ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

خواستگار دروغگو چه نشانه‌هایی دارد؟


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با خواستگار دروغگو پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


بسیاری از دختران ممکن است در مسیر ازدواج با خواستگار دروغگو برخورد داشته باشند که در زمینه‌های مختلفی به آن‌ها دروغ گفته و حقیقت را کتمان کرده‌اند. معمولا این افراد ناهماهنگی در زبان و بدن داشته و از پاسخ‌های صریح طفره می‌روند. با این حال وظیفه والدین و خود فرد تحقیقات گسترده و پی بردن به علت دروغگویی فرد است. چراکه ممکن است بسیاری از دروغ‌هایی که فرد می‌گوید مسائل پیش پا افتاده‌ای باشند که بخاطر ترس از دست دادن دختر بروز پیدا می‌کنند و مسائل بی‌اهمیتی برای شما هستند. پس بهتر است از هرگونه قضاوت بپرهیزید و با بهره بردن از مشاوره ازدواج ریشه مشکلات را پیدا کرده و با کمک روانشناس تصمیم به پیوند زناشویی و یا قطع رابطه بگیرید. برای کسب اطلاعات در زمینه مشاوره ازدواج کلیک کنید.

تماس با مشاور

پیامدهای ازدواج با خواستگار دروغگو

ازدواج مهمترین اتفاق زندگی هر انسانی است. زوجین به مجرد ایجاد علقه زوجیت با هم پیمان می بندند تا تمام عواطف پاک خود را برای شریک زندگی خود صرف کنند. اما تعجب آور است که بعضی افراد به این امر مقدس هم نگاهی سودجویانه دارند. صداقت در زندگی زناشویی این اشخاص یک امر ضروری و تعریف شده ای نیست. آن ها با دروغ و تزویر سعی می کنند تمام شرایط مادی و معنوی زندگی مشترک را به نفع خود مصادره کنند. غافل از اینکه این یک مشارکت و همدلی متقابل است که سود و زیان آن برای طرفین تضامنی است. افرادی که بنای زندگی مشترک خود را بر پایه نیرنگ و ریاکاری پی ریزی می کنند قطعا انسان های قابل اعتمادی نیستند. زندگی در کنار چنین اشخاصی نه تنها زجر آور، بلکه غیر ممکن است.

دستیابی به خوشبختی در زندگی مشترک کار دشواری نیست. با رعایت اصول اخلاقی و کمی تلاش و تمرین برای یادگیری مهارت های زندگی می توان سعادتمند بود. اما دروغ و تزویر از آن دسته مواردی است که با مفهوم خوشبختی فرسنگ ها فاصله دارد.

اینفوگرافیک خواستگار دروغگو چه نشانه‌هایی دارد؟

اینفوگرافیک خواستگار دروغگو چه نشانه‌هایی دارد؟

نشانه‌های خواستگار دروغگو

خواستگار دروغگو سعی دارد به صورت نمایشی تمام ملاک ها و معیارهای انتخاب همسر مناسب مورد نظر همسر و خانواده او را بدون کم وکاست داشته باشد و یا وعده انجام آن ها را بدهد. تمام تلاش او این است که خود را انسان موجه و مبادی آدابی نشان دهد و تمام خصائص ممتاز انسانی را به یکباره از خود بروز دهد. اما این افراد به دلیل اضطراب از برملا شدن واقعیت، معمولا در جلسه خواستگاری اشتباهاتی انجام می دهند که قطعا با کمی دقت قابل تشخیص است. معمولا این افراد با خواسته های خانواده دختر کمتر مخالفت می کنند. اما انجام تمام خواسته های آن ها را تعویق می اندازند. پیشنهاد می کنیم برای کسب آگاهی بیشتر مقاله نشانه های آدم دروغگو را مطالعه فرمایید.

اهمیت جلسه خواستگاری و توجه به زبان بدن و رفتار خواستگار

نوع نگرش جوانان در زندگی مدرن کاملا متفاوت با گذشته است. جوانان بیشتر آیین و سنت های گذشته را دست و پا گیر و غیر ضروری می دانند و به هر بهانه سعی در عقب راندن این سنت ها دارند. یکی از همین سنت ها جلسه خواستگاری است. در واقع جوانان سعی می کنند در مکان های عمومی با یکدیگر معاشرت کرده و نقطه نظرات یکدیگر را بشناسند و به توافق های لازم برای ازدواج برسند. نگرش امروز به گونه ای شده است که تقریبا هیچ یک از آداب خواستگاری رعایت نمی شود و جلسه خواستگاری بیشتر یک جلسه معارفه خانواده ها است.
اما باید اذعان داشت که یکی از مهمترین مراحل ازدواج همین جلسه خواستگاری است که با تمام سادگی و به دور از تشریفات بودنش می تواند بسیار سرنوشت ساز باشد. معمولا مردانی که قصد ازدواج دارند از جلسه خواستگاری با حضور بزرگترها طفره نمی روند. به دلیل اینکه دروغ و پنهان کاری در ازدواج ندارند از مراسم خواستگاری استقبال کرده و اضطراب خاصی در رفتار آن ها مشاهده نمی شود.
در صورت کوتاه بودن مدت آشنایی ازدواج و عدم شناخت کافی، توجه به رفتار و زبان بدن خواستگار در روز خواستگاری و در حضور خانواده ها می تواند گویای بسیاری از واقعیت ها باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در باب مقوله زبان بدن، مقاله آموزش زبان بدن به صورت کاربردی را مطالعه فرمایید.

