ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

هفته سی و سوم بارداری | علائم و حرکات جنین در هفته 33 ام


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با هفته سی و سوم بارداری پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


نفس کشیدن و استراحت کردن شاید راحت‌ترین کارهایی است که انسان انجام می‌دهد. با این حال در هفته سی و سوم بارداری حتی انجام این کارها نیز برای مادران دشوار می‌شود. با این حال شور و شوق به دنیا آمدن کودک باعث می‌گردد که کمتر سختی‌های این دوران را احساس کنید و بتوانید راحت‌تر با علائم ناخوشایند هفته‌های آخر بارداری کنار بیاید. ما در این مقاله به توضیحاتی در مورد وضعیت مادر و جنین در هفته سی و سوم بارداری اشاره کرده‌ایم.
همچنین توصیه می کنیم جهت ارتقاء آگاهی خود در خصوص اهمیت دوران بارداری و تاثیرگذاری آن بر نوزاد از مشاوره کودک بهره مند شوید. برای کسب اطلاعات در زمینه مشاوره کودک کلیک کنید.

تماس با مشاور 

 

علائم مادر در هفته سی و سوم بارداری

به طور کلی در این هفته از بارداری مادران اغلب نمی‌توانند به اندازه کافی احساس راحتی داشته باشند و دائماً دستخوش علائم مختلف ناراحت کننده می‌شوند. ما در ادامه به انواع علائمی که ممکن است در این هفته از بارداری تجربه کنید اشاره کرده‌ایم. برای آگاهی بیشتر در زمینه دوران بــارداری کلیک کنید.

اینفوگرافیک هفته سی و سوم بارداری

اینفوگرافیک هفته سی و سوم بارداری

افزایش دمای بدن

افزایش متابولیسم بدن در این هفته باعث می‌شود که دمای بدنتان افزایش یابد و دائماً احساس گرما کنید. در این دوران بهتر است از پوشیدن لباس‌های ضخیم و تنگ خودداری کنید و بیشتر از لباس‌های نخی استفاده کنید. مسلما مادرانی که بارداری اول خود را تجربه می کنند سوالات زیادی پیرامون این مسئله دارند. پیشنهاد می کنیم با مطالعه مقاله ســوالات رایج درباره بارداری  اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

سردرد از علائم مادر در هفته سی و سوم بارداری

اخــتلالات هورمونی در این هفته از بارداری می‌تواند باعث ایجاد سردردهای مکرر در شما شود. البته این علامت می‌تواند تحت تأثیر کم آبی بدن و افزایش استرس‌ها نیز اتفاق بیافتد. به همین خاطر لازم است که در طول روز آب بیشتری بنوشید و کارهایی برای آرام‌سازی خود انجام دهید. از جمله فعالیت‌های مؤثر در این زمینه می‌توان به تکنیک‌هایی نظیر ریلکسیشن، تکنیک‌های تنفسی و ذهن آگاهی اشاره کرد.

اگر احساس می‌کنید که بیش از حد نگران هستید و نمی‌توانید اضطراب‌های خود را کنترل کنید بهتر است با یک روانشناس در ارتباط باشید تا بتوانید فرایند زایمــان را با سهولت و آرامش بیشتری طی کنید.

تنگی نفس

در این هفته به احتمال زیاد نفس کشیدن عمیق برای شما سخت می‌شود. به خصوص اگر بارداری دوقــلو مطرح باشد. اما به این فکر کنید که به زودی با به دنیا آمدن کودک دلبندتان فضای زیادی در اطراف ریه‌های شما خالی خواهد شد و درنتیجه می‌توانید نفس راحتی بکشید.

افزایش انقباضات رحمی از علائم مادر در هفته سی و سوم بارداری

با آماده‌تر شدن رحم برای زایمان، شما انقباضاتی را در رحم خود تجربه خواهید کرد. در حالت طبیعی این انقباض‌ها موقتی بوده و با تکان خوردن و تغییر یافتن موقعیت بدنی از بین می‌روند. در صورتی که این علامت را به طور پایدار تجربه می‌کنید حتماً این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید چرا که ممکن است در معرض زایــمان زودرس قرار داشته باشید.

فراموش کاری و سردرگمی

در این هفته از بارداری ممکن است اندکی فراموش کار شوید و نتوانید کارها را به درستی انجام دهید. برخی از متخصصان تغییرات فیزیولوژیکی بدن را مسئول این امر می‌دانند. اما برخی دیگر معتقدند اســترس‌ در دوران بارداری و نگرانی‌های زیاد مادران در این دوران بیش از هر چیز مسئول این علامت هستند.

 

تغییرات جنین در هفته سی و سوم بارداری

در این هفته از بارداری مغز جنین به سرعت در حال فعالیت است و تمام حواس پنجگانه او کار می‌کنند. به این ترتیب اکنون او می‌تواند به خوبی صداهای اطرافش را بشنود و چیزهایی مانند هاله‌های نور را از داخل رحم ببیند. ادراک شنوایی او آنقدر پیشرفت کرده است که حتی می‌تواند صدای مادر را از سایر افراد تشخیص دهد. به همین خاطر به هنگام حــرف زدن با جنین کودک آرام می‌گیرد و ضربان قلبش کندتر می‌شود. همچنین با رشد ادراک بینایی، او اکنون با اینکه در داخل رحم قرار دارد می‌تواند نسبت نور و تاریکی را از یکدیگر تشخیص داده و به آن‌ها واکنش نشان دهد.

با این همه فرزند شما هنوز در حال وزن گیری است و این فرایند در او تا زمان زایمان ادامه خواهد داشت. از جمله دیگر تغییرات و تحولات جنین در این هفته می‌توان به محکم‌تر شدن هرچه بیشتر استخوان‌ها اشاره کرد. با این حال استخوان جمجمه همچنان نرم و انعطاف‌پذیر باقی می‌ماند تا کودک بتواند راحت‌تر از کانال زایمان عبور کرده و از رحم خارج شود. برای آگاهی بیشتر در خصوص تــغییرات جنین در مراحل مختلف پیشنهاد می کنیم مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

سخن پایانی
 تــغییر رفتار زنان در دوران بارداری مسئله شایعی است که علاوه بر زنان باردار، اطرافیان نیز باید نسبت به آن آگاهی داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و راهکارهای مواجهه درست با آن می توانید با متخصصان و مشاوران مشورت نموده و آموزش های لازم را بیاموزید. مشاوران حامی هنر زندگی در این زمینه یاریگر شما خواهند بود. برای کسب اطلاعات در خصوص مشاوره روانشناسی این مرکز کلیک کنید.

 

سؤالات متداول

- علائم زایمان زودرس در هفته سی و سوم بارداری کدام اند؟

داشتن ترشحات آبکی، پاره شدن کیسه آب، تجربه انقباضات مداوم در رحم و درد در ناحیه شکم از جمله علائمی است که می‌تواند به شما در این زمینه هشدار بدهد.  

- اندازه جنین در هفته سی و سوم بارداری چقدر است؟

در این هفته فرزند شما چیزی حدود 43 سانتی متر قد و نزدیک به 2 کیلوگرم وزن دارد.

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*