ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

ترفند شیک بودن | نکاتی برای خاص

ترفند شیک بودن خیلی پیچیده نیست. برای شیک بودن علاوه بر نوع رفتار باید نوع پوشش خود را مد نظر قرار دهید. شما همان چیزی هستید که می پوشید.نوع لباس‌هایی که می‌پوشید و انواع اکسسوری که استفاده می‌کنید تا آن‌ها را جذابتر  کنید؛ چیزهای زیادی در مورد اینکه چه کسی هستید، اهل کجا هستید، چه کار می‌کنید و چه احساسی نسبت به خود و دیگران دارید می‌گوید. پس نوع لباس پوشیدن شما علاوه بر اینکه شما را شیکتر و جذاب تر می کند در معرفی شما به دیگران نیز کاربرد دارد. برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه از مشاوره تلفنی فردی کلیک کنید.  

تماس با مشاور

اهمیت لباس

در تاریخ ما، لباس ها وسایلی کاربردی بوده اند که برای گرم نگه داشتن مردم طراحی شده اند. با این حال، با تکامل ابزارها و فناوری ها، لباس به یک موضوع اجتماعی تبدیل شد. ما آنها را با موقعیت، ثروت، مناسبت های اجتماعی، سلیقه خوب، شخصیت و بسیاری ایده های ثابت دیگر مرتبط کردیم. در نتیجه لباس بخشی از فرهنگ شد و معانی خاصی پیدا کرد.
البته، هر فردی منحصر به فرد است و ترجیحات شخصی نیز مهم است. ارتباط بین لباس پوشیدن و شخصیت هر فرد تنگاتنگ است. با این حال، تمایل به احساس خاصی در مورد برخی از لباس‌ها وجود دارد و این به ساختارهای فرهنگی و اجتماعی از پیش تعریف‌شده‌ای مربوط می‌شود که در سال‌های اولیه زندگی یاد می‌گیریم.
به عنوان مثال در آمریکا، لباسی که برای مراسم تشییع جنازه انتخاب می‌کنید بعید است که شامل یک لباس (یا پیراهن) رنگارنگ با چاپ حیوانی باشد. شما آموخته اید که لباس سیاه محدود، قرارداد اجتماعی برای مراسم تدفین است. اما در فرهنگ‌های دیگر، ممکن است اینطور نباشد و کسی واقعاً از لباس سیاه شما رنجیده شود.

1-تاثیر لباس در برند شخصی شما

به نظر برخی از محققان، لباس وسیله ای سیستماتیک برای انتقال اطلاعات در مورد پوشنده است. انتخاب لباس افراد می تواند تاثیر زیادی بر برداشتی که از او منتقل می کند داشته باشد و بنابراین یک ابزار ارتباطی قدرتمند است. در واقع محققین لباس دریافتند که لباس یکی از راه‌های اصلی ارسال سیگنال‌های اجتماعی است، زیرا آنچه می‌پوشیم هویت ما را نشان می‌دهد. آنچه می پوشید نشانه های غیرکلامی را برای افراد دیگر ارسال می کند. لباس های ما نشان می دهد:
  • چقدر قدرت دارید
  • چقدر تاثیر داری
  • چقدر باهوشی
  • چقدر درآمد دارید

2-ترفند های شیک بودن و استفاده از رنگ

اثرات روانی رنگ اغلب در طراحی گرافیک و تبلیغات مورد توجه قرار می گیرد. بسیاری بر این باورند که قرمز شور و اعتماد به نفس و انرژی نارنجی و اشتیاق را برمی انگیزد. سفید اغلب با خلوص و سیاه با جدیت همراه است. لباس های یک رنگ خاص می توانند احساسات و نگرش های مرتبط با آن ها را برانگیزند. به عنوان مثال، یک لباس قرمز به شما اعتماد به نفس و اشتیاق بدهد و ممکن است توجه شما را به خود جلب کند. برخی از آزمایش‌ها نشان داده‌اند که پیشخدمت‌هایی که قرمز می‌پوشند، انعام بیشتری دریافت می‌کنند.
اگرچه آبی ممکن است القای آرامش باشد، اما لباس‌های آبی ممکن است کمی احساس «آرامش و فروتنی در » را در شما ایجاد کنند، بنابراین اگر غمگین هستید، ممکن است بهترین انتخاب نباشند. در این رابطه مطالعه مقاله رنگ قرمز و تحریک جنسی پیشنهاد می شود.  
ترفند شیک بودن

