ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

مواد مخدر سه دود و آسیب های مغزی و عصبی ناشی از آن

مواد مخدر سه دود یا کروکودیل یک ماده مخدر غیرقانونی است که به عنوان جایگزینی برای هروئین رایج شد. اولین بار در سال 2002 در روسیه ظاهر شد و از آن زمان به یک مشکل بزرگ در آنجا تبدیل شده است. گزارش‌ها ادعا می‌کنند که مسئول نیمی از مرگ‌های مرتبط با مواد مخدر در آن کشور است. برای دریافت مشاوره ترک اعتیاد کلیک کنید.

تماس با مشاور

 

مواد مخدر سه دود چیست؟

این ماده مانند هروئین در رگ تزریق می شود، اما برای فرد بسیار مخرب تر است زیرا باعث پوسیدگی گوشت می شود. امید به زندگی یک معتاد به هروئین پنج تا هفت سال است. برای اعتیاد به کروکودیل، دو سال است. آسیب بافتی با اثر سریع منجر به زخم‌ها و عفونت‌های باز بزرگ می‌شود که در صورت عدم مصرف بیش از حد، کاربر را می‌کشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ماده مخدر کروکودیل کلیک کنید. کروکودیل از ترکیبی از مواد شیمیایی خانگی و داروها ساخته شده است. نام رسمی آن دزومورفین است، اما به دلیل پوسته های سبز رنگی که در محل تزریق ایجاد می شود، کروکودیل نامگذاری شد. این دارو را می توان به راحتی در خانه با ترکیب سمی بنزین، تینر رنگ، کدئین و سایر مواد خانگی تهیه کرد. کروکودیل مانند هروئین تزریق می شود و به عنوان ماده مخدری شناخته می شود که معتادان را می خورد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه علائم اعتیاد به هروئین کلیک کنید.

1-تاریخچه

کروکودیل در روسیه توسعه یافته است، جایی که قاچاق هروئین به ویژه در آن سخت است. مقامات بر این باورند که معتادان شروع به آزمایش کردند تا جایگزینی را پیدا کنند که به دست آوردن آسان تر باشد. از آنجایی که همه مواد موجود در کروکودیل به راحتی به دست می آیند، دارو را به راحتی در دسترس قرار داده است و میزان مواد مخدر کشف شده توسط مقامات روسی بین سال های 2009 تا 2012 23 برابر شده است.

2-مواد بکار رفته در کروکودیل

کروکودیل که به طور رسمی با نام دزومورفین شناخته می شود، یک کوکتل از مواد خطرناک است. کاربران کروکودیل را با پختن کدئین با موادی مانند مایع فندک، رقیق کننده رنگ، اسید هیدروکلریک و ید تهیه می کنند. این ماده ده برابر قوی‌تر از مورفین است و به مصرف‌کنندگان بسیار قوی‌تر از هروئین می‌دهد. کروکودیل را می توان به شکل قرص مصرف کرد، اگرچه چند ساعت طول می کشد تا اثر کند. به همین دلیل، اکثر کاربران آن را به صورت داخل وریدی مصرف کردند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اعتیاد به مورفین کلیک کنید. ماده اصلی داروی کروکودیل دزومورفین است که از کدئین سنتز می شود.با این حال، به دلیل ماهیت خانگی این دارو و فرآیند شیمیایی که برای دریافت کدئین برای تبدیل شدن به دزومورفین باید طی شود، کروکودیل حاوی مواد و افزودنی های دیگری است. در روسیه، کروکودیل معمولاً از کافتین، یک قرص سردرد که حاوی کدئین، اسید فرمیک و بنزین است، ساخته می‌شود. همچنین شناخته شده است که کاربران به آن Tropikamid، نوعی محلول قطره چشم، برای افزایش اثرات دارو اضافه می کنند.این مواد با هم پخته می شوند، مشابه روشی که متامفتامین ("مت") پخته می شود تا کروکودیل درست شود. جایگزین هروئین خانگی همچنین می تواند حاوی مواد مختلفی باشد که ارزان و به راحتی در دسترس هستند. مواد دیگری که در کروکودیل یافت شده اند عبارتند از: اسید هیدروکلریک، تینر رنگ، ید، بنزین، مایع فندک، فسفر قرمز (سطوح قابل توجه کتاب کبریت) اسید باتری و ...  
عوارض ماده مخدر سه دود

عوارض مواد مخدر سه دود

کروکودیل یک ماده مخدر فوق العاده کشنده است، حتی خطرناکتر از هروئین. در حالی که ممکن است به کاربران احساس سرخوشی بدهد، ترکیب مواد خطرناک باعث برخی عوارض جانبی شدید کروکودیل می شود. این مخلوط باعث پوسیدگی گوشت از داخل می شود و عضله و استخوان را در معرض دید کاربر قرار می دهد. علاوه بر پوسته پوسته شدن پوست، عوارض جانبی خارجی شامل زخم های چرکین است. کروکودیل به عروق خونی تزریق شده آسیب می زند و از بین می برد که می تواند منجر به مشکلات گردش خون شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه عوارض اعتیاد به هروئین کلیک کنید.

