ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

قرص ویاگرا | اثرات، عوارض و موارد منع قرص سیلدینافیل


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با قرص ویاگرا پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


یکی از رایج‌ترین قرص‌های مصرفی برای افزایش توان جنسی در مردان، قرص ویاگرا است. نام ماده فعال در این قرص، سیلدنافیل است که در دوز‌های 25 تا 100 میلی گرم در بازار عرضه می‌شود. صحبت‌های زیادی راجع به عوارض جانبی این قرص مانند نابینایی، اسهال، ناتوانی جنسی و… بیان شده است. اما برخی افراد عوارض آن را نادیده گرفته و با مصرف بیش از حد به خود آسیب می‌زنند. اما بهتر است پیش از مصرف این دارو، از عوارض آن آگاه شوید تا سلامت تان به خطر نیفتد. هم چنین روش‌های دیگری نیز برای درمان اختلال نعوظ وجود دارد که با شناخت آن‌ها می‌توانید بهترین درمان را برای خود انتخاب کنید. مشاوره جنسی یکی از بهترین راهکارهای درمانی غیر تهاجمی و ایمن است و نتایج موثری در پی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشاوره جنسی کلیک کنید.

 

تماس با مشاور

تاریخچه قرص ویاگرا  

جالب است بدانید قرص ویاگرا یا همان سیلدنافیل که امروزه بسیاری از افراد برای رفع اختـلال نعوظ از آن استفاده می‌کنند. ابتدا برای رفع مشکل فشار خون بالا و پیشگیری از آنژین صدری ساخته شد. اما نتایج آزمایش‌های بالینی نشان داد که این دارو نمی‌تواند تأثیر چندانی بر مشکلات قلبی عروقی داشته باشد. در عین حال آزمایش‌ها نشان دادند که این قرص به طور واضح و چشم گیری بر عملکرد جنسی افراد تأثیر گذاشته و مشکلات مرتبط با نعوظ نظیر عدم تجربه نعوظ یا ناتوانی در تجربه مستمر آن در طول رابـطه جنسی را بهبود می‌بخشد. این دارو از سال 1998 به طور رسمی وارد بازار شد و مورد تأیید سازمان غذا و دارو در زمینه اختلال نعوظ قرار گرفت.

 

اینفوگرافیک قرص ویاگرا

اینفوگرافیک قرص ویاگرا

قرص ویاگرا و نحوه عملکرد آن

ویاگرا (سیلدنافیل) برای درمان نعوظ و ناتوانی جنسی در مردان تجویز می‌گردد. قرص ویاگرا با افزایش جریان خون اندام تناسلی مردان موجب نعوظ در هنگام تحریک جنسی می‌شود. دلیل محبوبیت این دارو عوارض نسبتا کم، سهولت استفاده و کارکرد مناسب آن در رابطه جنسی است. سیلدنافیل سیترات (به عنوان ماده فعال ویاگرا) یک مهارکننده PDE5 است. قرص ویاگرا (سیلدنافیل) به تنظیم مهار آنزیم کنترل کننده جریان خون در آلت تناسلی می‌پردازد؛ این مهارکننده روند طبیعی انزال را افزایش می‌دهد. اگر چه ویاگرا نعوظ را بیشتر می‌کند اما فرد همچنان به تحریک طبیعی نیاز دارد.

1-اتساع رگ های خونی

نعوظ آلت تناسلی زمانی اتفاق می‌افتد که رگ‌های خونی که خون را به آلت تناسلی می‌رسانند متسع(گشاد) می‌شوند و خون بیشتری به آلت تناسلی پمپاژ می کنند. رگ‌های خونی که خون را از آلت تناسلی دور می‌کنند از لحاظ اندازه کاهش می‌یابند تا خون کمتری از آلت تناسلی خارج شود. تحریک جنسی باعث جریان مداوم خون می‌شود. انتشار اکسید نیتریک در آلت تناسلی باعث می شود آنزیمی به نام گوانیلات سیکلاز، گوانوزین مونوفسفات حلقوی (cGMP) تولید شود که مسئول افزایش و کاهش اندازه رگ های خونی است و خون را به آلت تناسلی رسانده و از آلت به سمت جلو حمل می کند و باعث ایجاد نعوظ می شود. سپس توسط آنزیم فسفودی استراز پنج خنثی شده و نعوظ به پایان می رسد. ویاگرا از تخریب فسفودی استراز پنج جلوگیری می کند تا cGMP مدت بیشتری باقی بماند که منجر به نعوظ طولانی تر می شود.

