ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

7 راز عشق | چرا همه عاشق نمی شوند؟


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با 7 راز عشق پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


آیا تا به حال درباره 7 راز عشق چیزی شنیده‌اید؟ عشق یکی از عمیق‌ترین و قوی‌ترین احساسات بشری است که می‌تواند اثر نیرومندی بر زندگی افراد بگذارد. اگر عشق بر پایه‌های درستی شکل بگیرد، می‌تواند نجات بخش باشد و سلامت روان را ارتقا دهد. اما در بعضی مواقع اشتباهات افراد در روابط عاشقانه، عشق را تبدیل به تله ای می کند که نه تنها آرامش و لذتی در بر ندارد بلکه خلاصی از آن بسیار سخت و دشوار خواهد بود. در چنین شرایطی مشاوره های روانشناسی می توانند بیشترین کمک را به افراد ارائه نمایند. در صورت تمایل برای مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

تماس با مشاور

7 راز عشق کدام اند؟

یک عشق کامل ممکن است از دید افراد مختلف متفاوت باشد. اما به طور کلی برای آنکه عشــق واقعی و ثمربخش را تجربه کنید و رابطه ای بلند مدت داشته باشید، رعایت برخی نکات و اصول بسیار کمک کننده هستند. در ادامه به 7 راز عشق اشاره خواهیم کرد. 

 

اینفوگرافیک 7 راز عشق

اینفوگرافیک 7 راز عشق

7 راز عشق | قدم اول  آموختن تعهد

7 راز عشق

یکی از مهم‌ترین اصول رابطه عاشقانه بادوام این است که شما در گام اول بتوانید ترس از تعهد در رابطه را پشت سر گذاشته و تعهد به رابطه و فرد مقابل را بیاموزید، به پیمانی که در رابطه خود می‌بندید وفادار باشید و قدر آن را بدانید. عدم رعایت تعهد از جانب هر یک از طرفین به ریشه‌های اصلی عشق صدمه خواهد زد. چرا که اعتماد را از بین می‌برد و هیجانات منفی بسیاری در فرد مقابل برمی انگیزد. گاهی اوقات امکان ترمیم رابطه و بهبود روابط عاطفی در صورت زیر پا گذاشتن تعهد برای همیشه از بین می‌رود. پس لازم است که این مورد را جدی بگیرید و از همان ابتدا در مورد حساسیت‌ها و خط قرمزهای خود با شریکتان صحبت کنید. 

برقراری ارتباط مؤثر 

بسیاری از افراد با وجود احساسات مثبتی که نسبت به یکدیگر دارند نمی‌توانند در رابطه خوب پیش بروند و در این راه با شکست عاطفی مواجه می‌شوند. خیلی از اوقات دلیل این موضوع این است که افراد روش‌های برقراری ارتباط مؤثر و موفق را نمی‌دانند. برای مثال ارتباط کلامی کافی با یکدیگر ندارند و مسائل و مشکلات خود را از طریق گفتگو پیش نمی‌برند. ناتوانی در مهارت ارتباط کلامی مناسب می‌تواند ریشه بسیاری از اختلافات و تعارضات در آینده باشد. در یک رابطه سالم طرفین باید بتوانند در فضایی صمیمانه و عاری از قضاوت احساسات مثبت و منفی خود را با یکدیگر در میان بگذارند و درک متقابلی از یکدیگر داشته باشند. 

 

7 راز عشق | رابطه جنسی مناسب 

عقاید و باورهای متضاد و گوناگونی در مورد نقش رابـطه جنسی در عشق وجود دارد بسیاری از افراد عشق را جدا از رابطه جنسی می‌بینند و برخی دیگر به طور افراطی به آن می‌پردازند. اما حقیقت این است که رابطه جنسی بخشی از عشق و یک رابـطه سالم است و البته همه آن نیست. برای آنکه عشقتان در طول زندگی مشترک پایدار باقی بماند، باید به این بخش از زندگی‌تان نیز توجه کنید و آن را جدی بگیرید. 

توجه داشته باشید که رابطه جنسی تنها یک عمل جسمانی نیست. بلکه نیازمند شناخت کافی از روحیات و ویژگی جسمانی فرد مقابل است. هم‌چنین تا زمانی که شما و طرف مقابلتان به بــلوغ عاطفی نرسیده باشید و در ارتباطات عاطفی مشکل داشته باشید در رابطه جنسی نیز نمی‌توانید آن طور که باید لذت حقیقی ببرید. 

