ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

تاثیر گذشته همسر بر ازدواج و روابط زناشویی


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با تاثیر گذشته همسر بر زندگی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


کنجکاوی‌های بیش از حد مرد یا زن یکی از عواملی است که تاثیر گذشته همسر را بر زندگی امروز زوجین پررنگ‌تر می‌کند. هر فردی برای ازدواج به دنبال کسی می‌گردد که به ایده آل‌هایش نزدیک باشد پس وارد ارتباط با افراد مختلف می‌شود. ممکن است آگاهی از این روابط شما را به همسرتان بدبین و شکاک کند. شاید در ابتدا فکر کنید می‌توانید با گذشته او کنار بیایید. ولی بعد از مدتی این موضوع برایتان آزار دهنده می‌شود. پس حس اعتماد و امنیت که لازمه حفظ رابطه است، از بین می‌رود. اما نداشتن هیچ اطلاعاتی از گذشته هم برایتان آزاردهنده خواهد بود. پس باز هم با یک شک و دودلی به همسرتان نگاه می‌کنید. یکی از راه‌های رسیدن به یک حد اعتدال در میان دو سر این طیف مشاوره ازدواج و خانواده است که می تواند بهترین راهکار را در اختیار شما قرار دهد. برای کسب اطلاعات در خصوص مشاوره ازدواج کلیک کنید.

تماس با مشاور

کنکاش گذشته؛ درست یا نادرست؟

بررسی گذشته فردی که می‌خواهید با او ازدواج کنید یک موضوع فردی است و اصول ثابتی برای آن وجود ندارد. فراموش کردن گذشته‌ ناخوشایند کار دشواری است. برای این منظور ابتدا برای خود مشخص کنید که چقدر گذشته همسرتان برایتان مهم است. اگر به فردی علاقه مند هستید، ابتدا از خود بپرسید که با کنکاش گذشته او به دنبال چه چیزی هستید و انگیزه ازدواج شما چیست.

می‌خواهید رابطه را تمام کنید یا ادامه دهید؟ اگر بدانید که قبل از شما رابطه احساسی یا جنسی داشته چه تاثیری روی رابطه تان می‌گذارد؟ آیا می‌توانید این موضوع را فراموش کنید؟ می‌توانید او را رها کنید؟ چرا و به چه میزان این موضوع برایتان اهمیت دارد؟ دانستن این موضوع چه کمکی به شما می‌کند؟ اگر با اراده تصمیم به ازدواج گرفتید آیا می‌توانید متعهدانه رفتار کنید؟ برای داشتن یک ازدواج موفق چه معیارهایی برای خودتان مشخص کرده‌اید؟

تاثیر گذشته همسر بر ازدواج و روابط زناشویی

تاثیر گذشته همسر بر ازدواج و روابط زناشویی

تفاوت دیدگاه زنان و مردان در مورد تاثیر رابطه گذشته همسر

نگرانی در مورد روابط تاثیر گذشته همسر در زنان و مردان معمولا تفاوت دارد. چیزی که بیشتر برای خانم‌ها اهمیت دارد این است که شوهرشان از لحاظ احساسی درگیر نشده باشند و می‌ترسند مرد زندگی شان درگیر عشق زنی دیگر بوده باشد که به او نرسیده است. در مقابل مردان بیشتر در مورد رابطه جنسی خانم خود نگران هستند و زمانی که متوجه می‌شوند همسرشان قبلا رابطه داشته؛ ذهنشان درگیر این می‌شود که تا چه حد رابطه جنسی داشته‌اند.