1-اسیب های مغزی

همچنین باعث آسیب مغزی می شود. کاربران طولانی مدت اغلب با مشکلات گفتاری و حرکت نامنظم مواجه می شوند. پوسیدگی گوشت و از بین رفتن پوست اغلب منجر به قانقاریا و عفونت می شود. میانگین امید به زندگی یک معتاد فقط یک تا سه سال است. کروکودیل می تواند به سرعت باعث آسیب شدید شود که دائمی است. آسیب به سرعت اتفاق می افتد زیرا بافت هایی که تزریق سمی را دریافت می کنند می میرند و می پوسند. استفاده طولانی مدت از کروکودیل منجر به آسیب عصبی و آسیب اعضای بدن می شود. همچنین درمورد رفتار با معتاد بخوانید.

2-آسیب عصبی

کسانی که بر اعتیاد کروکودیل غلبه می کنند می توانند آسیب عصبی دائمی داشته باشند. آنها ممکن است مشکلاتی در گفتار، حرکات نامنظم کنترل نشده و عدم کنترل حرکات چشم داشته باشند که منجر به چیزی می شود که به آن نگاه خالی می گویند. مواد افیونی باعث می شوند سلول های عصبی به نام میکروگلیا بیش از حد واکنش نشان دهند. میکروگلیا سلول های عصبی هستند که از سایر سلول های عصبی به نام نورون ها محافظت می کنند. نورون ها سلول های عصبی هستند که سیگنال ها را از بدن به مغز منتقل می کنند. میکروگلیا با مبارزه با عفونت از نورون ها محافظت می کند. با این حال، مواد افیونی می توانند میکروگلیا را بیش فعال کنند، بنابراین سیگنال های قوی تر از آنچه باید به نورون های درد ارسال می کنند، که باعث آسیب عصبی می شود.

3-تغییر احساس درد

کروکودیل مانند مورفین یک اپیوئید است، بنابراین دوزهای بالا در طول زمان می تواند احساس درد فرد را تغییر دهد. اگرچه مواد افیونی به عنوان مسکن موثر هستند، اما مشخص است که گاهی اوقات مواد افیونی می توانند درد را بدتر کنند. محققان در حال حاضر در حال کار برای درک و معکوس کردن این اثر در صورت وقوع هستند. افرادی که قبل از جراحی از مورفین استفاده می کنند نسبت به افرادی که قبل از جراحی از مورفین استفاده نکرده اند، درد بیشتری را بعد از جراحی گزارش می دهند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه انواع مواد مخدر کلیک کنید.

4-مواد مخدر سه دود |اسیب خارجی بدن

عوارض جانبی مخلوط کروکودیل از مواد شیمیایی سمی باعث مرگ گوشت انسان می شود. این می تواند منجر به قطع خودکار انگشتان دست و پا شود، به این معنی که آنها فقط پس از پوسیدگی می افتند. تکه های بزرگ بافت عضلانی می توانند پوسیده شده و به معنای واقعی کلمه جدا شوند و استخوان لخت ظاهر شود. مقادیر زیادی از مرگ بافت نیاز به قطع دست ها و پاها برای جلوگیری از عفونت دارد. چنین روش هایی تحرک و فعالیت بدنی بیمار را برای همیشه محدود می کند. زخم های پوستی می توانند به اسکار تبدیل شوند که لکه های عمیقی از پوست مرده، خشن و سیاه هستند. همچنین درمورد جدیدترین مواد مخدر صنعتی بخوانید.

5-آسیب های داخلی بدن

مواد شیمیایی سمی موجود در کروکودیل می تواند به اندام های داخلی مانند کبد و کلیه ها آسیب برساند. عملکرد کبد سم زدایی مواد شیمیایی مضر در بدن است. با این حال، هنگامی که سموم به مقدار زیاد وجود داشته باشد، کبد تحت تأثیر قرار می گیرد و خود آسیب می بیند. کبد می تواند خود را بازسازی کند، اما استفاده طولانی مدت از مواد شیمیایی سمی منجر به آسیب دائمی می شود. عملکرد کلیه ها فیلتر کردن مواد شیمیایی سمی است تا از طریق ادرار دفع شوند. با این حال، مقادیر زیاد و طولانی مدت مواد شیمیایی سمی می تواند به واحدهای فیلتراسیون داخل کلیه ها آسیب برساند و از خلاص شدن آنها از شر مواد شیمیایی مضر طبیعی در بدن جلوگیری کند. برای دریافت مشاوره تلفنی کلیک کنید.  
درمان سوء استفاده از ماده مخدر سه دود

