ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

تاثیر کافئین بر نعوظ | قهوه چه تأثیری بر میل جنسی دارد؟

اگر شما نیز دچار اختلال نعوظ هستید امکان دارد به درمان های طبیعی و تاثیر کافئین بر نفوذ فکر کنید چیزی به جز درمان های دارویی رایج مانند Cialis و ... اگرچه این داروها شناخته شده ترین درمان ها برای اختلال نعوظ هستند اما چندین جایگزین درمانی طبیعی نیز برای آن وجود دارد که یکی از آن ها مصرف کافئین و قهوه است که در این مقاله به اثرات کافئین بر اختلال نعوظ پرداخته شده است. اما اجازه دهید ابتدا به مشکل اختلال نعوظ کمی اشاره کنیم.  

تماس با مشاور

اختلال نعوظ 

اختلال نعوظ درواقع نوعی ناتوانی جنسی در مردان است که ناتوانی در برقراری و نگه داشتن نعوظ به اندازه کافی برای رابطه جنسی است.  این که هر مردی در طول زندگی هر از گاهی مشکل نعوظ داشته باشد لزوماً نگران کننده نیست. اگر اختلال نعوظ یک مسئله مداوم باشد بهتر است رسیدگی شود. اما حتی اگر مشکل نعوظ گاهی رخ دهد بازهم می تواند استرس ایجاد کند. اعتماد به نفس شما را تحت تأثیر قرار دهد و به مشکلات روابط جنسی شما دامن بزند. مشکلات نعوظ یا حفظ نعوظ نیز می تواند نشانه ای از یک بیماری زمینه ای باشد که نیاز به درمان دارد و یک عامل خطر برای بیماری قلبی است. علائم اختلال نعوظ ممکن است شامل موارد زیر باشد:
 • مشکل در نعوظ
 • مشکل در حفظ نعوظ
 • کاهش میل جنسی
بادیدن برخی از نشانه ها مانند :مشکلات انزال؛ وقتی شما نگران نعوظ خود هستید یا اختلالات جنسی دیگری مانند زود انزالی یا دیر انزالی را تجربه می کنید باید به پزشک مراجعه کنید. هنگامی که شما مبتلا به دیابت، بیماری قلبی یا بیماری دیگری هستید که ممکن است با اختلال نعوظ مرتبط باشد. عوارض ناشی از اختلال نعوظ می تواند شامل موارد زیر باشد:
 • زندگی جنسی نامطلوب
 • استرس یا اضطراب
 • خجالت یا عزت نفس پایین
 • مشکلات روابط
 • ناتوانی در باردار شدن همسر
 

علل اختلال نعوظ

برانگیختگی جنسی مردان یک فرایند پیچیده است که شامل، هورمون ها، احساسات، اعصاب، ماهیچه ها و عروق خونی است. اختلال نعوظ می تواند ناشی از مشکل در هر یک از این موارد باشد. به همین ترتیب، استرس و نگرانی های مربوط به سلامت روان می تواند باعث ایجاد یا بدتر شدن اختلال نعوظ شود. گاهی اوقات ترکیبی از مسائل جسمی و روانی باعث اختلال نعوظ می شود. به عنوان مثال، یک وضعیت جسمی جزئی که پاسخ جنسی شما را کند می کند ممکن است باعث نگران نعوظ شود. اضطراب ناشی از آن می تواند منجر به یا بدتر شدن اختلال نعوظ شود. در این رابطه می توانید از مشاوره جنسی تلفنی راهنمایی بخواهید.

1-علل فیزیکی عدم نعوظ

در بسیاری از موارد، اختلال نعوظ ناشی از چیزی فیزیکی است. علل شایع عبارتند از:
 • بیماری قلبی وگرفتگی عروق خونی (تصلب شرایین)
 • کلسترول بالا یا فشار خون بالا
 • دیابت و چاقی
 • سندرم متابولیک - بیماری شامل افزایش فشار خون، سطح بالای انسولین، چربی بدن در ناحیه کمر و کلسترول بالا
 • بیماری پارکینسون یا اسکلروز چندگانه
 • داروهای تجویزی خاص یا مصرف دخانیات
 • بیماری پیرونی - توسعه بافت اسکار در داخل آلت تناسلی
 • اعتیاد به الکل و سایر انواع سوء مصرف مواد
 • اختلالات خواب
 • درمان سرطان پروستات یا بزرگ شدن پروستات
 • جراحی یا صدماتی که روی ناحیه لگن یا نخاع تأثیر می گذارد
 • تستوسترون پایین