صداقت یا پنهان کاری در مورد روابط گذشته؟

نحوه آگاهی شما از روابط همسرتان می‌تواند پیامدهای متفاوتی به دنبال داشته باشد. اگر همسرتان قبل از ازدواج با شما در مورد روابط گذشته‌اش صحبت کرده باشد در واقع به شما حق انتخاب داده است که تصمیم بگیرید این واقعیت را بپذیرید و با تصمیم درست آمادگی روحی برای ازدواج داشته باشید. شاید انتخاب سختی برایتان باشد و بعد از ازدواج ذهنتان درگیر این موضوع شود که تمام ماجرا را نگفته است. قبول این موضوع و ازدواج با او، یعنی شما به این رابطه متعهد شدید تا با هم بتوانید عشق را تجربه کنید پس نباید او را تحت فشار بگذارید یا احساس گناه در او ایجاد کنید.

از طرفی اگر او در مورد روابط گذشته خودش به شما نگفته باشد و بعد از ازدواج متوجه روابط او شده باشید یا اطرافیان در مورد روابط قبلی‌اش چیزی بگویند موضوع پیچیده‌تر می‌شود. در ابتدا باید توجه کنید که اگر فرد دیگری این موضوع را عنوان کرده چه هدفی دارد شاید می‌خواهد رابطه شما را خراب کند. در این حالت ممکن است مانند یک همسر شکاک حس کنید که همسرتان شما را گول زده و دیگر نمی‌توانید به او اعتماد کنید، نسبت به صداقت در زندگی مشترک او بدبین شده یا از او طلبکار می‌شوید که چرا شما را بازی داده است. با این حال به این موضوع توجه داشته باشید که می‌خواهید او را به خاطر گذشته ای که شما نقشی در آن نداشتید بازخواست کنید یا می‌خواهید کنار او به آرامش برسید.

تاثیر گذشته در همسر آینده

گذشته همسرتان در صورتی که بر زندگی مشترک شما تأثیر بگذارد، اهمیت دارد، برای مثال فردی که قبل ازدواج رابطه‌های زیادی داشته باشد و بخواهد در آینده هم این روند را ادامه دهد مشکل آفرین است. اما در صورتی که فرد واقعا متعهد شود و به دنبال عشق ناکام خود نباشد، می‌توان به زندگی با او بر پایه اعتماد و صمیمیت امید داشت. اما گاه کنار آمدن با گذشته همسر کار آسانی نبوده و ازدواج را به خطر می‌اندازد.

برای آن که از صداقت او اطمینان حاصل کنید می‌توانید از طریق آشنایی بیشتر به یک شناخت پیش از ازدواج برسید. اما برای آن که شناخت تان درست باشد باید بتوانید جنبه‌های مختلف شخصیت او را در موقعیت‌های متفاوت بررسی کنید، این کار نیاز به صرف زمان و مهارت دارد. پس برای اطمینان از چنین ازدواجی مشاوره پیش از ازدواج ضرورت پیدا می‌کند.
مرکز مشاوره حامی هنر زندگی با کادر متخصصان مجرب آماده خدمت رسانی به زوجین و حل مشکلات خانوادگی آن ها می باشد. برای کسب اطلاعات در خصوص مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

سؤالات متداول

آیا لازم است تمام گذشته‌ی خود را برای همسر شرح دهیم؟

لازم است زن و شوهر در زندگی خود صمیمیت و صداقت داشته‌باشند؛ اما توجه داشته‌باشید که بیان تمام اتفاقات گذشته در بسیاری موارد می‌تواند آسیب‌زا باشد. بنابراین لازم است تنها آن دسته از مسائل گذشته را برای همسر خود بازگو کنید که فکر می‌کنید در زندگی مشترکتان تأثیر می‌گذارند.

برای کنار آمدن با گذشته همسر چه کنیم؟

اولین قدم  بخشش همسر برای پنهان کاری و پذیرش او است. ممکن است این کار سخت به نظر برسد ولی برای ادامه زندگی مشترک و اعتماد دوباره به او ضروری است. از روش‌های مدیریت هیجان استفاده کنید و احساسات خود را به گونه‌ای مؤثر تخلیه کنید. بیش از این در گذشته همسر کند و کاو نکنید و افکار منفی خود را دور بریزید.

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*