ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

قدرتمندترین افراد جهان | چهره های بانفوذ جهان چه کسانی هستند؟

چهره های بانفوذ جهان چه کسانی هستند؟ قدرتمندترین افراد جهان کسانی هستند که می توانند با یک تصمیم زندگی میلیون ها انسان در کره ی زمین را دستخوش تغییراتی گسترده سازند. میتوان گفت این افراد اقلیتی هستند که از جهات مختلف بر اکثریت مردم جهان حکمرانی می کنند. هر ساله اسامی 75 فرد قدرتمند جهان توسط مجله ی فوربس منتشر می شود. برای دریافت مشاوره تلفنی فردی کلیک کنید.  

تماس با مشاور

قدرتمند ترین افراد چه کسانی هستند؟

اکثر این افراد کسانی هستند که در سیاست، کسب و کار، سرمایه گزاری و ثروت و تکنولوژی حرف اول را در جهان می زنند و در حوزی ی کاری خود موفق ترین افراد جهان هستند. لیست زیر اسامی قدرتمندترین و باهوش ترین افراد جهان در سال 2021 است که توسط مجله ی فوربس ارائه شده است. این لیست هرسال با توجه به موقعیت و سیاسی و بروز تغییرات در میزان سرمایه و نفوذ افراد به روز رسانی می شود.
آنچه که به عنوان ملاک انتخاب افراد در لیست قدرتمندترین افراد جهان در نظر گرفته می شود میزان ثروت و دارایی مالی، تعداد منابع انسانی و میزان نفوذ و کنترل فرد بر رویدادهای جهانی است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ویژگی های افراد باهوش کلیک کنید.

1-شی جین پینگ

شی جین پینگ متولد ۱۵ ژوئن ۱۹۵۳، سیاست‌مدار چینی و عالی رتبه‌ترین مقام جمهوری خلق چین است که پست‌های دبیرکل حزب کمونیست چین و رئیس‌جمهور جمهوری خلق چین و رئیس کمیسیون مرکزی ارتش چین را بر عهده دارد. از آنجا که شی جین پینگ بالا ترین مناصب حزب، دولت و نظامی را برعهده دارد گاهی از او به عنوان رهبر عالی‌مقام چین یاد می‌شود. او به عنوان دبیرکل حزب کمونیست چین، عالی‌ترین نهاد تصمیم‌گیری در کشور چین است.
او از زمان رسیدن به قدرت در سال 2013 و از طریق برنامه مبارزه گسترده با فساد، کیش شخصیت و اثرگذاری در اقتصاد جهانی قدرت خودش را تحکیم بخشیده است. او اکتبر سال 2018 در کنگره 19 حزب کمونیست برنامه خود را برای تبدیل چین به یک ابرقدرت جهانی اعلام کرد و تاکنون در این امر به شدت موفق عمل کرده است به قدری که اکنون کشور چین در زمینه ی اقتصاد حرف اول را در تمام جهان می زند. در این رابطه، مطالعه مقاله روش زندگی افراد موفق کلیک کنید.

2-ولادیمیر پوتین، یکی از چهره های بانفوذ جهان

ولادیمیر ولادیمیرویچ پوتین ۷ اکتبر ۱۹۵۲ در شهر لنینگراد متولد شد، او تنها فرزند خانواده آشپز شخصي لنين و استالين بود، او در آپارتمان مشترکی که طبق اصول و قوانین دوران شوروی سابق اداره می شد، به همراه دو خانواده دیگر زندگی می کرد که در یکی از محلات کثیف در پایین شهر لنینگراد بود.
پدرش یک کارگر کارخانه از لحاظ فیزیکی ناتوان بود که پاهایش را در یک عملیات انتحاری در جنگ جهانی دوم از دست داده بود، مادرش که یکی از فرزندانش را به خاطر بیماری دیفتری از دست داده و نزدیک بود به خاطر قحطی دوران جنگ جان بدهد، برای دستمزدی ناچیز، خیابان ها را جارو می زد. اکنون ولادیمیر پوتین سیاست مدار و رئیس جمهور کنونی روسیه است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه عادات افراد موفق کلیک کنید.

3-دونالد ترامپ

دونالد جان ترامپ متولد ۱۴ ژوئن ۱۹۴۶ یک سیاستمدار آمریکایی است که بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱ چهل و پنجمین رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا بود. ترامپ، متولد و بزرگ‌شدهٔ بخش کویینز نیویورک است. وی در سال ۱۹۶۸ با مدرک کارشناسی اقتصاد از مدرسهٔ وارتون دانشگاه پنسیلوانیا فارغ‌التحصیل شده‌ است. او به مدت ۴۵ سال ریاست سازمان ترامپ را بر عهده داشت، شرکت ساخت‌وساز املاک که مادربزرگ پدریش بنیان‌گذار آن بود. عمده ثروت و فعالیت او متمرکز بر ساختن و نوسازی برج‌های تجاری، هتل ها، کازینو ها و زمین‌ های گلف است.

