ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

چرا آقایان به سینه بانوان علاقه دارند؟

اینکه چرا آقایان به سینه بانوان علاقه دارند دلایل مختلفی دارد. بدون شک هر انسانی در فرایند تکامل بعد عاطفی خود، احساس تمایل و نیاز جنسی را تجربه می کند. همان طور که برای بانوان ویزگی های بدنی مردانه مهم است، برای آقایان نیز ویژگی های بدنی زنانه مانند برجستگی های بدنی، بسیار مورد توجه است. این مسئله به این معنی نیست که در روند برقراری رابطه جنسی تنها ویژگی های بدنی مهم هستند ولی در هر حال کیفیت یک رابطه را تغییر می دهند. حال این مقاله قصد دارد تا به بررسی چرایی جذابیت سینه های بانوان برای آقایان بپردازد. برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه از مشاوره تلفنی جنسی مشورت بخواهید.

تماس با مشاور


انسان و نیاز های انسانی

انسان یک گونه ای است که در کنار نیاز های مشترک با سایر گونه ها، دارای نیاز های ویژه ای است که اگر به درستی رفع نشوند، آثاری منفی بر زندگی انسان ها می گذارد. تعاریف گوناگونی از انسان تا به امروز ارائه شده است که تفاوت و تعدد این تعاریف به دلیل نگرش های متفاوت به تعریف گونه انسان است. ولی در نهایت می توان انسان را یک گونه پستاندار  دوپا دانست که علاوه بر بعد جسمی، از لحاظ عاطفی، شناختی، ذهنی و ...، نیز دارای پیچیدگی است.  این تعریف را می توان تا حد زیادی کامل و مناسب در نظر گرفت. انسان ها با وجود شباهت ها، دارای ویژگی هایی مخصوص هستند که در نتیجه آن برخی از نیاز ها و نوع آن ها در گونه انسان متفاوت با سایر گونه ها است. آبراهام مازلو  طی یکی از مهم ترین نظریه های تاریخ علم روانشناسی، که البته خود ارائه کرده است، به تعریف و تشریح نیاز های انسانی به شیوه سلسله مراتبی اقدام کرد. این نظریه که به نظریه هرم سلسه مراتب مازلو معروف است نیاز های انسانی را در 5 طبقه کلی و دارای ترتیب بر اساس اولویت تحقق، دسته بندی می کند.

مهمترین نیاز های انسان

در نظریه سلسله مراتب نیاز های مازلو، نیاز ها مجموعه ‌ای از الزامات انسانی هستند که تحقق آن ها، به تکامل شخصیتی افراد کمک می کند. این نیاز ها از پایین با نیاز های ابتدایی شروع و تا بالا با نیاز های عالی ادامه پیدا می کند. همچنین انسان ها در مرحله رفع نیاز های اولیه اساسی باید ارضا شوند تا بتوانند در جهت رفع نیاز های بعدی نیز گام بردارند. در نظریه هرم نیازهای مازلو، نیاز های انسانی در طبقات زیر قرار می گیرند:
 • نیاز فیزیولوژیکی: این نیاز ها نیاز هایی هستند که برای حیات انسان ها لازم هستند. نیاز هایی نظیر آب، هوا، غذا و رابطه جنسی در این دسته قرار می گیرند. اگر این نیاز ها به درستی تامین نگردند، بدن انسان عملکردی مناسب و سالم از خود نشان نمی دهد.
 • نیاز به امنیت: با برآورده شدن نیاز های سطح اول، نوبت به نیاز به احساس امنیت و آرامش ناشی از آن می رسد. هر انسانی دوست دارد که حدی از نظم و ثبات را در زندگی خود تجربه کند.
 • نیازبه روابط اجتماعی: در طبقه سوم نیاز های انسانی نیاز های اجتماعی قرار دارد که احساس تعلق را نیز در بر می گیرد. نیاز به روابط بین فردی  در همین سطح خود را نشان می دهد.
 • عزت نفس و احترام: سطح چهارم نیاز ها در هرم سلسله مراتب مازلو به دو دسته اصلی تقسیم می شود: احترام به خود و تمایل به کسب احترام دیگران.
 • خودشکوفایی: در نهایت سطح آخر هرم سلسله مراتب نیاز های مازلو، پدیده خودشکوفایی است که اشاره به تحقق توانایی ‌های بالقوه و رشد شخصیتی در عالی ترین سطوح دارد. این نیاز عالی ترین سطح نیاز های انسانی است که همه افراد در خود آن را حس می کنند.
 