علل روانی اختلال نعوظ

مغز نقش مهمی در تحریک مجموعه ای از رویدادهای فیزیکی دارد که باعث نعوظ شود که با احساس هیجان جنسی شروع می شود. تعدادی از موارد می توانند با احساسات جنسی تداخل داشته و باعث اختلال نعوظ شوند یا بدتر شوند. این شامل:
 • افسردگی، اضطراب یا سایر شرایط بهداشت روان
 • مشکلات روابط ناشی از استرس، ارتباط ضعیف یا سایر نگرانی ها
 تاثیر کافئین بر نعوظ

عوامل افزایش ریسک ابتلا به اختلال نعوظ

با افزایش سن، نعوظ ممکن است بیشتر طول بکشد و ممکن است آنقدر محکم نباشد. ممکن است برای نعوظ و حفظ نعوظ به لمس مستقیم تر آلت تناسلی خود نیاز داشته باشید. عوامل خطر مختلفی می توانند در اختلال نعوظ نقش داشته باشند از جمله:
 • شرایط پزشکی، به ویژه دیابت یا بیماری های قلبی
 • مصرف دخانیات، که جریان خون را در وریدها و عروق محدود می کند، می تواند - با گذشت زمان - باعث ایجاد بیماری های مزمن در سلامت شود که منجر به اختلال نعوظ می شود.
 • اضافه وزن مخصوصاً اگر چاق هستید.
 • برخی از درمان های پزشکی مانند جراحی پروستات یا پرتودرمانی برای سرطان
 • صدمات، به ویژه اگر به اعصاب یا عروق کنترل کننده نعوظ آسیب برساند.
 • داروها، از جمله داروهای ضدافسردگی، آنتی هیستامین ها و داروها برای درمان فشار خون بالا، درد یا شرایط پروستات
 • شرایط روانی مانند استرس، اضطراب یا افسردگی
 • استفاده از مواد مخدر و الکل به ویژه اگر از مصرف کنندگان طولانی مدت مواد مخدر یا مشروبات الکلی شدید باشید.
 

موارد تاثیرگذار بر نعوظ

نعوظ نیز مانند دیگر مشکلات، راه های درمان غیر داویی دارد. برخی از عوامل می تواند تاثیر بسزایی در بهبود این بیماری داشته باشد. در ادامه 10 مورد آمده است که می تواند نعوظ شما را تحت تاثیر قرار دهد:

1- تغذیه و رژیم غذایی

خوردن یک رژیم غذایی غنی از آنتی اکسیدان سالم، با انواع میوه ها و سبزیجات تازه مهم است. هرچه رنگ آن عمیق تر باشد آنتی اکسیدان بیشتری دارد. یک مطالعه نشان داد مردانی که هر روز شاه توت می خوردند نعوظ بهتری نسبت به افرادی که نمی خوردند داشتند. سعی کنید مصرف ماهی خود را افزایش دهید و چربی های حیوانی ناشی از گوشت گاو و لبنیات را محدود کنید. طوری غذا نخورید که گویی دیگر هرگز نخواهید خورد. در عوض، تنها آنچه را که برای رسیدن به وعده غذایی بعدی نیاز دارید بخورید. برای آشنایی بیشتر با چگونگی تغذیه سالم کلیک کنید.

2-ورزش و وزن بدن

اضافه وزن به دلایل زیادی مضر است. این وزن فشار بیشتری بر قلب شما وارد می کند و ممکن است باعث فشار خون بالا و دیابت و همچنین هورمون های شما شود که همه ی این موارد برای نعوظ مضر است. مطالعات نشان می دهد که فعال بودن با افزایش سن عملکرد نعوظ را حفظ می کند. البته نه به این معنا که هر روز ساعت ها در باشگاه ورزش کنید، حتی پیاده روی سریع چند بار در هفته می تواند تفاوت ایجاد کند. برای آشنایی بیشتر با تاثیر ورزش بر نعوظ کلیک کنید.

3- تاثیر کافئین بر نعوظ | الکل

مصرف الکل به کبد و مغز شما و همچنین بیضه ها که منبع تستوسترون است آسیب می رساند. ممکن است شما بلافاصله اثرات سوء آن را بر نعوظ مشاهده نکنید، اما نوشیدن بیش از حد مشروبات الکلی قطعاً باعث افزایش خطر ابتلا به ED در زندگی شما می شود. مصرف  ماری جوانا می تواند تستوسترون مردان را کاهش دهد که ممکن است منجر به مشکلات زیادی از جمله ED شود.