ترفند شیک بودن در پوشش

وقتی صحبت از شیک بودن، برقراری ارتباط با اعتماد به نفس و توانایی می شود، آنچه می پوشید نقش مهمی در ایجاد اولین برداشت های مثبت دارد. چه با این جمله موافق باشید یا نه علم نشان می دهد، لباس مرد را می سازد، یا حداقل برداشت دیگران از مرد را می سازد. در این رابطه مطالعه مقاله کدام استایل خانم ها مردان را جذب می کند؟ پیشنهاد می شود.
بنابراین چگونه می توانید به اولین برداشت ایده آل خود نزدیک شوید؟ چطور می توانید شیک به نظر بیایید. در زیر اطلاعاتی که لباس از شما به دیگران نمایش می گذارد آمده است. می توانید از رنگ، استایل و تناسب استفاده کنید تا به برند شخصی کهمی خواهید نزدیک شوید. شیک بودن برای هر کسی متفاوت است برخی می خواهند رسمی و پر ابهت به نظر بیایند، برخی شیک بودن را در اسپرت بودن می بینند. دیگری ممکن است شیک بودن را در حرفه ای به نظر رسیدن به داند. در زیر ترفند هایی برای شیک بودن هر طور که دوست دارید دیده شوید آمده است.

1-ترفند شیک بودن در پوشش رسمی

محققان از مردان و زنان در مورد تأثیر لباس بر قضاوت های انجام شده در محیط کار پرسید. آنها دریافت که مردان معتقدند پوشیدن لباس کار مناسب احتمال ارتباط آنها را افزایش می دهد که باهوش، شایسته، آگاه، صادق و قابل اعتماد هستند.    رنگ های تیره رسمی تر هستند - به خصوص سیاه و خاکستری. دستبندهای شلوغ، روسری ها یا بسیاری از لوازم جانبی در واقع از رسمیت شما می کاهد. اگر می خواهید رسمی تر دیده شوید، لوازم جانبی ساده و خطوط تمیز بهتر است.

2-چگونه معمولی تر دیده شویم

رنگ‌های روشن، پاستلی و لباس‌های گشاد، فضای مد روز را نشان می‌دهند. لایه‌ها و لباس‌های گشاد معمولاً آرام‌تر و راحت‌تر به نظر می‌رسند. مربیان خلاقیت توصیه می کنند که یک پارچه جسورانه بپوشند. شاید یک گردنبند مهره ای پر جنب و جوش یا یک ساعت مچی مردانه سایز بزرگ.  آقایان باید جواهرات را به حداقل برسانند. یک ساعت درجه یک و یا حلقه ازدواج کافی است. بدون حلقه شست، گوشواره یا سوراخ‌های عجیب و غریب.