2-آیا قرص ویاگرا همیشه اثر می‌کند؟

سه عامل در موثر بودن ویاگرا نقش بازی می‌کنند که از آن ها می توان تامین جریان خون مناسب، برانگیختگی و سیستم عصبی سالم را نام برد. اگر اختلال نعوظ ناشی از عمل جراحی و یا آسیب به یکی این سه عامل باشد، ویاگرا تاثیر چندانی در عملکرد جنسی فرد نخواهد داشت. در این شرایط فرد برای بهبود نیاز به تزریق یا دیگر درمان‌های ویژه پزشکی خواهد داشت. همچنین در مواردی که اختلال نعوظ در مردان ریشه روانی داشته باشد، قرص ویاگرا موثر نبوده و فرد به درمان نیاز دارد. اختلال نعوظ یکی از انواع اختلالات جنسی محسوب می شود و زمانی که ریشه روانی داشته باشد باید روان درمانی انجام شود.

3-سایر داروهای جایگزین ویاگرا

از دیگر قرص‌های اختلال نعوظ که جایگزین ویاگرا هستند، می‌توان به سیالیس، لویترا و اسپدرا اشاره کرد. اما علاوه بر این داروها می‌توانید با مصرف مواد خوراکی طبیعی چون شکلات تلخ، آب انار، هندوانه و آجیل توانایی جنسی خود را افزایش دهید. از آن جایی که نعوظ تحت تاثیر مسائل روانی و تنش‌های زندگی قرار دارد، استفاده از جلسات مشاوره روانشناسی می‌تواند به یادگیری و آمـوزش سکس و تکنیک‌ها و مهارت‌های جنسی لازم کمک کند.

 

طریقه مصرف ویاگرا یا قرص سیلدنافیل 100

برای اولین بار یک دوز ویاگرای 50 میلی گرمی استفاده نمائید. اگر دوز موثر بود، می‌توانید دوزهای بعدی را به قرص‌های 25 میلی گرم آن کاهش دهید. اگر قرص 50 میلی گرم موثر نبود یا مدت زمان اثر آن کمتر از 4 ساعت بود، می‌توانید دوز را به قرص 100 میلی گرم افزایش دهید.

قرص را یک یا دو ساعت قبل از بر انگیختگی مصرف نمائید. مطمئن شوید که قرص ویاگرا برای کمک به نعوظ شما مفید بوده است. مسئله مهم دیگر این است که قرص ویاگرا برای ایجاد نعوظ و انقباض به تحریک جنسی (بصری، لمسی یا غیره) نیاز دارد و بدون تحریک، قرص هیچ فایده ای نخواهد داشت. همچنین قرص ویاگرا کمبود میل جنسی مردان را نیز درمان نمی‌کند و برای درمان به راهکارهای دارویی و روانشناختی نیاز است.

1-دوزهای مصرفی قرص ویاگرا

قرص ویاگرا در سه دوز مصرف می‌شود که به شرح زیر می باشد:
ویاگرا 25 میلی گرم: وقتی که دوز شروع 50 میلی گرم خود را خیلی موثر نشان دهد، بهتر است دوز به 25 میلی گرم کاهش داده شود.

ویاگرا 50 میلی گرم: این دوز برای شروع اولین مصرف ویاگرا توصیه می‌گردد تا به این وسیله بتوان میزان دقیق دوز مصرفی آن را تعیین کرد.

ویاگرا 100 میلی گرم: مصرف این دوز زمانی توصیه می‌شود که دوز 50 میلی گرم کافی نبوده یا تاثیر آن کمتر از 4 ساعت دوام داشته باشد.