4-فشار خون و داروها

افزایش فشار خون به عروق خونی لازم برای نعوظ آسیب می رساند. بسیاری از داروهایی که برای درمان فشار خون بالا استفاده می شوند نیز می توانند بر نعوظ تأثیر بگذارند بنابراین، در مورد درمان مناسب برای شما با پزشک خود مشورت کنید. برخی از دسته داروهای فشار خون مشکلات نعوظ کمتری دارند.

5-افسردگی و داروها

خود افسردگی و داروهای مورد استفاده برای درمان آن و سایر اختلالات خلقی قاتلان شناخته شده نعوظ هستند. اگر با یکی از این داروها مشکل دارید  با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید آیا می توانید از داروهای دیگری استفاده کنید که ممکن است باعث ED نشوند.  در حالت ایده آل  اگر شما چند بار در هفته فعالیت جنسی داشته باشید می تواند باعث شود جریان خون سالم و اعصاب فعال عمل کند.

6-آپنه خواب

مردان مبتلا به اختلالات خواب شانس بیشتری برای ابتلا به ED دارند. اگر برای داشتن یک خواب راحت مشکل دارید بهتر است با پزشک خود در مورد خواب صحبت کنید.

7-سلامت عروق

شریان ها و وریدهای سالم و سالم برای نعوظ ضروری هستند. افزایش کلسترول، آسیب فشار خون  مشکلات سیستم عصبی و دیابت می تواند جریان خون مورد نیاز برای نعوظ خوب را مختل کند. اگر با مشکلات نعوظ روبرو هستید، برای ارزیابی جامع با پزشک خود وقت بگیرید. مشکلات نعوظ اغلب نشانه این است که شما ممکن است یک مشکل سلامتی جدی تری داشته باشید.  

پیشگیری از ابتلا به اختلال نعوظ

بهترین راه برای جلوگیری از اختلال نعوظ انتخاب سبک زندگی سالم و مدیریت هرگونه شرایط بهداشتی موجود است. مثلا:
 • با پزشک خود برای مدیریت دیابت، بیماری قلبی یا سایر بیماری های مزمن بهداشتی کار کنید.
 • برای معاینات منظم و آزمایش های غربالگری پزشکی به پزشک خود مراجعه کنید.
 • سیگار کشیدن را ترک کنید. از مصرف مشروبات الکلی و موادمخدر پرهیز کنید.
 • برای کاهش استرس خود تلاش کنید و مشاوره بگیرید.
 • برای اضطراب، افسردگی یا سایر نگرانی های مربوط به سلامت روان کمک بگیرید.
 تاثیر کافئین بر نعوظ

تاثیر کافئین بر نعوظ

پس از گرفتن تشخیص پزشک در مورد این که آیا شما حقیقتا مبتلا به مشکل نفوذ یا همان اختلال نعوظ هستید، ممکن است تمایل داشته باشید درکنار مصرف داروهای رایج پزشکی از درمان های گیاهی یا درمان های خانگی نیز استفاده کنید یکی از درمان های موثر در این زمینه مصرف قهوه به دلیل وجود کافئین در آن است.
یک مطالعه جالب که در سال 2015 در PLOS ONE منتشر شد، با تجزیه و تحلیل 3724 مرد 20 ساله و بالاتر، نقش کافئین در ED یا اختلال نعوظ را مورد بررسی قرار داد. از مردان یک نظرسنجی تک سوالی در مورد ED پرسیده شد، سپس در مورد عادات غذایی خود در 24 ساعت گذشته برای ارزیابی میزان مصرف کافئین مورد نظرخواهی قرار گرفتند. محققان دریافتند مردانی که کافئین مصرف می کردند کمتر از مردانی که اصلا قهوه مصرف نمی کردند دچار اختلال نعوظ می شدند. برای اینکه این موضوع را بهتر درک کنید خوب است بدانید که یک فنجان قهوه دم کرده 12 اونس حدود 120 میلی گرم کافئین دارد. برای آگاهی بیشتر از روش های درمان نعوظ کلیک کنید.

