ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

علت تنفر مرد از همسر

علت تنفر مرد از همسرش بسیار متعدد است و ناآگاهی زنان در این زمینه می‌تواند زندگی مشترک زوجین را به خطر بیاندازد. برخی از زنان سکوت کرده و در مقابل سرد شدن شوهرشان هیچ اقدامی نمی‌کنند. برخی دیگر هم به دنبال علت و راهی برای حل مشکل می‌گردند. و اما دسته سوم، زنانی‌اند که می‌خواهند از این رخداد پیشگیری کنند. مردان به دلایل مختلفی ممکن است نسبت به همسرشان سرد شده و از او متنفر شوند؛ شناخت علل سرد شدن مردان از رابطه به شما کمک می‌کند تا در جهت پیشگیری و یا حل آن حرکت کنید. ولی زمانی که از علت تغییر رفتارهای او آگاهی نداشته باشید، ممکن است فاصله میان شما بیشتر شده و ناراحتی‌تان دو چندان شود. در این مقاله به بررسی علت سرد شدن مردان در روابط زناشویی می‌پردازیم همچنین مطالعه مقاله مشاوره جنسی میتواند شما را در این زمینه یاری کند.

تماس با مشاور

اهمیت ندادن زنان به بهداشت، سلامتی و آراستگی خود

اهمیت ندادن زنان به بهداشت، سلامتی و آراستگی خود

اغلب زنان با گذشت مدتی از ازدواجشان ظاهر خود را فراموش می‌کنند؛ به طوری که همسرشان آن‌ها را تنها در شرایطی که به مهمانی و یا بیرون می‌روند، زیبا و آراسته می‌بیند. درحالی که در خانه نامنظم بوده و به آراستگی خود اهمیت نمی‌دهد. عدم رعایت بهداشت فردی مانند دوش نگرفتن یا اپیلاسیون نکردن می‌تواند برای مردان منزجر کننده باشد. لازم نیست که همیشه آرایش‌های غلیظ داشته باشید ولی مرتب بودن و استفاده از عطرهای خوشبو به پایدار ماندن رابطه تان کمک شایانی می‌کند. برای افزایش کیفیت رابطه جنسی کلیک کنید.

از طرفی بسیاری از زنان بعد از ازدواج به رژیم غذایی و ورزش خود اهمیتی نمی‌دهند. زیبایی فیزیکی نشان دهنده سلامتی زنان است. مهم‌ترین عامل راه انداز و تحریک جذابیت در مردان از طریق بینایی است؛ پس مراقبت از پوست، موها و اندام از اهمیت زیادی برخوردار است. دلایل سرد شدن رابطه متنوع است اما با توجه به جزئیات می توانید مانع از بدتر شدن رابطه شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دلایل سرد شدن رابطه کلیک کنید.

اینفوگرافیک علت تنفر مرد از همسرش

اینفوگرافیک علت تنفر مرد از همسرش

علت تنفر مرد از همسرش | نداشتن تنوع در روابط جنسی

نداشتن تنوع در روابط جنسی

مردان تنوع را دوست دارند. یکنواختی در رابطه جنسی باعث می‌شود که آن‌ها به تدریج علاقه خود را در رابطه از دست بدهند. سعی کنید هرازگاهی تغییراتی در ظاهر، لباس و پوزیشن‌های رابطه جنسی تان ایجاد کنید، سعی کنید رابطه جنسی خود را با نوآوری، تجربیات جدید و ماساژهای جنسی، هیجان انگیز کنید. شاید باور نکنید ولی با انجام چند کار ساده می‌‌توانید مانع از دلزدگی زناشویی شوید.

علت تنفر مرد از همسرش | زایمان در زنان و تولد فرزند

ممکن است مردان بعد از زایمان همسرشان به دلایل مختلف نسبت به رابطه سرد شده و روابط گرم قبل از این دوران را نداشته باشند. البته این مساله تا حدودی طبیعی است، چرا که زن دل مشغول فرزند تازه متولد خود بوده و به گونه ای که از همسرش غافل می‌شود. برای کسب اطلاعات در زمینه سرد شدن رابطه بعد از زایمان کلیک کنید.

از دیگر علت تنفر مرد از همسرش می‌توان به احساس منفی برخی از زنان نسبت به اندام خود بعد از زایمان، اشاره کرد. ترک‌های پوستی، اضافه وزن و تغییر فرم واژن به نگرانی‌های زنان درباره دیدگاه همسرشان دامن می‌زند. در صورتی که در بیشتر مواقع مردان این تغییرات را درک کرده و اهمیتی به آن‌ها نمی‌دهند. 

ترس از درد رابطه جنسی بعد از زایمان نیز مردان را نسبت به همسرشان سرد می‌کند. ترس و اجتناب به برقراری رابطه اگر طولانی مدت شود، سلامت رابطه زناشویی را به خطر می‌اندازد. پس هر چه زودتر برای بر طرف کردن مشکل اقدامی انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه رابطه جنسی بعد از زایمان کلیک کنید.

