ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

راه های به تاخیر انداختن انزال در مردان و زنان | 8 روش مؤثر


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با راه های به تاخیر انداختن انزال پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.

راه های به تاخیر انداختن انزال مختلف است. در رابطه جنسی برای این که هر دو طرف رابطه به مرحله اوج برسند باید از نظر زمانی با هم هماهنگ باشند و فراز و فرود رابطه را با یکدیگر طی کنند و اگر مرد زودتر از زمان لازم به ارگاسم برسد و زن را به اوج نرساند، موجبات نارضایتی زن را فراهم می کند. بنابراین باید به فکر راهی برای به تاخیر انداختن انزال مرد باشند، تا هر دو لذت ببرند.

تماس با مشاور

 

اضطراب عملکرد جنسی و زودانزالی

اضطراب عملکرد جنسی یک وضعیت رایج است که با احساس استرس، نگرانی یا ترس مرتبط با فعالیت جنسی مشخص می شود. می تواند هم مردان و هم زنان را درگیر کند و ممکن است در موقعیت های مختلفی مانند هنگام مقاربت، رابطه جنسی دهانی یا خودارضایی رخ دهد. اضطراب عملکرد جنسی می تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد، از جمله تجربیات جنسی منفی گذشته، مسائل مربوط به رابطه، ترس از طرد شدن یا قضاوت، فشار برای انجام کار، انتظارات غیر واقعی، نگرانی های مربوط به تصویر بدن، فقدان تجربه جنسی یا شرایط پزشکی زمینه ای. مهم است که علت(های) زمینه ای را شناسایی کنید تا به طور موثر آن ها را برطرف کنید.

علائم اضطراب عملکرد جنسی ممکن است شامل مشکل در دستیابی یا حفظ نعوظ (در مردان)، مشکل در رسیدن به ارگاسم (در زنان)، از دست دادن میل، اجتناب از برخوردهای جنسی، خودگویی منفی، شک به خود یا نگرانی بیش از حد در مورد عملکرد جنسی و در نهایت زود انزالی باشد.

زودانزالی چیست

به ارگاسم رسیدن مرد در مدت زمانی کوتاه، کمتر از دو دقیقه که قادر به ارضای مخاطب خود نیست و به صورت غیر ارادی به انزال می رسد زودانزالی گفته می شود. یعنی مرد به محض این که تحریک می شود و نعوظ اتفاق می افتد، به سرعت تحریک کاهش یافته و ارضا شده و درنتیجه نعوظ را از دست می دهد و نمی تواند به ارضای زن کمک کند. این ارضای زودهنگام می تواند بلافاصله بعد از دخول یا حتی قبل از دخول اتفاق بیفتد. زود انزالی می توند برای زوجین مشکلات فراوانی به وجود بیاورد و باعث سردی در رابطه جنسی شود. بنابراین باید به دنبال راهکارهایی برای به تاخیر انداختن انزال باشید. ابتدا بهتر است بدانید به چه چیزی زودانزالی گفته می شود.

اگر زود انزالی گاه به گاه اتفاق بیفتد، موضوع جدی نیست و جای نگرانی ندارد. اما اگر این موضوع بارها تکرار می شود و در رابطه جنسی تبدیل به یک دغدغه شده و باعث نارضایتی طرفین باشد، باید آن را جدی گرفت و برای درمان آن به اورولوژیست یا مشاوره جنسی تلفنی مراجعه کرد.

دلایل زود انزالی

شاید نتوان به طور قطع گفت علت این اتفاق چیست. اما عواملی هستند که ممکن است در انزال زودهنگام موثر باشند. از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد.

عوامل روانی

دلایل روانشناختی زیادی می تواند، در زودانزالی تاثیر گذار باشد و اغلب عوامل اکتسابی در زود انزالی هستند. از جمله:

 • استرس و اضطراب: استرس و اضطراب، کیفیت رابطه را تحت تاثیر قرار می دهد. چون فرد نمی تواند به صورت کامل روی تحریک جنسی و صمیمیت زناشویی متمرکز باشد. بنابراین ممکن است نتواند انزال خود را کنترل کند.
 • کمبود اعتماد به نفس: این موضوع نیز مانع تمرکز مرد بر رابطه جنسی است. فرد نسبت به قابلیت خود در ارضای طرف مقابل یا مدیریت رابطه جنسی تردید دارد و این نگرانی مانع می شود که فرد بتواند یک رابطه مطلوب جنسی را تجربه کند و ممکن است دچار زود انزالی یا دیر انزالی شود.
 • افسردگی: در این بیماری تعادل هورمون های بدن به هم می خورد و از نتایج آن می توان به کاهش میل جنسی، تاثیر نامطلوب روی کیفت رابطه و حتی زود انزالی اشاره کرد.
 • احساس گناه: فرهنگ و مذهب می تواند سطح توقعات خاصی از رابطه جنسی را روی دوش مردان بگذارد و باعث به وجود آمدن احساس گناه شود. در نهایت فرد یک رابطه جنسی توام با احساس گناه و استرس را تجربه می کند که ممکن است به صورت انزال زودرس واکنش دهد.
 • مشکلات عاطفی: وقتی دو نفر از نظر عاطفی با هم مشکل دارند، یعنی یک رابطه توام با تنش را دنبال می کنند به طور قطع روی رابطه جنسی و انزال تاثیر گذار خواهد بود.
 • واپسرانی نیازهای جنسی: این اتفاق می تواند به دلیل تهاجمات جنسی در گذشته یا خاطرات نامناسب اتفاق بیفتد. مثلا ممکن است فرد قبلا روابط جنسی ناموفق را تجربه کرده باشد یا به خودارضایی به دفعات زیاد مبادرت ورزیده که این کار سیستم ذهنی فرد را به سمت انزال زودرس هدایت می کند.

عوامل فیزیکی زودانزالی

انزال زودهنگام به دلایل جسمی هم اتفاق می افتد. از قبیل:

 • بیماری دیابت: دیابت بیماری قند خون است که در مردان باعث اختلالات جنسی و اختلال نعوظ می شود و بر کیفیت رابطه جنسی فرد تاثیر می گذارد. یکی از این اختلالات می تواند زودانزالی یا دیر انزالی(انزال دیررس) باشد.
 • عدم تعادل در هورمون ها: تستوسترون، هورمون جنسی در بدن مردان است که وقتی تعادل و میزان آن در بدن به هم می ریزد، باعث اختلال در انزال می شود و زودانزالی اتفاق می افتد.
 • مصرف الکل: مصرف الکل نیز بر سطح هورمون های بدن و همچنین کاهش میل جنسی تاثیر می گذارد و منجر به اختلال نعوظ و همچنین زودانزالی می شود.
 • اختلال نعوظ: یکی از اختلالات جنسی در مردان است که باعث به وجود آمدن تنش و اضطراب عملکرد جنسی شده، تمرکز و ارتباط مناسب را خدشه دار می کند و می تواند به انزال زود رس منجر شود.
 • رابطه جنسی دیر به دیر: اگر رابطه جنسی با تاخیر زیاد اتفاق بیفتد، امکان زود انزالی بالا می رود و فرد به سرعت به میزان بالای تحریک جنسی می رسد که ممکن است نتواند انزال خود را کنترل کند.
 • عدم شناخت شریک جنسی: در رابطه جنسی وقتی از روحیات جنسی طرف مقابل اگاهی نداشته باشید ارگاسم هم زمان اتفاق نمی افتد. قبل از این که زن به تحریک کافی برسد، مرد به انزال می رسد.

پیامد زود انزالی

راه های به تاخیر انداختن انزال متفاوت است. برای درمان آشنایی با پیامدهای زود انزالی مهم است. انزال زودرس می تواند پیامدهای روانی داشته باشد و ضروری است که به طور آشکار با شریک زندگی خود در مورد نگرانی های خود صحبت کنید. درک و حمایت از طرف شریک زندگی شما می تواند به کاهش اضطراب و فشار عملکرد کمک کند. زود انزالی روی سطح رضایت طرفین از رابطه تاثیر سوئ می گذارد که به ذکر موارد آن پرداخته می شود.

 • کاهش کیفیت رابطه جنسی: وقتی یکی از طرفین زود به ارگاسم می رسد و دیگری هنوز به اوج نرسیده، نمی تواند لذت جنسی را تجربه کند و باعث عدم رضایت شریکی جنسی است. این موضوع باعث سرد شدن زنان از رابطه جنسی و عدم تمایل به تجربه مجدد رابطه جنسی است.
 • کاهش اعتماد به نفس: زودانزالی در مرد باعث عدم اعتماد به توانایی جنسی است و روی احساس ارزشمندی فرد تاثیر می گذارد.
 • زمان کوتاه رابطه جنسی: زودانزالی زمان رابطه زناشویی را کاهش می دهد و امکان لذت بردن به صورت کامل و تجربه ی نزدیکی مطلوب را از بین می برد.

راه های به تاخیر انداختن انزال

راه های به تاخیر انداختن انزال

برای این که جلوی پیامدهای انزال زودرس را بگیرید می توانید راهکارهای دیر انزالی را امتحان کنید و با نتیجه گرفتن از آنها مقاربت لذت بخشی را دنبال کنید. تعدادی از راهکارهای دیر انزالی از قرارزیر است.

