ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

دلیل موفقیت افراد تنبل | چرا گاهی تنبل ها موفق تر از دیگران هستند؟

دلیل موفقیت افراد تنبل چیست؟ تنبلی از جمله ویژگی هایی است که همه دارند. از کمی تنبل ها گرفته تا افراد بسیار تنبل و در این میان برخی افراد سطح فوق العاده ای از تنبلی را به دوش می کشند و اغلب باعث عصبانیت دیگران می شوند. بسیاری از افراد فکر می کنند تنبلی چیز بدی است. اما اگر حقیقت چیز دیگری باشد چه؟ آیا یک فرد تنبل می تواند موفق شود؟ چه می شود اگر تنبلی بتواند به کسی کمک کند تا موفق تر باشد. اکثر مردم افراد تنبل را دوست ندارند. اما افراد تنبل زیادی هستند که در زندگی موفق می شوند. درک اینکه چرا افراد تنبل در حرفه خود باهوش و موفق هستند کار سختی نیست. برای دریافت مشاوره تلفنی فردی کلیک کنید.  

تماس با مشاور


ارتباط تنبلی با موفقیت

اکثر مردم بر این باورند که تنها زمانی می توانید به موفقیت های بزرگ دست پیدا کنید که سخت کوش باشید. آیا اینطور است؟ تاریخچه زندگی بزرگان را مرور کنید. آیا کسی می تواند تنبل باشد و دستاوردهای بزرگ کسب کند؟ حقیقت این است که افراد موفق نمی توانند تنبل باشند. بین تنبلی و موفقیت لزوما ارتباط مستقیم وجود ندارد. مهم نیست چقدر در انجام کارها کند و آرام پیش می روید چیزی که وجود دارد و باعث موفقیت آدم های به ظاهر تنبل می شود این است که تمام انرژی خود را بر انجام آنچه که مهم است متمرکز می کنند و باقی راه را استراحت می کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه درمان تنبلی کلیک کنید.
تعریف هر شخص از تنبلی متفاوت است. از این رو آنچه از تنبلی در اذهان وجود دارد آدمی است که یا بسیار کند است یا بسیار کم فعالیت و تلاش می کند. اما اینکه او طبق معیارهای شما تلاش نمی کند معنایش تنبلی نیست. اگر کسی برای تحصیل تنبل باشد این بدان معناست که کمتر موفق خواهد بود؟ خیر. شاهد بسیاری برای نقض این ادعا وجود دارد. بزرگانی در تاریخ سر براوردند که علی رغم تلاش کمتر جسمی و عدم موفقیت تحصیلی به عنوان افرادی تنبل شناخته شده اند اما در نهایت موفق بوده اند.
پیشنهاد می کنیم مقاله کتاب غلبه بر تنبلی را برای آشنایی با کتاب های مفید در این زمینه مطالعه کنید.

بزرگانی که تنبل بودند

هر فردی کم و بیش به تنبلی مبتلا است. با این حال، برخی از مردم بیش از دیگران واجد ویژگی های تنبلی هستند. افراد جامعه معمولا تنبلی را ویژگی بدی می دانند. اما اگر تنبلی واقعا به موفقیت بیشتر کمک کند چقدر می تواند تعجب آور باشد؟ در واقع، بسیاری از افراد تنبل به موفقیت های بزرگی دست می یابند. تاریخ اثبات کننده این ادعا است. به عنوان مثال، چارلز داروین فوق العاده تنبل بود.
معلمان و والدین او رنج زیادی را متحمل شدند تا او دستور زبان و ریاضیات را در مدرسه یاد بگیرد. حتی زمانی که وارد فعالیت علمی شد، در انجام کارها عجله ای نداشت و سال ها صرف نوشتن آثارش کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مبانی موفقیت کلیک کنید.
مثال دیگر وینستون چرچیل است. در مدرسه بدترین نتایج کلاسی را نشان داد و حتی به دانشگاه هم نرفت. کاملاً نسبت به ورزش بی تفاوت بود و فعالیت مورد علاقه اش نشستن روی صندلی گهواره ای بود. پس از آن به یک سیاستمدار بزرگ تبدیل شد. بسیاری از بزرگان دیگر از جمله انیشتین، نیوتن، پیکاسو، مندلیف و دیگران، افرادی بسیار تنبل بوده اند. با این وجود، آن ها موفق شدند به موفقیت های باورنکردنی دست یابند و در سراسر جهان شناخته شده شوند. این ثابت می‌کند که افراد تنبل واقعاً می‌توانند خیلی بهتر از حد تصورات ظاهر شوند و تنبلی را به یک مزیت بزرگ تبدیل کنند.  
دلیل موفقیت افراد تنبل

