ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

تاثیر مصرف ماری جوانا بر آلزایمر | استفاده از مخدر گل برای درمان آلزایمر!

متخصصان در حال مطالعه تاثیر مصرف ماری جوانا بر آلزایمر هستند. پیش بینی می شود که تا سال 2040 میزان افراد مبتلا به زوال عقل در جهان به 81.1 میلیون نفر افزایش یابد و درمان های جدید برای بهبود سطح شناخت و استرس کاملاً ضروری باشد. علائم اصلی بیماری آلزایمر و انواع مرتبط با آن زوال عقل، زوال شناختی، از دست دادن حافظه و اختلالات رفتاری است. دانشمندان امیدوارند که خواص محافظت کننده عصبی ماری جوانا به افراد مبتلا به زوال عقل و آلزایمر کمک کند تا علاوه بر درمان علائم، در واقع آسیب را ترمیم کنند. برای کسب آگاهی بیشتر از مشاوره تلفنی فردی مشورت بخواهید.

تماس با مشاور

 

بیماری آلزایمر چیست؟

آلزایمر یک بیماری مغزی است که باعث از دست دادن حافظه و اختلالات شناختی عصبی می شود و علت شماره یک زوال عقل در افراد مسن است. زوال عقل به از دست دادن توانایی های شناختی، مشکلات در حافظه و مبارزه با زندگی و فعالیت های روزمره اشاره دارد. علیرغم این واقعیت که بیشتر در افراد مسن شایع است، زوال عقل جزء طبیعی پیری در نظر گرفته نمی شود. علیرغم این واقعیت که آلزایمر در درجه اول با افراد مسن مرتبط است، احتمال بروز آلزایمر زودرس در افراد کمتر از 65 سال نیز وجود دارد.آلزایمر یک بیماری پیشرونده است، بنابراین علائم ممکن است به آرامی شروع شوند و تشخیص آن دشوار باشد، اما با گذشت زمان بدتر می شوند. آلزایمر با از دست دادن حافظه خفیف شروع می شود، و با گذشت زمان، زمانی که فرد در مراحل بعدی آلزایمر پیشرفت می کند، برقراری ارتباط و عملکرد برای او دشوار می شود. همچنین ششمین علت مرگ و میر در ایالات متحده است. در حال حاضر، هیچ درمان تایید شده ای برای آلزایمر وجود ندارد اما گزینه هایی برای درمان علائم وجود دارد و تحقیقات در حال انجام است.بنابراین، آیا ماری جوانا باعث آلزایمر می شود؟ این و سایر موضوعات مربوط به ماری جوانا و آلزایمر در زیر به تفصیل آمده است.
تاثیر ماری جوانا بر آلزایمر 

آیا ماری جوانا باعث آلزایمر می شود؟

این یک داروی تفریحی رایج است، اما آیا ماری جوانا باعث آلزایمر می شود؟ این سوالی است که بسیاری از مردم دارند، به خصوص از سال گذشته که مطالعه ای منتشر شد که نشان داد ماری جوانا می تواند استعداد ابتلا به آلزایمر را افزایش دهد. این مطالعه در مجله بیماری آلزایمر منتشر شد و نشان داد که افراد مبتلا به اختلال مصرف ماری‌جوانا در مقایسه با افراد کنترلی که ماری جوانا مصرف نمی‌کردند، تقریباً در تمام قسمت‌های مغز جریان خون کاهش یافته بود. این تحقیق نشان داد که ناحیه هیپوکامپ مغز بیشترین کاهش در جریان خون را به دلیل مصرف ماده مخدر گل دارد. هیپوکامپ بخشی از مغز ما است که با حافظه و یادگیری مرتبط است و در افرادی که آلزایمر دارند، اولین ناحیه ای از مغز است که تحت تاثیر قرار می گیرد. وقتی از ماری جوانا استفاده می کنید و جریان خون به مغز را کاهش می دهد، میزان اکسیژنی را که می تواند به سلول های مغز برسد کاهش می دهد که می تواند منجر به آسیب به بافت ها و حتی مرگ شود.محققان بر این باورند که ماری جوانا همچنین فعالیت مغز را مسدود می کند که از شکل گیری خاطرات جلوگیری می کند. نتایج این مطالعه به طور قطعی نشان نمی دهد که ماری جوانا می تواند باعث بیماری آلزایمر شود، اما باید کمی تردید به مصرف کنندگان ماری جوانا بدهد.  