برای آنکه بتوانید رابطه‌ای لذت بخش و سرشار از عشق و آرامش داشته باشید، باید با آمـوزش سکس اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید. خواندن کتاب‌های آموزشی، شرکت در کارگاه‌های مربوطه و مراجعه به روانشناس جهت مشاوره جنسی در این زمینه بسیار کمک کننده هستند. 

 

احترام به تفاوت‌ها 

یک رابطه عاشقانه سالم به معنای بودن در کنار فردی نیست که از لحاظ صفـات شخصیتی کاملاً به شما شبیه است. بلکه به این معناست که بتوانید با وجود همه تفاوت‌ها یکدیگر را بپذیرید و درک متقابلی از یکدیگر داشته باشید. البته این امر در عمل بسیار سخت است و تنها کسانی که ذهنی منعطف دارند از پس آن بر می‌آیند. احــترام به خود و احترام به تفاوت‌های طرف مقابل باعث می‌شود که افراد در رابطه بتوانند بیشتر خود واقعی‌شان را ابراز کنند و کم‌تر پشت نقاب‌های روزمره مخفی شوند. 

صداقت در رابطه 

صداقت بدون شک یکی از پایه‌های اصلی رابطه عاشقانه است. چرا که صداقت شکل دهنده مفهوم اعتماد است و هر رابطه‌ای بر اساس اعتماد شکل می‌گیرد. اگر اعتماد خدشه‌دار شود کلیت ارتباط زیر سؤال می‌رود. به همین دلیل است که دروغــگویی حتی دروغ‌های کوچک می‌تواند منجر به فروپاشی رابطه شود. پیشنهاد می کنیم در این رابطه مقاله تاثیر دروغ در زندگی مشترک را مطالعه فرمایید.


 

داشتن تصورات واقع بینانه 

هرچقدر که تصویر شما از عشق به واقعیت نزدیک باشد احتمال بقای احساس شما بیشتر است. در حقیقت بسیاری از ما تصوراتی ایده آل از عشق می‌سازیم که باعث می‌شود در مواجهه با آن شکست بخوریم. همواره به یاد داشته باشید که مشکلات و تعارضات بخشی از زندگی و روابط انسانی هستند. 

در نتیجه هرگز نمی‌توانیم رابطه‌ای را عاری از این مسائل تصور کنیم. تلاش کنید با غلبه بر کمال گرایی و به جای داشتن ایده های افسانه ای در رابطه با عشق، مشکلات را پیش بینی کنید و بر حل آن‌ها متمرکز شوید.

عشق همراه با شناخت 

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که عشق با منطق در تضاد است و یک رابطه عاشقانه ایده آل را مبتنی بر هیجانات صرف می‌پندارند. در حالی که این یک باور رایج و غلط است. کسب شناخت از یکدیگر، آگاهی از عقاید یکدیگر و کمک گرفتن از منطق نه تنها رابطه عاشقانه را خشک و بی‌عاطفه نمی‌کند، بلکه باعث تقویت احساسات مثبت می شود.
چرا که شما در این راه کسی را پیدا می‌کنید که دنیا را از دریچه مشابه با چشمان شما می‌بیند و در نتیجه می‌تواند درک متقابلی از شما داشته باشد. برای آنکه بتوانید به شناخت واقعی‌تری از یکدیگر دست پیدا کنید مهارت های ارتباطی خود را تقویت کنید و آگاهی خود را در این زمینه افزایش دهید. ارتباط با انسان ها و اجتماعی بودن بهترین روش شناخت تیپ های شخصیتی و کسب تجربه است.

سخن پایانی
تمام موارد ذکر شده در صورت بکارگیری صحیح می تواند ضامن آرامش و تداوم عشق باشد. اما اگر کسی مهارت انجام این امور را نداشته باشد، می تواند از مشاوران و روانشناسان مجرب راهنمایی بخواهد. کار مشاوره در این امور در ابتدا کمک به خــودشناسی و کشف احساسات واقعی فرد و سپس راهنمایی برای کسب مهارت های لازم و حذف افکار غلط و عادات اشتباه اوست.
مشاوران حامی هنر زندگی می توانند در این زمینه یاریگر شما باشند. جهت کسب اطلاعات در خصوص مشاوره تلفنی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*