ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

تابلو کائنات چیست و چطور مسیر موفقیت را برای شما هموار میکند؟

تابلو کائنات یا همان تابلو آرزوها ابزاری برای مدیریت تصورات و افکار کسانی است که به قانون باور و جذب ایمان دارند. تجسم کردن آرزوها، یک راهکار روانی برای حرکت کردن در مسیر رسیدن به آنها است. تابلو کائنات کمک می‌کند تا در زندگی پرهیاهو و در میان شکست‌ها و ناکامی‌ها، آرزوها گم نشوند، اراده‌ها نشکنند و تلاش‌ها با ناامیدی به سستی و رخوت نرسند. کائنات از اراده انسان ها انرژی می‌گیرند و در چرخه هستی تاثیرات آن انرژی را به انسان‌ها بازمی‌گردانند. به همین دلیل باید ذهنی انباشته از انرژی‌های مثبت داشت تا به فردایی روشن و موفق رسید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مطالعه مقاله قانون جذب پیشنهاد می شود.  

تماس با مشاور

چگونه یک تابلو کائنات داشته باشیم؟

تابلو کائنات چیز بسیار عجیب و خارق‌العاده‌ای نیست. احتمالا هرکسی در زندگی خود بدون اینکه تاثیر یا فلسفه روانی این کار را بداند، یک تابلو آرزو برای خودش طراحی کرده است. نوجوانی که آرزوی فوتبالیست شدن را در سر می‌پروراند و عکس بازیکن محبوب خود را روی دیوار اتاقش نصب می‌کند و با هر بار نگاه کردن به آن تصویر، انگیزه‌اش چندین برابر می‌شود، در واقع یک تابلو کائنات برای خودش ساخته است.
بعضی افراد هم درذهن خود تابلو آرزوهای خود را نصب می‌کنند. کسانی که قدرت تخیل بیشتری دارند، می‌توانند در تخیلات، خود را در موقعیتی که آرزویش را دارند تصور کنند. در واقع آن‌ها نیز با تصویر خیالی خود، تجسم‌سازی کرده و به تابلو آرزوهای خود نگاه می‌کنند. اما برای داشتن یک تابلوی کائنات کارآمد که بتواند بیشترین انرژی را ایجاد کند، بهتر است ابتدا فلسفه وجودی و روش ساخت آن را بدانید.

اینفوگرافیک تابلو کائنات چیست؟

اینفوگرافیک تابلو کائنات چیست؟

فلسفه وجودی تابلو کائنات چیست؟

سوال متداول در خصوص تابلو کائنات این است که این تابلو چگونه می‌تواند به انسان کمک کند؟ برای پاسخ به این سوال لازم است کمی از ساختار ذهن، اطلاعات بیشتری داشته باشیم.

1ـ ذهن دارای فرکانس‌های متعدد است.

فرکانس به تعداد زیادی امواج با ارتعاشات و نوسانات مختلف گفته می‌‌شود. ذهن انسان دارای فرکانس‌ها و امواج با طول موج‌ و ارتعاشات متفاوتی است. حتی این فرکانس‌ها برعملکرد مغز تاثیر گذاشته و بسیاری از احساسات وهیجانات فرد را مدیریت می‌کند. این امواج ذهنی در کائنات نیز اثرگذار است و انرژی و احساسات درونی فرد را به دنیای بیرون از ذهن هدایت می‌کند. همچنین قسمتی از مغز با نام اختصاری(RAS) وظیفه پردازش تجربیات روزانه و توانایی تحلیل میلیاردها بیت داده واطلاعات را دارد . اما تنها تعدادی از اطلاعات روزانه که اهمیت بیشتری برای ضمیرناخودآگاه فرد دارند، در ذهن باقی مانده و روی آن تمرکزمی‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تقویت احساسات مثبت کلیک کنید.

2ـ تصاویرذهنی برروی فرکانس‌های مغزی تاثیر می‌گذارند.

همانطور که عنوان شد، مغز دارای فرکانس‌های مختلفی است. به عنوان مثال فرکانس تتا می‌تواند احساسات ذهنی همچون رویاپردازی و خلاقیت و تغییر افکار را مدیریت کند. زمانی که این فرکانس مغزی قوی‌تر شود، مسلم است که نتایج موثری در زمینه‌های یادشده حاصل می‌شود. تجسم خلاق یا تصویرسازی روش فوق‌العاده‌ای برای تقویت این فرکانس مغزی است . به هر اندازه که این موج مغزی قویتر و با ارتعاش بیشتری به دنیای بیرون هدایت شود، اثرگذاری آن بیشتر خواهد بود. پیشنهاد می‌کنیم مقاله قانون باور مطالعه شود.