1-تاثیر کافئین بر نعوظ | نتایج تحقیقات

طبق یک مطالعه ی دیگر نتایج نشان داد مردانی که روزانه حدود 2-3 فنجان قهوه می نوشند شانس کمتری در ابتلا به علائم ED دارند. مصرف کافئین مورد مطالعه شامل انواع نوشیدنی های کافئین دار مانند نوشابه، چای و نوشیدنی های ورزشی بود. محققان با بررسی 3،724 مرد دریافتند مردانی که روزانه 85 تا 170 میلی گرم کافئین مصرف می کنند، 42 درصد کمتر دچار علائم اختلال نعوظ می شوند. مردانی که 171-303 میلی گرم کافئین مصرف کرده بودند 39 درصد کمتر دچار ED بودند.
جالب است بدانید که اثرات مثبت ED و مصرف کافئین در مردان بدون در نظر گرفتن وزن یا سطح فشار خون بالا وجود داشت. این نتایج در مورد مردان دیابتی که در این مطالعه شرکت کرده بودند صدق نمی کرد.

2-مکانیسم تاثیر کافئین بر نعوظ

در حال حاضر  محققان کاملاً مطمئن نیستند که چرا مصرف کافئین با اختلال نعوظ رابطه منفی دارد. یکی از نظریه ها این است که کافئین باعث شل شدن شریان های هیلسین، دو شریان ضروری برای رسیدن به نعوظ می شود، جریان خون را بهبود می بخشد و نعوظ ایجاد می کند البته باید همواره خطر اعتیاد به کافئین را در نظر داشته باشید. جالب اینجاست که کافئین این کار را در حالی انجام می دهد که بسیاری از عوارض جانبی داروهای رایج ED را ندارد. برخلاف سیلدنافیل (ویاگرا) و تادالافیل (سیالیس) که با کاهش جزئی فشار خون همراه است، کافئین تمایل دارد فشار خون را به طور موقت افزایش دهد.

تاثیر کافئین بر نعوظ و جایگزینی داروها

در حال حاضر  هیچ شواهد قطعی وجود ندارد که نشان دهد کافئین می تواند به عنوان جایگزینی برای درمان دارویی ED مانند قرص سیلدنافیل و تادالافیل عمل کند. در حقیقت مطالعات بسیار کمی در مورد نقش کافئین در نعوظ وجود دارد. به این ترتیب بهتر است کافئین را به عنوان یک کمک بالقوه خفیف برای مشکلات نعوظ در نظر بگیریم اما نه به عنوان جایگزینی احتمالی برای هر یک از داروهای ED که از نظر علمی در بازار تأیید شده است.  نعوظ در واقع یک فرآیند پیچیده است که شامل هورمون ها، اعصاب و سلامت عروقی، روانی و عمومی شما می شود. عدم تعادل حتی در یکی از این عوامل برای به خطر انداختن نعوظ شما کافی است. بنابراین مهم است که هر کاری را که می توانید انجام دهید تا همه چیز در بدن شما آن طور که باید کار کند.  

تاثیر کافئین بر نعوظ | افراط در مصرف

مصرف کنندگان کافئین ممکن است از یافته های مطالعه لذت ببرند، اما ذکر این نکته ضروری است که مصرف زیاد کافئین ممکن است اثرات منفی داشته باشد از جمله:
 • بی خوابی یا اختلال در خواب
 • سردرد
 • لرزش ماهیچه ها
 • کم آبی بدن
 • وابستگی
هیچ اطلاعاتی برای اثبات اثرات منفی قهوه بر ED وجود ندارد با این حال  سازمان غذا و دارو حداکثر مصرف روزانه کافئین 400 میلی گرم را توصیه می کند که تقریباً به 4-5 فنجان قهوه ترجمه می شود.  

تاثیر کافئین بر نعوظ | سخن پایانی

بهتر است برای بیماری خود ابتدا مراجعه به پزشک داشته باشید وپس از دریافت این نکته که شما واقعا مبتلا به اختلال نعوظ هستید و این یک مشکل مقطعی نیست، از پزشک خود درمورد مصرف کافئین مشورت بگیرید. درصورت عدم وجود مشکل خاصی درصورت مصرف کافئین، روزانه یک یا دوفنجان قهوه را وارد رژیم غذایی خود کنید. اما درصورتی که مایل به دریافت راهنمایی دقیق تر درباره تاثیر کافئین بر نعوظ هستید با مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی تماس بگیرید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*