1-راه های به تاخیر انداختن انزال | دارودرمانی

استفاده از دارو معمولا در مواردی کاربرد دارد که فرد دچار اختلالات هورمونی شده یا به دلیل ابتلا به بعضی بیماری ها مانند افسردگی یا دیابت نمی تواند انزال خود را کنترل کند. بنابراین در مواردی که به دلیل تغییرات هورمونی سیستم عصبی فرد تحت تاثیر قرار می گیرد با مراجعه به اورولوژیست و پیگیری درمان در صدد رفع این مشکل برآیید. اگر بیماری هایی که به آن ها اشاره شد مانع کنترل انزال هستند، شخص می تواند به روانپزشک مراجعه کرده و درمان دارویی بگیرد.

تحقیقات نشان داده است استفاده از داروهای ضد افسردگی می تواند زودانزالی را برطرف کند. زیرا از عوارض این داروها تاخیر در انزال به دلیل تاثیر بر میزان سروتونین است. بنابراین زودانزالی را از بین می برند. به عنوان نمونه قرص فلوکستین، سرترالین و ترامادول از این دست داروها هستند که میزان سروتونین را تغییر می دهند و باعث دیرانزالی در فرد می شوند.
زمان مصرف داروهای دیر انزالی معمولا شش ساعت قبل از رابطه جنسی است و چندین روز طول می کشد که این داروها  تاثیرات خود را نشان دهند. از دیگر داروهای موثر در حفظ نعوظ قرص ویاگرا است که باعث دیرانزالی می شود و اگر همراه با داروهای ضدافسردگی مصرف شود تاثیر بیشتری خواهند داشت اما عوارض جدی به جای خواهد گذاشت. از داروهای بدون نسخه ترامادول است که از نظر پزشکی اصلا توصیه نمی شود.

2-راه های به تاخیر انداختن انزال | روان درمانی

روان درمانی دریافت کمک در زمینه بهبود بیماری های روحی و روانی است که باعث اختلال انزال زودرس هستند. از جمله کمک گرفتن از مشاوره فردی و روان درمانگران برای درمان استرس، افسردگی و ... به روش غیردارویی و انجام تکنیک های روانشناسی است.

3-خودارضایی قبل از رابطه جنسی و تکنیک های آرامبخش

شرکت در فعالیت جنسی در مدت کوتاه پس از خودارضایی ممکن است به تاخیر در انزال در طول مقاربت بعدی کمک کند. این به این دلیل است که مدتی طول می کشد تا بدن واکنش ارگاسمیک دیگری ایجاد کند. تنفس عمیق و تکنیک های آرام سازی نیز می تواند روش خوبی برای تمرکز بر لحظه اکنون و حس جنسی داشته باشد. اضطراب و استرس می تواند به انزال زودرس کمک کند. تمرینات تنفس عمیق و تکنیک های آرامش بخش مانند مدیتیشن یا یوگا را برای کمک به کاهش سطح اضطراب و ایجاد حالت آرامش بیشتر در طول فعالیت جنسی انجام دهید.

4-استفاده از تکنیک توقف و فشار

روشی که در طول رابطه جنسی زمان نزدیک شدن ارگاسم مرد، انجام می شود. به این شکل که مرد در زمان نزدیک شدن به اوج، رابطه جنسی را متوقف کرده و آلت خود را سفت نگه می دارد تا جلوی تحریک جنسی بیشتر را بگیرد و وقتی حس جنسی او افت کرد دوباره رابطه را از سر می گیرد. به این صورت طول مدت را افزایش می دهد تا به اوج لذت رساندن زن انجام شود.

5-انجام پیشنوازی و معاشقه

در این روش مرد قبل از این که بخواهد رابطه جنسی و دخول را انجام دهد، با انجام معاشقه و تحریک جنسی، زن را آماده کرده و به نقطه اوج تحریک نزدیک می کند و بعد دخول را انجام می دهد تا همزمانی ارگاسم بین هر دو نفر انجام شود. مشکل خود را با همسر مطرح کنید و از او بخواهید در این شرایط شما را درک کند و بداند این موضوع تحت اختیار شما نیست تا سوءتفاهمی پیش نیاید و بعد با همفکری او برای درمان زودانزالی اقدام کنید.

6-استفاده از ابزار تاخیری

ابزارهای تاخیری متفاوتی در داروخانه ها عرضه می شود. از قبیل اسپری تاخیری، قرص یا کاندوم های تاخیری که می توانید چندین دقیقه قبل از دخول استفاده کنید و سیستم ارضای طولانی تری داشته باشید. برای استفاده از مواد تاخیری باید از دستورالعمل آن استفاده کنید. این روش روی خیلی از مردان تاثیر می گذارد. زیرا وقتی از کاندوم استفاده می کنند، میزان تحریک پذیری آن ها کمی کاهش پیدا می کند و دیرتر به مرحله ارگاسم می رسند. بنابراین در موارد زود انزالی ممکن است موثر واقع شود.
معمولا کرم یا اسپری را اگر برای مدتی بیشتر از نیم ساعت روی آلت تناسلی بمالید، نعوظ از بین می رود.و در رابطه واژینال نباید بگذارید بی حس کننده روی آلت مرد بماند. زیرا باعث بی حسی در واژن می شود. بلکه باید چند دقیقه قبل از دخول آن را از روی آلت بشویید.

