ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

ویتامین E پوست را تیره می کند

باید دانسته شود که ویتامین ها و نه تنها صرفا ویتامین E، عوارض جدی به همراه خواهد داشت. از همین رو افرادی که به دنبال استفاده از ویتامین ها هستند، باید به این موضوع آگاهی داشته و با دستور و تجویز پزشک مصرف ویتامین را آغاز کنند. اما در نهایت ویتامین E می تواند در جلوگیری و درمان انواعی از بیماری ها موثر واقع شود. در ادامه به فواید ویتامین E پرداخته خواهد شد.

آیا ویتامین E پوست را تیره می کند؟ برای پاسخ به این سوال باید ابتدا یک شناخت مختصر در مورد ویتامین E کسب و سپس با دانش بدست آمده پاسخ داد که آیا استفاده از ویتامین E بر روی پوست، باعث تیرگی پوست می شود یا خیر. اما باید بیان شود که بدن در طول زندگی خود به انواع ویتامین ها نیاز دارد و ویتامین E نیز یکی از انواع ویتامین هست که بسیار برای بدن ضروری است و به همین ترتیب باید از آن به طور مستمر برای ایجاد سلامتی استفاده شود. برای کسب اطلاعات بیش تر در این زمینه تا انتهای مقاله همراه ما باشید. برای کسب آگاهی در زمینه مشاوره فردی کلیک کنید.

تماس با مشاور

ویتامین E

ویتامین E مانند انواع ویتامین B از جمله ویتامین های محلول در چربی است و در واقع یک ریز مغذی به شمار می رود و برای سلامتی بدن بسیار پر اهمیت خواهد بود. ویتامین E خاصیت آنتی اکسیدان داشته و از بدن در برابر رادیکال ها و برخی مواد شیمیایی محافظت می کند. ویتامین E امروزه برای پوست و برای از بین بردن و یا پیشگیری و جلوگیری از پیری پوست و چین و چروک های صورت بسیار به کار برده می شود. ویتامین E همچنین در درمان بیماری ها و حتی پیشگیری و درمان انواعی از سرطان ها نیز تاثیر خواهد داشت.


اینفوگرافیک ویتامین E پوست را تیره می کند
اینفوگرافیک ویتامین E پوست را تیره می کند

خواص ویتامین E

در راستای بیان فوایدی از ویتامین E ابتدا باید به این موضوع پرداخته شود که ویتامین E در پیشگیری از سرطان هایی نظیر سرطان پروستات، سرطان دهان و سرطان پوست نقش دارد. ویتامین E با جلوگیری از تخریب سلول ها همچنین نقش محافظتی را ایفا می کند و می تواند در جلوگیری از تخریب سلول ها بسیار موثر باشد. از آن جایی که ویتامین E با دارا بودن خاصیت آنتی اکسیدانی می تواند باعث شود تا رگ های خونی صدمه ندیده و از همین رو در پیشگیری از سکته قلبی بسیار موثر خواهند بود.

طی تحقیقاتی که در مورد ویتامین E به عمل آمده باید به این نکته اشاره شود که اکثر بیماری های حاصل از کمبود ویتامین E در بدن می توانند منجر به بروز بیماری های قبلی عروقی شده و با مسدود شدن دیواره ی رگ های ورودی و خروجی به خون می توانند باعث به وجود آمدن و بروز سکته قلبی شوند. همچنین ویتامین E در جلوگیری از بروز سکته مغزی در افراد غیر سیگاری می تواند بسیار موثر باشد.

اما متاسفانه تاثیری در جلوگیری از بروز سکته مغزی در افراد سیگاری نخواهد داشت از همین رو باید این نکته بیان شود که افراد سیگاری با استعمال سیگار می توانند به بی تاثیر شدن بسیاری از دارو ها و ویتامین ها در جلوگیری از بیماری های مرتبط با استعمال سیگار کمک کنند. از آن جایی که ویتامین E می تواند رادیکال های آزاد را ازبین ببرد، از همین رو می تواند در جلوگیری از آلزایمر و بیماری های فراموشی بسیار موثر واقع شود. برای کسب اطلاع بیش تر در زمینه بیماری آلزایمر کلیک کنید.

ویتامین

منابع ویتامین E

از جمله مواد غذایی که دارای مقادیری از ویتامین E هستند و می توانند کمبود این ویتامین در بدن را تامین کنند، می توان به مغزهای روغنی اشاره کرد که در آن ها مقادیری از ویتامین E یافت خواهد شد. این مواد مغزی روغنی می توانند شامل روغن تخمه آفتابگردان، روغن فندق، روغن بادام، روغن بادام هندی و… باشند. از جمله مواد خوراکی دیگری که در آن وجود ویتامین E تایید شده است، می توان به میوه هایی از حمله هلو و مارچوبه اشاره کرد. همچنین بیش ترین مقادیر ویتامین E در جوانه ی گندم یافت می شود و باید این نکته را متذکر شد که اولین بار در کشف ویتامین E، این ویتامین را از جوانه ی گندم بدست آورده و استخراج کردند‌.