 پیشنهاد می کنیم برای آگاهی بیشتر مقاله قرص سیلدنافیل را چند ساعت قبل بخوریم را مطالعه فرمایید.

2-تداخلات دارویی قرص ویاگرا 

علاوه بر شرایط پزشکی که در بالا ذکر شد، مصرف قرص ویاگرا همراه با برخی از داروها نیز ممنوع است. عدم توجه به این موضوع می‌تواند منجر به تشدید عوارض جانبی و بروز علائم ناخوشایند نظیر کاهش شدید فشار خون شود. از جمله این داروها می‌توان به مسدود کننده‌های گیرنده‌های آلفا و داروهای مهارکننده‌های پروتئاز که توسط بیماران مبتلا به بیماری ایـدز HIV مصرف می شود، اشاره کرد.

3-مصرف همزمان قرص ویاگرا و تستوسترون  

همان طور که گفته شد قرص ویاگرا برای درمان اختلال نعوظ مصرف می شود. در واقع توانایی جنسی مردان را تا حد بسیار زیادی بالا می برد. قرص تستوسترون نیز برای افزایش میل جنسی در مردان مصرف می شود. مردانی که هورمون تستوسترون شان پایین است، باید این هورمون را مصرف نمایند تا از این طریق میل جنسی شان افزایش پیدا کند. مصرف همزمان این دو دارو هیچ خطر و عارضه جدی را به وجود نمی آورد و در صورتی که فرد هر دو مشکل را داشته باشد، مصرف آن ها برایش لازم و ضروری است. اما در شرایطی که فرد مثلا تنها اختلال نعوظ دارد، مصرف تستوسترون هیچ سودی برایش ندارد و استفاده از آن کاملا غیر ضروری است.

4-قرص ویاگرا برای زنان

این قرص برای مشکلات جنسی مردان استفاده می شود. بسیاری از مشکلات جنسی تاکنون با قرص ویاگرا تغییر کرده اند. این دارو با افزایش جریان خون و ریلکس کردن ماهیچه ها به عملکرد جنسی کمک می کند. زنان هم مشکلات جنسی مانند مردان دارند. طبق تحقیقات انجام شده ویاگرا در زنان تاثیری ندارد. چرا که افزایش جریان خون دستگاه تناسلی زنان تاثیری در بهتر شدن عملکرد جنسی شان ندارد.
 

عوارض قرص ویاگرا

1_ در بیش تر مردان عوارض جانبی ندارد.
2_ حدودا 1 درصد از تمام افرادی که از قرص ویاگرا استفاده می‌کنند، متوجه نوعی تغییر رنگ یا رنگ زرد در بینایی خود می‌شوند. این عارضه خطرناک نبوده و معمولا پس از چند ساعت از بین می‌رود.
3_ در بعضی موارد عوارضی مانند سردرد، سوزش، اختلال نعوظ، اختلالات بینایی، احتقان بینی و سرگیجه مشاهده شده است.
4_ در موارد نادر عوارض جدی مانند درد در قفسه سینه (قلب)، نعوظ طولانی و دردناک، از دست دادن بینایی و نعوظ دردناک (نعوظی که بیشتر از 4 ساعت طول کشیده و باعث درد و صدمات زیادی به آلت تناسلی فرد می‌شود) دیده شده است. در صورت مشاهده این نشانه‌ها سریعا به پزشک مراجعه نمائید.
5_ در بیشتر موارد، عوارض جانبی و منفی در مواردی رخ می‌دهد که فرد خارج از دستورالعمل‌های پزشکی و تجویز شده، دارو را مصرف کرده باشد.

 بیشترین مصرف قرص ویاگرا برای درمان اختلال نعوظ است. اما در مواقعی قرص ویاگرا برای پسر دار شدن و شکل گیری جنین مذکر نیز مورد استفاده قرار می گیرد. اما یافته های دانشگاه کویین مشخص کرده در طولانی مدت این قرص می تواند به اسپرم ها آسیب بزند.به این ترتیب  موجب ناباروری مردان می شود. بنابراین لازم است در هر صورت و با هر هدفی که این قرص مصرف می شود به عوارض و دستورالعمل آن توجه داشت.