3ـ کائنات خاصیت جذب مغناطیسی دارند.

دنیای اطراف ما مانند یک آهنربا عمل می‌کند. تمام انرژی‌هایی که از سمت دنیای درونی و ذهنی ما به بیرون ساطع می‌شوند، توسط کائنات مانند یک آهنربای قدرتمند جذب می‌شوند. در واقع جهان هستی هر فرد، مانند اتاقی است که با انرژی درونی او روشن می‌شود. بنابراین اگر انرژی‌های هدایت شده مثبت و روشن باشند، جهان هستی روشن ‌ترخواهد شد، پس خوش بینی را فراموش نکنید.

تابلو کائنات چگونه به ما کمک می‌کند؟

حالا بپردازیم به این موضوع که؛ تابلو آرزوها چگونه می توانند آرزوها و خواسته‌های ما را جامه عمل بپوشانند؟ تابلو صفحه یا قابی است که علامت و اعلانی روی آن درج شده و حاوی یک هشدار یا راهنمایی می‌باشد. بنابراین می ‌توان از این تعریف به چند نکته مهم دست یافت.
  1. تابلو آرزوها به ما مرتبا هشدار می‌دهد که کارهای ناتمام بسیاری داریم.
  2. پیوسته خواسته‌ها و آرزوهایمان را یادآوری می‌کند.
  3. برای تلاش بسیار و رسیدن به خواسته‌ها و آرزوها به انسان انگیزه می‌دهد.
  4. شکست‌ها و ناکامی‌ها را در نظر افراد، کوچک جلوه داده و تحریک کننده رسیدن به لذت پیروزی است.
  5. ذهن با باور تابلو آرزوها ، مطالب و تصاویر آن را به طور جدی پردازش می‌کند.
  6. تصاویر ذهنی را عینیت بخشیده و فرکانس‌های ذهنی را تقویت می‌کند.
 تابلو کائنات

خصوصیات یک تابلو آرزوهای کاربردی و موفقیت‌آمیز

تابلو کائنات هر کسی دنیای آرزوهای شخصی اوست. انسان هر طور که بخواهد می‌تواند دنیای آرزوهای خود را طراحی کند و ذهنیاتش را عینیت ببخشد. اما بهتر است در تنظیم تابلو ملزوماتی رعایت شود تا دستاورد آن همان چیزی باشد که مورد انتظار است .

1ـ تابلو کائنات بهتر است بصری و دیداری باشد.

مفهوم این جمله این است که بهتر است از تصاویر دیداری و جلوه‌های بصری استفاده شود. تصاویر بر تجسم‌سازی ذهنی تاثیرگذارتر است. تصاویری که گویای خواسته و آرزو است هرچقدر با کیفیت‌تر و گویاتر باشد، می‌تواند تصاویر ذهنی را قوت ببخشد. البته نوشتن جملات انرژی بخش و شعارگونه در کنار تصاویر، بار روانی آن‌ها را بیشتر می‌کند.

2ـ تابلو کائنات باید کاملا شخصی و منحصربه فرد باشد.

تابلو کائنات باید با آرزوهای فرد مطابقت داشته باشد و به گونه‌ای طراحی شود که تولید انرژی مثبت کند. دیدگاه‌های دیگران خصوصا اعمال نظرهای منفی آن‌ها نباید تاثیری در دنیای تصورات فرد داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مثبت اندیشی کلیک کنید.

3ـ پرشور و هیجان‌انگیز باشد.

ذهن انسان درتلاطمات زندگی دستخوش احساسات ناخوشایند بسیاری می‌شود. مواقعی پیش می‌آید که ذهن درمانده و مستأصل شده و انگیزه و انرژی خود را از دست می‌دهد. یک تابلو آرزوی پرهیجان می‌تواند مغز را شارژ کرده و با تحریک احساسات و هیجانات فرد، انرژی‌بخش بوده و ایجاد انگیزه نماید.

4ـ دنیای تصورات بی‌حد و مرز است، اما آرزوها باید از یک منطقی برخوردار باشند.

