ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

ارگاسم واژینال | لذت عمیق و احساس ضربان در دیواره های واژن


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با ارگاسم واژینال پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


ارگاسم واژینال یکی از قوی ترین ارگاسم های در زنان است. ارگاسم انواع متعددی دارد که با توجه به نقطه های حساس بدن زن نام گذاری می شوند. همه نمی توانند ارگاسم واژینال داشته باشند. توانایی ارگاسم واژینال ربطی به بلوغ ندارد. ارگاسم واژن هم یک افسانه نیست. افرادی که از تحریک واژن به ارگاسم می رسند ممکن است اکثریت نباشند اما وجود دارند. در این مقاله راه هایی برای رسیدن به ارگاسم واژینال ارائه می شود.  

تماس با مشاور

ارگاسم چیست؟

لذت جنسی انواع مختلفی دارد و تعریف واژه ارگاسم هم آسان نیست؛ زیرا ممکن است برای افراد مختلف تجربه ای متفاوت باشد. اما در حالت کلی، ارگاسم معمولاً به عنوان مجموعه ای از انقباضات موزون عضلات تناسلی و به دنبال آن آرامش روانی و جسمی تعریف می شود. در مردان اغلب با انزال یا ترشح مایع منی همراه است و در ارگاسم زنان معمولا ترشح زیاد قابل رویت نیست.
ارگاسم می تواند بیش از یک بار در طول یک رابطه جنسی رخ دهد یا فقط یک بار یا اصلاً رخ ندهد. می تواند بدون تحریک جنسی و گاهی هم فقط در پاسخ به انواع خاصی از تحریک رخ می دهد. همین تفاوت های موجود ارائه تعریف یکسان از ارگاسم را با دشواری همراه می کند. هدف نهایی تلقی کردن ارگاسم در رابطه جنسی حواس شما را از لذت جنسی پرت می کند. این در حالی است که لذت جنسی در غیاب ارگاسم هم اتفاق می افتد.

اینفوگرافیک ارگاسم واژینال

اینفوگرافیک ارگاسم واژینال

تقسیم بندی ارگاسم زنان

بسته به اینکه آیا تحریک واژن یا کلیتوریس باعث ارگاسم شده است، ارگاسم ها را به صورت واژینال و کلیتورال طبقه بندی کردند. با درک بیشترعلم از بدن زن دریافته اند که مغز با توجه به به منطقه ای از بدن که تحریک می شود واکنش متفاوتی نشان می دهد. بسیاری از افراد بسته به اینکه واژن یا کلیتوریس آن ها لمس می شود، احساسات متفاوتی دارند. در حالی که دانشمندان به بررسی آنچه دقیقاً در طول تحریک کلیتورال یا واژن اتفاق می افتد می پردازند، اغلب قبول دارند که تقسیم ارگاسم زنان به انواع مختلف چندان مفید نیست.
مطالعه اخیر منتشر شده در مجله درمان جنسی و زناشویی نشان داد که تقریباً ۳۷ درصد از زنان آمریکایی برای رسیدن به ارگاسم نیاز به تحریک کلیتورال دارند. همان مطالعه نشان داد که از هر پنج زن یک نفر فقط از طریق تحریک واژن به ارگاسم رسیده اند. دستیابی به ارگاسم از طریق تحریک واژن ممکن است مستلزم ترکیب کردن رابطه جنسی شما از چند جهت باشد؛ مانند استفاده از روانکاری، امتحان موقعیت های جدید و به حداکثر رساندن برانگیختگی جنسی.
زنان قادرند ارگاسم کلیتورال ارگاسم واژن یا هر دو را تجربه کنند. ارگاسم کلیتورال پس از تحریک کلیتوریس رخ می دهد. رابطه جنسی دستی و رابطه دهانی انواع تحریکی هستند که می توانند منجر به ارگاسم کلیتورال شوند. ارگاسم واژن در اثر تحریک واژن ایجاد می شود و معمولا حین مقاربت واژن اتفاقی می افتد. برخی از افراد یک نوع ارگاسم و برخی دیگر چند ارگاسم دارند. گاهی به هردو ارگاسم و گاهی به هیچ یک اصلا نمی توانند برسند. در اینجا لیستی از رایج ترین انواع ارگاسم و احساسات مرتبط با آن ها آورده شده است. نکته قابل توجه اینکه این موارد در افراد مختلف با احساسات و شدت و ضعف متفاوتی تجربه خواهد شد. در این رابطه مطالعه مقاله نقاط حساس بدن زن توصیه می شود.