تحقیقات درباره تاثیر مصرف ماری جوانا بر آلزایمر

در دهه گذشته، محققان و پزشکان اثرات کانابینوئیدها، ترکیبات شیمیایی موجود در گیاه شاهدانه که خواص دارویی و تفریحی آن را به آن می بخشد، بررسی کرده اند. یکی از چیزهایی که آنها مطالعه کرده اند این است که آیا کانابینوئیدها می توانند تحریک را کاهش دهند یا خیر. برای آشنایی با جدیدترین درمان آلزایمر کلیک کنید. ما می دانیم که بی قراری یک تغییر رایج در رفتار در افراد مبتلا به بیماری آلزایمر است. و در حالی که همه موافقند که بی قراری ابتدا باید از طریق رویکردهای غیردارویی درمان شود، ممکن است برای بی قراری شدید که به روش های دیگر پاسخ نمی دهد، داروها مورد نیاز باشد. داروهای موجودی وجود دارند که می توانند این نوع رفتار را درمان کنند، اما بسیاری از آنها عوارض جانبی مضری دارند. در واقع، داروهایی که بیشتر مؤثر هستند، گاهی اوقات می توانند منجر به سکته مغزی یا حتی مرگ شوند. از سوی دیگر، کانابینوئیدها با بدن متفاوت تعامل دارند، به این معنی که آنها می توانند به طور کلی برای فردی که بی قراری را تجربه می کند، ایمن تر و موثرتر باشند. حتی تصور می شود برخی از اثرات آنها به کاهش مرگ سلول های مغزی کمک می کند. با این حال، تاکنون تعداد محدودی از مطالعات انجام شده است که کانابینوئیدها را به عنوان یک درمان خاص برای افراد مبتلا به بیماری آلزایمر بررسی می کنند. مطالعه بیشتر مهم است زیرا کانابینوئیدها ممکن است مانند یک مغز سالم روی مغز مبتلا به آلزایمر تأثیر نداشته باشند. به عنوان مثال، در حالی که کانابینوئیدها هنگام استفاده در جمعیت عمومی می توانند اثرات آرام بخش داشته باشند، ممکن است در افراد مبتلا به آلزایمر اثر معکوس داشته باشند.

استفاده از ماری جوانا برای درمان الزایمر

ماری جوانا پزشکی و آلزایمر علیرغم ارتباط بالقوه بین ماری جوانا و آلزایمر در رابطه با ماری جوانا که عاملی مؤثر در ایجاد این بیماری است، جامعه پزشکی همچنان به دنبال پیوندهای احتمالی بین ماری جوانا پزشکی و آلزایمر است. برخی تحقیقات در طول سال ها نشان داده اند که مقادیر کمی از جزء THC ماری جوانا ممکن است بر علائم و پیشرفت آلزایمر تأثیر بگذارد اما با توجه به آنچه گفته شد، در حال حاضر شواهدی وجود ندارد که نشان دهد ماری جوانا می تواند از پیشرفت این بیماری جلوگیری کند. آنچه از نظر ماری جوانای پزشکی و آلزایمر ممکن است این است که می تواند به مدیریت علائم رفتاری آلزایمر در زمانی که فردی قبلاً مبتلا به این بیماری تشخیص داده شده است، مانند پرخاشگری کمک کند. در مورد ماری جوانا پزشکی و آلزایمر، نتایج در مورد استفاده از ماری جوانا به عنوان درمانی برای این بیماری بسیار متفاوت است. در حال حاضر، تحقیقات کافی در مورد استفاده از حشیش و محصولات مشتق شده از شاهدانه برای درمان آلزایمر، دمانس و زوال عقل وجود ندارد و نتایج حاصل از گروه کوچکی از مطالعات موجود بی‌نتیجه بوده است.  
آلزایمر و ماری جوانا