ناهماهنگی در گفتار

ناهماهنگی را می‌توانید در گفتار شخص دروغگو و در موقعیت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مختلف احساس کنید. می‌توانید در بهترین فرصت سوالات آشنایی قبل از ازدواج را از او بپرسید و رفتارش را موقع جواب دادن زیر نظر داشته باشید. شخصی که دروغ می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گوید معمولا داستان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی از خود سر هم می‌کند که در بسیاری موارد چون واقعیت ندارند برخی قسمت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های آن را فراموش می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. اگر متوجه شدید که حرف‌های طرف مقابل باهم تناقض دارد به صداقت او شک کنید.


عدم پاسخگویی صریح و واضح

ممکن است خواستگارتان در مواجه با پرسش‌های شما حساس شود و از پاسخ‌های رک و صریح طفره رود. فردی که دروغ می‌گوید معمولا سوال‌های شما را با سوال‌های دیگری جواب می‌دهد. برای مثال اگر از او در مورد سیگار کشیدن سوال کنید، احتمالا چنین جوابی به شما می‌دهد که «این چه سوالی است؟» در صورتی که اگر فردی به خودش مطمئن باشد و صداقت داشته باشد به طور مستقیم می‌گوید که هرگز سیگار نمی‌کشد. یا در بسیاری موارد افراد فلسفه بافی می‌کنند و فلسفه بافی نیز نوعی از طفره رفتن است. کاملا واضح است که صداقت اولین رکن از ویژگی های رفتاری در ازدواج به شمار می آید.

کافی است از فرد دروغگو سوالی بپرسید آنجاست که بحث را به بی راهه می‌کشاند تا موضوع اصلی فراموش شود. مثلا اگر از او بپرسید که «آیا اهل عبادت هستید؟» به شما می‌گوید که چه سوال خوبی پرسیده‌اید و شروع به تعریف داستان می‌کند. پاسخ‌هایی که فرد دروغگو می‌دهد معمولا طولانی است و شما را گیج می‌کند. زمانی که با چنین جواب‌های طولانی مواجه شدید، محترمانه حرف طرف مقابل را قطع کنید و سوال خود را دوباره تکرار کنید. نشانه های هشداردهنده مشکلات را بشناسید، زیرا عدم توجه به این هشدارها، یکی از اشتباهات در آشنایی قبل از ازدواج است.

اضطراب در هنگام صحبت کردن

اضطراب در اولین جلسه‌های آشنایی طبیعی است. اما زمانی که سوال مهمی می‌پرسید و یا موضوع حساسی را پیش می‌کشید و خواستگار‌تان علائم اضطراب را مانند تعریق، سرخ شدن یا رنگ‌پریدگی از خود بروز می‌دهد به صداقت گفته‌های او شک کنید. هیچ کس نمی‌تواند با وجود تمرین‌های زیاد برای دروغ گویی واکنش‌های بدنش را کنترل کند پس به دقت حالات خواستگار خود را زیر نظر بگیرید.

زمانی که شک کردید کافی ست صحبت درمورد موضوع حساس را کش بدهید تا علائم اضطراب را مشاهده کنید. ممکن است فردی که دروغ می‌گوید آنچنان تحت فشار قرار بگیرید که گلویش خشک شود و مدام گلویش را صاف کند و آب گلویش را قورت دهد. یا مدام دستانش را به‌هم بمالد و پاهایش را مدام تکام دهد. تمام این علائم نشانه‌ عدم صداقت است. صادق نبودن مرد نشانگر این است که ازدواج با او پیامدهای ناخوشایندی به همراه دارد. در این رابطه توصیه می کنیم مقاله ازدواج با چه مردانی اشتباه است را مطالعه فرمایید.کلام آخر

از آنجایی که ممکن است انگیزه ازدواج خواستگار شما کاملا شفاف نباشد و احساس کنید که می‌خواهد به روش‌های مختلفی نیات خود را کتمان کند و یا موضوعی در زندگی او وجود دارد که خیلی برای شما پیش پا افتاده است و تنها به خاطر اینکه شما را از دست ندهد به دروغگویی روی آورده است؛ بهتر است قبل از هرگونه تصمیمی برای ازدواج از مشاوره کمک بخواهید و از هرگونه قضاوت شخصی بپرهیزید.

برای دریافت مشاوره پیش از ازدواج می‌توانید از خدمات مرکز مشاوره حامی هنر زندگی بهره ببرید. در این مرکز روانشناسان باتجربه و متخصص با ارائه راهکارها و مسیر درست به شما کمک خواهند کرد تا بهترین انتخاب را داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشاوره روانشناسی کلیک کنید.


سوالات متداول درباره خواستگار دروغگو

خواستگاری دارم که بعد از 3 جلسه هنوز به گفته‌هایش شک داشته و احساس می‌کنم که دروغ می‌گوید چکار کنم؟

توجه داشته باشید برای آن که شک شما به یقین تبدیل شود باید همه چیز را زیر نظر داشته باشید. ابتدا از کسانی که می‌دانید می‌توانید به آنان اعتماد کنید بخواهید که تحقیقاتی را در محل کار شخص مورد نظر و محیط منزل او انجام داده و به شما گزارش دهند. هنچنین رفتار پدر و مادر خواستگارتان را نیز زیر نظر داشته باشید که اگر فرد دروغ گفت و والدینش تعجب کردند شما متوجه شوید. با این حال چون شما در برهه‌ای قرار دارید که عقل و احساس شما در تصمیم گیری نقش دارند بهتر است از کمک یک مشاور و روانشناس بهره ببرید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*