ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

راه های کسب محبوبیت | 24 راه برای محبوب شدن نزد دیگران

انسان ها ذاتا به دنبال کسب محبوبیت و توجه دیگران هستند. بسیاری از افراد هر کاری میکنند تا در نظر دیگران فرد محبوبی باشند، اما محبوبیت برخواسته از رفتار های صحیح و عاقلانه شماست و در پی رفتار های نامتعارف ممکن است فقط محبوبیتی موقتی بدست بیاورید اما پایدار نخواهد بود. برای محبوب بودن روی خود و رفتار هایتان و سبک زندگی که دارید تمرکز کنید و سعی کنید آن ها را ارتقا دهید. در ادامه راه های کسب محبوبیت در بین دیگران را به شما معرفی می کنیم. جهت دریافت اطلاعات بیشتر درمورد کاریزماتیک بودن کلیک کنید.  

تماس با مشاور

راه های کسب محبوبیت | 24 نکته مهم

در اینجا، برای شما 24 راه کلیدی برای کسب محبوبیت در نزد دیگران را جمع اوری کرده ایم تا بتوانید از آنها به خوبی بهره ببرید.

اینفوگرافیک راه های کسب محبوبیت

راه های کسب محبوبیت

1-رسیدگی به ظاهر، یکی از راه های کسب محبوبیت

سعی کنید از لباس های تمیز و مناسب استفاده کنید و آراستگی ظاهری خود را همیشه حفظ کنید. در ارتباط اول اکثر افراد ظاهر و استایل شخصی شما را از نظر می گذرانند و اگر ظاهری خوشایند نداشته باشید هرگز نظر دیگران به شما جلب نخواهد شد. آراسته بودن به معنی استفاده از لباس های گران قیمت نیست، با ساده ترین لباس ها هم می شود ظاهری مناسب داشت به شرطی که تمیز و مرتب باشید. سعی کنید خوشبو باشید و مرتب استحمام کنید. از عطر و ادکلن های خوشبو و ملایم استفاده کنید تا حس خوبی به دیگران منتقل کنید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه داشتن ظاهری جذاب کلیک کنید.

2- آرامش درونی یکی از راه های کسب محبوبیت

از رفتار های هیجانی و پرخاشگرانه بپرهیزید. سعی کنید در مواجهه با مسائل روزانه و مشکلات، آرامش داشته باشید و منطقی رفتار کنید تا افراد دیگر بتوانند روی شما حساب کنند. افرادی که بدون تجزیه و تحلیل موقعیت پیش آمده عصبی می شوند افراد قابل اعتمادی برای اعتماد و دوستی نمی توانند باشند. با آرامش و ملایمت با اطرافیانتان رفتار کنید و از این طریق راهی برای نفوذ به قلب دیگران خواهید داشت. جهت دریافت اطلاعات بیشتر درمورد کنترل عصبانیت کلیک کنید.

3-شنونده خوبی برای دیگران باشید، یکی از کلیدی ترین راه های کسب محبوبیت

زمانی که فردی برای هم صحبتی یا بیان مشکلاتش شما را انتخاب می کند در اصل نیازمند کسی است که به او با تمام وجود گوش کند. اغلب مواقع افراد نیاز به شنیدن نصیحت یا راهکار از شما ندارند و تنها نیازمند توجه کامل و شنونده بودن شما هستند. سعی کنید بین سخنان طرف مقابلتان صحبت نکنید و بگذارید حرف هایش تمام شود و هر جا که سکوت کرد و احساس کردید منتظر شنیدن حرف های شماست صحبت کنید و طوری رفتار کنید که با اشتیاق و علاقه و با تمام وجود شنونده او هستید. در راستای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد مهارت گوش دادن کلیک کنید.

4-نسبت به خود و دیگران سپاس گذار باشید

در مقابل محبت و رفتار های دوستانه دیگران قدر دانی کنید و محبت های آن ها را نادیده نگیرید. سعی کنید فردی متوقع و نا سپاس نباشید و از کوچک ترین توجه و محبت دیگران از آنها تشکر کنید، با این کار ثابت می کنید لیاقت دریافت محبت های بزرگتری را دارید. زمانی که سپاس گذار و حق  شناس هستید دیگران به شما اعتماد می کنند و مطمئن می شوند که خوبی هایی که در حق شما می کنند توسط شما دیده میشود و ارزش لطف شان از بین نخواهد رفت. برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره تلفنی کلیک کنید.
محبوبیت

5-برای سلام دادن پیش دستی کنید

زمانی که وارد محیط جدیدی می شوید و یا کسی را ملاقات می کنید با خوشرویی ابتدا شما سلام کنید و منتظر طرف مقابل نمانید. با این کار طرف مقابل با شما احساس راحتی می کند و زودتر با شما ارتباط برقرار میکند و به عنوان فردی خوشرو و اجتماعی به نظر می آیید.