4-آنجلا مرکل

آنجلا مرکل، صدر اعظم آلمان قدرتمندترین زن جهان است. آنجلا مرکل، زنی 67 ساله است که نزدیک به چهل سال از عمر خود را  در کرسی سیاست و منصب قدرت اروپا به سر برده است. او در حقیقت قدرتمندترین سیاست‌مدار نه تنها در المان بلکه در کل اتحادیه اروپا به شمار می‌رود. پس از حدود 16 سال زمامداری قدرت اروپا اکنون انجلا مرکل روزهای نهایی قدرت در المان را سپری می کند. در لیست معرفی قدرتمندترین افراد جهان مجله ی فوربس نام او در رده ی چهارم آمده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه 15 ویژگی زنان موفق و جذاب کلیک کنید.
قدرتمندترین افراد جهان

5-جف بیزوس، از چهره های بانفوذ جهان

جف بیزوس جزو ثروتمندترین افراد جهان را با آمازون (Amazon)، بزرگ‌ترین فروشگاه خرده‌فروشی دنیا می‌شناسند. میزان ثروت و دارایی مالی خالص او 177 میلیارد دلار تخمین زده می شود. جف بزوس اکنون 57 سال دارد. اصلی ترین منبع درامد و شهرت جهانی او کمپانی بزرگ آمازون است اگرچه منابع درامدی دیگری همچون روزنامه ی واشنگتن پست و شرکت فضایی بلو اوریجین را نیز دارد.
جف بیزوس کارافرین و تاجر ثروتمند امریکایی کار خود را در دوران نوجوانی از یک گاراژ کوچک شروع کرده است. امازون در ابتدا یک سایت کتاب فروشی آنلاین بود اما اکنون به بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی دنیا تبدیل شده است. جف بزوس در سازمان‌ های خیریه و شرکت‌های غیر انتفاعی نیز سرمایه‌گذاری می‌کند. شرکتی که وظیفه‌ی این نوع از سرمایه‌گذاری‌ها را بر عهده دارد، بزوس سنتر یک مرکز خیریه‌ ی تحصیلی است.

6-پاپ فرانسیس

پاپ فرانسیس Franciscus متولد ۱۷ دسامبر ۱۹۳۶ در آرژانتین، با نام اصلی خورخه ماریو برگولیو رهبر مسیحیان کاتولیک و رهبر حکومت مرکزی کلیسا‌های کاتولیک جهان است. در کودکی پدرش کارگر راه‌آهن و مادرش خانه‌دار بود. اکنون او به مدت 8 سال است که رهبری مسیحیان جهان را به عهده دارد و جزو قدرتمند ترین افراد جهان به شمار می اید.
پاپ فرانسیس در مقایسه با رهبران پیشین کلیسا در بسیاری زمینه‌ها از جمله احقای حقوق هم‌ جنس‌ گرایان و اقلیت‌ های جنسی دیدگاه‌ های متفاوتی دارد تا جایی که او را لیبرال‌ترین پاپ تاریخ می دانند. نام او در رده ی ششم لیست قدرتمندترین افراد جهان در مجله فوربس اورده شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه هم جنس گرایی و گرایش به هم جنس کلیک کنید.

7- بیل گیتس از قدرتمندترین افراد جهان

بیل گیتس کارآفرین و سرمایه‌گذار 65 ساله ی آمریکایی است. میزان ثروت و دارایی مالی او حدود 126 میلیارد دلار تخمین زده شده است. او در سال‌های 2014 تا 2017 پولدار ترین فرد دنیا بوده است و در سال‌های 2018، 2019 و 2020 رتبه دوم فهرست ثروتمندترین فرد جهان را به دست آورد تا اینکه در سال 2021 به رتبه چهارم رسید. عمده ثروت و شهرت بیل گیتس به دلیل بنیان گزاری شرکت مایکروسافت است که در حوزه ی تکنولوژی و کامپیوتر فعالیت دارد.
گیتس، بخش عمده‌ای از سهام خود را در مایکروسافت فروخته و یا واگذار کرده است. او فقط کمی بیش از 1% از سهام شرکتش را داراست و در سهام و دارایی‌های دیگر سرمایه‌گذاری کرده است. بیل گیتس و همسرش ملیندا، بنیاد بیل و ملیندا گیتس را در آفریقا تأسیس کرده اند که بزرگ‌ترین بنیاد خیریه خصوصی در جهان به شمار می‌آید. این بنیاد در جهت بهبود سلامت جهانی و ایجاد فرصت برابر برای مردم در سراسر جهان کار می‌کند. تا به امروز، گیتس 8 میلیارد دلار از درآمد خالص خود را به بنیاد گیتس اهدا کرده است.