اهمیت رابطه جنسی در سلامت

فعالیت ها و رابطه جنسی نقش بسیار مهمی در زندگی انسان ها ایفا می کنند خاستگاه این نوع فعالیت ها نیز ریشه در نیاز های اساسی و اولیه انسانی دارد. بنابراین نمی توان این نیاز و فعالیت های مربوط به رفع آن را از زندگی حذف کرد.رابطه جنسی یک نیاز غریزی در بین همه انسان ها است و داشتن یک رابطه جنسی سالم، علاوه بر لذت، فواید بسیار زیادی در افزایش سطح سلامتی افراد نیز دارد. تعدادی از مزیت های رابطه سالم در افراد عبارتند از:
 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • تقویت عضلات لگن و بهبود کنترل عضو مثانه
 • کاهش فشار خون و کمک به تعادل گردش خون
 • افزایش سوخت و ساز بدن
 • کاهش احساسات ناشی از درد
 • افزایش سلامت قلب و عروق
 • کاهش سکته های قلبی و مغزی
 • کاهش احتمال بروز سرطان پروستات
 • کاهش اضطراب و استرس
 • بهبود کیفیت خواب
 • تقویت روابط بین فردی زوجین
 • بهبود کیفیت روابط اجتماعی
 • تقویت سیستم و عملکرد مغز

رابطه جنسی مسئله ای پیچیده نیست!

متاسفانه به دلایل مختلفی رابطه جنسی در اغلب جوامع همچنان مثل یک سیب ممنوعه است که نباید به آن نزدیک شد و درباره آن صحبت کرد. در تمام کتب الهی رابطه جنسی از مقدس ترین روابط بشری است؛ در کتب علمی معتبر نیز این رابطه بسیار مهم و طبیعی از دیدگاه های علمی مورد بررسی تخصصی قرار می گیرد. تنها نکته مهم در تمام این دیدگاه های قابل توجه، وجود حریم و یا مرز هایی مشخص برای داشتن رابطه ای لذت بخش، با ثبات و سالم است. در واقع اکثر دیدگاه های علمی برای هر نوع رابطه اجتماعی مرزی را در نظر می گیرند؛ روابط بین فردی مهمی نظیر رابطه جنسی نیز از این قائده مستسنی نیست. از این رو بهتر است در قدم اول برای تجربه یک رابطه سالم و البته لذت بخش، حریم و مرز آن را مشخص کرد. باید به یاد داشت که رابطه جنسی تنها بخشی از زندگی شخصی یک فرد نیست؛ بلکه زندگی دیگران را نیز می تواند درگیر کند بنابراین مسئولیت پذیری و تعیین مرز برای آن نشانه اصلی بلوغ روانی در این زمینه است.
دلیل علاقه مردان به سینه زنان 

مردان و برجستگی های جنسی زنانه

مهم ترین رکن یک رابطه عاشقانه، چه عاطفی و چه جنسی، وجود جذابیت  جنسی دو طرفه است. این رکن سبب لذت و آرامش افراد در کنار بکدیگر می شود. جذابیت های ظاهری نیز همانند جذابیت های باطنی، در بالندگی یک رابطه تاثیر می گذارند.

1-باسن؛ در ناحیه پشت بدن

اغلب برجستگی های زنانه برای آقایان در نگاه های اولیه مورد توجه است. دلیل اصلی این امر همچنان نامعلوم است ولی به هر حال همانطور که بانوان میل به جذابیت های بدنی مردانه دارند، آقایان نیز همین تمایل را نسبت به جذابیت های زنانه دارند. عده ای عقیده دارند دلیل این علاقه این است که ناحیه باسن جنس مونث و یا همان ماده، از جنس بافت چربی می باشد و این مسئله از نظر جنسی برای افراد مذکر و یا نر، می تواند نشانه ای از  سلامتی و توان جنسی افراد مونث یا ماده است.همچنین برای آشنایی با نشانه های تحریک مردان کلیک کنید.

2-چرا آقایان به سینه بانوان علاقه دارند | سینه؛ در ناحیه جلو بدن

آقایان همچنین اغلب به سایز سینه های بانوان نیز توجه و میل جنسی پیدا می کنند. فرضیه جذابیت برجستگی زنانه درباره بخش سینه ها نیز اشاره می کند که چون بخش عمده سینه ها از بافت چربی تشکیل شده است، برای آقایان نشانگر سلامت جسمی بانوان است و در نتیجه میل جنسی زیادی را برای آقایان به همراه دارد. سینه ها همچنین برای بانوان نیز از لحاظ جنسی تحریک پذیر هستند. البته متخصصین و محققین اعتقاد دارند که این تمرکز و میل جنسی، تنها نتیجه یک فرهنگ خاص و یا به اصطلاح یک جامعه سکسی ابزار ساز از زن نیست، بلکه نتیجه یک فرایند ژنتیکی و ارثی در گونه انسان ها است.  
چرا آقایان به سینه بانوان علاقه دارند؟