درست است که در عالم تصورات و آرزوها می‌توان بدون هیچگونه محدودیتی خواسته داشت. اما برای دستیابی به خواسته‌ها باید کمی منطقی بود. این سخن به معنای این نیست که نباید آرزوهای بزرگ داشت. بلکه باید آرزویی را در سر پروراند و از کائنات درخواست کرد که امکان به وقوع پیوستن آن، در مدار زندگی طبیعی و چرخه هستی امکانپذیر باشد.

5ـ محل نصب تابلوبرای رؤیت، مناسب باشد.

معمولا صبحگاه زمان مناسبی است برای مرور فعالیت های روزانه. در این زمان انسان بیشترین انرژی روزانه خود را دارد. همچنین ساعات پایانی روز و زمان خواب، به دلیل فراغت ذهنی از فعالیت ها و فراغت مغزاز پردازش‌های روزمره، زمان‌های مناسبی است برای غوطه‌ور شدن در دنیای تخیلات و آرزوها. در این اوقات یعنی صبح بعد از بیدارشدن و شب قبل از خواب، بدن در حالت آلفا قرار گرفته و مغز بهترین عملکرد و تمرکز را دارد. در این حالت می‌توان با انعکاس فرکانس‌های مثبت به کائنات، برای رسیدن به اهداف، اصول قانون جذب را با تمام قدرت و تمرکز اجرا کرد. برای کسب آگاهی بیشتر در زمینه راه های موفقیت در زندگی کلیک کنید.  

مراحل ساخت تابلو کائنات

برای ساخت یک تابلو آرزوها وسایل خاص و عجیبی نیاز نیست. یک صفحه، قاب و یا قسمتی ازدیوار اتاق می‌تواند صفحه پایه تابلوی آرزوها باشد.
  • در مرهله اول باید آرزوها و خواسته‌ها مشخص شوند. البته ممکن است به مرور زمان ویرایش و به‌روزرسانی تابلو نیاز باشد.
  • در مرحله دوم تصاویر و عکس‌هایی که آرزوهای فرد را در خود به وضوح جا داده‌اند، باید جمع‌آوری شود.
  • تصاویر آرزوها به ترتیبِ اولویت‌ها و امکان دستیابی بر روی تابلو نصب می‌شوند.
  • در نهایت این تابلو باید در محل مناسبی قرار گیرد تا امکان دیدن آن فراهم باشد. زیرا این تابلو قرار است یادآور آرزوها در بیشتر اوقات روزانه باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش زندگی افراد موفق کلیک کنید.

تجسم‌سازی با توهم و تنبلی فاصله بسیاری دارد

گاهی افراد تصور می‌کنند اگر بنشینند و صرفا به کائنات انرژی مثبت بفرستند، همین کافیست تا به آرزوهای ریز و درشت خود دست یابند! چنین تصوری جز از دست دادن فرصت‌های ارزشمند زندگی، دستاورد دیگری نخواهد داشت. کسانی که برای دستیابی به آرزوهای خود تابلو کائنات خلق می‌کنند، در واقع یک نقشه راه برای خود طراحی کرده‌اند و برای رسیدن به اهداف خود هر روز و هر لحظه در تلاش هستند. تجسم و توهم فاصله معنایی و عملی بسیاری دارند. در تجسم، فرد توانایی‌ها، نقاط ضعف و امکانات امروز و فردای خود را سنجیده و برمبنای آن و به تدریج از اهداف کوچکتر تا بزرگتر را برای خود طراحی می‌کند. اما توهم برگرفته از اوهام و خیالات پوچی است که هرگز به وقوع نخواهد پیوست. برای اطلاع بیشتر از موفقیت در زندگی کلیک کنید.  

تفاوت دیدگاه‌ها در مورد قانون جذب

قانون جذب ازجمله مباحثی است که نظریات مختلفی در باب آن بیان می‌شود. به نظر می‌رسد این دیدگاه‌های مختلف و متفاوت بیشتر نوع برداشت افراد از قانون جذب است و در کل شاید بتوان گفت که ماهیت وجودی قانون جذب را نمی‌توان انکار کرد.