فشار و استرس بالای مردان

فشار و استرس بالای مردان

استرس بخش جدایی ناپذیر زندگی مردان امروزی است. فشارهای مالی و شغلی باعث می‌شود که مردان استرس زیادی را تحمل کنند. در این حالت آنقدر ذهنشان درگیر مشکلات می‌شود که انرژی‌شان تحلیل رفته و میل جنسی کاهش پیدا می‌کند. پس شاید دیگر مثل قبل از رابطه شان لذت نبرند. در واقع می‌توان گفت که در این شرایط اولویت زندگی شان تغییر می‌کند. برای آگاهی از کمبود میل جنسی در مردان کلیک کنید.

علت تنفر مرد از همسرش | بی احترامی به شوهر

یک مرد هر چه هم عاشق باشد، نمی‌تواند بی احترامی همسرش را تحمل کند و اگر مجبور به انتخاب بین همسر و نیاز به احترام باشد، به احتمال قوی شما را رها خواهد کرد. پس اگر می‌خواهید زندگی مشترک تان پایدار بماند احترام به همسرتان جدی بگیرید. او را در جمع دوستان و خانواده مورد انتقاد قرار ندهید و توانایی‌هایش را زیر سوال نبرید. زمانی که توانایی‌های شوهرتان را (حتی در امور بی اهمیت) زیر سوال می‌برید، او با خود فکر می‌کند که شما به او اعتماد ندارید. در صورت بی احترامی نباید از سرد شدن رابطه‌تان شکایتی داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه احترام به همسر کلیک کنید.

اعتیاد جنسی مردان به پورنو گرافی

تماشای فیلم‌های پورنوگرافی باعث تغییراتی در نگرش و توقعات مردان از رابطه جنسی می‌شود. این آثار خود را در بلند مدت نشان می‌دهند. ماهیت این فیلم‌ها تنها جنبه مالی داشته و از هر ابزاری برای جذاب‌تر کردن و فروش بیشتر استفاده می‌کنند. متاسفانه در نتیجه دیدن فیلم‌های پورنوگرافی، شاهد بسیاری از کژکاری‌های جنسی هستیم. مشاوره جنسی از راه‌های موثر برای درمان اختلالات جنسی است.

وابستگی بیش از حد زنان

مردان معمولا از زنانی خوششان می‌آید که برنامه‌ها و اهداف شخصی خود را دنبال می‌کنند. این اهداف صرفا تحصیلی یا کاری نیستند و حتی دنبال کردن برنامه‌های ورزشی تا داشتن برنامه‌های تفریحی را نیز شامل می‌شود. نداشتن برنامه‌ای برای زندگی و سرگرمی، برای مردان بسیار غیر جذاب است. لازم نیست به گونه ای برنامه ریزی کنید که بیست و چهار ساعت شبانه روز را درگیر باشید. کافیست آرزوهای خود را تصور کرده، اهداف و جاه طلبی‌هایتان را دنبال کنید و یک زمانی را فقط برای خودتان اختصاص دهید. پس اگر به دنبال علت تنفر مرد از همسرش می‌گردید، به میزان وابستگی خود در رابطه نیز توجه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه وابستگی به خانواده بعد از ازدواج کلیک کنید.

بدبینی بیش از حد زنان نسبت به آینده

مردان دنبال زنی هستند که شاد و با انگیزه باشد، مشوق او برای جاه طلبی هایشان بوده  و او را در مسیر رسیدن به رویاهای دو نفره همراهی کند. پس اگر از جمله آن افرادی هستید که همیشه نیمه خالی لیوان را می‌بینید و اشتیاق همسرتان را در رسیدن به اهدافش از بین می‌برید، این شما هستید که او را به سمت سرد شدن در رابطه سوق داده‌اید.مطالعه مقاله نکات مهم برای جذب شوهر خود میتواند مطالب مفیدی به شما بیاموزد.

نداشتن اعتماد به نفس زن

نداشتن اعتماد به نفس زن

زمانی که شما به عنوان یک زن به خودتان اطمینان نداشته و به زیبایی‌ها و توانایی هایتان باور نداردید، یعنی احساس عدم امنیت می‌کنید. این عدم اطمینان باعث می‌شود که به صورت ناخودآگاه، همسرتان را در مقامی بالاتر از خود ببینید. فکر می‌کنید در این شرایط چه اتفاقی می‌افتد؟

جایگاه شما در نظر همسرتان پایین می‌آید و حس می‌کند که ارزش بیشتری نسبت به شما دارد. در واقع مردان می‌خواهند با کسی در ارتباط باشند که حداقل همسطح آن‌ها باشد. پس دوست داشتن خود را یاد بگیرید و به خودتان اهمیت دهید اما خودخواه نباشید، در این صورت همسرتان هم شما را فردی ارزشمند می‌بیند. استانداردها و خط قرمزهای خود را در یک رابطه تعیین کنید و براساس آن حرکت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دوست داشتن خود کلیک کنید.

سخن آخر

همانطور که گفته شد دلایل بسیار زیادی هستند که باعث تنفر مرد از همسرش می‌شوند. اگر متوجه تنفر همسرتان شده‌اید باید هرچه سریع‌تر برای خل آن اقدام کنید و زندگیتان را به حالت قبل برگردانید. و اگرهم در ابتدای مسیر ازدواج هستید بهتر است که برای پیشگیری از این احساسات چاره‌ای بیندیشید و زندگیتان را تضمین کنید. مشاوره می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند و راهکارهای موثری ارائه دهد. برای دریافت مشاوره روانشناسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*