ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

ساده ترین درمان زودانزالی شامل مکمل های غذایی و داروها

ساده ترین درمان زودانزالی رعایت تغذیه مناسب و استفاده از تکنیک های رفتاری است. کسانی که با زودانزلی دست و پنجه نرم می کنند می توانند با به کارگیری برخی روش ها به طور طبیعی به توقف آزادسازی سریع منی ناشی از انزال زودرس کمک کنند. این روش ها می تواند شامل استفاده از مکمل ها، روش ها و محصولاتی باشد که روی پوست مانند پمادها به صورت موضعی مصرف می شود. زودانزالی علل مختلفی از جمله استرس و فشار روانی دارد که با استفاده از تکنیک های کاهش استرس نیز می توان تا حد زیادی بر انزال زودرس غلبه نمود. در این مقاله ساده ترین درمان زودانزالی توضیح داده شده است. برای کسب آگاهی بیشتر از مشاوره تلفنی جنسی مشورت بخواهید.

تماس با مشاور

 

انزال زودرس چیست؟

انزال زودرس زمانی اتفاق می افتد که مرد به ارگاسم می رسد و خیلی سریع و بدون کنترل انزال می کند. به عبارت دیگر، انزال قبل از اینکه مرد بخواهد اتفاق می افتد. ممکن است قبل یا بعد از شروع پیش نوازی یا مقاربت رخ دهد. برخی از مردان به دلیل این وضعیت ناراحتی های شخصی زیادی را تجربه می کنند. از هر پنج مرد یک نفر در برهه هایی از مراحل زندگی دچار مشکل انزال کنترل نشده یا زودرس می شود. زمانی که زودانزالی به قدری مکرر اتفاق می افتد که در لذت جنسی مرد یا شریک زندگی او اختلال ایجاد می کند، به یک مشکل پزشکی تبدیل می شود.

عوامل متعددی در انزال زودرس نقش دارند. مشکلات روانی مانند استرس، افسردگی و سایر عواملی که بر سلامت روانی و عاطفی تأثیر می گذارند می توانند این وضعیت را تشدید کنند. با این حال، شواهد فزاینده ای وجود دارد که عوامل بیولوژیکی نیز می تواند برخی از مردان را مستعد ابتلا به انزال زودرس کند. انزال زودرس به ندرت می تواند ناشی از یک مشکل فیزیکی خاص، مانند التهاب غده پروستات یا مشکل نخاع باشد.

1-تشخیص انزال زودرس

علامت اولیه انزال زودرس ناتوانی در به تاخیر انداختن ارگاسم برای بیش از یک دقیقه پس از دخول است. مردان دوره های انزال سریع و انزال طبیعی را تجربه می کنند. علائم رایج انزال زودرس عبارتند از کاهش فشار جنسی به دلیل عدم کنترل بر انزال، انزالی که در یک روال با تحریک جنسی به طور قطعی کمتر اتفاق می افتد، احساس ناامیدی، احساس گناه یا خجالت. تجربه انزال زودرس که کمتر از 1 دقیقه یا قبل از تمایل فرد در 75 تا 100 درصد از فعالیت جنسی شریک دخالت دارد. اگرچه بحث در مورد این موضوع ممکن است برای برخی افراد باعث ایجاد احساس خجالت باشد، اما توصیه می شود برای بهبود کیفیت زندگی جنسی خود با پزشک خود مشورت کنید. پزشک شما ممکن است یک شرح حال مفصل بگیرد و چند سوال از قبیل آنچه در ادامه می آید بپرسد:

 • تداوم علائم فوق حداقل به مدت 6 ماه
 • رنج قابل توجه از ناراحتی ناشی از علامت فوق
 • فراوانی علائم زودانزالی در شما
 • عدم تاثیر تلاش های فرد برای کنترل
 • آیا با همه شرکا اتفاق می افتد؟
 • اگر در حفظ نعوظ با مشکل مواجه باشید
 • آیا در زمان خودارضایی نیز رخ می دهد؟
 • تا بحال از دارو ها استفاده کرده اید؟
 • اگر علائم یا بیماری دیگری در ارتباط با اندام های جنسی دارید.