3-ترفند شیک بودن با جدی تر دیده شدن

اگر به دنبال ابراز خود و خلاقیت هستید، هیچ وسیله ای بهتر از مد برای برقراری ارتباط وجود ندارد.یک آرایشگر نیویورکی می‌گوید: برای من، هر چه لباس‌ها و اکسسوری‌هایم جذابیت بیشتری داشته باشند، بیشتر با من ارتباط برقرار می‌کنند و آنچه را که می توانم به دنیا منتقل کنم با این امکانات بی پایان هستند.
وارد رنگ‌های مختلف شوید. همه ما وقتی درگیر چند رنگ محدود هستیم که به شدت به آن ها وابسته ایم. گاهی نمیتوانیم رنگ های دیگر را در لباس خود حتی تصور کنیم. با کمی خلاقیت از رنگ‌های خود خارج شوید. مشکی زیاد می پوشید؟ پس در عوض یک رنگ شادتر را امتحان کنید. همیشه کفش قهوه ای می پوشید؟ کفش‌های آبی را برای تغییر آن امتحان کنید. از روانشناسی رنگ ها برای پوشش مناسب خود استفاده کنید.
از کنتراست استفاده کنید. کنار هم قرار دادن برش، رنگ و بافت هر لباسی را سرگرم کننده و جالب می کند. همچنین می تواند جنبه های مختلف شخصیت شما را به اشتراک بگذارد. اگر دامن چرمی می‌پوشید که رنگ جیغی دارد، شاید یک ژاکت کشمیری بپوشید که بسیار لطافت دارد. یا شاید جواهرات شما متین و کلاسیک هستند، اما پاشنه های شما بلند و زیبا است. تضاد در پارچه و برش ایجاد کنید که می تواند هم برای پوشنده و هم برای مشاهده کننده جذاب باشد.

4-ترفند شیک بودن برای حرفه ای به نظر رسیدن

شما نیازی به خرج کردن پول زیادی برای خرید لباس ندارید، اما باید مطمئن شوید که لباس‌هایتان مناسب هستند. این برای زنان و مردان صدق می کند. یک مصاحبه کننده در عرض 10 ثانیه پس از ملاقات با یک نامزد شغل تعیین می کند که آیا آنها برای این شغل مناسب هستند یا خیر. لباس خوش دوخت نشان می دهد که شما وظیفه شناس هستید و به جزئیات اهمیت می دهید.  در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی درباره پوشش مناسب در محیط کار با مشاوره شغلی تلفنی تماس بگیرید.
شما می توانید لباس هایی را که در حال حاضر دارید بردارید و با اطمینان آن ها را با آیتم های دیگر خود ست کنید و ظاهر خود را تغییر دهید. لباس باید به اندازه شما باشد یعنی نه خیلی تنگ، نه خیلی گشاد، نه خیلی بلند و نه خیلی کوتاه. هر چه ساده تر و تیره تر باشید حرفه ای تر دیده می شوید. کت و شلوارهای مردانه و زنانه همیشه حرفه ای تر دیده می شوند.

5-ترفند شیک بودن برای جذابیت بیشتر

وقتی چیزی را که می پوشید دوست داشته باشید، احساس خوبی دارید و عالی به نظر می رسید. یک استایلیست شهر معروف می گوید: وقتی لباس‌هایی را که دوست دارید می‌پوشید، شما متفاوت عمل می‌کنید. شما متفاوت راه می‌روید. هنگامی که مشتریان من لباسی را که دوست دارند بپوشند، بدنشان تغییر می کند. زبان بدن کلید انتقال اعتماد به نفس و شایستگی است. لباس تاثیر زیادی در جذابیت ظاهری شما دارد.

6-ترفند شیک بودن و خاص به نظر رسیدن

هر کسی یک حال و هوای مخصوص به خود دارد  حتی اگر هنوز آن را نمی دانید. من فکر می کنم که لباس ما یک راه سرگرم کننده و آسان برای دیده شدن  است.برای اینکه کاریــزما داشته باشیم تنها کاری که باید انجام دهید این است که بیشتر تجربه داشته باشید. چاپ ها و الگوها راه بسیار خوبی برای دیده شدن و خاص بودن هستند تا زمانی که برای موقعیت مناسب باشند. مثلا بهتر است در یک مصاحبه شغلی از گل های برجسته و روشن استفاده نکنید، اما ممکن است آنها را برای یک سفر تابستانی انتخاب کنید.
ترفند شیک بودن

