ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

عادات مشترک ثروتمندان | 20 عادتی که شما را ثروتمند می کند!

شناخت عادات مشترک ثروتمندان امروزه برای جوانان مهم است. تا به حال به این فکر کرده اید که چرا هرکسی که می خواهد میلیاردر شود واقعاً تبدیل به یک میلیاردر نمی شود؟ عمدتاً به دلیل عادات ثروتمند رایج آن هاست. در این مقاله چند عادت رایج میلیاردرها یا به عبارتی ثروتمندان آمده است تا شما بتوانید با شکل دادن خودتان به این عادات بتوانید مثل آن ها فکر کنید و روزی این رفتارها و عادت ها تبدیل به عادات شما شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر دراین زمینه با مشاوره تلفنی فردی تماس حاصل فرمایید.  

تماس با مشاور

عادات مشترک ثروتمندان

در اینجا عادات رایج ثروتمندان وجود دارد، بنابراین آن ها را بخوانید و در زندگی خود تلقین کنید تا روزی به عادات شما تبدیل شوند:

1-آموزش و یادگیری

دانش همیشه قدرت بوده است  بنابراین تقریباً همه میلیاردرهای جهان زیاد می‌خوانند و در واقع می‌خوانند. هیچ فرد ثروتمندی  هرگز از خواندن فهرست عادات رایج خود اجتناب نکرده است. ایلان ماسک صاحب اسپیس ایکس، تسلا و سولار سیتی یکی از این ثروتمندان است. زمانی که از ایلان ماسک پرسیده شد که چگونه ساخت موشک را یاد گرفته است، پاسخ داد: «من کتاب می‌خوانم». برای آشنایی با خصوصیات ثروتمندان کلیک کنید.
وارن بافت بزرگترین سرمایه گذار - رئیس برکشایر هاتاوی نیزیکی از سرمایه گذاران است که 80 درصد از وقت خود را صرف مطالعه می کند و تقریباً 5 تا 6 ساعت را صرف خواندن حداقل 5 روزنامه در هر روز می کند. بیل گیتس بنیانگذار مایکروسافت گفت که سالی 50 کتاب یا حدود یک کتاب در هفته می خواند و همچنین پدر بیل گیتس یک بار در مصاحبه ای با فوربس گفت که پسرش یک کتابخوان است.
ظاهر توسط افکار درونی تعیین می شود و محیط اطراف مطابق با ذهن در واقع تغییر می کند. میلیونر ژاک وانک می گوید: "شما کتاب هایی هستید که می خوانید، فیلم هایی که تماشا می کنید، موسیقی هایی که به آن گوش می دهید، افرادی که ملاقات می کنید، رویاهایی که دارید، مکالماتی که در آن شرکت می کنید. شما همان چیزی هستید که از این ها برداشت می کنید." برای کسب اطلاعات بیشتر از عادات افراد موفق کلیک کنید.

2-ثروتمندان تحت تأثیر «نه» قرار نمی گیرند.

افراد موفق می‌دانند که رد کردن بخشی از زندگی است وکاربرد «نه‌ها» خیلی بیشتر از «بله» است و فقط به این دلیل که ردها را شخصاً نمی‌پذیرند. بنیانگذار میلیاردر علی بابا، جک ما، از هر شغلی که بعد از کالج درخواست می کرد، رد می شد، همچنین حتی در  KFC تمام 23 نفر از 24 متقاضی به جز او استخدام شدند.

3-صرفه جویی

نقل قول معروفی از وارن بافت وجود دارد که می گوید: آنچه را که پس از خرج کردن باقی می ماند پس انداز نکنید، بلکه آنچه را که پس از پس انداز باقی می ماند خرج کنید. آن ها علم کسب درآمد را می دانند و زندگی ساده را انتخاب می کنند. آن ها می‌دانند که ثروتمندان کالاهای تجملاتی را دوام می‌آورند، در حالی که طبقه فقیر و متوسط ​​تمایل دارند ابتدا کالاهای تجملاتی بخرند.

