ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

شغل دوم در منزل برای آقایان | درباره بهترین شغل دوم بیشتر بدانید

بهترین شغل دوم در منزل برای آقایان کدام است؟ امروزه شغل دوم برای بسیاری از افراد تبدیل به دغدغه شده است. با توجه به این که برخی افراد پاره وقت کار می کنند و یا از درآمد خود در حرفه اصلی شان ناراضی می باشند. شغل دوم می تواند این مانع ها را تا حد زیادی کاهش دهد. اما نکته این جا است که بهترین شغل دوم برای افراد چیست و چه ویژگی هایی مانند تیپ های شخصیت در آن موثر است.  

تماس با مشاور

چرا شغل دوم

هرکس در طول شبانه روز اوقاتی را می تواند به علایق وسایر مهارت هایش پردازد. شغل دوم کمک می کند که از این ساعات باقی مانده ما به نحو درستی استفاده کنیم تا هم به درآمد برسیم و هم فعالیت دیگری هم داشته باشیم. اما همه چیز به مدیریت زمان ما بستگی دارد.
اگر دقت کنید هر انسان به طور متوسط ۳۰ ساعت در هفته را برای تماشای تلویزیون می گذراند و یا ساعتی در روز را صرف گشتن در فضای مجازی می کند. با داشتن شغل دوم می‌توانیم از این ساعات اضافی خود کم کنیم و آن را به کار دیگری که مفید و درآمد دارد اختصاص دهیم. بنابراین اگر شما هم کسی هستید که داشتن درآمد برای تان در اولویت است و یا کار پاره وقتی دارید. ساعات اضافی را می توانید به مهارت دیگری مانند مهارت ارتباط کلامی میان فردی اختصاص دهید.  

اینفوگرافیک شغل دوم در منزل برای آقایان

اینفوگرافیک شغل دوم در منزل برای آقایان

ویژگی های شغل دوم

سوال این است که شغل دوم بهتر است چگونه باشد. مهم ترین ویژگی شغل دوم این است که نیاز به زمان زیادی ندارد. این نکته را بدانید که خیلی از افراد بعد از تصمیم‌گیری وارد شغل دوم می شوند و مجبور می‌شوند که به خاطر ساعات کار زیاد شغل اولشان را ترک کنند و این مسئله زمینه‌ساز مشکلات مالی فراوان در زندگی شان می شود. بنابراین در انتخاب شغل دوم دقت داشته باشید که وقت زیادی را از شما نبرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد تاثیر مشکلات اقتصادی بر خانواده کلیک کنید.
ویژگی دیگر شغل دوم این است که بتوانید با کمترین هزینه و زمان آن را ایجاد کنید برای مثال برخی از مشاغل نیاز به داشتن سرمایه های زیادی دارد که برای شغل دوم به صرفه نیست. همچنین نیاز است که شغل دوم شناور باشد یعنی در هر زمانی بتوانید کار کنید و وابسته به شرایط خاصی نباشد.
یکی دیگر از ویژگی‌های آن این است که مورد علاقه فرد و متناسب با روحیاتش باشد. اگر قرار باشد که شغل دوم از شما انرژی زیادی بگیرد و از آن طرف از روی بی علاقگی و صرفا به دلیل داشتن درآمد بالا و انجام دهید به مرور زمان باعث افسردگی می شود. بنابراین توصیه می‌کنیم که شغلی را انتخاب کنید که برای تان لذت بخش باشد.
شغل دوم بهتر است که به زندگی شخصی و تفریحات و ارتباط شما با اطرافیانتان صدمه نزند. این را بدانید که با وجود مزایای که از لحاظ مالی شغل دوم می تواند برای شما داشته باشد اما نباید اوقات فراغت تان را کاملا از شما بگیرد. هر چند شغل دوم کمی از زمان استراحت ما کم می کند اما اینطور نباشد که شما روزهای تعطیل هم نداشته باشید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد اوقات فراغت نوجوانان کلیک کنید.  