چرا آقایان به سینه بانوان علاقه دارند؟

در بین آقایان، اندام تحریک کننده جنسی زنانه قابل توجه در نگاه اولیه سینه ها هستند؛ چراکه در ابتدا این اندام ها از جلو دیده می شوند. سینه های زنان یکی از اندام های تحریک کننده برای آقایان است و همچنین اندام جنسی تحریک پذیر در خود بانوان. دو محقق بر روی دلیل کشش آقایان به سینه ها تحقیق کرده و به این نتیجه رسیده اند که انسان ها تنها گونه ای اند که بدون بارداری، سینه هایشان رشد می کنند و همچنین هر دو جنسیت زنانه و مردانه در زمان آمیزش جنسی لذت ویژه ای را از این اندام می برند. مطالعه دوم و البته جدید تر در مورد دیدگاه تکاملی سایز سینه های بانوان می باشد؛ به این معنی که اندازه سینه ها با پیام و یا نشانه های زنانه ای که منجر به ایجاد علاقه مادرانه، پرورش و نگهداری فرزندان می شود، ارتباط دارد. در واقع ارتباطی مستقیم بین میزان استرادیول و هورمون های باروری با سایز سینه وجود دارد. این خود ممکن است بیانگر این نکته باشد که بانوان دارای سینه های بزرگ تر، هورمون های باروری بیش تری داشته و در نتیجه میل بیش تری نیز به بارداری دارند. این مسئله خود نشانه هایی تاثیر گذار برای آقایان دارد و کششی بیش تر را نسبت به بانوان ایجاد کند.

1-چرا آقایان به سینه بانوان علاقه دارند؟ اکسی توسین دلیل

یکی دیگر از علل میل جنسی به سینه، ارتباطی است که میان مادر و فرزند از لحاظ عاطفی ایجاد می شود. نوزاد با مکیدن پستان سینه، اعصابی را تحریک می کند که سبب ترشح هورمونی در مغز مادر شده و در نتیجه جاری سازی شیر را برای فرزندان تسهیل می کند. این هورمون اکسی توسین نام دارد که فعالیت بسیار مهم تری نیز دارد. ایجاد علاقه عاطفی. وقتی این هورمون در بدن مادر ترشح شود، مرکز توجه او در دنیا نوزاد است. علاوه بر این هورمون اکسی توسین در همراهی با دوپامین مغز، بو، صدا و لمس نوزاد را در مغز مادر با خاطره ای شیرین و پاداش دهنده ثبت می کند که اثری پایدار و مناسب بر مغز مادر می گذارد. بنابراین به نظر می رسد که لمس نوک سینه و سایر نواحی آن، برای بانوان بسیار لذت بخش است. حال همین قاعده در آمیزش جنسی نیز وجود دارد؛ به این معنی که آقایان نه تنها با لمس سینه ها خود از لذت جنسی بهره می برند بلکه بانوان نیز از آن لذت جنسی و البته در نهایت عاطفی می برند.

2-چرا آقایان به سینه بانوان علاقه دارند؟ دلیل غریزی

افراد باید توجه داشه باشند که رابطه جنسی و نیاز به آن امری طبیعی است؛ بنابراین علاقه به اندام ها و برجستگی های جنسی نه تنها یک غیر اخلاقی و ناسالم نیست بلکه اساس یک رابطه عاطفی قوی و لذت بخش در بین افراد نیز است. لمس این عضو برای بانوان نیز لذت بخش است، همانگونه که شیر دادن برای آن ها لذت بخش است. وقتی آقایان سینه های زنان را نگاه و یا لمس می کنند، این حرکت سبب ایجاد تحریک جنسی نسیت به آن زن می شود. علاقه به سینه ها، یک انحراف جنسی نیست بلکه استفاده از یکی از ابتدایی ترین مکانیسم های ایجاد علاقه عاطفی است.همچنین برای آشنایی با بیماری های پستان کلیک کنید.

3-تفاوت های شخصی

بهتر است به نکته ای بسیار مهم توجه داشت و این نکته بدین شرح است؛ هدف از یک رابطه جنسی در نهایت سلامت انسان ها است. بدون شک اگر فردی از بدن و ویژگی های بدنی خود، به غیر از وضعیت ناسالم، راضی است نیازی نیست که تنها صرف آنکه دیگران حتی عشق زندگی او از او می خواهد که مطابق یا میل او باشد، در خود تغییر ایجاد کند. در واقع حتی اگر افارد تغییری در خود ایجاد می کنند بهتر است که خودخواسته و با مشاوره متخصصین مربوطه باشد. همان طور که مشخص است بعد جنسی تنها یکی از چندین بعد اصلی بالندگی یه رابطه بین فردی است؛ چه بسا بسیاری از زوجین از لحاظ جنسی مشکلی در ظاهر نداشته باشند ولی به تدریج به دلیل دوری و فاصله عاطفی از یکدیگر، رابطه جنسی آن ها نیز دچار مشکلات فراوانی می شود و نه تنها از آن لذتی نمی برند بلکه برای آن ها ناراحیت را به ارمغان می آورد. برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه از مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی مشورت بخواهید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*