8-محمد بن سلمان آل سعود

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی بالاترین مقام سیاسی در عربستان سعودی پس از پادشاه است. محمد بن سلمان از ۲۰۱۷ ولی عهد عربستان است. عربستان بیش از یک پنجم ذخایر نفتی جهان را دارد و برآورد شده است که ثروت شخصی محمد بن سلمان که غالبا از مصارف نفتی کشور بدست می آید بیش از ۱ میلیارد دلار باشد.
بن سلمان در این چند ساله ولیعهدی خود ممنوعیت رانندگی زنان را در راستای کنترل تبعیض جنسیتی لغو کرده و هم چنین به آنها اجازه داده می شود که بدون اجازه اقوام مرد خود به خارج سفر کنند. او یکی از ثروتمندان شناخته شده عربستان به شمار می آید. وی در صنعت ساختمان و هتل داری سرمایه گذاری کرده و سهامدار شرکت هایی نظیر سیتی گروپ، اسنپ و توئیتر است.

9-قدرتمندترین افراد جهان | نارندا مودی

نارندرا دامورداس مودی  زاده ۱۷ سپتامبر ۱۹۵۰ در ودناگر، نخست‌وزیر فعلی هند است. این سیاستمدار هندی از رهبران حزب هندو ـ ملی‌گرای حزب بهاراتیا جاناتا و چهاردهمین نخست وزیر هندوستان است. او در یک خانواده کم درآمد (چای فروش) به دنیا آمد. وی در سیزده سالگی نامزد خانم جاشوده بین چیمان لال شد و در هیجده سالگی با وی ازدواج کرد. این زوج برای مدت بسیار کوتاهی با یکدیگر زندگی کردند و مودی به زودی تصمیم گرفت که مجرد ماندن را در پیش بگیرد. مودی همچنان به اصل هندویی گیاه خواری در تغذیه وفادار است.
وی در سال ۲۰۱۳  توسط بی.جی.پی. بعنوان نامزد این حزب برای احراز سمت نخست وزیری هند معرفی گردید. در انتخابات مجلس هند که در سال ۲۰۱۴ به رهبری این حزب برگزار شد حزب بی.جی.پی. موفق به بدست آوردن اکثریت کرسی های مجلس( ۲۸۲ ) شد و ناریندرا مودی در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ بعنوان چهاردهمین نخست وزیر هند منصوب گردید. او اکنون جزو قدرتمندترین افراد جهان است.

10-لری پیج از دیگر چهره های بانفوذ جهان

لورنس لری پیچ، دانشمند علوم رایانه و مردی است که از علم و تکنولوژی به ثروت بزرگ رسید. او کارآفرین ثروتمند آمریکایی بنیان گذار و موسس موتور جستجوی اینترنتی گوگل، یکی دیگر از قدرتمندترین افراد جهان است. لری پیج 48 ساله و فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد در رشته علوم رایانه است. منبع اصلی درامد او کمپانی گوگل و در حوزه ی تکنولوژی است. میزان دارایی مالی و ثروت او 21 میلیارد دلار تخمین زده شده است. او گوگل را در سال 1998 با همکاری یکی از دانشجویان مقطع دکترای دانشگاه استنفورد، سرگئی برین (Sergey Brin) تأسیس کرد.
او با همکاری برین توانست الگوریتم رتبه‌بندی صفحه وب را اختراع کند که قدرت موتور جستجو را بالا می‌برد. او در شرکت کاوشگرهای فضایی و تاکسی های هوایی بدون سرنشین نیز سرمایه گزاری کرده است. پیچ هم چنین در پروژه‌ ی ساخت ماشین‌ های پرنده که یک استارت‌آپ نوپا است نیز سرمایه‌گذاری کرده است. پیج شرکتی به نام Kitty Hawk نیز تأسیس کرده است و مجوزهای لازم برای راه‌ اندازی تاکسی‌های پرنده‌ی بدون سرنشین و تمام‌برقی را دریافت نموده است. این موقع مشغول آزمایش روی نمونه‌های مختلف است و در تلاش است زودتر از رقیبان خود مثل ایرباس به نتیجه‌ی عملی دست پیدا کند.
قدرتمندترین افراد جهان