2-معاینات و آزمایش های پزشکی

انزال زودرس بر اساس علائم معمولی تشخیص داده می شود. برای درک مشکل شما، پزشک باید سابقه رابطه جنسی شما را بداند. صریح و باز باشید. هرچه پزشک شما بیشتر بداند، بهتر می تواند به شما کمک کند. اگر سابقه جنسی شما فاکتورهای ذهنی یا احساسی قابل توجهی را که ممکن است در انزال زودرس نقش دارند را آشکار نکند، پزشک تصمیم میگیرد که شما را معاینه کند. بررسی پروستات و یا آزمایش‌های عصبی (آزمایش‌های سیستم عصبی) را انجام دهد تا مشخص کند آیا مشکل فیزیکی وجود دارد که باعث انزال زودرس می شود یا خیر. پزشک معاینه فیزیکی را با تاکید ویژه بر اندام تناسلی انجام خواهد داد. هیچ آزمایش آزمایشگاهی برای تشخیص زود انزالی مشخص نشده است. پزشک آزمایش‌هایی را برای رد سایر بیماری‌های جسمانی مؤثر بر عملکرد انزال توصیه می کند. اگر همراه با ناتوانی جنسی باشد، سطح هورمون تستوسترون آزاد و کل آن نیاز به بررسی خواهد داشت. به همین ترتیب، اگر با افسردگی همراه باشد، آزمایش‌های دیگری مانند هورمون‌های تیروئید برای تعیین علت افسردگی انجام می‌شود.

انواع انزال زودرس

انزال اولیه: زمانی اتفاق می افتد که به بلوغ جنسی می رسید. به دلیل تجارب مکرر جنسی که شما را مجبور به انزال سریع کرده است و محیط روانی که در آن بزرگ شده‌اید یا تجربیات جنسی که به شما آسیب وارد کرده است به وجود می آید.
انزال ثانویه: این شکل از زودانزالی از ابتدای زندگی فرد وجود نداشته و بعداً در طول زندگی و پس از مدتی که از نظر جنسی فعال بوده است رخ می دهد. این بیماری ناشی از شرایط پزشکی مانند دیابت، فشار خون بالا، شرایط تیروئید یا اثرات الکل و داروهای تقنین مانند مواد به وجود می آید.
انزال متغیر طبیعی: این شکل از انزال زمانی رخ می دهد که فرد متوجه می شود زودتر از حالت عادی انزال می کند. ممکن است به دلیل تغییر در زندگی جنسی یا حتی به دلیل ویژگی های یک برخورد جنسی که نارضایتی و یا رضایت زیادی به همراه دارد روی بدهد.
انزال وابسته به موقعیت و موضوعی: این انزال وابسته به زمانی است که شما در مدت زمانی معمولی (حدود 3 دقیقه یا بیشتر پس از شروع آمیزش جنسی) انزال می کنید و هیچ بیماری زمینه ای ندارید، اما احساس می کنید تا زمانی که شما یا شریک زندگی می خواهید دوام نمی آورید. بیشتر پای جنبه فانتزی های ذهنی از میزان تحمل برای انزال در میان است.

علت انزال زودرس در مردان

علت دقیق انزال زودرس هنوز ناشناخته است اما پزشکان می‌دانند که ترکیب پیچیده‌ای از عوامل روانی و فیزیولوژیکی در آن دخیل است. در ادامه برخی از مهمترین علل انزال زودرس بررسی می شود.

1-عوامل روانشناختی

برخی از عوامل روانشناختی که بیشتر در ایجاد انزال زودرس نقش دارند عبارتند از: اختلال در نعوظ. مردانی که اختلال نعوظ را تجربه می کنند در مورد امکان دستیابی یا حفظ نعوظی که برای رابطه جنسی به اندازه کافی سفت است اضطراب و احساس بی قراری پیدا می کنند. خود این امر به الگوی عجله ای برای انزال منجر می شود و به عادتی دشوار برای ترک آن بدل خواهد شد.

اضطراب: بسیاری از مردانی که انزال زودرس را تجربه می کنند با اضطراب مواجه می شوند. به طور خاص در مورد عملکرد جنسی خود یا ناشی از مسائل دیگر این اضطراب بروز می کند.