دلایل موفقیت افراد تنبل

پروفسور آمریکایی آرنولد لودویگ یک بار بیش از هزار نفر را به بزرگترین موفقیت ها در زندگی خود دست یافته بودند تجزیه تحلیل کرد. او به این نتیجه رسید که جدا از داشتن مقداری استعداد طبیعی، باید بتوانید زمان را مدیریت کنید. در عصر سرعت چنین رویه ای مطمئناً برای قرن و سبک زندگی حال حاضر متناقض به نظر می رسد. با این حال، حتی انیشتین می گفت که کسالت ابزاری عالی برای توسعه فردی و تخیل و خلاقیت شماست. در ادامه به برخی از شاخص ترین ویژگی ها و دلایل موفقیت افراد تنبل اشاره شده است.

1-دلیل موفقیت افراد تنبل | مبتکر بودن

افراد تنبل در سازماندهی کار خود بسیار خلاق هستند. زمان را برای چیزهای غیر ضروری تلف نمی کنند و تا حدی سختگیر می شوند.  یک کارمند تنبل همیشه راهی برای خودکارسازی و بهینه سازی تمام فرآیندهای تکراری در شغل خود پیدا می کند.  همانطور که هیچ چیز برای یک فرد تنبل آزاردهنده تر از یک کار یکنواخت معمولی نیست. افراد تنبل همیشه سعی می کنند زندگی را آسان تر کنند.
مردم آنقدر تنبل بودند که برای بیرون کشیدن خاک و انجام تمیزکاری یک ماشین حفاری و یک جاروبرقی اختراع کردند.  چه کسی می داند، شاید تنبل ها کسانی بودند که تمام اختراعات بزرگ قرن را به نام خود ثبت کردند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تفکر خلاق کلیک کنید.

2-کار آفرین بودن و شناخت اهداف خود

افراد تنبل ایده ها و پروژه های زیادی دارند زیرا ذهن آن ها با انواع و اقسام افکار و مسئولیت های بیش از حد انباشته نشده است.  آن ها در دسته بندی های مختلف ایده پردازی و فکر می کنند. برای آن ها مهم است که روند کار خسته کننده نباشد و در پایان نتایج تضمین شده وجود داشته باشد.
افراد تنبل می دانند چگونه اولویت بندی کنند و روی اهداف خود تمرکز می کنند، نه بر اهداف تحمیل شده توسط دیگران. آن ها تنبل تر از چیزی هستند که به اولویت های دیگران توجه کنند، بنابراین روی اهداف و نیازهای خود تمرکز می کنند. علاوه بر این، زمان بسیار کمتری را برای دستیابی به این اهداف صرف می کنند تا زمان بیشتری برای استراحت داشته باشند برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تجسم خلاق کلیک کنید.

3-دلیل موفقیت افراد تنبل | اهمیت به استراحت

مهم‌ترین چیز این است که بدانید چه زمانی باید استراحت کنید، زیرا هر چه مردم انرژی بیشتری مصرف کنند، انرژی کمتری برای تحقق برنامه‌های بزرگ خواهند داشت. افرادی که همیشه به خود فشار می آورند سریعتر پیر می شوند و حافظه آن ها خیلی سریعتر از بین می رود. علاوه بر این، برخی از دانشمندان اعتقاد دارند که اگر اهل شب زنده داری هستید، زود بیدار شدن و انجام ورزش شدید روی سلامتی شما تأثیر مخربی دارد، به خصوص بعد از چهل سالگی.
تمام این وضعیت کارهایی که تنبل ها انجام نمی دهند و موفق هستند. بنابراین، تنبل ها، آرام باشید و به تنبلی خود ادامه دهید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تقویت حافظه کلیک کنید.