بهترین شغل دوم

شغل دوم می‌تواند برای هر کسی متناسب با اهداف و ایده های فردی اش باشد. هرچند این روزها شغل دوم برای کارمندان با توجه به پاره وقت بودن شان یک ضرورت محسوب می‌شود افراد می‌توانند با داشتن شغل دوم تا حدی در برابر اوضاع نابسامان اقتصادی ایمن باشند و همچنین پس انداز مناسبی را هم برای آینده داشته باشند. در اینجا به چند نمونه از شغل های دوم می‌پردازیم که معمولاً کارمندان به عنوان گزینه مناسب از آن استفاده می کنند:

 • تولید محتوا: کسی که مهارت نوشتن و ترجمه و یا نویسندگی خوبی دارد می‌تواند از این شغل به عنوان راهی برای کسب درآمد استفاده کند. هرچند گاهی تولید محتوا نیاز به یادگیری و آموزش کار با نرم افزارهای خاصی دارد که بهتر است قبل از ورود به این مشاغل آموزش های لازم را کسب کرده باشند.
 • تدریس: مناسب برای افراد است با توجه به مهارت های فردی خودش می تواند با استفاده از شبکه های مجازی و نشان دادن قابلیت ها و توانایی هایش آموزش را به عنوان شغل دوم انتخاب کند تهدید مشاغلی است که درآمد خوبی هم دارد. هرچند بهتر است که این شغل در راستای شغل اصلی باشد.
 • بلاگر:  اگر چه راحت به نظر می رسد اما نیاز به حوصله و تلاش مستمر دارد. یک بلاگر باید بتواند محتوای جذاب و ویدیوهای جالبی تهیه کند تا مخاطبان از آن استقبال کنند. رشد خلاقیت فردی در این حوزه بیسار لازم است. به عنوان مثال یک آرایشگر می تواند با ایجاد محتوای مخاطب پسند تعداد مشتریانش را بالا ببرد. این شغل از مشاغل پردرآمد خانگی نیز محسوب می‌شود.
 • حسابداری: خیلی از افراد می توانند با آموزش حسابداری. برخی امور مالی را در همان محل کار خویش به عنوان شغل دوم انجام دهد و درآمد کافی را کسب کنند.

شغل دوم در منزل برای آقایان
شغل دوم در منزل برای آقایان

برخی از مشاغل خانگی درآمد بالایی دارند طوری که افراد با مقایسه آن با شغل اصلی شان ممکن است شغل قبلی خود را رها کرده و تمام تمرکزش را بر این کار جدید بگذارند. شغل دوم خانگی برای مردان موارد زیر را شامل می‌شود:

 • تعمیر وسایل الکترونیکی: از مشاغل مورد علاقه آقایان است. خیلی از مردها به کار با گوشی تبلت علاقه و مهارت خوبی دارند. بنابراین اگر کسی توانایی لازم را دارد می‌تواند در ساعات اضافه کارش وارد چنین حرفه ای شود تا درآمد خوبی هم کسب کند.
 • تایپ و ترجمه: کسانی که تسلط به انواع زبان های عربی انگلیسی و فرانسه و غیره دارند می توانند از این توانایی بالقوه خود استفاده کرده و به عنوان مترجم در کنار شغل اصلی شان مشغول به کار شوند. همچنین تایپ ده انگشتی  و توانایی تولید محتوا کمک زیادی به کسب درآمد در کنار شغل اصلی می کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی کلیک کنید.
 • آموزش بورس: روزها بازار بورس در کشور ما رشد زیادی کرده و خیلی از افراد در آن سرمایه‌گذاری می‌کنند شما هم می توانید با آموزش صفر تا صد بورس در این زمینه درآمد کسب کنید.
 • پرورش گیاهان خوراکی: خیلی از مهندسان کشاورزی با امکان پرورش انواع میوه ها در گلدان ها یا گونی های کوچک توانستند از آن به عنوان راهی برای کسب درآمد استفاده کنند. بنابراین اگر شما هم به پرورش این گیاهان خوراکی علاقه دارید می توانید با پرورش یک نوع گیاه هم درآمد کسب کنید.
 • پرورش پرندگان خوراکی این روزها سلیقه مردم در مصرف گوشت پرندگان تنوع بیشتری از روز گذشته به خود گرفته است فناوری اگر علاقه به این چنین پرندگانی دارید می توانید کار پرورش آن را شروع کنید.