6-خوش قول باشید

اگر توانایی انجام کاری را ندارید قول انجام آن را به کسی ندهید اما اگر قولی دادید پایبند و متعهد باشید. اگر برای ساعت مشخصی قرار کاری یا دوستانه ای  دارد سعی کنید به موقع سر قرار برسید و یا حتی چند دقیقه زودتر آنجا باشید و با این کار نشان می دهید چقدر برای طرف مقابلتان و یا کارتان اهمیت قائل هستید. در شغل و محیط کاریتان هم خوش قول باشید اگر زمان مشخصی برای تحویل کار و پروژه تان دارید سعی کنید به موقع کار را به اتمام برسانید تا در موارد بعدی هم بتوانند روی شما حساب کنند و همکاری تان با دیگران تداوم داشته باشد.

7-راز دار باشید

اگر فردی به شما اعتماد می کند و راجب مسائل خصوصیش با شما صحبت میکند در مقابل از شما انتظار دارد امانت دار صحبت های او باشید و راز هایش را با دیگران به اشتراک نگذارید. قدم اول برای کسب محبوبیت، مورد اعتماد بودن است، اینکه طوری رفتار کنید که به عنوان فردی قابل اعتماد روی شما و دوستی تان حساب کنند.

8-حمایتگری از راه های کسب محبوبیت

معمولا در لحظات خوش و روز های خوب بسیاری از افراد در کنار هم هستند اما فقط اندکی از این افراد در روز های سخت و مشکلات از یکدیگر حمایت می کنند. اگر به دنبال محبوبیت هستید سعی کنید حامی اطرافیانتان باشید و نسبت به آنها و زندگی شان بی تفاوت نباشید. حمایت همیشه مالی نیست و بسیاری از انسان ها در مشکلاتشان نیاز به حمایت های معنوی دارند و اینکه بدانند شما در هر شرایطی کنار آن ها خواهید بود.

9-متواضع و فروتن باشید و خود نمایی نکنید

زمانی که در جمعی حضور پیدا می کنید سعی کنید گرم و صمیمی برخورد کنید و رفتار های اغراق آمیز برای جلب توجه انجام ندهید. با داشته هایتان، خود نمایی نکنید و سعی در نشان دادن برتری خود نداشته باشید. افراد جذب تواضع و صمیمیت و سادگی شما می شوند و نیازی نیست که با رفتار های نا متعارف خود نمایی کنید.

10-مودبانه و محترمانه رفتار کنید

به انسان هایی که اطراف شما هستند و شما را دنبال می کنند احترام بگذارید و از ادبیات درست استفاده کنید. از به کار بردن الفاظ بد و زننده استفاده نکنید. با دیگران رفتار تحقیر آمیز نداشته باشید و به انسان ها احترام بگذارید تا آن ها هم به شما احترام بگذارند. رفتاری که دیگران با شما دارند آیینه عمل شماست و منعکس کننده رفتار های خودتان است. انسان های مودب و محترم همیشه محبوبیت و جذابیت ویژه ای دارند و دیگران را به خودشان جذب می کنند. مودبانه و محترمانه رفتار کردن، یکی از کلیدی ترین راه های کسب محبوبیت در نزد دیگران است. در راستای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد با شخصیت بودن کلیک کنید.

11-تلفن همراه خود را کنار بگذارید

زمانی که در مقابل فردی شنونده هستید و یا در جمعی هستید مدام با تلفن خود بازی نکنید. تلفن را کنار بگذارید و سرا پا به صحبت های شخص مقابلتان گوش کنید و به او نشان دهید که چقدر خودش و صحبت هایش برای شما مهم است. با حواس پرتی و بی دقتی نشان می دهید فرد مناسبی برای هم صحبتی نیستید پس اگر همچین رفتاری در گذشته داشتید آن را ترک کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره استفاده صحیح از تلفن همراه کلیک کنید.