انواع ارگاسم

کلیتورال: این ارگاسم ها اغلب در سطح بدن احساس می شوند؛ مانند احساس گزگز در پوست و مغز شما.
واژینال: این ارگاسم ها در بدن به صورت عمیق تری هستند و به راحتی توسط فرد نفوذ کننده به واژن احساس می شوند؛ زیرا دیواره های واژن نبض خواهند داشت.
مقعدی: در این نوع  قبل از ارگاسم احتمالا نیاز شدید به ادرار کردن پیدا می کنید اما قطعاً انقباضات در ناحیه تناسلی احساس نمی شود در عوض آن ها در اطراف اسفنکتر مقعد قرار خواهند داشت.
ترکیبی واژن و ارگان های دیگر: به ویژه وقتی نقطه جی و کلیتوریس همزمان تحریک می شوند منجر به ارگاسم های انفجاری تشنج کننده یا به معنای واقعی کلمه انزال می باشد.
مناطق اروژن زا: قسمت های کمتر شناخته شده از بدن مانند گوش، نوک پستان، گردن، آرنج و زانو، هنگام بوسیدن همسر و بازی با آن ها، واکنش های لذت بخشی را ایجاد می کنند. برای افراد حساس تر بازی مداوم با این نقاط منجر به ارگاسم می شود. برای کسب آگاهی بیشتر و آشنایی با بدن زن کلیک کنید.

عوامل محیطی موثر بر ارگاسم

  • خستگی جسمی و روحی
  • فشارهای روانی و استرس
  • مشکل در تمرکز
  • عزت نفس پایین جنسی
  • مشکل ارتباطی با شریک زندگی
  • در اولویت نبودن رابطه جنسی
 ارگاسم واژینال

تحقیقات جدید درباره ارگاسم

طبیعی است که برای رسیدن به ارگاسم در طول رابطه جنسی واژینال نیاز به تحریک کلیتورال داشته باشید افرادی زیادی گزارش می دهند که تحریک کلیتورال در حین مقاربت باعث می شود که بیشتر به ارگاسم برسند در عین حال که داشتن ارگاسم فقط از طریق تحریک واژن نیز طبیعی است فقط کمتر رایج است اطلاعات زیادی در مورد ارگاسم و به اوج لذت رساندن زنان حین مقاربت جنسی وجود ندارد اکثر مطالعات بین مقاربت با یا بدون تحریک کلیتورال یا رابطه ای که تحریک کلیتورال نداشته است تمایز قائل نمی شوند.
یک مطالعه در سال ۲۰۱۸ سعی کرد بین انواع رابطه جنسی تمایز قائل شود. مشخص شد که زنان هنگام تحریک کلیتورال در رابطه جنسی به ارگاسم می رسند. نیمی از زنان شرکت کننده در این مطالعه گفتند که با تحریک کلیتورال دچار ارگاسم شده اند کمتر از یک سوم، بدون تحریک کلیتورال ارگاسم داشته اند.
محققان در فنلاند داده های ۵۰ سال تحقیق را برای مطالعه ارگاسم زنان در طول رابطه جمع آوری کردند و آن ها نیز دریافتند که تنها ۴۰ تا ۵۰ درصد از این افراد در اکثر اوقات یا در تمام اوقات در طول رابطه جنسی ارگاسم را تجربه کرده اند؛ این تعداد با افزایش سن کاهش یافت. این مطالعه همچنین نشان داد که در طول رابطه زناشــویی بیش از نیمی از افراد معمول، تنها ۶ درصد از طریق تحریک واژن به ارگاسم رسیده اند سایر مطالعات نیز نتایج مشابهی داشته اند.