11-قدرتمندترین افراد جهان | جروم اچ. پاول

جروم اچ پاول زاده 1953 ریاست پر قدرت ترین بانک مرکزی جهان را بر عهده دارد. جروم اچ پاول رئیس بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا یا رئیس فدرال رزرو یا رئیس شورای عالی خزانه داری آمریکا از مهمترین مقامات آمریکا است. ترامپ در توصیف جروم پاول وی را مردی خردمند، باهوش، مسئولیت‌پذیر و قدرتمند خطاب کرده است که قادر است اقتصاد آمریکا را در مواجهه با چالش‌های احتمالی به‌خوبی هدایت کند. جروم اچ. پاول ۶۴ ساله، جمهوری‌خواه و دانش‌آموخته رشته علوم سیاسی دانشگاه پرینستون است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه افزایش مسئولیت پذیری کلیک کنید.
وی مدرک حقوق خود را نیز در سال ۱۹۷۹ میلادی از دانشکده حقوق جورج‌تاون دریافت کرد. پاول سال‌ها در شرکت‌های سرمایه‌گذاری بانکی مانند «دیلون» و «کارتیل» در رده‌های مدیریتی فعالیت کرده است. جروم پاول شخصی میانه‌رو است. او در چالش نرخ بهره، نه افراطی است و نه اعتقادی به پایین ماندن نرخ بهره دارد. پاول در صحنه سیاست پولی و اقتصادی همواره نظرات میانه‌رویی داشته است.

12-امانوئل مکرون از چهره های بانفوذ جهان

امانوئل مکرون، زاده ۲۱ دسامبر ۱۹۷۷ رئیس جمهور فرانسه و مدیر مالی و سیاست مدار است. او فارغ التحصیل فوق لیسانس فلسفه از دانشگاه نانتر و تحصیل کرده مدرسه ملی اداری میباشد که از کار اقتصادی شروع کرد و بعد وارد فعالیت حزبی شد. او بازرس مالیه، سربازرس مالی فرانسه و بعد از آن در بانک روتشیلد و شرکا، بانکدار سرمایه گذاری شد.
وی که از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ عضو حزب سوسیالیست بود در سال ۲۰۱۴ در کابینه دوم والس به عنوان وزیر اقتصاد، صنعت و امور دیجیتال فرانسه منصوب شد. او در ۳۹ سالگی جوان ترین رئیس جمهور تاریخ فرانسه و جوان ترین رئیس کشور فرانسه از زمان ناپلئون بناپارت لقب گرفته است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه عادات مشترک ثروتمندان کلیک کنید.

13-قدرتمندترین افراد جهان | مارک زاکربرگ

مارک الیوت زاکربرگ، برنامه‌نویس رایانه و مؤسس بزرگ ترین شبکه اجتماعی جهان فیسبوک است و یکی از ثروتمندترین افراد جهان محسوب می‌شود. او 36 سال سن دارد و در سال 2008 به‌عنوان جوان ترین میلیاردر جهان شناخته شد. او در سال 2020 رتبه هفتم در سال 2019 رتبه هشتم و در سال 2018 رتبه پنجم لیست ثروتمندترین افراد جهان را به دست آورده بود.
هم چنین سهام کمپانی اینستاگرام، اکیولس ریفت و واتسپ نیز اکنون متعلق به اوست. شاید برای شما جالب باشد که درآمد اصلی فیس بوک از تبلیغات متنی در صفحات شبکه‌های اجتماعی به دست می‌آید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه خصوصیات ثروتمندان کلیک کنید.

14-ترزا می، دومین زن قدرتمند و از چهره های بانفوذ جهان

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا و دومین زن قدرتمند و پر نفوذ در جهان است. ترزا می در 21 سالگی کارمند بانک مرکزی انگیس و در 32 سالگی وارد مجلس و صدرنشین سیاست و قدرت در بریتانیا شد. اکثر سیاست مداران او را فردی به شدت سرسخت و غیرقابل انعطاف و متکی به خود و با اعتماد به نفس می‌دانند. او به این توصیف در مورد خودش افتخار می کند.

15-قدرتمندترین افراد جهان | لی که چیانگ

لی که چیانگ از ملیت هان در ژوئیه سال ۱۹۵۵ در شهر دین یوان استان آن هوی چین متولد شد. او در مارس سال 1974 مشغول به کار شد و در مه 1976 به عضویت حزب کمونیست چین درآمد. لی که چیانگ دارای دکترای تخصصی اقتصاد از دانشکده اقتصاد دانشگاه پکن است نخست وزیر جمهوری خلق چین و دبیر حزبی هیأت دولت جمهوری خلق چین این کشور است. لی که تحصیل کردهٔ اقتصاد می باشد مسئول سیاست اقتصادی چین است.
او همچنین فرد شمارهٔ دوی کمیته دائمی پلیتبوروی حزب کمونیست چین عالی‌ترین نهاد تصمیم ساز این کشور است. لی از ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ به عنوان معاون ون جیابائو نخست وزیر وقت کار می کرد. اگر شما هم در راستای این موضوع مسئله ای دارید می توانید از مشاوران و روانشناسان در این مورد کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*