12-لبخند زیبایی داشته باشید

خوش رو باشید و لبخند به لب داشته باشید تا احساس خوبی را به دیگران منتقل کنید. اکثر افراد از انسان هایی که مدام اخم می کنند یا غر می زنند فراری هستند و سعی می کنند با آن ها رو به رو نشوند. لبخند زیبا و ملیحی داشته باشید تا افراد، انرژی مثبت شما را دریافت کنند.

13-به چشمان طرف مقابلتان نگاه کنید

زمان مکالمه به چشمان طرف مقابلتان نگاه کنید و از این طریق به درون او نفوذ کنید. چشمان انسان ها نا گفته های بسیاری برای گفتن دارد. با فرد مقابلتان که در حال صحبت با شماست تماس چشمی بر قرار کنید و توجه داشته باشید که این کار را بیش از حد انجام ندهید تا او موذب باشد و در صحبت کردن دچار مشکل شود. برای دانستن اطلاعات بیشتر در حوزه ارتباط چشمی کلیک کنید.

14-دیگران را قضاوت نکنید

یکی دیگر از مهم ترین راه های کسب محبوبیت قضاوت نکردن رفتار و سخنان دیگران است. تحت هیچ شرایط فردی نباشید که بدون اطلاعات کافی و دانستن اصل ماجرا، طرف مقابلش را قضاوت می کند. زمانی که حرف های فردی که با شما صحبت می کند را می شنوید سریع جبهه نگیرید و قضاوت نکنید. سعی کنید او را درک کنید و همدردی کنید و برچسب های مختلف به او نزنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد چطور زود قضاوت نکنیم کلیک کنید.

15-برای اطرافیانتان هدیه بگیرید

اگر می خواهید فردی محبوبیت باشید مناسبت های مختلف و تاریخ تولد دوستان و خانواده تان را به یاد داشته باشید. در تبریک گفتن و هدیه دادن پیشگام باشید و با بهانه های کوچک آن ها را خوشحال کنید. اگر موفقیتی بدست می آوردند به آن ها تبریک بگویید و از پیشرفت آن ها اظهار خوشحالی کنید.

16-عشق و محبت خود را ابراز کنید

محبتت و علاقه خود را فقط برای خود نگه ندارید، اطرافیانتان نیاز به شنیدن دوست داشتن و علاقه شما دارند. به آن ها بگویید که دوستشان دارید و برای شما مهم هستند و در هر شرایطی از آن ها حمایت می کنید. احساس واقعی خود را بروز دهید و به این نکته توجه کنید اغلب افراد فرق بین علاقه دروغی و حقیقی را می فهمند پس حقیقی و بی توقع عشق بورزید و چند برابر آن را از انسان ها و کائنات دریافت کنید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر درحوزه ابراز عشق کلیک کنید.

17-فردی عیب جو و خود بین نباشید

از زندگی و ظاهر دیگران عیب جویی نکنید چرا که انسان ها به شرایط خودشان آگاهی دارند و نیازی به یاد آوری شما نیست. اگر فردی اضافه وزن دارد، بیش از حد لاغر است، مشکلات پوستی دارد و مواردی از این قبیل، احتیاجی به یاد آوری ندارد و اگر دوست واقعی او هستید فقط همراه او باشید و از تحقیر و تمسخر بپرهیزید. انتخاب چهره، اسم، خانواده، ملیت و رنگ پوست با خود انسان نیست و تحقیر و عیب جویی نسبت به این موارد رفتاری ناپسند است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه شخصیت برتری طلب کلیک کنید.

18- بخشش دیگران، راه های کسب محبوبیت

اگر کسی در حق شما رفتار بدی داشته و اظهار پشیمانی میکند و این رفتار قابل ببخشش است او را ببخشید و شانسی دوباره به او بدهید. کینه نداشته باشید و بدی ها را به خاطر نسپارید و ذهن خود را با افکار منفی خسته نکنید. روح بلند شما برای ببخش و بزرگی آفریده شده و با کینه توزی روح خود را آلوده نکنید. این بخشش و بزرگواری یکی از قدم های شما در راستای یادگیری راه های کسب محبوبیت خواهد بود. توصیه می کنیم مقاله بخشیدن دیگران را نیز مطالعه کنید.
محبوبیت