مشاغل خانگی برای زنان

برای خانم ها مانند آقایان شغل های متوسط با علایق شان در منزل وجود دارد. که می توانند از طریق آن درآمد خوبی کسب کنند. برخی از آنها شامل موارد زیر می شود، این موارد همچنین میتواند پیشنهاداتی برای کار برای نوجوانان باشد

 • تولید مربا و ترشیجات: زنان خانه دار و یا کارمند در کنار شغل خود می توانند در صورت علاقه با تولید مربا و ترشیجات و فروش آن به همسایگان یا حتی مغازه ها درآمد داشته باشند.
 • آموزش آشپزی: کسانی که توانایی خوبی در آشپزی و یا آموزش خود دارند. می توانند با کسب سفارش به عنوان شغل دوم مشغول به کار شوند.
 • ساخت و فروش بدلیجات: شما هم می توانید با ساخت دستبند. گردنبند یا گوشواره سازی در منزل ساعاتی را به خود اختصاص دهید. و بعد با فروش آن ها به فروشگاه ها یا مشتریان خود درآمد کسب کنید. این کار هم گزینه مناسب برای شغل دوم زنان محسوب می شود.
 • فعالیت در شبکه های مجازی: برخی زنان به عنوان ادمین در گروههای و کانال های پرطرفدار می توانند فعالیتی داشته باشند. و هزینه ای هم دریافت کنند. با توجه به این که اینستاگرام و تلگرام این روزها جزو پرطرفدار ترین شبکه های اجتماعی در دنیا هستند. و برای تولید محتوای خود به مدیر یا ادمین خلاق نیاز دارند. بنابراین شما هم می توانید با آموزش این اصول در این شبکه ها مشغول به کار شوید و از آن راه به درآمد برسید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد استقلال مالی زنان کلیک کنید.

مواردی که در مورد مشاغل خانگی ذکر شد تنها بخشی از مشاغل نوع دوم بود. که شما می توانید با شناسایی توانمندی ها و خلاقیت خود مشاغل دیگری را هم به عنوان شغل دوم انتخاب کنید و حتی کارآفرین موفق شوید.  

مزایای داشتن شغل دوم

شغل دوم مزایای زیادی دارد که می تواند به راحتی درآمد شما را افزایش بدهد. و از آن طرف زندگی راحت تر و آسوده ای را برایتان رقم بزند. اما همه اینها به توانمندی ها و شرایط خودتان بستگی دارد. برخی مزایای شغل دوم شامل موارد زیر می شود:
شما می توانید برای جلوگیری از اتلاف وقت زمان مفید را برای کاری اختصاص دهید. که به راحتی از آن کسب درآمد کنید. علاوه بر این با این کار شما قادر به پس‌انداز خواهید بود. و می توانید آینده بهتری را برای خودتان رقم بزنید.
افزون بر این شما به مرور زمان تبدیل به فردی با تجربه و ماهر می شوید. که از این راه می توانید کمک زیادی به افراد و سایر کسب و کارها کنید. چرا که توانمندی ها و مهارت های خود را در زمینه مناسبی به کار گرفته اید. بعضی افراد هم شما را الگوی مناسبی هم برای خودشان می دانند.
هم چنین اگر قرض و بدهی زیادی دارید و بابت آن نگرانی و استرس زیادی به شما وارد شده است. با داشتن شغل دوم می توانید تمام بدهی‌های خود را پرداخت کرده و زندگی آرام تری را تجربه کنید. بنابراین شما با فشرده کار کردن در یک بازه زمانی کوتاه بعد از آن می توانید با آسودگی تمام به تفریح و استراحت خود در زندگی برسید. البته این در صورتی است که شما شغل دوم را مناسب انتخاب کرده باشید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه کنترل استرس کلیک کنید.


