازسازی صحنه قتل پدر می شود تا پرده از راز عمویش بردارد. عموی هملت صحنه را ترک می کند و هملت با این تصور که عمویش در پشت پرده پنهان شده و او را از پای در می آورد و متوجه می شود که معشوقه ی خود را کشته است و مجنون می شود. این نمایش نامه از بهترین و به نام ترین نمایش نامه های مشهور جهان است که خواهان و مخاطبان بسیاری دارد.

14-کمدی الهی اثر دانته آلیگیری 1321

دانته آلیگیری نویسنده و شاعری مشهور از ایتالیا است که اشعار ادبی زیادی خلق کرده. او در کتاب کمدی الهی داستان سفرش به بهشت و جهنم را روایت کرده است که در این سفر، با دو شاعر دیگر نیز همراه می شود که در مسیر خود با شخصیت های مختلفی مانند ابن سینا، عیوبی و ارسطو دیدار می کنند و در نهایت به ملاقات خداوند می روند. کمدی الهی از کتاب های بنام و مشهور دانته است که داستان آن بر سر زبان هاست و خوانندگان زیادی دارد.
بهترین کتاب های دنیا

15-کیمیاگر اثر پائولو کوئلیو

کتاب کیمیاگر از مشهورترین کتاب های پائولو است که در این اواخر به چاپ 80 میلیون تیراژ رسیده. داستان کیمیاگر ماجرای یک چوپان ساده به نام سانتیاگو را روایت می کند که به یک سفر دور عزیمت می کند تا به گنج گرانبهایی برسد.
به نوعی این داستان روایتگر داستان زندگی بسیاری از انسان ها است و داستان بیان می کند که اگر رویایی دارید باید آن را دنبال کنید و به دنبال رسالت شخصی خود در دنیا باشید. درواقع قصد دارد به انسان نشان دهد ماموریتی در جهان دارد که باید آن را جستجو کند و به دنبال هدف از زندگی خود باشد. چیزی که برای آن به دنیا آمده است. کیمیاگر کتابی بسیار پرمحتوا و عرفانی است که به انسان مسیر یافتن رویاهای واقعی انسان را نشان می دهد

16-گتسبی بزرگ پرفروش ترین کتاب

کتاب گتسبی بزرگ یک رمان بسیار جذاب با موضوع عشق و نفرت است که تا آخرین لحظات خواننده را به دنبال خود می کشاند و رمزآلود بودن داستان باعث می شود که مخاطب جذب آن شود زیرا تا انتهای داستان با حوادث غیرمنتظره روبرو خواهید شد و نمی توانید آن را حدس بزنید. داستان از زبان همسایه ی آقای گتسبی بیان می شود که فردی متمول است و در خانه ای مجلل زندگی می کند و در قصر خود مهمانی ها و گردهمایی های بزرگ برپا می کند.
این مرد مرموز عاشق زنی می شود که با وجود تمول و ثروت نمی تواند به او نزدیک شود. این زن سال ها است که در دل این مرد جا کرده اما با مردی دیگر ازدواج کرده است اما او نیز رضایت زناشویی ندارد و داستان ادامه پیدا می کند تا گتسبی تصمیم می گیرد کاری را انجام دهد. این داستان به اندازه ای جذاب است که هالیوود تصمیم گرفت فیلمی با این محتوا بسازد.  

سخن آخر

داستان ها، اشعار، کتب تاریخی و ادبی و علمی زیادی وجود دارد که در یک مقاله نمی گنجد اما می توان با کمی تحقیق لیستی از بهترین ها را جستجو و تهیه کرد. اما آنچه مهم است درس گرفتن و آموختن از کتاب ها است. آنها نوشته می شوند تا به انسان پیام گذشتگان را برسانند. برای داشتن سلامت روانی علاوه بر خواندن کتاب و مطالعه، مشاوره روانشناسی هم مهم است و می تواند بسیاری از مسائل را برای شما روشن کند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*