4-داشتن آرامش و باهوش بودن

افراد تنبل در هیچ چیز عجله نمی کنند و از شاخه ای به شاخه ای دیگر نمی پرند. وقت می گذارند و آرام آرام به کارها یکی پس از دیگری می پردازند. در حالی که برخی افراد از انجام وظایف وحشت دارند، حواس پرتی می گیرند و در نهایت به طور کامل به وظایف خود متعهد نمی شوند. از طرف دیگر افراد تنبل دغدغه های کمتری دارند و با آرامش کارهای خود را انجام می دهند.
در واقع برای تنبلی در کار یک ذهن عالی لازم است. باید راه هایی پیدا کنید که برای مدتی هیچ کاری انجام ندهید و سپس تمام کارها را به موقع انجام دهید. کارمندان یا باهوش یا احمق، تنبل یا سخت کوش هستند. اگر باهوش و تنبل هستید، احتمالاً کارآمدترین کارمند شرکت خود هستید.

5-دلیل موفقیت افراد تنبل | فناوری در خدمت تنبلی

در عصر تکنولوژی، برنامه ها و ابزارهای زیادی وجود دارد که به افراد اجازه می دهد کار خود را بسیار سریعتر انجام دهند. افراد تنبل همه این امکانات را به خوبی می شناسند و از آن ها برای انجام وظایف با دو برابر سرعت استفاده می کنند. به عنوان مثال، اگر آن ها روی یک سند کار می کنند، آن را می نویسند و سپس آن را برای وکیل، سردبیر، مدیر و سایر افراد ارسال می کنند تا بررسی کنند و این فرایند زمان زیادی می برد.
تنبل ها برای کاهش فعالیت خود فقط یک Google Doc ایجاد می‌کنند و به افراد اجازه می‌دهند به سند دسترسی داشته باشند تا بتوانند همزمان هر گونه اصلاحی را تأیید یا انجام دهند. این کار کل فرآیند را ساده می کند، در زمان زیادی صرفه جویی می کند و خود آن ها اجازه می یابند برای مدتی طولانی تر تنبل باشند و هیچ کاری انجام ندهند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه جلوگیری از اتلاف وقت کلیک کنید.  

تنبلی و پشتیبانی علم

بر اساس مطالعه ای که در سال ۲۰۱۵ در مجله روانشناسی سلامت منتشر شد، به طور متوسط، افرادی که فعالیت بدنی کمتری دارند نسبت به افراد فعال بدنی باهوش تر هستند. محققان حتی یک توصیف فانتزی برای تنبلی ارائه کردند که آن را " نیاز به شناخت" می نامند. افرادی که این خصیصه را دارند، خواهان روش‌های ساختاریافته و مستدل برای نگاه کردن به جهان هستند و اغلب فعالیت‌هایی را دنبال می‌کنند که محرک ذهنی شدیدی مانند پازل‌های طوفان فکری یا مناظره است.
داده‌ها علمی نشان می‌دهد افرادی که دارای ضریب هوشی بالایی هستند، کمتر خسته می‌شوند و همین باعث می‌شود که فعالیت کمتری داشته و زمان بیشتری را صرف فکر کردن کنند. برای این مطالعه، محققان از یک پرسشنامه برای ارزیابی «نیاز به شناخت» استفاده کردند. آن ها ۶۰ نفر را بر اساس پاسخ های نظرسنجی خود به دو گروه (متفکران و غیر متفکران) تقسیم کردند. سپس همه شرکت‌کنندگان برای یک دوره هفت روزه از ردیاب‌های فعالیتی استفاده می‌کردند که به محققان، بینشی در مورد عادات آن افراد می‌داد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه افزایش ضریب هوشی کلیک کنید.
همین نتایج نشان داد افرادی که دارای ضریب هوشی بالا هستند، کمتر خسته می‌شوند و این باعث می‌شود که فعالیت کمتری داشته باشند و زمان بیشتری را صرف فکر کردن کنند. گروه بسیار فعال هنگامی که مجبور بودند یک جا بنشینند و افکار انتزاعی خود را مشاهده کنند، به راحتی خسته می شدند و ترجیح می‌دادند ذهن خود را با کارهایی فعال مانند ورزش و سایر فعالیت‌های بدنی تحریک کنند.