جلوگیری از آلزایمر

برای جلوگیری از ابتلا به آلزایمر، انجام فعالیت های اجتماعی بیشتر به چالش کشیدن مغز با حل مسائل ریاضی و ...مفید است. همچنین تحقیقات از تاثیر تغذیه بر جلوگیری و کاهش خطر ابتلا به آلزایمر خبر داده اند. در ادامه برخی از روش هایی که برای کاهش خطر ابتلا به آلزایمر مفید است بیان می شود.

1-تاثیر مصرف ماری جوانا بر آلزایمر | تغذیه سالم

رژیم غذایی سالم را حفظ کنید. برخی شواهد نشان می دهد که رژیم مدیترانه ای ممکن است خطر ابتلا به AD را کاهش دهد. این رژیم شامل مقدار کمی گوشت قرمز است. اگر می پرسید برای درمان فراموشی چی بخوریم؟ پاسخ اینجاست.

 • غلات کامل
 • میوه ها و سبزیجات
 • ماهی و صدف
 • آجیل
 • روغن زیتون
 • سایر چربی های سالم

مطالعات دیگر نشان می دهد که آنتی اکسیدان ها ممکن است بر تغییرات مرتبط با افزایش سن در مغز تأثیر بگذارند. نشان داده شده است که توت ها عملکرد شناختی را در موش ها و موش ها، هم در حیواناتی که به طور طبیعی پیر می شوند و هم در حیواناتی که به بیماری AD مبتلا شده اند، بهبود می بخشد. انواع توت ها که ممکن است کمک کنند عبارتند ازبلوبری،توت فرنگی و کران بری.  مطالعه دیگری کورکومین، ماده اصلی زردچوبه، ادویه زرد رنگ مورد استفاده در کاری را مورد بررسی قرار داد. این یک آنتی اکسیدان قوی است. نشان داده شده است که کورکومین تجمع پلاک های آمیلوئید مضر را در مغز جوندگان سرکوب می کند. برای کسب آگاهی بیشتر از مشاوره تغذیه مشورت بخواهید.

2-تاثیر مصرف ماری جوانا بر آلزایمر | چالش های ذهنی

به ورزش ذهن خود ادامه دهید. یک مغز فعال ممکن است خطر AD شما را کاهش دهد. فعالیت هایی که به فعال نگه داشتن مغز کمک می کنند عبارتند از:

 • به رادیو گوش دادن
 • خواندن روزنامه ها
 • بازی های پازلی
 • بازدید از موزه ها

به نظر می رسد درگیر شدن در تمرینات ذهنی «ذخیره شناختی» شما را ایجاد کرده یا به آن کمک می کند. به عبارت دیگر، شما نورون ها و مسیرهای دیگری را در مغز خود ایجاد می کنید. به طور معمول، مغز شما یک جاده برای انتقال اطلاعات از نقطه A به نقطه B دارد. اگر راه بن بست یا بن بست وجود داشته باشد، اطلاعات به آن نمی رسد. افرادی که روش‌های جدید تفکر را از طریق تمرینات ذهنی ایجاد می‌کنند، مسیرهای متعدد و جایگزینی را در مغز خود ایجاد می‌کنند. این باعث می شود که اطلاعات حیاتی راحت تر و سریع تر سفر کنند.برای تمرین مغز می توانید جدول کلمات متقاطع را انجام دهید. یک زبان جدید یاد بگیرید. این فعالیت ها به افزایش قدرت یادگیری مغز نیز کمک می کنند.