باورهای قدیمی درباره ارگاسم

زیگموند فروید حداقل تا حدی مسئول شکل گیری این ایده غلط بوده که صرفا ارگاسم واژن یک ارگاسم بهنجار تلقی شود. فروید تصور می کرد ارگاسم واژینال بیشتر از ارگاسم کلیتورال  بالغ و معتبر است. به این دلیل که کلیتوریس را یک عضو  مردانه نمی دانست و ارگاسم کلیتورال را به رسمیت نمی شناخت.  این ایده را بر اساس شباهت ساختاری کلیتوریس با اندام تناسلی مردان بنا کرده بود.
او گمان می کرد تحریک قسمت های مردانه به دلیل اینکه کمتر زنانه است بالغ تر است. بنابراین کلیتوریس را عضوی کاملا زنانه فرض کرده و آن را نامعتبر تعریف می کرد. امروزه روشن شده است که اعتقادات فروید بر اساس استدلال های نادرست بنا شده است. بسیاری از ایده های او صرفا بر مبنای آناتومی مردانه و متعصبانه بود.  

دستیابی به ارگاسم واژینال

این که آیا ارگاسم زن باید به انواع جداگانه تقسیم شود، هنوز یک موضوع بحث برانگیز در بین دانشمندان است. رابطه مستقیم جنسی شاید به سادگی زمانی که تحریک کلیتورال را در برنامه دارید ارگاسم را بوجود نیاورد اما ترکیبی از عوامل روی انگیختگی جنسی و به طور کلی ارگاسم تأثیر می گذارد، زیرا آنچه برای بدن هر شخصی بهتر عمل می کند منحصر بفرد و متفاوت است. به یاد داشته باشید که همه لذت جنسی را به یک شکل تجربه نمی کنند.
برخی ارگاسم را از طریق تحریک واژن زن راحت تر از دیگران تجربه می کنند که گاهی اوقات ارگاسم واژینال نامیده می شود. اگر به کشف این پدیده علاقه دارید یا فقط می خواهید آن را تجربه کنید در ادامه نکاتی وجود دارد که در ارگاسم واژینال می تواند موثر باشد.

1-پیش نوازی برای ارگاسم واژینال

بسیاری از مردم قدرت پیش نوازی را دست کم می گیرند. عمل پیشنوازی برای ارگاسم زن و تـحریک همسر از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا طول می کشد تا بدن زن به سطح برانگیختگی مورد نیاز برسد. پیش نوازی هم اهداف فیزیکی و هم احساسی را برآورده می کند. ذهن و بدن را برای رابطه جنسی آماده می کند.
ترجیحات پیش نوازی برای افراد مختلف متفاوت است اما روند تحریک جنسی به واژن کمک می کند تا روانکاری بیشتر و سریعتر صورت بگیرد. روانکاری برای رابطه جنسی راحت و تجربه ارگاسم ضروری است. بنابراین ارزش این را دارد که مدتی را صرف پیشنوازی کنید. اگرچه روش های پیشنوازی مورد استفاده، بستگی به لذت بردن زوجین دارد اما مربیان مشاوره جنسی پیشنهاد می کنند قبل از رابطه جنسی به ماساژ شانه ها، بوسیدن و لمس ارام ‌پوست بپردازید.