درمان سوء مصرف کروکودیل

درمان ها و درمان های فعلی نامشخص و بر اساس علائم هستند. به گزارش هرالد نیوز، استفاده از کروکودیل عوارض قابل توجهی برای امکانات درمانی ایجاد می کند. علائم ترک، که شامل سردرد، گرفتگی معده، و هوس شدید، برای یک ماه یا بیشتر طول می کشد. پزشکان روسی گزارش می دهند که مرگ ممکن است بین 12 تا 18 ماه پس از استفاده از دارو رخ دهد، اما مشخص نیست که چه تعداد از تزریق این نتیجه را ایجاد می کند. اگر فکر می کنید که شما یا شخص دیگری از کروکودیل استفاده کرده اید، باید فوراً به دنبال درمان پزشکی از پزشک باشید تا احتمال قطع عضو، پیوند پوست و حتی مرگ را کاهش دهید یا حداقل کاهش دهید. برای دریافت مشاوره تلفنی فردی کلیک کنید. کروکودیل اخیراً مطبوعات زیادی را به خود جلب کرده است زیرا گزارش های گرافیکی از عوارض جانبی وحشتناک و زامبی مانند این دارو همچنان ظاهر می شود. درمان ها هنوز در مراحل توسعه هستند و روش های مناسب برای شناسایی علائم اولیه قبل از شروع قانقاریا و فلس ها هستند. با این حال، آنچه واضح است این است که کروکودیل یک داروی خطرناک است که عوارض جانبی وحشتناکی دارد.

سم زدایی مواد مخدر سه دود از بدن

افرادی که برای درمان دارویی کروکودیل مراجعه می کنند توسط پزشکان و درمانگران ارزیابی می شوند. مهم است که بدانید چه داروهای دیگری همراه با کروکودیل استفاده شده است، بنابراین از واکنش های نامطلوب دارویی در برنامه درمانی اجتناب می شود. تجزیه و تحلیل نمونه ادرار برای تعیین اینکه چه مواد شیمیایی در بدن فرد وجود دارد مفید است. ماده فعال کروکودیل دزومورفین است که یک اپیوئید است. مواد افیونی با کسل کردن حواس و احساسات و کاهش ضربان قلب و تنفس به افراد کمک می کند تا آرام شوند. یکی از دلایل کشنده بودن مصرف بیش از حد مواد افیونی این است که ضربان قلب و تنفس فرد برای حفظ هوشیاری و زندگی آنقدر پایین می‌آید. مواد افیونی این اثر را دارند زیرا سلول‌های عصبی را کمتر تحریک‌پذیر و کندتر می‌کنند و به این ترتیب احساس درد کاهش می‌یابد. سم زدایی ایمن از کروکودیل نه تنها مستلزم جلوگیری از بازگشت مجدد بیمار به استفاده مجدد از کروکودیل استه، بلکه مدیریت درد گاهی غیر قابل تحمل ترک است. علاوه بر این، بسته به میزان کروکودیل که فرد قبل از دریافت درمان دارویی کروکودیل استفاده کرده است، ممکن است بیمار نیاز به مصرف یک آنتاگونیست مواد افیونی مانند آمپول نالوکسان داشته باشد. آنتاگونیست های اپیوئیدی داروهایی هستند که برعکس کاری که اپیوئیدها انجام می دهند عمل می کنند.  

مراحل ترک مواد مخدر سه دود چیست؟

خطرات کروکودیل- بهبودی گسترده است. خروج از مواد افیونی در سه مرحله کلی اتفاق می افتد که بسته به ماده افیونی مورد استفاده متفاوت است: مرحله اولیه، مرحله اوج و مرحله طولانی مدت. مدت زمان ترک این دارو چقدر است؟ کروکودیل 10 برابر قویتر از مورفین است، بنابراین علائم ترک اعتیاد شدیدتر است و زمان بیشتری برای فرآیند ترک کامل نیاز است. غلبه بر علائم ترک هروئین یک هفته طول می کشد، اما غلبه بر کروکودیل تا یک ماه طول می کشد. در اینجا جزئیاتی در مورد هر یک از مراحل ذکر شده است:
  • مرحله اولیه: مرحله اول شامل سردرد، غاز، تب، لرز و تحریک پذیری است. با مرفین، این مرحله اولیه حدود 12-24 ساعت طول می کشد، اما از آنجایی که کروکودیل 10 برابر قوی تر است، مرحله اولیه ممکن است زودتر به پایان برسد. مطالعات تأثیر دزومورفین بر بیماران سرطانی نشان داد که علائم مرحله میانی تنها چند ساعت پس از آخرین دوز رخ می دهد.
  • مرحله اوج: در مرحله اوج، علائم ترک بدترین هستند. آنها عبارتند از تهوع، استفراغ، سردردهای عمده، گرفتگی معده، هوس شدید و احساس کلی بیماری. برای مرفین، مرحله اوج برای چند روز طول می کشد. برای کروکودیل، می تواند چند هفته طول بکشد.
  • مرحله بلند مدت: مرحله طولانی مدت می تواند از ماه ها تا سال ها ادامه یابد. علائم ترک طولانی مدت شامل بی خوابی، عصبی بودن، ضعف و دردهای عضلانی است. به دلیل طولانی بودن آن، این مرحله ای است که فرد به حمایت اجتماعی لازم برای جلوگیری از عود نیاز دارد. در اوایل این مرحله، یادگیری روش‌های مقابله با میل به عود و چگونگی ایجاد یک سیستم حمایت اجتماعی برای ماندن در مسیر طولانی مدت بسیار مهم است. برای دریافت خدمات مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*