7-چگونه قدرتمندتر دیده شویم

به نظر می رسد، مد فقط بر برداشت دیگران از ما تأثیر نمی گذارد. این بر نحوه تفکر و احساس ما در مورد خود تأثیر می گذارد. مطالعات نشان داد که لباس‌های رسمی - کت و شلوار، کراوات، پیراهن‌های لباس - باعث می‌شود مردم به طور انتزاعی و جامع‌تر فکر کنند. در واقع، لباس های رسمی باعث می شد مردم بیشتر شبیه رهبران فکر کنند.
پوشیدن لباس‌های رسمی به ما احساس ارشمندی و قدرت می‌دهد و این طرز نگاه ما به جهان را تغییر می‌دهد.آنچه می پوشید نیز می تواند به شما اهرم قدرتی در مذاکرات بدهد.در مطالعه ای که توسط محققان انجام شد، مردان کت و شلوار بهتر از همتایان خود که شلوار ورزشی و دمپایی می پوشند، مذاکره کردند. در یک معامله ساختگی املاک و مستغلات، مردان کت و شلوار و کراوات حدود 10 درصد سود بیشتری نسبت به افراد معمولی داشتند.
آنها غالب تر رفتار می کنند، کمتر سازش می کنند،  بخشی از آن به این دلیل است که شریک تعاملی به آن ها اجازه می دهد تا از مشکلات بیشتری جان سالم به در ببرند.تحقیقات نشان می‌دهد که در واقع، مد وسیله‌ای است که از طریق آن انسان‌ها می‌توانند اعتماد به نفس بیشتری  ایجاد کنند.  

تاثیر لباس بر خودگویه های شما

محققان درباره تأثیر سیستماتیکی که لباس بر فرآیندهای روانی پوشنده دارد یا به عبارتی آنچه که لباس شما به شما چه می گوید، نه در مورد شما و چه احساسی در شما ایجاد می کند تحقیقاتی انجام دادند. محققان کت‌های سفید آزمایشگاهی استاندارد را بین شرکت‌کنندگان توزیع کردند و به برخی گفتند که این کت یک پزشک و به برخی از آن ها گفتند این لباس‌های یک نقاش است. همه شرکت کنندگان یک کار را انجام دادند، اما کسانی که "کت دکتر" را پوشیده بودند، مراقب و توجه بیشتری بودند. اعمال آنها تحت تأثیر پوشش آنها بود.
وقتی به روش خاصی لباس می پوشید، به تغییر خود درونی شما کمک می کند. حتی بازیگران می‌گویند که پوشیدن لباس، بیان شخصیت را تسهیل می‌کند. این برای زندگی روزمره نیز صادق است. دقیقا لباسی که می پوشید در شخصیت و تغییر رفتار شما تاثیر گذار است.
شما باید نه آنگونه که احساس می کنید، بلکه باید آنگونه که می خواهید لباس بپوشید. کدام لباس به شما احساس قدرت می دهد؟ لباسی که می پوشید علاوه بر پیامی که به اطرافیان می دهد پیامی به خودتان نیز ارسال می کند. در واقع تو همان چیزی هستی که می پوشی.

تاثیر لباس در احساسات شما

لباس هایی که برای پوشیدن انتخاب می کنید ممکن است نه تنها بر دید دیگران بلکه بر احساس شما نیز تأثیر بگذارد. علاقه فزاینده ای به بررسی رابطه احتمالی بین لباسی که می پوشیم و حالات عاطفی ما وجود دارد. برخی از مطالعات نشان می دهد که لباسی که انتخاب می کنید تأثیر روانی بر روحیه و نگرش شما دارد.
ما گاهی اوقات بر اساس خلق و خوی خود تصمیمات مربوط به لباس را می گیریم، اما همچنین برخی از لباس ها می توانند باعث احساس بهتر یا بدتر، افزایش اعتماد به نفس یا خجالتی شدن بیشتر می شوند. چرخه ای از محرک ها و پاسخ هاست. خلق و خوی خاص می تواند ما را وادار به انتخاب نوعی لباس کند که به نوبه خود احساس ما را تقویت می کند.
پوشیدن لباس های شاد می تواند به شما کمک کند احساس خوبی داشته باشید. اگر احساس خوشحالی و اعتماد به نفس دارید، این چرخه ممکن است عالی عمل کند، اما اگر احساس ناراحتی می کنید، شاید وقت آن رسیده که این دایره را بشکنید و اجازه دهید لباس هایتان به شما کمک کند. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر از مشاوره روانشناسی مشاوره بخواهید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*