ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

علت امتناع زن از رابطه جنسی چیست ؟ | خودداری زن از رابطه


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با میل جنسی زنان پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


علت امتناع زن از رابطه جنسی چیست؟ میل جنسی زنان با میل جنسی مردان تفاوت هایی دارد. درمورد میل جنسی زنان امروزه مطالب بسیاری منتشر شده است. اکثر زنان برای رابطه جنسی به دلیل نیاز دارند در غیر این صورت آن ها ممکن است برای مدت طولانی بدون احساس تمایل به رابطه ی جنسی صرفا یک رابطه را برقرار کنند. دراین مقاله درمورد دلایل عدم تمایل زنان به رابطه ی جنسی مطالبی را خواهید خواند.  

تماس با مشاور

علت امتناع زن از رابطه جنسی | تفاوت های مرد و زن

مردان برای داشتن رابطه ی جنسی به دلیل نیازدارند اما برای اکثر آن ها دلیل می تواند بسیار ساده ایجاد شود کافی است همسر آن ها پیراهن خود را درآورد و آن دلیل برای مرد ایجاد می شود به همین سادگی!  چرا که ذهن بیشتر مردها تمایل دارد که به رابطه ی جنسی به سرعت بله بگوید درحالی که  ذهن اکثر زنان تمایل به گفتن « شاید » یا « بستگی دارد » دارد.
آن چه در زندگی مشترک بسیاری از زنان و مردان مشاهده می شود عدم تمایل زن به ایجاد رابطه و یا رابطه ی بدون کیفیت و بدون افزایش شهوت در مردان است که این موضوع اغلب اوقات باعث سوق دادن مردها به خودارضایی و یا بدتر از آن به خیانت زناشویی می شود. در زن ها درصورت عدم رضایت جنسی در رابطه، نتیجه به شکل خودارضایی دیده نمی شود گویی میل جنسی زن به خواب رفته است.  

اینفوگرافیک علت امتناع زن از رابطه جنسی

اینفوگرافیک علت امتناع زن از رابطه جنسی

میل جنسی زنان

نظرات مردم در رابطه با این که یک رابطه جنسی خوب چه ویژگی هایی دارد متفاوت است اما بحث در مورد این موضوع با صدها نظر در طول سالیان دراز به وقوع پیوسته است و نتیجه این است که به نظر می آید بیشتر مردم در مورد رابطه ی جنسی خوب معتقدند که رابطه ای است که با برانگیختگی خوب رخ بدهد نه به زور یا تظاهر به تمایل یا به صرف اندکی ترشحات واژن. برانگیختگی واقعی بیش از این که یک رابطه مکانیکی باشد به عشق و توجه و معاشقه نیاز دارد تا رطوبت واقعی را نیز برانگیزد.

برانگیختگی جنسی زنان

برانگیختگی واقعی باعث می شود شما به عنوان یک زن احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید و درمورد شریک جنسی خود نیز احساس خوبی داشته باشید درواقع این همان حسی است که باعث می شود شما به رابطه « بله » بگویید نه شاید.  اما بسیاری از زوج ها نمی دانند چگونه برانگیختگی جنسی واقعی را تشخیص دهند. زوجین فکر می کنند که همیشه قابلیت آمادگی برای رابطه ی جنسی را خواهند داشت حتی در زنان گاهی تصور می شود که بدن درحالت استندبای است و پس از اندکی معاشقه شاید فعال شود. برای آگاهی بیشتر درباره نشانه های برانگیختگی جنسی در زنان و مردان کلیک کنید.
اما گاهی باوجود معاشقه نیز بدن زن از حالت استندبای خارج نمی شود. این امر منجر به یک رابطه ی جنسی بسیار بد می شود زیرا صرف اندکی رطوبت یا یک رابطه جنسی خشک برای لذت بردن زن و مرد کافی نیست. فقط یک رابطه ی جنسی خوب است که می تواند میل جنسی را در یک رابطه متعهدانه تقویت کند.