2-تحریک کلیتورال حین رابطه جنسی

واقع در بالای واژن، درست بر روی استخوان ناحیه تناسلی، کلیتوریس تا حدی توسط یک "هود" کوچک پوستی، پوشانده شده است. این حساس ترین قسمت برانگیختگی از بدن زن است. تحریک کلیتوریس می تواند احساس لذت بخشی را ایجاد کند؛ به ویژه هنگامی که به ارگاسم نزدیک می شوید. آمادگی برای رابطه زناشویی مهمترین نکته در ارگاسم است.
برای افزایش شانس ارگاسم، اغلب به تحریک مستقیم کلیتورال نیاز است. برای رسیدن به این هدف از یک اسباب بازی، انگشتان یا لب ها و زبان استفاده کنید. پیشنهاد می شود با فشارها و لمس های مختلف آزمایش کنید تا ببینید چه چیزی برای شما مفید است. از آنجا که بدن خود را بهتر از هر کسی می شناسید می توانید به شریک خود اطلاع دهید که چگونه به شما در رسیدن به ارگاسم کمک کند.

3-داشتن ارگاسم قبل از رابطه جنسی

برخی از افراد گزارش می دهند که اگر قبل از رابطه جنسی ارگاسم داشته باشند، می توانند از طریق تحریک واژن به ارگاسم بهتری برسند. از نظر آن ها، ارگاسم قبل از رابطه جنسی کمک می کند تا احساس ارگاسم دیگری در آن ها بیدار شده و احساساتی را که تجربه می کنند عمیق تر کند. به عبارت دیگر، هنگامی که یکبار به ارگاسم رسیده اید، شانس دستیابی به یکی دیگر(حداقل) می تواند افزایش یابد.

4-یافتن بهترین پوزیشن برای ارگاسم واژینال

بهترین موقعیت برای کشف ارگاسم با نفوذ واژن موقعیتی است که میزان و نوع تحریک کلیتوریس یا نقطه جی را فراهم می کند(قسمت بسیار حساس واژن که هنوز کاملا درک و کشف نشده است). اگرچه پوزیشن های جنسی برای همه تا حدودی متفاوت است، اما چند امکان برای ارگاسم شامل موارد زیر می شود:
  • داگی استایل: آلت تناسلی به نقطه جی فشار وارد می کند و به ارگاسم شما کمک می کند.
  • زن  در بالا: برای برخی از افراد پوزیشن زن در بالا موثر است.  این موقعیت با توجه به زاویه آلت تناسلی بهترین تحریک نقطه جی را فراهم می کند. علاوه بر این سرعت، عمق و زاویه در طول رابطه جنسی به راحتی کنترل می شود.
  • پوزیشن جنسی لوتوس یا نیلوفر آبی: شما روی بغل همسرتان می نشینید تا به نفوذ عمیق و افزایش تحریک کلیتورال دست یابید. به عنوان یک امتیاز که برای این پوزیشن قایل هستند، این موقعیت می تواند صمیمیت زیادی ایجاد کند.

5-گفتگو حین سکس برای ارگاسم واژینال

پوزیشن های مختلف می توانند زاویه نفوذ خوبی را ارائه دهند. پیشنوازی می تواند به روانکاری بیشتر بدن کمک کند. اما اگر رابطه ای شکل نگیرد چطور؟ ارتباط صادقانه با شریک زندگی می تواند شفافیت و اعتماد را افزایش دهد. وقتی در اتاق خواب راحت و بی قید هستید، ترجیحات، علاقه ها، علل خاموش شدن رفتار جنسی و تخیلات خود را به اشتراک بگذارید.
به همین سادگی شانس رسیدن به ارگاسم افزایش می یابد. سعی کنید با هم صحبت کنید تا بدانید چه چیزی را دوست دارید و حدس زدن را به حداقل برسانید. تا زمانی که بهترین گزینه را برای خود و شریک خود را پیدا نکرده اید، گزینه های جدید را آزمایش کنید.