1ـ مخالفان قانون جذب، آن را بیهوده و غیر واقعی می‌دانند

گروهی قانون جذب را باورنداشته و حتی فراتر از آن، اعتقاد به قوانین باور و جذب را باعث نابودی انسان می‌دانند.عقیده آن‌ها این است که قانون جذب عملگرایی را از افراد می‌گیرد. آنها را خیالپردازکرده و ریشه باورهای واقعی را در آن‌ها می‌خشکاند. بیشتر این افراد به این نکته اذعان دارند که منشاء تمام تحولات اراده خداوند است در حالیکه در قانون جذب، فرد کائنات و طبیعت را سرچشمه تغییرات در زندگی خود می‌داند. به گفته این عده، باور داشتن قانون جذب فرد را از تلاش و همت واداشته و از او یک انسان تخیلی و بی‌اراده‌ای می‌سازد که پیوسته در انتظار معجزه نشسته است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تقویت اراده کلیک کنید.

2ـ موافقان قانون جذب، آن را سرمنشاء تحولات عظیم در زندگی می‌دانند

و اما در مقابل موافقان قانون جذب استدلال‌های خود را چنین عنوان می‌کنند که، قانون جذب قدرت غیرقابل انکاری است که می‌تواند ناممکن‌ها را ممکن ساخته و انسان را به قله آرزوهایش برساند. دیدگاه موافقان قانون جذب می‌گوید؛ باید این قدرت را باور داشت، تصاویر ذهنی را قوت بخشید و ذهن را در مسیر رسیدن به آرزوها قرارداد. این گروه انرژی ذهن را بسیار قدرتمند می‌دانند.

نتیجه‌گیری

به نظر می‌رسد افراط و تفریط در این مقوله می‌تواند مشکل‌ساز باشد. این تفاوت دیدگاه‌ها برگرفته از برداشت‌‌های متفاوت از قانون جذب است. اگر به درستی به قوانین طبیعت نگاهی بیندازیم، خواهیم دید که یکی از ویژگی‌های بارز جهان آفرینش، قانونمند و هدفمند بودن آن است که مورد تائید همگان بوده و شکی در آن نیست. بنابراین می‌توان قانون جذب را نیز بر طبق سنت‌های الهی یکی از قوانین برجسته آفرینش دانست. شاید مصداق قانون جذب را بتوان آیه شریفه (وَ قالَ رَبُّکُمُ ادْعُونِی أَسْتَجِبْ لَکُمْ) «پروردگار شما گفته است: مرا بخوانید! تا دعاى شما را اجابت کنم» دانست . دراین آیه عبادت و دعا و خواستن، وسیله‌ای برای استجابت عنوان شده است. درقانون جذب نیز فرد با خواستن از کائنات که نشانه‌ای از قدرت خالق است، درخواست اجابت دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تابلو کائنات می‌توانید از مشاوره حضوری نیز بهره ببرید.
اما همانطور که بیان شد، افراط و تفریط در هر زمینه‌ای می‌تواند نتیجه معکوس داشته باشد. خواستن به معنای تلاش نکردن نیست. جمله آشنایی که معرف تمام فارسی‌زبانان است :" از تو حرکت، از خدا برکت" گویای همین مطلب است. اگر تصور از قانون جذب این باشد که با هیچ کوششی و صرفا با فرستادن انرژی مثبت به کائنات می‌توان به سرمنزل مقصود رسید، فکر خام و عبثی است. قانون جذب، تابلو کائنات، انرژی مثبت و... همگی ابزاری هستند برای ایجاد انگیزه بیشترو تلاش مضاعف. بنابراین فرد با باور داشتن و عمل کردن به قانون جذب، هر روز و هر لحظه با انگیزه بیشتر و اعتقاد به اینکه قدرت ماورائی نتیجه کوشش‌های او را خواهد داد، بیش از گذشته تلاش خواهد کرد و مسلما هر تلاشی نتیجه‌ای خواهد داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره افزایش انگیزه کلیک کنید.  

سخن پایانی

انسان در مسیر زندگی همواره با چالش‌های جدیدی روبرو می‌شود. میل رسیدن به تکامل و سعادت در وجود انسان نهادینه است .از این رو ذهن همیشه درمیان انبوهی از سوالات و ناگفته‌ها احاطه شده است. تابلو کائنات یکی از روش‌های جدید برای ایجاد انگیزه و تفکر خلاق است که اگرنگاه درستی به آن داشته باشید، می‌توانید از این ابزاردر راستای تحقق اهداف خود نهایت استفاده را ببرید. چنانچه برای آشنایی بیشتر با قانون جذب و نحوه بکارگیری درست آن در زندگی روزمره نیاز به مشاوره تخصصی داشتید، می‌توانید با متخصصین مرکز مشاوره حامی هنر زندگی تماس گرفته و برای پرسش‌های خود، پاسخ‌های کارشناسی و تخصصی دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*