ارتباط هوش و تنبلی و موفقیت

این خصائص با هم جمع نمی شود. اما بخشی از مشکل به نحوه نگاه جامعه به تنبلی مربوط می شود. خیلی از چیزهایی که افراد جامعه با تنبلی مرتبط می کنند در واقع اصلاً نشان‌دهنده تنبلی نیست. از بیل گیتس نقل شده است که می گوید: من همیشه یک فرد تنبل را برای انجام یک کار سخت انتخاب می کنم، زیرا یک فرد تنبل راه آسانی برای انجام آن پیدا می کند. بسیاری از متفکران وسواسی انتقادی (معروف به افرادی با «نیاز به شناخت» بالا) دنبال کاهش اقدامات بیهوده هستند و در عوض ترجیح می دهند از فرآیندهای کارآمد استفاده کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تفکر انتقادی کلیک کنید.
بنابراین شاید استخدام یک فرد تنبل چندان هم ایده بدی نباشد. آن ها احتمالاً متفکران استراتژیک هستند که می توانند میانبرهای هوشمندانه، راه هایی برای حذف مشکلات، صرفه جویی در زمان و ارائه ایده های جدید و نوآورانه به شرکت ارائه دهند.  
دلیل موفقیت افراد تنبل

تنبلی کاذب

مایکل لوئیس، نویسنده پرفروش «Moneyball» و «The Big Short» اگر باهوش و موفق نباشد، هیچ چیز دیگری نیست و از اینکه او را تنبل خطاب کنند ابایی نداشته است. در واقع، او بیشتر موفقیت خود را مستقیماً به تنبل بودن نسبت می دهد. او یک بار در مصاحبه ای با رایان اسمیت، مدیر عامل شرکت نظرسنجی آنلاین Qualtrics گفت: تنبلی من به عنوان یک فیلتر عمل می کند و قبل از اینکه تصمیم بگیرم روی پروژه ای کار کنم، باید واقعاً چیز خوبی باشد.
برداشت لوئیس از تنبلی همان چیزی است که می توان آن را "تنبلی کاذب" نامید. این واقعیت که تنبلی او به موفقیت او کمک کرد، کلیشه های منفی یک فرد تنبل را از بین می برد. برای دریافت مشاوره تلفنی کلیک کنید.

دلیل موفقیت افراد تنبل | بازی ویدئویی و تنبلی

بازی های ویدیویی نمونه دیگری از «تنبلی کاذب» است. اغلب به عنوان یک فعالیت بی فکر دیده می شود که بیشتر افراد تنبل از آن لذت می برند. اما هر کسی که تا به حال بازی های حساس را انجام داده است، می‌داند که برخی از این بازی ها نیاز به تفکر استراتژیک و حل مسئله دارد. خود ایلان ماسک به عنوان یک گیمر پرکار شناخته می شود و مطمئناً تصور اینکه کسی او را تنبل صدا کند دشوار است.
ماسک در پشت بیش از صد ساعت کار در هفته و سال‌های بدون تعطیلات، حداقل شش شرکت بسیار موفق را ایجاد کرده است. شما همچنین مارک زاکربرگ و لری پیج را در میان لشکر افراد بسیار موفقی که دوست دارند بازی های ویدیویی انجام دهند، پیدا می کنید. باز هم این دو نفر به هیچ وجه نه تنبل هستند و نه کم هوش. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اصول موفقیت کلیک کنید.  

سخن آخر درمورد دلیل موفقیت افراد تنبل

بهره وری خود را با اولویت بندی زندگی خود و سازماندهی بهتر برنامه روزانه خود افزایش دهید. ابزار پاداش شما برای حداکثر بهره وری بدون تلاش و فعالیت بدنی زیاد، برنامه ریزی برای الویت ها است. برخلاف هر برنامه ریز دیگری، اقدامات روزانه خود را با اهداف نهایی خود هماهنگ کنید تا اطمینان حاصل کنید که هر کاری که انجام می دهید در بطن خود اهمیت دارد و لازم نیست برای به سرانجام رسیدن آن انرژی جسمی و فکری زیادی صرف کنید.
نکته پایانی این است که "تنبل بودن" صفتی است که بسیار کلی تعریف شده است و توجهی به تفاوت های موجود در آن نشده است. با این حال، شواهد نشان می‌دهد که افراد بهتر است بیشتر مراقب باشند که چه ویژگی‌هایی در یک فرد را به عنوان تنبلی قضاوت می کنند. در این میان، باید جنبه های مثبت تنبلی درونی خود و دیگران را نیز در نظر بگیرند. اگر شما هم در راستای این موضوع مسئله ای دارید، می توانید از مشاوران و روانشناسان در این مورد کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*