4-نظم و انضباط

نظم و انضباط چیزی است که موفقیت را از شکست ها متمایز می کند و وقتی صحبت از نظم دادن به زندگی میلیاردرها می شود. به طور خلاصه، آنها در واقع منضبط ترین افراد هستند. اندرو میسون موسس(Groupon and Descript)  می‌گوید: «من اغلب با افرادی ملاقات می‌کنم که باهوش‌تر از من به نظر می‌رسند، اما توانایی کمتری دارند، زیرا آن‌ها نظم و انضباط و یا اعتماد به نفس خود را ندارند تا توانایی‌های خود را برای انجام کارهایی که می‌دانند درونی کنند. فکر می کنند این کار را انجام می دهند و راه هایی برای بهبود مکرر پیدا می کنند. به طرز شگفت انگیزی، به همین سادگی است. این به نوعی برای من یک نقطه دردناک است زیرا نمی توانم درک کنم که چرا مردم آن را جدی تر نمی گیرند."
عادات مشترک ثروتمندان

5-عادات مشترک ثروتمندان | امور خیریه

ثروتمندان از دیرباز به اهمیت دادن در صورت تمایل به دریافت پی برده اند. تا سال 2020، بیش از 210 میلیاردر وجود دارد و زوج‌های میلیاردر برای اهدای بیشتر دارایی خود به امور خیریه، پیمان Giving Pledge را امضا کرده‌اند. همه میلیاردرهای شناخته شده مانند ایلان ماسک، وارن بافت، بیل گیتس، مارک زاکربرگ، ریچارد برانسون و غیره قبلاً تعهد داده اند.

6-عادات مشترک ثروتمندان | مدیتیشن

مدیتیشن می تواند سطح استرس را کاهش دهد و اضطراب و احساس بی قراری و ناخوشی را کاهش دهد و مطمئناً حتی سیستم ایمنی را بهبود بخشد. ری دالیو (موسس صندوق سرمایه گذاری - Bridgewater Associates) ) در توئیتی نوشت: "مدیتیشن ماورایی احتمالا مهم ترین دلیل برای موفقیت من بوده است."

7-رویاهای بزرگ

رویاها سوخت موفقیتی هستند که در زندگی آرزوی دستیابی به آن را داریم. به فهرست امسال فوربس 400 نگاهی بیندازید، برای مثال هفت نفر از 10 میلیاردر ثروتمند جهان، از جمله جبزوس، بیل گیتس، مارک زاکربرگ و مایکل بلومبرگ، همگی رویاپردازانی هستند که با راه اندازی شرکت خود ثروتمند شدند. مایکل بلومبرگ (مالک بلومبرگ LP) گفت: "این شهر رویاپردازان است و بارها و بارها جایی است که بزرگترین رویا، رویای آمریکایی، آزمایش شده و پیروز شده است."

7-سخت کوشی یکی از عادات مشترک ثروتمندان

احتمالا این را به خوبی می دانید که هیچ میانبری برای موفقیت وجود ندارد. از این رو برای چشیدن ثمره موفقیت، باید از شکست ها و طردهای مختلفی گذشت. مارک کوبان مالک انجمن ملی بسکتبال دالاس ماوریکس در وبلاگ خود نوشت که هفت سال بدون تعطیلات رفت. او همچنین نوشت: «تکلیف خود را انجام دهید و کسب و کار خود را بهتر از هر کسی بدانید. در غیر این صورت، کسی که بیشتر می داند و بیشتر کار می کند، به شما لگد می زند.» برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مبانی موفقیت کلیک کنید.

8-تفاوت در انجام کارها

با تکرار مکرر یک فعالیت نمی توان به نتایج مطلوب دست یافت، بنابراین افراد موفق فقط کارها را متفاوت انجام می دهند، از تعیین اهدافشان گرفته تا تلاش برای ثبات. دانشمند معروف آلبرت انیشتین، نه دقیقاً یک میلیاردر از نظر ارزش، بلکه یک ذهنیت میلیاردر است، یک بار گفت: "دیوانگی: انجام دادن یک کار یکسان و مکرر با انتظار نتایج متفاوت."

9-استراحت و خواب خوب

خوب خوابیدن فقط یک سبک زندگی دیگر برای تمرکز و شاد ماندن است. خواب کلید کنترل استرس و حل مشکل است. به گفته دالایی لاما (رهبر معنوی بودیسم تبتی)، خواب بهترین مراقبه است. جک ما، بنیانگذار میلیاردر علی بابا، در مجمع جهانی اقتصاد 2019 در داووس گفت. "اگر خوب نخوابم، مشکل همچنان وجود دارد، و اگر بخوابم، شانس بیشتری برای مبارزه با آن دارم."