6-پیدا کردن سرعت مناسب

برخی از زوج ها تصور می کنند که مجبورند از رابطه جنسی که در پورنوگرافی به تصویر کشیده شده است تقلید کنند. چراکه‌ گمان می کنند شکل استاندارد رابطه جنسی همان است. در حالی که این نوع رابطه جنسی ممکن است در بسیاری از افراد باعث زود انزالی شود. اگرچه هیچ راه "صحیح" خاص برای برقراری رابطه جنسی وجود ندارد، اما اکثر مردم از ترکیبی از سرعت سریع و آهسته لذت می برند
اگر دوست داشته باشید سرعت را از کند به سریع تغییر دهید، سپس یک دقیقه استراحت کرده و دوباره سرعت را افزایش دهید. به طور کلی، نکته اصلی این است که با یکسری تکنیک ها و سبک ها آزمایش کنید تا دریابید چه چیزی برای زندگی جنسی شما بهتر عمل می کند.

7-استفاده از روان کننده

اگر می خواهید روال رابطه را هموارتر و راحتر انجام دهید از روان کننده بر‌ پایه آب استفاده کنید. روان کننده رطوبت مورد نیاز را بیشتر می کند که اصطکاک را کاهش داده و رابطه جنسی را آسانتر پیش می برد. بدن بیشتر افراد، همیشه روانکاری کافی تولید می کند. با این حال طبیعی است که به دلیل تغییرات هورمونی مربوط به سیکل قاعدگی، چرخه پساقاعدگی، استرس یا حاملگی به کمی رطوبت بیشتر نیاز داشته باشید.

8-آمادگی ذهنی و تمرکز

تا اینجا رابطه جنسی عالی به ترکیب عواملی مانند روانکاری، تحریک کلیتورال و ارتباط باز نیاز داشته است. تنها عنصر باقی مانده، یک ذهن آرام است. برای رسیدن به ارگاسم از طریق تحریک واژن یا ارگاسم واژینال، به خود اجازه بدهید آرامش داشته باشید و از این تجربه لذت ببرید. به ذهن و بدن خود اجازه دهید رابطه جنسی را به طور کامل تجربه کنند.
افکار خود را به جز تخیلات جنسی کنار بگذارید و بر احساسات بدن خود تمرکز کنید. همچنین استراحت زیاد، ورزش منظم و خوردن غذاهای متعادل بسیار مهم است. این اجزای سازنده همچنین می توانند سلامت کلی و روحیه شما را بهبود بخشند. مهم تر از همه یاد بگیرید که چگونه بدن خود را دوست داشته باشید. برداشتن قدم های کوچک مثبت در جهت پذیرش خود، می تواند نقش مهمی در احساس رضایت زناشویی و جنسی و رسیدن به ارگاسم داشته باشد.

9-خودارضایی برای ارگاسم واژینال

می تواند به شما در یادگیری ارگاسم کمک کند. ممکن است برای برخی از افراد به دلایلی چون عوامل مذهبی، فرهنگی یا راحت نبودن با بدن و عوامل دیگر، انجام این شیوه دشوار باشد و افراد را بابت تحریک خود ناراحت کند. اما برای آندسته از افرادی که می توانند انجام دهند گزینه خوبی است. راحت تر شدن با بدن می تواند اصولا برای شناخت جنبه های جنسی فرد مفید باشد. درک نحوه واکنش شما به لمس شریک زندگی،  نوع لمس و آگاهی از آنچه که به  لذت فرد می انجامد، کار را برای کسب لذت جنسی در رابطه مشترک نیز ساده می کند.

10-افکار و فانتزی های جنسی

فانتزی و افکار اروتیک می تواند در یادگیری و شناخت جذابیت های جنسی موثر واقع شود. افکار و فانتزی جنسی، مرتبط با برانگیختگی هستند. برای برخی از افراد، این افکار هنگام تماشای فیلم های عاشقانه رخ می دهند. برای برخی دیگر هنگام خواندن یا تماشای پورنوگرافی اتفاق می افتد. تمرکز بر این افکار اولین قدم مهم است. هرچند فرآیندی است که می تواند زمان بر باشد اما هنگامی که افکار سکسی با تجربیات ایمن لمسی ترکیب می شود به تجربه ارگاسم فرد بسیار کمک می کند.

