ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

رفتار با همسر | برخورد و رفتار صحیح با همسر را بشناسید


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با رفتار با همسر پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


شاید برایتان عجیب باشد اما چگونگی رفتار با همسر از جمله مسائلی است که به آموزش نیار دارد. همانطور که برای وارد شدن به زندگی مشترک باید آمادگی‌ و آگاهی‌های لازم را به دست آورید، لازم است تا برای موفقیت در زندگی مشترک و بهبود کیفیت روابط شیوه‌های درست رفتار با همسر را یاد بگیرید. رفتارهای درست سوءتفاههمات، اختلافات و مشکلات زوجین را در مسیر بهبود پیش می‌برد. بسیاری از شکست‌ها در زندگی مشترک بر اثر رفتارهای ناپخته‌ی زن و شوهر اتفاق می‌افتند. رفتارهای شما با همسرتان بر روی زندگی فرزندان و شکل‌گیری شخصیت آن‌ها تأثیر می‌گذارد. با رفتار‌های درست و به جا می‌توانید مدیریت زندگی مشترک را به دست بگیرید. با تغییر رفتار در یکی از زوجین رفتارهای دیگری نیز بهبود می‌یابد. پیشنهاد می‌کنیم برای حل مشکلات رفتاری خود و همسرتان از مشاوره خانواده استفاده کنید.

تماس با مشاور

 

رفتار صحیح با همسر | به همسرتان احترام بگذارید

احترام یکی از مهم ترین اصول در موفقیت زندگی مشترک و ارتباط موثر میان زن و شوهر است. زنان و مردان تفاوت های مهمی با یکدیگر دارند ولی به طور کلی مردان به افتخار و احترام، و زنان به عشق و محبت نیاز دارند. احترام و برخورد صحیح زن و شوهر نسبت به یکدیگر باعث افزایش عشق و علاقه میان آن ها می‌شود. همچنین احترام و برخورد درست باعث افزایش افزایش اعتماد به نفس و حمایت میان همسران است. احترام نشان می‌دهد که زوجین یکدیگر را بدون قید و شرط دوست دارند و همواره از هم حمایت می‌کنند. برای کسب اطلاع بیشتر در زمینه احترام به همسر کلیک کنید.

 

اینفوگرافیک رفتار با همسر

 اینفوگرافیک رفتار با همسر

رفتار با همسر | نظرخواهی

در موارد حساس و مهم از همسرتان همفکری بخواهید و نظر او را بپرسید. البته منظور این نیست که بخواهید همسرتان به جای شما تصمیم بگیرد، بلکه در مواردی همچون مسائل مالی و تربیت بچه ها با یکدیگر مشورت کنید و با هم تصمیم بگیرید. نظر خواهی از همسر و شرکت دادن او در مسائل مهم زندگی احساس مهم بودن و ارزشمندی به او می‌دهد؛ در نتیجه انگیزه و امید بیشتری برای بهبود کیفیت زندگی مشترک دارد. مقاله احساس رضایت از زندگی راهکارهای بیشتری در این باره به شما ارائه خواهد داد.

 

رفتار با همسر: تحسین و قدردانی از همسر

با تحسین کردن همسرتان در جمع، زندگی مشترک تان را به حد چشم گیری تقویت می‌کنید. البته منظور این نیست که در این مورد اغراق کرده و باعث خجالت او و کلافکی دیگران بشوید، بلکه بهتر است با گفتن ویژگی های خوب و موفقیت هایش، احساس غرور را در همسرتان تقویت کرده و نشان دهید که به او افتخار می‌کنید. اکثر مردان خیلی دوست دارند تا از آن‌ها تعریف و تمجید شود. اگر همسرتان کاری می‌کند که به دلتان می‌نشیند، آن را بیان کنید و به او بگویید که از این کار لذت برده اید. با تشویق و تحسین همسرتان به او نشان می‌دهید که تلاش هایش را می‎بینید و برای آن‌ها ارزش قائل هستید.

 برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه میتوانید مقاله قدردانی از همسر را مطالعه فرمایید.

رفتار با همسر | به یکدیگر آرامش دهید

کار و شغل بخش بسیار مهمی در زندگی هر فرد محسوب می‌شود. هم مردان و هم زنان انرژی زیادی بر روی کار خود می‌گذارند و این کار باعث خستگی و فرسودگی آن ها می‌شود. همسران می‌توانند منبع انگیزه یکدیگر باشند و در هنگام خستگی یکدیگر را تسلی دهند. پس از یک روز پرکار و خسته کننده در کنار یکدیگر بنشینید و به جای شکایت کردن و دعواهای بیهوده سعی کنید از بودن در کنار یکدیگر لذت ببرید. در همین زمینه برای حل احتلافات زندگی مشترک می‌توانید به مقاله‌ی زوج درمانی و مشاوره ازدواج مراجعه کنید.

 

رفتار با همسر | حمایت و پشتیبانی

زن و شوهر تاثیر مستقیمی بر افکار و کارهای یکدیگر دارند. اگر همسرتان اهدافی دارد، از او حمایت کنید و کمکش کنید که به هدف هایش برسد هر چند که آن هدف‌ها از نظر شما بی‌ارزش باشند. این نکته را فراموش نکنید که رشد و پیشرفت همسر شما، باعث پیشرفت و افتخار شما نیز می‌شود و زندگی مشترک را به مسیر بهتری هدایت می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله حمایت از همسر را مطالعه فرمایید.