شغل دوم در منزل برای آقایان

شغل دوم در منزل برای آقایان | نبود محدودیت زمانی

از دیگر مزایای کار دوم این است که شما مجبور نیستید در ساعات مشخص و زمان و مکان مشخصی کار کنید. بلکه هر زمان که بخواهید می توانید آن را با توجه به برنامه و اهداف روزانه خود تغییر دهید به نوعی شما کارفرمای خودتان می شوید.
مزایای دیگر کار دوم این است که شما تبدیل به فردی با تفکر خلاق و ایده پرداز می‌شوید. چرا که وقتی بتوانید راه های نوین برای کسب درآمد و پول سازی ایجاد کنید این خلاقیت شما میتواند راهی را برای فرصت های بهتر در آینده برای تان فراهم کند. 

معایب شغل دوم در منزل برای آقایان

کار دوم مزایای زیادی از لحاظ درآمد و زندگی برای شما دارد. اما معایبی هم دارد که لازم است بعضی از آنها اشاره کوتاهی کنیم:
محققان معتقدند که داشتن شغل دوم ممکن است سلامت روانی افراد را تهدید کند. برای مثال افرادی که بدون داشتن شغل دوم برای کسب درآمد بیشتر و نه فقط علاقه باشند. ممکن است با داشتن ساعت کار طولانی و خسته کننده دچار فرسودگی شغلی شوند. و سلامت جسمانی و روانی آنان در معرض خطر قرار بگیرد. بنابراین این نکته را باید در نظر بگیرید که به دلیل داشتن درآمد زیاد جسم خود را در معرض آسیب قرار ندهید.
از معایب شغل دوم این است که ممکن است در زمینه بیماری‌های روحی روانی مانند افسردگی، اضطراب، پرخاشگری و کاهش تمرکز و توجه و وسواس های فکری زیادی هم قرار بگیرید. فردی که دو شغل دارد ممکن است با کاهش انرژی که پیدا می کند در معرض افسردگی قرار بگیرد. همچنین تحقیقات این را نشان دادند که افرادی که بیشتر از ۱۱ ساعت ۱۰ روز کار می کنند. بیشتر از سایر افراد در معرض خطر افسردگی قرار دارند. برای کسب آگاهی بیشتر درباره معایب و مزایای شغل دوم از مشاوره شغلی مشورت بخواهید.
دو شغله بودن و داشتن ساعات کار طولانی با خستگی و بی حوصلگی درجمع‌های خانوادگی ارتباط دارد. کسی که بی وقفه کار میکند روابط عاطفی و صمیمی او با خانواده در معرض تهدید قرار می‌گیرد. مخصوصاً افراد متاهلی که نیاز به ارتباط با همسر و فرزندان دارند این دو شغل بودن آسیب زیادی را به روابط آنان با خانواده شان وارد می کنند. مادران شاغل که ساعت زیادی را صرف کار می‌کنند از تربیت فرزند هم غافل می مانند.

کاهش زمان استراحت

شغل دوم می‌تواند فرصت استراحت و تفریح از افراد بگیرد و از آن طرف راندمان کاری را کاهش دهد. فرد ممکن است با صرف زمان برای کار دوم شغل اصلی اش را را از دست بدهد.
داشتن کار دوم گاهی می‌تواند بر زندگی زوجین نیز اثر منفی بگذارد. و رضایت زناشویی و خشنودی آن را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.  این امر می‌تواند زمینه طلاق عاطفی را هم فراهم کند. به عنوان مثال مردی که ساعت های طولانی کار می کند. هر چند از لحاظ مالی می تواند در درآمد مناسبی برای خانواده فراهم کند. اما از آن طرف با خستگی ها و استرس های روزانه و کاهش روابط عاطفی. نارضایتی اطرافیان را ایجاد می کند.  

شغل دوم در منزل برای آقایان | سخن آخر

شغل دوم در منزل برای آقایان و خانم ها در کنار فضایی برای کسب درآمد بهتر و زندگی راحت تر می تواند چالش هایی هم داشته باشد. که این برای هر کسی متفاوت است. اگر می خواهید کار دوم داشته باشید بهتر است ابتدا ارزیابی دقیقی از برنامه‌ها و اهداف خود و شرایط فردی تان به دست آورید. تا بهترین کار را انتخاب کنید. در راستای این موضوع می توانید از مشاوران و روانشناسان در این مورد کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*