ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

راه‌ های کنترل چشم چرانی


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با راه‌ های کنترل چشم چرانی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


راه‌ های کنترل چشم چرانی چیست؟ چشم چرانی به چه معناست و در چه افرادی بیشتر دیده می‌شود؟ چشم چرانی به معنای نگاه خیره و مستقیم به جنس مخالف از روی لذت است. سلامت فکر و روان انسان از لحاظ جنسی اهمیت بسیار زیادی دارد. زمانی که تمام ذهن افراد از افکار جنسی پر باشد توانایی حل مسائل به صورت موثر از بین می‌رود و دچار آشفتگی ذهنی می‌شود. چشم چرانی رفتار نابهنجار و عادتی است که بیشتر در مردان وجود دارد و باعث می‌شود تخیلات جنسی در آن‌ها افزایش یابد و باعث می‌شود روابط زن و شوهر از بین برود و راه را برای انواع فساد و انحرافات جنسی باز می‌کند. بنابراین لازم است تا کنترل چشم خود را به دست بگیرید تا از آسیب زدن به خود جلوگیری کنید و نیز به حریم شخصی دیگران احترام بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه بهتر است به مشاوره خانواده و مشاوره خیانت مراجعه فرمایید.

تماس با مشاور

راه های کنترل چشم چرانی

چشم چرانی برای بسیاری از مردان نیز آزاردهنده است، اما مقابله با آن کار آسانی نیست. در ادامه برخی روش های موثر جهت حل این مشکل ارائه داده ایم، اما برای درک بهتر و استفاده مناسب تر از روش های ذکر شده مقاله چشم چرانی را نیز مطالعه نمایید.

اینفوگرافیک راه های کنترل چشم چرانی

اینفوگرافیک راه های کنترل چشم چرانی

1.آگاهی از عواقب چشم چرانی

بسیاری از خطاها بر اثر ناآگاهی صورت می‌گیرند. اولین نکته دررابطه با راه‌های کنترل چشم چرانی این است که از آسیب‌های آن باخبر باشید. چشم آستانه تحریک بیشتری نسبت به بقيه حواس دارد و بيشترين تحريكات را از محیط دريافت مي‌كند. بر این اساس در بسیاری موارد فرد چشم چران چون امكان رسيدن به ارضای جنسی از طریق آنچه ديده برایش فراهم نمي‌شود دچار افسردگي می‌شود .عادت چشم چرانی راه را برای انواع فساد و انحرافات جنسی باز می‌کند. چشم چرانی چه در مردان و چه در زنان باعث افزایش روابط فرا زناشویی، دور شدن و دلسرد شدن زن و مرد از یکدیگر و طلاق و جدایی می‌شود. علاوه بر این در بسیاری از جوانان باعث تخیلات جنسی و خودارضایی می‌شود که آسیب های زیادی را برای فرد به دنبال دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره جنسی کلیک کنید.

2. توجه به خداوند از راه‌ های کنترل چشم چرانی 

همه انسان‌ها از این موضوع آگاه هستند که خداوند تمام رفتارها و انگیزه‌های درونی آن‌ها را می‌داند. زمانی که فرد چشم چران به این موضوع بیشتر اهمیت دهد و در زندگی خود به وجود خداوند آگاه باشد از کارهای خود پشیمان و خجالت زده می‌شود. علاوه براین توجه به خداوند در زندگی آرامش درونی را افزایش می‌دهد و فشارهای جنسی را کم می‌کند. ورزش‌هایی مانند مراقبه و یوگا که ارتباط شما را با خداوند بیشتر می‌کند نیز در ذهن آگاهی و ترک عادت موثر است و یکی از بهترین راه‌های کنترل چشم چرانی در فرد می‌باشد.

برای آشنایی کامل با ورزش یوگا و فوائد آن کلیک کنید.

3. تقویت اراده در مقابل چشم چرانی

اراده وتلاش برای تقویت اراده، رمز موفقیت تمام انسان‌های بزرگ بوده است. توانایی‌های انسان بیش از حد تصور خود او می‌باشد. تنها کافی است به خود اعتماد و باور داشته باشید. اراده، انسان را به موفقیت و خودشکوفایی در زندگی می‌رساند. برای تقویت اراده در زندگی، هر کسی باید نسبت به خود شناخت پیدا کند و هدف‌هایی را برای خود درنظر بگیرد. استفاده از راه‌کارهای تقویت اراده می‌تواند در این زمینه بسیار به شما کمک کند.

4. برنامه ریزی و تعیین هدف از راه‌ های کنترل چشم چرانی 

یکی از راه‌های کنترل چشم چرانی مشخص کردن هدف و ترسیم آن در ذهن خود می‌باشد که می‌تواند فکر شما را به مسیرهای درست معطوف کند و کم کم عادت چشم چرانی را در شما کاهش دهد. برای تمام کارها و فعالیت‌های روزانه خود با توجه به توانایی خودتان برنامه ریزی دقیق بچینید و حتما به آن‌ها عمل کنید. اگر یک روز به برنامه خود عمل نکردید تنبیه کوچکی را در نظر بگیرید این کار باعث می‌شود ذهن شما به انجام آن عمل شرطی شود و طبق برنامه پیش بروید. برای آگاهی بیشتر در زمینه آثار و راه‌های رسیدن به مثبت اندیشی کلیک کنید.

5. امید به ترک عادت چشم چرانی

مهم‌ترین نکته در ترک عادت چشم چرانی داشتن امید و انگیزه برای کنار گذاشتن آن است. گمان نکنید که ناپاک شده اید و تا پایان عمر گرفتار این رفتار ضد اجتماع می‌مانید. اگر بخواهید می‌توانید کنترل چشم خود را به دست بگیرید. یکی از روش‌ها، بالا بردن روحیه، تلقین و خوش بینی است که در تقویت اراده نیز کمک زیادی به شما می‌کند. هر روز جملاتی را با خود تکرار کنید که به شما انرژی مثبت می‌دهد. (من اراده قوی در ترک عادت‌های ناپسند خود دارم و اراده من هر روز قوی‌تر می‌شود). برای دریافت مشاوره روانشناسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*