راه های به تاخیر انداختن انزال

7-راه های به تاخیر انداختن انزال | مکمل ها

برخی از مواد معدنی برای درمان زودانزالی موثر هستند از جمله روی. استفاده از مکمل روی، میزان تستوسترون را افزایش می دهد و به افزایش میل جنسی و درمان زود انزالی کمک می کند. منیزیم نیز از مواد معدنی مهم برای تولید اسپرم سالم و منقبض کننده عضلات جنسی دخیل در ارگاسم است که اگر میزان آن کاهش یابد به زودانزالی منجر می شود. منگنز نیز در این رابطه تاثیر گذار است.

 • خرما: یک ماده غذایی که برای درمان بسیاری از بیماری ها کاربرد دارد و به خاطر طبع گرمی که دارد می تواند به درمان زود انزالی کمک کند. خرما در درمان بیماری های قلبی، گوارشی و یبوست و درمان دیابت موثر است.
 • دارچین: یک گیاه بسیار مقوی که در درمان بیماری های متعددی از قبیل درمان کرم های انگلی و بیماری های باکتریایی موثر است. طبع گرمی دارد و برای پریود دردناک و همچنین درمان زودانزالی استفاده می شود.
 • گردو: یک منبع غنی از اسیدهای چرب که دارای انواع آنتی اکسیدان و منگنز و ویتامین است و درمان اختلال نعوظ، زودانزالی و ناتوانی جنسی کاربرد دارد.
 • انجیر و کندر: دو ماده غذایی گرم دیگر که خواص فراوانی دارند و در طب سنتی در درمان ناتوانی های جنسی به کار می روند. به این صورت که کندر را با انجیر با هم مصرف می کنند.
 • شکلات تلخ: این منبع غذایی نیز حاوی آنتی اکسیدان است که در بهبود جریان و فشار خون موثر است و باعث آزاد سازی اندروفین در بدن می شود. از شکلات تلخ برای درمان مشکلات مربوط به نعوظ و زود انزالی استفاده می شود. زیرا جریان خون را به اندام تناسلی مردان هدایت می کند و در تنظیم هورمون های بدن نیز تاثیر گذار است.

8-انجام تمرینات کگل

امتحان کردن این تمرینات هم ممکن است موثر واقع شود. هدف این تمرینات، تقویت عضلات لگنی هستند. وقتی شما سعی کنید ادرار خود را نگه دارید، درواقع در حال تاثیر گذاشتن روی همین عضلات هستید. برای این تمرین سعی کنید در وضعیتی قرار بگیرید که گویی ادرار خود را از خارج شدن نگه می دارید. عضلات لگن که منقبض شد چند ثانیه در این حالت بمانید و بعد بدن را شل کنید. این تمرین عضلات لگن را تقویت می کند و به درمان زود انزالی کمک می کند.

9-تغییر سبک زندگی

اگر رژیم غذایی مناسب یا خواب کافی ندارید سعی کنید این مشکلات را حل کنید. اگر زندگی پر استرس یا شرایط روحی نامناسبی را پشت سر می گذارید، سعی در برطرف کردن مشکلات خود بکنید. مشکلات زمینه ای می توانند روی کیفیت رابطه جنسی شما و همینطور ایجاد اختلالات جنسی موثر باشند.

راه های به تاخیر انداختن انزال | توصیه پایانی

زود انزالی اتفاقی است که مردان زیادی در زندگی به صورت کم و زیاد آن را تجریه می کنند و به شیوه های مختلف قابل درمان است. اگر با این مشکل روبرو شدید بدانید که مشکلی موقتی است و می تواند به زودی با راهکارهای عملی از بین برود. و این مشکلات اتفاقی به دلایل روحی یا جسمی رخ می دهد مگر اینکه علل زمینه ای و پزشکی داشته باشند. ارتباط باز و صادقانه با شریک زندگی بسیار مهم است. بحث در مورد نگرانی ها، ترس ها و انتظارات می تواند به کاهش اضطراب و ایجاد یک محیط حمایتی کمک کند. به یاد داشته باشید که عملکرد جنسی فقط مربوط به یک نفر نیست و هر دو شریک باید با هم کار کنند تا یک تجربه جنسی رضایت بخش و لذت بخش ایجاد کنند. بنابراین به دور از استرس برای درمان آن توسط مشاوره روانشناسی اقدام کنید و نگرانی به خود راه ندهید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*