1-چه زمانی نباید قرص ویاگرا مصرف کرد؟

در صورتی که هر کدام از بیماری‌ها یا عارضه‌های زیر را دارید، بدون مشورت با متخصص از خوردن قرص ویاگرا پرهیز کنید:

_ فشار خون پایین یا بالا
_ آلرژی به درمان ED
_ بیماری قلبی (مثل حمله قلبی یا آنژین)
_ سابقه سکته مغزی یا سکته خفیف (حمله ایسکمیک گذرا)
_ سابقه مشکلات بینایی به دلیل مشکل در گردش خون
_ هرگونه بیماری کلیوی یا کبدی
_ بیماری لوسمی، مولتیپل یا سلول داسی شکل
_ بیماری ناهنجاری آلت تناسلی (Peyronie)
_ اختلال خونریزی و بعضی از بیماری های ژنتیکی مثل هموفیلی
_ زخم معده فعال
توجه: در هر کدام از موارد بالا، عدم استفاده از قرص ویاگرا را جدی بگیرید.

2-اوردوز با ویاگرا

مصرف بیش از حد داروی ویاگرا همانند هر داروی دیگری می‌تواند عوارض خطرناکی را ایجاد کرده و به اوردوز بیانجامد. اگر به هر دلیلی این دارو را بیش از مقدار تعیین شده مصرف کرده‌اید، علائم جسمانی خود را بررسی نمایید و در صورت مشاهده مواردی نظیر حالت تهوع، استفراغ، اسهال، تاری دید، پایدار ماندن وضعیت نعوظ بیش از حالت نرمال، ایجاد مشکلاتی در ریتم ضربان قلب و احساس کاهش هشیاری حتماً به اورژانس مراجعه کنید. مرگ در اثر اوردوز با این دارو چندان رایج نیست. اما با این حال بسیار اهمیت دارد که علام حیاتی فرد پس از مصرف زیاد ویاگرا تا چندین ساعت تحت نظر قرار گرفته شود. برخی از رایج ترین علائم مصرف بیش از حد ویاگرا شامل موارد زیر می شود:

_اسهال و استفراغ

_تاری دید یا کم شدن حس بینایی

-التهاب عصب بینایی

_تخریب عضله ها

_اختلال حافظه
 

3-زمان مراجعه به پزشک

 در صورتی که اختلال نعوظ برای مدت طولانی همراه شماست و بهبود پیدا نمی کند، توصیه می شود که به جای مصرف قرص ویاگرا به یک فرد متخصص مراجعه نمایید تا شرایط شما به طور کامل بررسی شده و ریشه اختلال پیدا شود. در برخی مواقع فرد پس از مصرف یک داروی خاص به این اختلال مبتلا می شود که در صورت مشورت با پزشک می توان آن را برطرف کرد.

 

چه فاکتورهایی بر مدت زمان اثربخشی ویاگرا تاثیر می گذارند؟

عوامل متعددی در اثر بخشی قرص ویاگرا نقش دارند که برخی از آن ها به شرح زیر هستند:

1. تاثیر سن
اثرات ویاگرا با افزایش سن طولانی‌تر می‌شود. مثلا برای مردان بالای 65 سال، به دلیل آهسته شدن سیستم متابولیک بدن، اثر قرص ویاگرا تا مدت طولانی در بدن آن‌ها باقی می‌ماند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نعوظ در مردان مسن کلیک کنید.

2. رژیم غذایی
هرچه معده درگیر هضم غذای خاصی باشد، تاثیر و اثر بخشی قرص ویاگرا با تاخیر بیشتری روبرو خواهد شد. بنابر این مصرف قرص ویاگرا با معده خالی، باعث تاثیر سریع‌تر آن می‌گردد.

3. الکل
یک لیوان شراب یا آبجو می‌تواند مفید باشد. اما بیش از آن احتمال خطرات جانبی منفی را افزایش می‌دهد. همچنین الکل باعث می‌شود جریان خون به آلت تناسلی کاهش یافته و نعوظ به سختی اتفاق بیافتد.