برای تغذیه و جلوگیری از کمبود ویتامین E می توان از طریق مغز های روغنی، این ویتامین را تامین و به این ترتیب از کمبود ویتامین E در بدن جلوگیری شود. البته باید بیان شود که ویتامین E به صورت مصنوعی نیز می تواند به بدن انتقال یابد به طوری که با تزریق و یا استفاده از قرص ها و کپسول های حاوی ویتامین E می توان ویتامین E بدن را تامین و با توجه به تغذیه مناسب و استفاده از مغز های روغنی از کمبود ویتامین E در بدن جلوگیری شود‌.

البته باید دانسته شود تغذیه ی ویتامین E از طریق کپسول و قرص و تزریق مواد حاوی مقادیر ویتامین E می تواند باعث آسیب به کلیه شود زیرا وجود بیش از حد ویتامین E در بدن باعث ناتوانی کلیه در دفع این مواد شده و از همین رو می تواند به کلیه آسیب رساند. به این ترتیب بهترین نوع تغذیه و جلوگیری از کمبود ویتانین E در بدن با مصرف مواد روغنی و همچنین استفاده از روغن این مواد خواهد بود.

ویتامین E

کمبود ویتامین E

کمبود ویتامین E در بدن می تواند به بیماری هایی از جمله انواع سرطان و همچنین بیماری های قلبی عروقی منجر شود. از آن جایی که ویتامین E در سیستم اعصاب مرکزی می تواند به سالم ماندن و نحوه کارایی سیستم اعصاب مرکزی انجامد، کمبود این ویتامین می تواند باعث شود افراد دچار ضعف عضلانی شده و به عدم تعادل در افراد می انجامد‌. افرادی که با کمبود ویتامین E دچار ضعف عضلانی و عدم تعادل می شوند، می توانند با استفاده از قرص ها و کپسول های ویتامین E و همچنین با تغذیه مناسب و استفاده از موادی که دارای ویتامین E هستند، به کاهش ضعف عضلانی و کاهش عدم تعادل در بدن خود کمک کنند.

همچنین کمبود ویتامین E می تواند روند سیگنال رسانی به اعصاب حرکتی را مختل و از این طریق باعث می شود افراد در حرکت های خود نتوانند به صورت هماهنگ حرکت کنند. همچنین می توان این نکته را اظهار داشت که کمبود ویتامین E از آن جا که باعث ضعیف شدن گیرنده های نوری در شبکیه چشم می شوند، می تواند باعث کاهش وضوح دید شود. از همین رو در دراز مدت باعث کاهش دید و همچنین ازبین رفتن دید در افراد خواهد شد. ویتامین E از آن جا که باعث افزایش سیستم ایمنی بدن می شود، کمبود ویتامین E می تواند منجر به کاهش سیستم ایمنی بدن و از همین رو افزایش ابتلا به بیماری هایی که سیستم ایمنی بدن در کاهش ابتلا به آن ها نقش دارد، شود. برای اطلاع از تاثیر استرس بر سیستم ایمنی کلیک کنید.

عوارض جانبی مصرف ویتامین E

ویتامین E می تواند در افرادی باعث ایجاد سر درد و احساس تهوع شود. عمدتا این افراد باید ویتامین E را از طریق تغذیه مواد حاوی ویتامین E تامین کنند. زیرا این مواد عوارض جانبی را به حداقل رسانده و از ایجاد چنین حالاتی جلوگیری می کنند. اما استفاده از قرص ها و کپسول های حاوی مقادیر ویتامین E می تواند باعث به وجود آمدن عوارض جانبی این ویتامین در بدن شود. همان طور که در بالا نیز گفته شد، ویتامین E می تواند باعث مشکلاتی در کلیه شود و از همین رو می تواند باعث نارسایی کلیه گردد.

در بسیاری از مواقع مصرف بیش از اندازه ی ویتامین ها و همچنین ویتامین E می تواند باعث شود که کلیه نتواند آن ویتامین را دفع کرده و از همین رو باعث به وجود آمدن نارسایی کلیه شود. اما در نهایت می توان این نکته را اظهار داشت که استفاده از ویتامین E عوارض جانبی خطرناک ندارد و عوارض جانبی که مطرح گردید، می تواند موقتی بوده و پس از مصرف و دفع ماده بهبودی حاصل شود.

