ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

انتظارات غیر منطقی در زندگی زناشویی


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با انتظارات غیر منطقی در زندگی زناشویی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.

انتظارات غیر منطقی در زندگی زناشویی عامل خطری ست که به سرعت یک ازدواج را تا مرز جدایی و طلاق پیش خواهد برد. هر فردی از ازدواج انتظاراتی دارد و با دید خودش به زندگی مشترک نگاه می‌کند. برآورده کردن این انتظارات غیر منطقی که از جمله رایج‌ترین مشکلات روابط زناشویی به شمار می‌آیند، توسط همسر میسر نیست. بالا بودن سطح توقعات به مرور زمان باعث ایجاد احساس اضطراب، یاس و افسردگی در شما می‌شود؛ از طرفی به خشم و عصبانیت در همسرتان منجر می‌گردد و به پایه زندگی مشترک لطمه می‌زند. مشاوره روانشناسی فرصتی مناسب برای بهبود رابطه زناشویی و حل تعارضات است و به شما کمک می‌کند تا با برطرف کردن سو تفاهم‌ها در مورد زندگی مشترک، پروراندن انتظارت واقع بینانه از رابطه زناشویی و آگاهی از نقش هر یک از زوجین در این مسیر پر چالش بتوانید به ازدواجی موفق دست یابید. مشاوره جنسی میتواند در این زمینه شما را یاری کند.
تماس با مشاور

انتظارات غیر منطقی در زندگی زناشویی

هر فردی بر اساس خواسته‌ها، نیازها، انگیزه‌ها ‌و‌ انتظاراتی که دارد، اقدام به ازدواج می‌کند. آرزوها و انتظارات غیر منطقی که به دور از واقعیت هستند، باعث می‌شود که در همان ابتدای زندگی شوک زیادی به شما وارد شود چرا که گمان می‌کنید هیچ چیز آنطور که می‌خواستید نیست. در ادامه به بررسی برخی از مهم ترین انتظارات غیر منطقی در زندگی زناشویی می‌پردازیم. برای رسیدن به پایداری در زندگی زناشویی کلیک کنید.

اینفوگرافیک انتظارات غیر منطقی در زندگی زناشویی

اینفوگرافیک انتظارات غیر منطقی در زندگی زناشویی

1- رابطه ای که رضایت بخش است، هرگز تغییر نمی کند

افراد با گذشت زمان به فرآیند رشد و تکامل خود ادامه می‌دهند، در نتیجه انگیزه‌ها، هدف‌ها، اولویت‌ها و خواسته‌هایشان نیز به تناسب آن، دچار دگرگونی و تغییر می‌شود. با توجه به اینکه افراد در هر بازه زمانی با بحران‌هایی روبه‌رو می‌شوند، ارزیابی مجدد گذشته، آرزوها و ناکامی‌ها باعث می‌شود که تغییراتی در روند زندگی خود ایجاد کنند. در نتیجه رابطه زناشویی شان نیز دستخوش تغییراتی می‌شود.

دختر و پسری را در نظر بگیرید که پسر به دلیل ترفیع شغلی درگیر مسئولیت‌های کاری و مشغله‌های پی در پی می‌شود؛ اما همسرش به این دلیل که کمتر او را می‌بیند، احساس دلتنگی می‌کند. مسلما در این شرایط مرد نمی‌تواند همانند گذشته برای همسرش وقت و انرژی بگذارد یا ممکن است رابطه جنسی حین بارداری کیفیت قبل را نداشته باشد. پس همیشه باید برای تغییرات آینده آماده بود. مشکل اصلی اینجا این است که آینده را به طور واقع در نظر نگیرید و انتظاراتتان بر اساس گذشته تعیین شود. پس همیشه باید برای تغییرات آینده آماده بود. برای اطلاع بیشتر درباره رابطه جنسی حین بارداری کلیک کنید.

2- همسرتان مسئول شادکامی شما ست

انتظارات غیرم منطقی از همسر

برخی از افراد به ازدواج به عنوان عاملی برای رسیدن به آرامش و شادکامی نگاه می‌کنند و انتظار دارند تمام تفریحات و خوشی‌هایی که در زمان مجردی از آن غافل بودند، پس از ازدواج به آن دست یابند. این یکی از انتظارات غیر منطقی در زندگی زناشویی ست که باعث می‌شود نه تنها فرد به شادکامی نرسد؛ بلکه پس از عدم برآورده شدن آن، یاس و ناکامی فراوانی را تجربه کند. این عقیده که همسرتان بایستی تمام خواسته‌هایتان را برآروده کند، علاوه بر اینکه همسرتان را تحت فشار زیادی قرار می‌دهید در نهایت منجر به کاهش کیفیت زندگی‌تان می‌شود؛ چرا که باعث احساس خشم و عصبانیت در دو طرف می‌گر

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*