4. دوز دارو
به عنوان یک قاعده کلی هر قدر دوز بالاتری مصرف شود، اثرات مؤثرتر و طولانی مدت‌تر خواهد بود. اما فراموش نکنید دوز مناسب شما بر اساس وضعیت جسمانی تان را پزشک باید تشخیص بدهد.

5. وضعیت سلامتی
قرص در بدن فردی که مشکلات کبدی یا کلیوی داشته باشد، مدت زمان بیشتری را برای تجزیه شدن نیاز دارد و در نتیجه با تاخیر بیشتری تاثیر می‌گذارد. فراموش نکنید اگر بیماری خاصی دارید، برای درمــان نعوظ حتما با پزشک مشورت کنید.

6. تعاملات دارویی
برخی داروها مثل آنتی بیوتیک و ریفامپسین (داروی درمان سل) بر مدت زمان تاثیرگذاری ویاگرا موثرند. جهت پیشگیری از تداخلات دارویی، حتما داروهای مصرفی خود را با پزشک در میان بگذارید


 

رفع مشکلات نعوظ بدون استفاده از قرص ویاگرا 

از آنجایی که قرص ویاگرا علت مشکلات نعوظ را برطرف نمی‌کند، قطع آن می‌تواند منجر به بازگشت مجدد اختلال در فرد شود. علاوه بر این عوارض جانبی دارو باعث بروز برخی علائم جسمانی ناخوشایندی در افراد می‌شود. اما آیا به غیر از مصرف دارو روشی برای حل اختلال نعوظ وجود دارد؟

خوشبختانه جواب این سؤال مثبت است. امروزه مشکل نعوظ به عنوان یکی از اختلالات عملکرد جنسی در طبقه بندی اختلال‌های روانپزشکی مطرح شده است و درمان‌های روان شناختی مختلفی برای آن وجود دارد. در این درمان‌ها شما با مراجعه به یک روانشناس یا روان پزشک متخصص در حیطه سکس تراپی بدون مصرف دارو می‌توانید عملکرد جنسی خود را بهبود ببخشید. در کنار مراجعه به روانشناس رعایت موارد زیر نیز تا حد بسیاری در درمان اختلال نعوظ مؤثر است. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله عملکرد جنسی طبیعی در زنان و مردان را مطالعه فرمایید.

– کاهش مصرف سیگار و سایر دخانیات
– پرهیز از مصرف الکل و انواع مواد مخدر
– افزایش فعالیت بدنی در طول روز
– تلاش برای تناسب وزن و جلوگیری از چاقی
– کاهش استرس‌ها و اضطراب‌های روزمره از طریق فعالیت‌هایی نظیر ریلکسیشن و تکنیک‌های تنفسی
پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با 7 روش آرامش ذهن و روان مقاله آرامش ذهـن را مطالعه فرمایید.

 

درمان‌های جایگزین قرص ویاگرا  

روش های درمانی متعددی وجود دارند که می توان آن ها را به جای مصرف قرص ویاگرا انتخاب کرد. برخی از درمان های جایگزین به شرخ زیر هستند:
انواع قــرص نعوظ از رایج ترین داروهای درمانی مشکل نعوظ هستند.
1.قرص واردنافیل
مصرف این دارو به این صورت است که آن را در دهان می گذارید اما قورت نمی دهید تا دارو خود در دهان حل شود. این دارو باید یک ساعت قبل از رابطه جنسی استفاده گردد تا بیش ترین اثر بخشی را داشته باشد. مدت تاثیر گذاری آن برای 7 ساعت است.

2. تادالافیل
این دارو را می توانید جایگزین ویاگرا کنید. 1 تا 2 ساعت قبل از برقراری رابطه جنسی، قرص را استفاده نمایید تا تاثیر خود را بگذارد. این دارو برای مدت 36 ساعت ماندگاری دارد. برای شناخت بیشتر داروی تادالافیــل کلیک کنید.