11-تحریک نقطه جی برای ارگاسم واژینال

ارگاسم واژینال اغلب به اشتباه، با عنوان بهترین راه رسیدن به ارگاسم برای زنان، تلقی می شود. در واقع آسان ترین برای آلت تناسلی مردان است؛ اما اغلب برای خانم ها سخت ترین بخش است. به جای آلت تناسلی، انگشتان دست یا اسباب بازی جنسی را امتحان کنید. انگشتان یا اسباب بازی را داخل واژن قرار دهید و حرکت "بیا اینجا" را به طرف ناف انجام دهید. نقطه لذت بر روی این دیوار به نام نقطه جی وقتی با فشار منظم و قوی اگر به آن ضربه وارد شود منجر به ارگاسم می شود.
تحریک نقطه جی همچنین راهی است برای انزال در زنان. زیرا غدد اسکین را در دو طرف مجرای ادرار تحریک می کند. با انزال، زنان مایعی را از مجرای ادراری خارج می کنند که حاوی ترکیبی از مایع سفید رنگ از غدد اطراف ادراری اسکین و ادرار است. نگران نباشید. ادرار بسیار استریل است و مایع معمولا شفاف خارج می شود. برای کسب آگاهی بیشتر درباره نحوه تحریک نقطه جی در زنان کلیک کنید.  
ارگاسم واژینال

علت نداشتن ارگاسم واژینال

اگر همه این ترفندها و نکات را امتحان کرده اید اما از طریق تحریک واژن دچار ارگاسم نشده اید، کاملاً طبیعی است. معمولاً برای تجربه ارگاسم، زن به تحریک مستقیم کلیتورال نیاز دارد. اما از آنجا که کلیتوریس در خارج از واژن قرار دارد، به ندرت در هنگام رابطه جنسی نفوذی تحریک می شود. رسیدن به ارگاسم صرف نظر از نحوه دستیابی به آن است. چه از طریق نفوذ باشد و چه تحریک کلیتورال، ترکیبی از هر دو یا حتی در هنگام خواب یا ورزش. مهم این است که اگر برای شما مهم بود ارگاسم را به نحوی تجربه کنید.

رسیدگی به عدم وجود ارگاسم

آنورگاسمیا یک اصطلاح پزشکی برای عدم توانایی در رسیدن به ارگاسم است. اگر هرگز ارگاسم نداشته اید اما علاقه دارید آن را تجربه کنید، امید خود را از دست ندهید. ترکیبی از عوامل ذهنی و جسمی در آنورگاسمی نقش دارند که این موارد می تواند تجربه ارگاسم را برای برخی افراد سخت کند. اگر دچار آنورگاسمی یا سایر اشکال عملکرد جنسی هستید، صحبت با یک متخصص زنان یا یک درمانگر جنسی گزینه مناسبی برای حل و فصل کردن مسایل هستند. آن ها تشخیص می دهند که آیا به دلایل پزشکی مشکل در رسیدن به ارگاسم دارید یا دلایل دیگری دخیل هستند.  

سخن آخر

اگر هرگز ارگاسم را تجربه نکرده اید می توانید از طریق راحتی بیشتر با بدن و یادگیری تفکر افکار سکسی به دست آید. اگر هم ارگاسم را یاد نگرفته اید یا اهمیتی به تجربه کردن آن نمی دهید باز هم هیچ مشکلی در این مورد وجود ندارد. بسیاری از مردم بدون داشتن ارگاسم هم زندگی جنسی سالم و شادی دارند؛ برای برخی دیگر نیز یک زندگی سالم و شاد زندگی ای است که به طور کلی شامل رابطه جنسی نمی شود. ارگاسم هدف نهایی رابطه جنسی نیست. برای کسب آگاهی بیشتر در این راستا مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی پاسخگوی سوالات شما خواهد بود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*