مواجهه با بیماری های همسر

هر ساله میلیون ها زوج با یک بیماری جدی روبرو می شوند. یک تشخیص جدید، چه بیماری آلزایمر، سرطان، نارسایی قلبی، اختلال عملکرد کلیه یا یک بیماری مهم دیگر باشد، زندگی هر دوی شما را تغییر می دهد. با این حال، تحقیقات نشان می‌دهد که نیازهای همسر اغلب نادیده گرفته می‌شود، آن هم درست زمانی که او به قدرتی برای حمایت از شریک زندگی به روش‌های جدید نیاز دارد. اگر به طور ناگهانی در نقش مراقب و پرستار قرار گرفته اید، چه کاری باید انجام دهید و چگونه می توانید در حین انجام آن قوی بمانید؟

گوش کنید و زمان خود را کنار تخت بیماری با هم بگذارنید. نمی دانید چه بگویید؟ اشکالی ندارد. صرفا به همسرتان اطمینان دهید که او را دوست دارید و از او حمایت می کنید. اگر همسرتان می‌خواهد صحبت کند، یا فقط زمانی را با هم آرام بگذرانید، گوش کنید. در صورت امکان، به سپری کردن کارهای هرروزه ای که بخشی از زندگی مشترک شما بوده است ادامه دهید. یک فیلم تلویزیونی و پاپ کورن در جمعه شب، قهوه صبح و روزنامه روزانه، قدم زدن کوتاه گزینه های انجام شدنی هستند. پس از تشخیص جدی، هر دوی شما ممکن است این کارهای روزمره را بیش از هر زمان دیگری با ارزش بدانید.

اشتباهات خود را بپذیرید

اشتباهات خود در مقابل همسرت را بپذیرید و از او عذر خواهی کنید. عذر خواهی کردن و پذیرش اشتباه هیچ گاه از غرور شما نمی‌کاهد بلکه شما را در نزد همسرتان عزیزتر می‌کند. چراکه او متوجه می‌شود برای احساساتش ارزش قائل هستید و با ناراحتی‌اش ناراحت می‌شوید. هیچ کس بی عیب و نقص نیست و همه ی افراد اشتباه می‌کنند اما مهم این است که پس از فهمیدن اشتباه بتوان با شجاعت معذرت خواهی کرد و دلخوری ها را از بین برد. این کار نشان می‌دهد که شما اشتباه خود را قبول کرده‌اید و دیگر آن را تکرار نمی‌کنید.

 

همسرتان را همان‌طور که هست بپذیرید

هیچ انسانی کامل نیست و نباید توقع داشته باشید که همسرتان آنگونه که شما می‌خواهید باشد. توقع نداشته باشید که همسرتان همیشه بدون عیب باشد و کار درست را انجام دهد. او را همان گونه که هست بپذیرید و دوست داشته باشید. توقع تغییر همسر تنها خودتان را آزرده‌تر می‌کند و اتلاف انرژی است. این اندیشه کمک می‌کند تا بهتر با رفتارهای همسرتان کنار بیایید و با او سازگار شوید. توجه خود را بر ویژگی‌ها و صفات خوب او متمرکز کنید. بعد از مدتی متوجه خواهید شد که همسرتان در برخورد با شما بیشتر صفات و ویژگی‌های خوبش را نمایان می‌کند. همچنین هرگز نباید به امید تغییر همسر بعد از ازدواج مشکلات و اختلافات را نادیده می‌گرفتید. در این زمینه می‌توانید مقاله‌ی تغییر همسر بعد از ازدواج را مطالعه کنید.

 

احترام به عقاید همسر

مسلما می‌دانید که انسان ها تفاوت‌های بی‌شماری با یکدیگر دارند و طبیعی است که عقاید دو نفر شبیه به هم نباشد. در صورتی که همسرتان عقیده ای مخالف با شما دارد، او را مسخره و یا سرزنش نکنید. این کار یا موجب دعوا و دلخوری می‌شود و یا باعث می‌شود همسرتان همیشه در مقابل شما سکوت کند و دیگر نظرات و عقاید خود را با شما مطرح نکند. گاهی مسائل مهمی را که ذهنش درگیر آن‌ها می‌شود با شما در میان نمی‌گذارد و این موضوع به مرور سبب سردی روابط و دوری زوج‌ها از یکدیگر می‌شود. به عقاید و نظرات همسرتان احترام بگذارید و اجازه دهید که با خیال راحت در کنار شما صحبت کند. حتی اگر آن‌ها را قبول ندارید همواره گوش شنوای او باشید. برای کسب اطلاع بیشتر در این زمینه به مقاله مهارت گوش دادن مراجعه کنید.

 

ابراز عشق و علاقه به همسر

ممکن است برخی افراد با خود فکر کنند که نیازی نیست علاقه خود را مستقیما به همسرشان ابراز کنند و همین که برای زندگی مشترک شان تلاش می‌کنند بیانگر این موضوع است. اما هم زنان و هم مردان نیاز دارند بدانند که مورد علاقه‌ی همسرشان هستند. همسرتان را در آغوش بگیرید، او را ببوسید و مستقیما بگویید که عاشقش هستید. محبت خود را هم به صورت کلامی و هم رفتاری به او نشان دهید. راه‌های زیادی برای نشان دادن عشق و علاقه به همسر وجود دارد که بسیاری از آن‌ها را در مقاله‌ی محبت به همسر توضیح داده‌ایم. برای دریافت مشاوره روانشناسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*