3. آوانافیل
سعی کنید 15 دقیقه یا 30 دقیقه قبل از اقدام به برقراری رابطه جنسی و آمادگی برای رابطه زناشویی، این قرص را مصرف نمایید تا تاثیر خود را بگذارد. اثرات آوانافیل تقریبا 6 ساعت ماندگار است.

4. تزریق دارو به آلت تناسلی
برخی از دارو ها توسط خود فرد مستقیما به آلت تناسلی تزریق می شوند. این دارو ها اثر بخشی سریعی دارند و تقریبا 40 دقیقه ماندگار هستند.

5. شیاف در مجرای ادراری
با استفاده از برخی از ابزارها می توان شیاف های دارویی را در مجرای ادراری قرار داد. در این صورت فرد در مدت زمان تقریبی 10 دقیقه حالت نعوظ پیدا می کند و برای یک ساعت این اثربخشی را دارد. همچنین کرم الپروستادیل نیز از داروهای درمانی مشکل نعوظ است و مورد استفاده قرار می گیرد.

6. سایر درمان های پزشکی
در برخی مواقع دیده می شود که فرد به دلایل پزشکی دیگری به اختلال نعوظ مبتلا شده است و این اختلال در واقع عارضه یک مشکل دیگر است. در این شرایط لازم است که به درمان آن مشکل بپردازید تا اختلال نعوظ نیز برطرف گردد. یکی از مهمترین مباحث مطرح شده در علم روانشناسی درمان اختلالات جنـسی است که پیشرفت های چشمگیری داشته است. این روش درمان بدون عوارض دارویی و با رانکاوی صورت می گیرد و اثرات مثبتی دارد.

7. مکمل های دارویی
از مکمل های دارویی و گیاهی موثر در درمان اختلال نعوظ و جایگزین برای قرص ویاگرا می توان به دی هیدرو اپی آندروسترون، جینسینگ، مکمل ال-آرژینین و مکمل پروپیونیل ال کارنیتین اشاره کرد. خواص جینسینگ قرمز برای مردان و درمان اختلال نعوظ بسیار موثر شناخته شده است.

8. تغییر سبک زندگی
در برخی مواقع نیز اختلال نعوظ به دلیل سبک زندگی است و با تغییر آن می توان بهبود چشم گیری را مشاهده کرد. رژیم غذایی صحیح و متعادل، پرهیز از مصرف دخانیات، کاهش وزن، ورزش منظم و اجتناب از مصرف مواد مخدر و الکل می توانند در بهبود اختلال نعوظ موثر واقع شده و جایگزین قرص ویاگرا شوند. برای کسب آگاهی در خصوص تاثیر مواد مخدر بر بدن و کاهش قوای جنسی کلیک کنید.

 

دریافت خدمات روانشناسی  

قرص ویاگرا تنها یکی از روش‌هایی است که برای درمان اختلال نعوظ به کار گرفته می‌شود. آنچه بیش از هر روش دیگری می‌تواند به افراد مبتلا به این مشکل کمک کند دریافت مداخلات حرفه‌ای سکس تراپی و سکس تراپیست است. سکس تراپی یکی از خدمات روانشناختی است که توسط روانشناسان و روان پزشکان ارائه می شود. درمان گران با آموزش یکسری تکنیک‌های تخصصی در مشاوره جنسی به شما کمک می‌کنند تا به مرور بر این اختلال خود غلبه کنید.

از آن جایی که اختلال نعوظ در بسیاری از موارد روان زاد است و از مسائلی نظیر افسردگی، اضطراب و کمبود اعتماد به نفس نشات می‌گیرد، روانشناسان و روان پزشکان تلاش می‌کنند از مراجعین خود ارزیابی‌های روانی نیز به عمل بیاورند. در صورت وجود شواهدی مبنی بر وجود این مشکلات، روانشناسان و روان پزشکان جلساتی را برای درمان این مشکلات نیز ترتیب می‌دهند تا اختلال نعوظ به طور ریشه‌ای از بین برود. شما در هر جایی که هستید می توانید از خدمات مشاوره تلفنی و مشاوره حضوری مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی بهرمند گردید. برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه مشاوره تلفنی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*