3-تاثیر مصرف ماری جوانا بر آلزایمر | روابط اجتماعی بیشتر

مشارکت اجتماعی خود را افزایش دهید.  تحقیقات متقاعد کننده نشان می دهد که سالمندانی که بیشتر وقت خود را در محیط خانه خود می گذرانند، در مقایسه با کسانی که بیشتر سفر می کنند، تقریباً دو برابر بیشتر در معرض ابتلا به AD هستند. با این حال، این یافته ها ممکن است سلامت عمومی افراد را نیز منعکس کند. محققان توصیه می کنند که درگیر شدن با محیط اطرافتان برای سلامت ذهنی، جسمی و عاطفی شما مفید است. برای آشنایی با دیگر فواید روابط اجتماعی کلیک کنید.

4-ورزش هوازی روزانه

وقتی افراد مسن مبتلا به AD به ورزش هوازی می پردازند، علائم روانی و رفتاری آنها بهبود می یابد.طبق گفته کلینیک مایو، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد 30 دقیقه ورزش در روز برای پیشگیری از بیماری آلزایمر بسیار مهم است. یک مطالعه هشت ساله ارتباط بین عملکرد ذهنی و فعالیت بدنی را در 6000 زن 65 ساله و بالاتر مورد بررسی قرار داد. این کشف نشان داد که زنان فعال تر نسبت به زنان کم تحرک کمتر در معرض کاهش عملکرد ذهنی بودند.

5-تاثیر مصرف ماری جوانا بر آلزایمر | ترک سیگار

سیگار کشیدن ممکن است خطر ابتلا به AD و زوال عقل را افزایش دهد. سیگاری‌های سابق یا کسانی که کمتر از نصف بسته در روز سیگار می‌کشیدند، به نظر نمی‌رسد در معرض خطر بیشتری قرار داشته باشند. اگر هنوز سیگار می کشید، اکنون زمان ترک آن است. با پزشک خود در مورد روش هایی صحبت کنید که می تواند برای شما مفید باشد. برای آشنایی با بهترین روش ترک سیگار کلیک کنید.

6-کاهش هموسیستئین

هموسیستئین یک اسید آمینه است که بلوک ساختمانی پروتئین است. به طور طبیعی در خون گردش می کند. مطالعات اخیر نشان می دهد که سطوح بالاتر از حد متوسط ​​هموسیستئین خون یک عامل خطر برای موارد زیر است:

 • زوال عقل عروقی
 • اختلال شناختی

نشان داده شده است که غذاهای سرشار از فولات (اسید فولیک) و سایر ویتامین های B (مانند B-6 و B-12) سطح هموسیستئین را کاهش می دهند. اینکه آیا افزایش این ویتامین های B در رژیم غذایی فرد ممکن است اثر محافظتی برای AD داشته باشد یا خیر، هنوز ناشناخته است. برخی از منابع تغذیه سالم و سرشار از فولات عبارتند از کاهو، اسفناج ،مارچوبه، کلم بروکلی، سبزی کولارد، جعفری، گل کلم، چغندر، عدس. منابع غذایی B-6 و B-12 عبارتند از:

 • ماهی
 • گوشت قرمز
 • سیب زمینیها
 • میوه غیر مرکبات
 • غلات غنی شده
 • طیور
 • تخم مرغ

 

سخن آخر

محققان هنوز نمی دانند چگونه از بیماری آلزایمر پیشگیری کنند. تعدادی کار وجود دارد که می توانید برای کاهش خطر ابتلا به این بیماری انجام دهید. به نظر می رسد که تناسب اندام ذهنی و جسمی، خوردن یک رژیم غذایی سالم و داشتن یک زندگی اجتماعی فعال به کاهش خطر زوال شناختی از جمله بیماری آلزایمر کمک می کند. خوشبختانه، همه اینها راه های خوبی برای حفظ سلامتی به طور کلی هستند. حتماً با پزشک خود در مورد هرگونه تغییر سبک زندگی جدیدی که برنامه ریزی می کنید صحبت کنید. برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه از مشاوره روانشناسی مشورت بخواهید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*