10-فعال بودن یکی از عادات مشترک ثروتمندان

استفان کاوی کتاب خود (هفت  عادت مردمان موثر) را با عنوان "عامل باشید" با این عادت آغاز می کند. استفان آر کاوی نوشت: «افراد بسیار مؤثر تمایل دارند فعال باشند. آن‌ها تصمیم می‌گیرند شغل بهتری پیدا کنند یا سلامتی بهتری داشته باشند، نه اینکه به هر منحنی که زندگی برایشان می‌اندازد پاسخ دهند.»
آن ها سعی می کنند از نظر جسمی و روحی آماده باشند. میلیاردرها برای حفظ عملکرد خوب مغز و بهره وری بیشتر در محل کار روزانه ورزش می کنند. ریچارد برانسون (صاحب گروه ویرجین) گفت: فعالیت‌های بدنی او شامل شنا، بیکرام یوگا، صخره‌نوردی، دویدن و وزنه‌برداری، حداقل چهار ساعت بیشتر در روز به او بهره‌وری می‌دهد.

11-مثبت اندیشی

مثبت اندیشی مثل لبخند مسری است. یک فرد خوش بین به احتمال زیاد در زندگی خود موفق خواهد بود تا یک فرد بدبین. جک دورسی، مدیر عامل توییتر مجبور شد یک کارمند "سوپراستار" را فقط به دلیل منفی بودنش اخراج کند. جک دورسی، بنیانگذار و مدیر عامل توییتر و اسکوئر، می‌گوید نگرش و فرهنگ یک کارمند بسیار مهم‌تر از مهارت‌های آن ها است.
هر فردی در مورد کاری که انجام می‌دهید چیزی برای گفتن به شما دارد و در اکثر مواقع این جمله منفی است مانند "تو نمی‌توانی انجام دهی"، "خیلی سخت است"، "هیچ‌کس تا به حال این کار را نکرده است"، "این اتفاق می‌افتد". فقط در رویا" و غیره. عادت هایی مانند این بسیار دشوار است، اما اگر اجرا شوند می توانند برای شما معجزه کنند. به همین دلیل است که اپرا وینفری، مدیر اجرایی و بشردوست میلیاردر رسانه ای می گوید: «تا زمانی که نظرات دیگران مهمتر از نظر شما باشد، شما متعلق به آنها هستید. تو حتی آزاد نیستی.»

12-عادات مشترک ثروتمندان | اشتباهات بزرگ

هیچ کودکی نمی تواند راه رفتن را قبل از افتادن مستقیم روی زمین یاد بگیرد. به همین ترتیب در زندگی، نمی توان قبل از اشتباه کردن، در کاری بهتر شد. افراد فقیر و ثروتمند هر دو اشتباه می کنند اما فقط افراد ثروتمند از آن ها درس می گیرند. گاهی اوقات وقتی نوآوری می کنید اشتباه می کنید. استیو جابز، بنیانگذار اپل گفت: بهتر است آنها را سریع بپذیرید و به بهبود سایر نوآوری های خود ادامه دهید. پذیرش اشتباهات خود یکی از ویژگی های اصلی آن ها است.

13-ذهن باز و آماده تغییر

ذهن ما یک چتر نجات است و فقط زمانی کار می کند که باز باشد. فرصت‌ها از آنچه فکر می‌کنید به شما نزدیک‌تر هستند، آن ها را با دید باز درک کنید. ری دالیو (بنیانگذار صندوق سرمایه گذاری(Bridgewater Associates)  می گوید: «افراد با ذهن باز به دنبال یادگیری با پرسیدن سؤال هستند. آن ها متوجه می شوند که در رابطه با آنچه باید بدانند چقدر کمی می دانند و تشخیص می دهند که ممکن است اشتباه کنند. آن‌ها از بودن در کنار افرادی که بیشتر از آنها می‌دانند هیجان‌زده هستند، زیرا این نشان دهنده فرصتی برای یادگیری است.» برای آشنایی با روش زندگی افراد موفق کلیک کنید.

14-دوستان محدود

افراد موفق دایره دوستان خود را محدود می کنند زیرا به خوبی می دانند که به طور متوسط رابطه با ​​پنج نفر در اطراف هرکسی می تواند جواب دهد. جورج واشنگتن می گوید: «اگر آبروی خود را می‌دانید، با مردان خوب معاشرت کنید. زیرا تنها بودن بهتر از شریک بد است.» .

15-عادات مشترک ثروتمندان | ارزش زمان

افراد موفق ارزش واقعی زمان را می دانند و می دانند که نمی توانند آن را از دست بدهند. به همین دلیل است که آن ها وقت گرانبهای خود را برای چیزهای بی اهمیت مانند تماشای تلویزیون و غیره تلف نمی کنند. استیو جابز موسس اپل می گوید:  «چیزهای مورد علاقه من در زندگی هیچ هزینه ای ندارند. واقعاً واضح است که گرانبهاترین منبعی که همه ما داریم زمان است.»