مسائل مربوط به رابطه: اگر در گذشته روابط رضایت‌بخش جنسی  و رضایت زناشویی با شرکای دیگر داشته‌اید که در آن انزال زودرس مشکلی نبوده یا فقط گاهی اوقات رخ داده است، این احتمال افزایش پیدا می کند که مشکلات بین شما و شریک فعلی‌ دلیلی برای بروز این مساله بوده است. انزال زودرس می تواند این مشکلات را تشدید کند و اضاع را از کنترل خارج کرده و چرخه ای را ایجاد کند که روز به روز تحلیل می رود. سایر عوامل روانشناختی که می توانند در ایجاد انزال زودرس نقش داشته باشند عبارتند از:

 • استرس و افسردگی، احساس گناه
 • تجربیات جنسی اولیه
 • تصویر بدنی ضعیف
 • سوء استفاده جنسی
 • انتظارات غیر واقعی از رابطه جنسی
 • نگرانی از عملکرد جنسی یا انزال زودرس
 • سابقه رگرسیون جنسی

2-علل فیزیولوژیکی

چند عامل فیزیکی وجود دارد که می تواند در انزال زودرس نقش داشته باشد، مانند:

 • سطوح غیر طبیعی هورمون ها
 • سطوح غیر طبیعی انتقال دهنده های عصبی و سایر مواد شیمیایی در مغز
 • التهاب و عفونت پروستات یا مجرای ادرار
 • سطوح پایین تستوسترون
 • صفات ارثی و ژنتیک
 • سطوح پایین سروتونین

ساده ترین درمان زودانزالی

ساده ترین درمان زودانزالی

درمان‌های پزشکی وجود دارد که می‌تواند به انزال زودرس کمک کند، اما تاکنون هیچ درمان دائمی یافت نشده است. چندین درمان بالقوه را می توان در خانه انجام داد، از جمله مصرف مکمل ها و انجام ورزش هایی که ممکن است به کاهش دفعات انزال زودرس کمک کند. در ادامه ساده ترین روش های درمان زودانزالی بیان می شود.

1-تمرینات کف لگن ساده ترین درمان زودانزالی

بدن شما هر زمان که انزال می کنید از چندین ماهیچه به طور مداوم استفاده می کند. با تمرین و تقویت این عضلات می توانید به طور کلی کنترل بیشتری روی انزال داشته باشید.موثرترین این تمرینات کف لگن، تمرینات کگل است. یک مطالعه تحقیقاتی نشان داد که در طول یک برنامه سه ماهه، 82.5 درصد از مردان کنترل بیشتری بر رفلکس‌های انزالی خود داشتند و زمان قبل از رسیدن به اوج را افزایش دادند.خوشبختانه، این تمرین نسبتاً ساده است و می توان آن را به راحتی در طول یک روز معمولی انجام داد. عضلات مناسب این کار را پیدا کنید. دفعه بعد در زمان دفع ادرار سعی کنید خروج ادرار را از وسط جریان قطع کنید. این ها همان عضلاتی هستند که باید تقویت شوند. می توانید این تمرینات را در حالت دراز کشیده به پشت شروع کنید. اما با تمرین کافی در نهایت قادر خواهید بود آن ها را در حالت نشسته، ایستاده و حتی راه رفتن انجام دهید. ماهیچه هایی را که در مرحله اول پیدا کردید منقبض کنید و تا جایی که می توانید آن ها را محکم نگه دارید. تا پنج بشمارید و سپس آن ها را برای پنج شماره رها کنید. این روند را حدود 10 تا 20 بار برای هر جلسه تکرار کنید و هر روز دو یا سه جلسه را تکمیل کنید.

2-بی حس کننده ها مانند اسپری یا کرم

در حالی که استفاده از بی حس کننده ها یک راه حل دائمی نیست، عوامل بی حس کننده موجود در برخی کرم ها و اسپری های موضعی می توانند به تاخیر در انزال کمک کنند. بیشتر این داروهای بی حسی بدون نسخه در دسترس خواهند بود و عموماً در همه داروخانه ها فروخته می شوند. لیدوکائین یکی از رایج ترین بی حس کننده های مورد استفاده است و می توان آن را به صورت کرم یا اسپری و همچنین بنزوکائین یافت. برای رسیده به بهترین نتیجه هر کرم یا اسپری تاخیری را که انتخاب می کنید باید 20 تا 30 دقیقه قبل از انجام رابطه جنسی استفاده کنید. سپس آلت خود را پنج دقیقه قبل از رابطه جنسی بشویید. شستشو بی حسی را کاهش نمی دهد و برای شریک زندگی شما نیز بهداشتی تر است. در این رابطه مطالعه مقاله اسپری تاخیری را کجا باید بزنیم پیشنهاد می شود.