19-اگر اشتباهی کردید آن را بپذیرید

نسبت به خطا ها و اشتباهات خود جبهه نگیرید و از آن ها دفاع نکنید. سعی کنید از خطایی که کردید طلب بخشش کنید و سعی در جبران آن داشته باشید. اصرار ورزیدن به اشتباه خود، شما را به فردی غیر منطقی و غیر قابل اعتماد تبدیل می کند. اشتباهتان را بررسی کنید و منشا آن را پیدا کنید و مشکل را از ریشه حل کنید و از افرادی که به آن ها ناخواسته آسیب زده اید عذرخواهی کنید. جهت ارتقای خود در زمینه بخشش خود کلیک کنید.

20- مهربانی یکی از راه های کسب محبوبیت

نسبت به انسان ها و طبیعت با مهربانی رفتار کنید و همیشه منتظر پاسخی برای محبتتان نباشید. برای خوبی های خود چرتکه نیندازید و توقع خود را از روی دیگران بردارید، برای حال خوب خودتان به دیگران محبت کنید و مطمئن باشید پاسخ همه ی محبت ها و خوبی های خود را دریافت خواهید کرد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه دوست داشتنی بودن کلیک کنید.

21-در سختی ها و مشکلات اظهار همدردی کنید

اگر در جمع کوچک اطرافتان و یا در جامعه ای که زندگی میکنید حادثه یا مشکلی پیش می آید بی تفاوت نباشید و همدردی خود را در زبان و عمل نشان دهید. اگر مشکل مالی برای دوستتان وجود دارد در حد توانایی خود کمک کنید یا از دیگران کمک بخواهید. اگر نیاز به حمایت عاطفی و معنوی دارد حمایت خود را دریغ نکنید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر درمورد پرورش مهارت همدلی کلیک کنید.

22-اهمیت به زبان بدن، مهم ترین راه های کسب محبوبیت

بخشی از برقراری ارتباط، صحبت کردن است و بخش تاثیر گذار دیگر حرکات بدن شماست. بی علت و زیاد دست های خود و سرتان را تکان ندهید و روی صحبت ها متمرکز باشید. نحوه صحیح نشستن را یاد بگیرید و طوری بنشینید که روی خودتان و فرد مقابل تسلط داشته باشید. خشک و بی تفاوت و یا آزاد و رها روی صندلی ننشینید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زبان بدن مردان و زنان کلیک کنید.

23-انرژی مثبت، یکی از راه های کسب محبوبیت

اگر میخواهید راه های کسب محبوبیت را بیاموزید، سعی کنید به دیگران و جهان اطرافتان انرژی مثبت بدهید و از گله و شکایت و غر زدن بپرهیزید. حس خوب به دیگران بدهید و امید بخش و مثبت باشید، با کلمات منفی انرژی خود و دیگران را از بین نبرید و با انرژی بالا و مثبتتان دیگران را به خودتان جذب کنید. هر اتفاقی که برای شما می افتد در نتیجه انرژی و افکار شماست پس سعی کنید روی افکارتان کار کنید و اتفاقات مثبت را جذب کنید.

24-مطالعه و آگاهی، آخرین نکته از راه های کسب محبوبیت

یکی دیگر از راه های کسب محبوبیت، مطالعه کردن است. کتاب های مفید و مختلف بخوانید و دانش خود را گسترش دهید تا از شما به عنوان فردی آگاه یاد شود. زمانی که مطالعه و دانش کافی دارید در جمع های مختلف میتوانید صحبت کنید و توجه جمع روی شما منعطف خواهد شد. زمانی که آگاهی خود را بالا میبرید میتوانید راهنمایی و مشورت صحیحی به دیگران دهید و آن ها را یاری کنید.  

راه های کسب محبوبیت | سخن اخر

عمل کردن به موراد بالا در جهت کسب محبوبیت کمک شایانی به شما می کند. توجه داشته باشید محبوبیت شما در نتیجه حسن رفتار و سبک زندگی صحیحی که دارید بدست می آید. فردی فعال و خوش انرژی باشید، ورزش کنید و زندگی سالمی داشته باشید تا بتوانید درست فکر کنید و درست رفتار کنید. با رفتار های مثبت و صحیح تبدیل به الگویی برای اطرافیان و حتی جامعه خود می شوید و تبدیل به فردی محبوب و تاثیرگذار می شوید.برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*