ویتامین ای

ویتامین E پوست را تیره می کند | ویتامین E برای پوست

ویتامین E می تواند به گونه ای باعث تغذیه پوست شده به طوری که اعصاب پوست را تغذیه کرده و از بروز چین و چروک های ناشی از آفتاب سوختگی و حتی از پیری زودرس پوست جلوگیر کند. استفاده از ویتامین E برای پوست می تواند منجر به صافی و همچنین سفید و شفاف شدن پوست شده و به این ترتیب می تواند باعث به وجود آمدن پوستی جوان شده و به جوان سازی پوست صورت کمک کند. همچنین استفاده از ویتامین E می تواند برای درمان جای جوش و لکه های به وجود آمده از آفتاب سوختگی که با قرار گیری در معرض آفتاب به وجود می آید، بسیار مناسب بوده و به کاهش جای جوش و لکه های ناشی از آفتاب سوختگی انجامد.

همچنین استفاده از ویتامین E برای بهبود جای زخم بسیار موثر است و می تواند به بهبود زخم کمک کرده و بهبود را تسریع کند. استفاده از ویتامین E می تواند به مرطوب سازی پوست بسیار کمک کرده و جایگزینی برای کرم های آبرسان باشد. از آن جا که این ویتامین محلول در چربی است، بسیار سنگین تر از مواد آبی می باشد و از همین رو می تواند در مرطوب سازی پوست موثر واقع شود. همان طور که گفته شد ویتامین E می تواند با جلوگیری از برخورد اشعه ماورابنفش بر روی پوست از آفتاب سوختگی جلوگیری کند.

ویتامین E برای دور چشم

ویتامین E می تواند برای سیاهی دور چشم بسیار موثر واقع شده و باعث شود سیاهی دور چشم به طور مستمر و آرام از بین رود. سیاهی دور چشم می تواند باعث شود افراد برای بهبود این سیاهی و ازبین رفتن آن به استفاده از کرم های سفید کننده رو آورند. اما می توان با استفاده از ویتامین E و ماساژ مواد حاوی ویتامین E در زیر چشم از سیاهی دور چشم جلوگیری کرده و همچنین سیاهی دور چشم را از بین برد. به همین منظور استفاده از ویتامین E می تواند برای سیاهی دور چشم بسیار موثر بوده و سیاهی دور چشم را به طور کامل درمان کند.

ویتامین ها

آیا ویتامین E باعث تیرگی پوست می شود؟

با توجه به نکاتی که در بالا ذکر شد و با توجه به این که افراد برای ازبین بردن جای جوش و لک های پوستی خود به استفاده از روغن ویتامین E و کپسول و قرص های ویتامین E رو می آورند، از همین رو این ویتامین در به ازبین بردن تیرگی های پوست بسیار نقش داشته و می تواند به جوان سازی پوست و همچنین به صافی و شفافی و زیبایی پوست بسیار کمک کند. این که استفاده از ویتامین E می تواند به تیرگی پوست منجر شود به احتمال زیاد یک فرضیه اشتباه بوده و به اثبات نرسیده است.

زیرا این ویتامین خود می تواند به رفع تیرگی های پوستی انجامد و این تیرگی ها را درمان کند. به کاهش سیاهی دور چشم و حتی از بین رفتن سیاهی دور چشم کمک کرده و این سیاهی ها را درمان می کند. می تواند لک های ناشی از آفتاب سوختگی را درمان کند و به این طریق می تواند باعث جوان سازی، شادابی و سفیدی و شفافی پوست شود. پس می توان گفت که استفاده از ویتامین E برای پوست نه تنها باعث تیرگی نمی شود، بلکه به شفافیت پوست نیز بسیار کمک خواهد کرد.

ویتامین E پوست را تیره می کند | سخن آخر

در نهایت باید بیان شود ویتامین E یکی از ویتامین های موثر در حیات انسان بوده و به جز خواصی که برای نرمی و صافی پوست دارد، در واقع در حیات انسان بسیار موثر است. این ویتامین نه تنها به پوست آسیب نرسانده و باعث تیرگی پوست نمی شود، بلکه می تواند به شفاف شدن و سفید شدن پوست بسیار کمک کرده و پوست صاف و نرم و شفافی برای افراد به ارمغان آورد. از همین رو استفاده از روغن ویتامین E می تواند به جوان سازی پوست بسیار کمک کند. ویتامین E همچنین برای افزایش ایمنی بدن می تواند بسیار موثر باشد اما باید این نکته را در نظر گرفت که مصرف بیش از حد این ویتامین می تواند عوارض جبران ناپذیری از جمله نارسایی کلیه را به همراه داشته باشد. برای کسب اطلاعات در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ویتامین E پوست را تیره میکند می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*