16-تفکر

در این دنیای دونده، ما به ندرت به خودمان فکر می کنیم. در نتیجه، اکثریت مردم در حال از دست دادن قدرت تفکر مغز خود هستند و توسط یک فرد تأثیرگذار دیگر هدایت می شوند. تقریباً هر میلیاردر صرفاً برای تفکر صرف می کند، چه از طریق مدیتیشن یا در حین فعالیت های ورزشی. آریانا هافینگتون (بنیانگذار هافینگتون پست) یکی از مروجین بزرگ این است که وقت خود را برای فکر کردن به خود اختصاص دهید.

17-ایجاد سنت های جدید

بهترین روال برای موفقیت در زندگی را تشکیل دهید. گفته می شود که کاری را برای 21 روز منظم انجام دهید و به روال همیشگی شما وارد می شود. ثروتمندان از این هک زندگی برای ایجاد رفاه در زندگی خود استفاده می کنند. رافائل بادزیاگ، نویسنده کتاب «راز میلیارد دلاری: 20 اصل ثروت و موفقیت میلیاردرها» می‌گوید: «تقریباً همه میلیاردرهایی که من با آنها مصاحبه کردم یک روال صبحگاهی دارند که از نظر مذهبی دنبال می‌کنند.» ریچارد برانسون (موسس گروه ویرجین) می گوید که حدود ساعت 5 صبح از خواب بیدار می شود. روزانه برای ورزش، مطالعه و گذراندن وقت با خانواده.
عادات مشترک ثروتمندان

18-محدودیت در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی اگر به طور موثر استفاده نشود زمان زیادی را تلف می کند. طبق یک مطالعه میلیونرها و میلیاردرها معمولاً به جای صرف ساعت ها در رسانه های اجتماعی، مطالعه، ورزش و کار می کنند. گراند کاردون مولتی میلیونر خودساخته می‌گوید: «رسانه‌های اجتماعی به من کمک کردند تا تجارتم را گسترش دهم، اما تلاش می‌طلبد. بسیاری از مردم تعجب می کنند که چگونه می توان از آن برای به دست آوردن «فالوور»، «مشترک» و «لایک» استفاده کرد.
همه افراد به زمان نیاز دارند تا از ایمیل‌ها، تماس‌ها، رسانه‌های اجتماعی و پیام‌های متنی معمول خود جدا شوند تا باتری‌های خود را دوباره پر کنند. زیرا بسیار ناسالم است. به همین دلیل است که افراد موفقی مانند آریانا هافینگتون (موسس هافینگتون پست) استراتژی درخشانی را برای کمک به کارمندان در تعطیلات بدون استرس اتخاذ کردند. آریانا هافینگتون در این باره گفت: «در HuffPost ما همیشه به صراحت اعلام کرده‌ایم که از هیچ‌کس انتظار نمی‌رود ایمیل کاری را چک کند و بعد از ساعت کاری، آخر هفته یا زمانی که در تعطیلات است پاسخ دهد.»

19-گوش کردن

آدم ها معمولا به این شکل هستند که در برقراری رابطه قبل از این که حرف طرف مقابل را شنیده باشند به سرعت در حال حاضر کردن جواب برای آن هستند اما اغلب بخش شنیداری رابطه یعنی همان گوش دادن فعال را فراموش می کنند. استفن آر. کاوی، میلیاردر نویسنده کتاب «7 عادت افراد بسیار مؤثر» نقل می‌کند: «بیشتر مردم به قصد درک گوش نمی‌دهند. آن ها به قصد پاسخ گوش می دهند.» ثروتمندان مهارت گوش دادن را تقویت می کنند.

20-کنجکاوی

افراد موفق سوالات زیادی می پرسند، در واقع آن ها سوالات بهتری می پرسند و به همین دلیل پاسخ های بهتری می گیرند. راه های جدیدی را کشف می کنند، ایده های جدیدی به ذهن آن ها می رسد. با پرسیدن و دقت زیاد آنها خطاهای دیگران را در می یابند و سعی می کنند از آن اجتناب کنند و این یکی از رازهای موفقیت آن ها است. درصورتی که نیازمند اطلاعات بیشتری در این زمینه هستید میتوانید با مشاوره روانشناسی در مرکز مشاوره حامی هنر زندگی در میان بگذارید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*