3-کاندوم های تاخیری ساده ترین درمان زودانزالی

در کنار جلوگیری از لقاح تصادفی، کاندوم تاخیری می تواند ابزار مفیدی در به تاخیر انداختن انزال باشد. انواع مختلفی از کاندوم‌ها وجود دارند که با مواد بی‌حس‌کننده‌ای که دارند می‌توانند حس آلت تناسلی را در حین استفاده کاهش بدهند و این به تاخیر در ارگاسم کمک می‌کند. همچنین می توان اثر مشابهی را از کاندوم های ضخیم تر دریافت کرد که می تواند حساسیت و احساس را به میزان بیشتری کم می کند. برای آشنایی با طرز استفاده از کاندوم تاخیری کلیک کنید.

تغذیه صحیح ساده ترین درمان زودانزالی

تغذیه صحیح ساده ترین درمان زودانزالی

بدن برای عملکرد مطلوب به مواد مغذی ضروری نیاز دارد و همین امر برای تامین سلامت جنسی نیز صادق است. تغذیه مناسب می تواند جریان خون، تعادل هورمونی و استقامت کلی جنسی را افزایش داده و در نهایت به مبارزه با انزال زودرس کمک کند. با گنجاندن غذاهای مناسب در رژیم غذایی می توانید بر عملکرد و رضایت جنسی خود تأثیر مثبتی داشته باشید. از جمله در دسترس ترین مواد غذایی که می توان در رژیم غذایی گنجاند می توان به موارد زیر اشاره کرد. این غذاها به عنوان مکمل های با ارزش به رژیم غذایی شما عمل می کنند و می توانند به مدیریت موثر انزال زودرس کمک کنند. گنجاندن آن ها در وعده‌های غذایی و میان‌وعده‌ها می‌تواند مزایای طولانی‌مدتی برای سلامت جنسی شما داشته باشد.

 • گردو: گردو سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 و آنتی اکسیدان ها است. گردو جریان خون را در ناحیه تناسلی بهبود می بخشد و در عملکرد جنسی موثر می افتد.
 • اسفناج: این سبزی برگ سبز یک نیروگاه تغذیه ای است و سرشار از منیزیم است که رگ های خونی را شل کرده و جریان خون سالم را تقویت می کند.
 • چای سبز: یک منبع فوق العاده از آنتی اکسیدان ها چای سبز است که به کاهش استرس کمک می کند و باعث آرامش می شود. از طریق کنترل استرس و تزریق آرامش به کنترل جنسی بهتر کمک می کند.
 • هندوانه: هندوانه علاوه بر آب رسانی کافی به بدن، حاوی اسید آمینه ای به نام سیترولین است که جریان خون و عملکرد جنسی را بهبود می بخشد.
 • جینسینگ: گیاهی باستانی که به دلیل خواص تقویت کننده میل جنسی مشهور است. جنسینگ استقامت و توان جنسی را افزایش می دهد.
 • مارچوبه: مارچوبه که به دلیل خاصیت تقویت جنسی خود شناخته شده است یک درمان طبیعی به شمار می رود. به کنترل زود انزالی کمک می کند.

دسته بندی مواد غذایی از لحاظ مواد معدنی

مواد معدنی متعددی که در مواد غذایی وجود دارد نقش مهمی در سلامت کلی جنسی دارند. در حالی که هیچ مدرک قطعی مبنی بر اینکه هر یک از این مواد معدنی می تواند اختلال نعوظ را درمان کند وجود ندارد، حفظ سطوح سالم عملکرد به کاهش چندین مشکل مرتبط از جمله اختلال نعوظ و انزال زودرس کمک می کند. با درک ارتباط بین تغذیه صحیح و کنترل زود انزالی می توانید گام های پیشگیرانه ای در جهت بهبود سلامت جنسی خود بردارید. در بین مواد معدنی شناخته شده در حالی که کلسیم، مس، منگنز و سلنیوم کمک کننده هستند دو موردی که بیشترین پشتوانه تحقیقاتی را در این زمینه دارند عبارتند از:

1-مکمل منیزیم ساده ترین درمان زودانزالی

یکی از مهم ترین مواد معدنی که در سلامت باروری و تولید اسپرم نقش دارد، منیزیم است. این ماده معدنی با توجه به ارتباط بالقوه آن با انزال زودرس مورد مطالعه قرار گرفته و با انواع عملکردهای جنسی مرتبط است.از آنجایی که منیزیم به افزایش انقباضات عضلانی در طول ارگاسم کمک می کند، گمان بر این است که سطوح پایین منیزیم در انزال زودرس نقش داشته باشد. برای کسب آگاهی بیشتر مقاله برای درمان زودانزالی چی بخوریم پیشنهاد می شود. در حالی که تحقیقات کافی در این زمینه هنوز وجود ندارد، مهم است که منیزیم کافی در رژیم غذایی خود دریافت کنید. نه فقط برای سلامت جنسی، بلکه برای سلامت عمومی خود. برخی از غذاهای دارای منیزیم بالا عبارتند از:

 • آووکادوها
 • موز
 • شکلات تلخ
 • ماهی چرب
 • سبزیجات مانند اسفناج
 • حبوبات
 • آجیل و خشکبار
 • دانه
 • توفو
 • غلات کامل

2-مکمل روی ساده ترین درمان زودانزالی

یکی دیگر از مواد معدنی مهم که در سلامت جنسی نقش دارد، روی است. در حالی که ممکن است ارتباط احتمالی بین مکمل‌های روی و اختلال عملکرد جنسی وجود داشته باشد، روی نقش مهمی در باروری مردان دارد.برخی از مطالعات نشان داده اند که در مردان مبتلا به ناباروری، سطح روی در مایع منی کمتر از حد متوسط است. این امکان وجود دارد که مکمل‌های روی نه تنها انواع اختلالات جنسی را بهبود بخشند، بلکه سطح کلی تستوسترون را در بدن افزایش دهند. تستوسترون بیشتر می تواند در تقویت میل جنسی مردان موثر باشد. در حالی که هیچ تحقیقی وجود ندارد که نشان دهد مصرف روی انزال زودرس را به طور قطع درمان می کند برای کاهش علائم کمک کننده است. برخی از غذاهای حاوی مقادیر بالای روی عبارتند از:

 • پنیر
 • شکلات تلخ
 • تخم مرغ
 • حبوبات
 • شیر
 • گوشت قرمز
 • دانه ها و آجیل مانند گردو
 • صدف
 • غلات کامل

ساده ترین درمان زودانزالی با دارو

درمان احتمالی دیگر داروهای تجویزی است که به تاخیر در انزال کمک می کند. ارگاسم تاخیری یک عارضه جانبی رایج داروهای خاص است، به ویژه داروهایی که برای درمان افسردگی استفاده می شوند. این موضوع حتی برای مردانی که افسرده نیستند نیز صادق است. هنگامی که این دارو به مردانی داده می شود که دچار انزال زودرس می شوند، موفق به تعویق انداختن ارگاسم تا چند دقیقه شده اند. داروهای مورد استفاده برای این نوع درمان شامل مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs)، مانند قرص فلوکستین (پروزاک)، پاروکستین (پاکسیل) یا سرترالین (زولوفت) است. ضد افسردگی های سه حلقه ای، مانند کلومیپرامین (Anafranil). همچنین برخی از مردان مبتلا به انزال زودرس از داروهایی به نام مهارکننده های فسفودی استراز مانند سیلدنافیل (ویاگرا)، واردنافیل (لویترا) و تادالافیل (سیالیس) سود می برند. یک مهارکننده فسفودی استراز را می توان به تنهایی یا در ترکیب با SSRI استفاده کرد. در یک زمان فقط مصرف یک دارو مجاز است و ترجیحا با دوز پایین باید مصرف شود.

سخن آخر

به خاطر داشته باشید که برای مشاوره شخصی و یک رویکرد جامع برای مدیریت این وضعیت با یک متخصص درمان جنسی مشورت کنید. یک سبک زندگی متعادل را در پیش بگیرید و مراقبت از خود را در اولویت قرار دهید. مسیر خود را به سمت یک تجربه جنسی رضایت بخش و بی دغدغه آغاز کنید.

برخی از مردان مبتلا به انزال زودرس در پی استفاده از مکمل های غذایی و داروها از کاهش تحریکی که در طول رابطه جنسی تجربه می کنند سود می برند. تعدادی کرم موجود است که می تواند تا حدی اندام تناسلی مردان را بی حس کند و تحریکی که منجر به ارگاسم می شود را کاهش دهد. گزینه دیگر استفاده از یک یا چند کاندوم است. با این حال، این تکنیک ها ممکن است با لذت تجربه شده در طول رابطه جنسی تداخل داشته باشند. برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه از مشاوره روانشناسی مشورت بخواهید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*