رابطه جنسی همه چیز نیست

اغلب افراد سکس تراپ ابراز می کنند که میل جنسی زنان دگرجنس گرا گاهی مردان را واقعا گیج می کند. دلیل این امر این است که بسیاری از زنان فقط به دنبال رابطه جنسی نیستند بلکه می خواهند احساس رضایت از زندگی و آرامش کسب کنند. اگر یک زن احساس کند که زن ایده آل همسرش نیست ممکن است زن بودن خوب را دوست نداشته باشد. تقریبا همه ی افراد امروزه می دانند که نیاز به تعلق داشتن و مورد پسند بودن برای زنان بسیار امر مهمی است. اما کماکان مردان بسیاری نیز هستند که به این موضوع مهم اشراف ندارند.
علت امتناع زن از رابطه جنسی

بی توجهی مرد دلیل بی میلی

شاید شگفت انگیز باشد که زنان برای ارضای این نیاز خود گاهی درواقع از شریک زندگی خود دور می شوند به این امید که او به دنبال آن ها بشتابد چه در مسائل جنسی و چه در دیگر مسائل زندگی مشترک. درک این موضوع برای مردان سخت است چرا که اولین واکنش آن ها به عدم تمایل همسرشان البته نه در همه ی مردان، بالا انداختن شانه هایشان از روی بی تفاوتی است و ناراحت شده واحساس سرخوردگی می کنند.گاهی بی میلی زن به دلیل بی توجهی مرد به زن است.
بهتر است بدانید اگر شما از آن دست مردان هستید از این پس توجه کنید علائم را دنبال کنید و هدف اصلی همسر خود را ناکام نگذارید شاید به همین دلیل بی تفاوتی شما باشد که اتفاقا پس از عدم تمایل همسرتان به رابطه ی جنسی تازه او عصبانی هم است!! تعجب نکنید او از این عصبانی است که ترفند او و دوری گزیدن از شما برای لوندی بیشتر نزد شما به بار ننشسته است.  

علت امتناع زن از رابطه جنسی | اختلال عملکرد جنسی

یکی از شایع ترین مشکلات زوج ها پس از ازدواج که عواقب جبران ناپذیری در زندگی مشترک آن ها داردکاهش میل جنسی و قرار گرفتن در معرض سرد مزاج در زنان است. دلایل متعددی برای عدم تمایل زنان به رابطه جنسی وجود دارد که ریشه در تغییرات جسمانی زنان و رفتارهای مردان دارد. اغلب افراد به مشکلات جنسی مردان واقف شده اند و به آن عادت کرده اند. زنان نیز مانند مردان هیچ نشانه قابل مشاهده ای از بی میلی جنسی ندارند.
اکثر داروها در مورد هرنوع اضطراب عملکرد جنسی برای مردان موجود است که اغلب زنان برای دریافت وتهیه ی آن ها از داروخانه ها احساس خجالت و شرم می کنند. دلیل این موضوع می تواند سوگیری های اجتماعی سنتی باشد اما واقعیت است که برانگیختگی زنان با مردان متفاوت است. زن ها برانگیخته می شوند و سپس به دنبال رابطه ی جنسی می گردند درحالی که در مردان برعکس است. مردان ابتدا میل و سپس برانگیختگی دارند.

اختلال عملکرد جنسی در زنان

در موارد زیر احتمال ابتلا به اختلال عملکرد جنسی در زنان بیشتر است:
 • تحصیلات چندانی ندارند
 • زنان مطلقه، مجرد، مطلقه یا بیوه هستند.
 • با مشکلات عاطفی و مالی روبرو هستند.
 • مشکل تیروئید دارند.
 • دوران کودکی آزاردهنده ای داشتند.
 • بارها با طرد شدن روبرو شده اند.
اختلال میل جنسی بیش فعال (از دست دادن میل جنسی)، نوعی اختلال عملکرد جنسی در زنان در هر سنی شایع ترین است. مشکل جنسی ترکیبی از عوامل جسمی و روحی است که تنها با خوردن قرص قابل درمان نیست. برای آگاهی بیشتر درباره بی میلی جنسی در زنان کلیک کنید.  

علت امتناع زن از رابطه جنسی

بی میلی جنسی در زنان یکی از مشکلاتی است که اگر جدی گرفته نشود می تواند مشکلات زیادی را در زندگی مشترک ایجاد کرده و منجر به خشونت و جدایی بین زوجین شود. برخی از زنان از میل جنسی رنج می برند و نمی خواهند به مدت شش ماه متوالی رابطه جنسی داشته باشند و با دیدن، شنیدن، لمس و بو نیز تحریک نمی شوند. همچنین این زنان در 75 تا 100 درصد موارد تخیلات و فانتزی جنسی و شهوت آمیز را تجربه نکرده اند. عوامل موثر بر میل جنسی در زنان را می توان به شش دسته تقسیم کرد که در ادامه آمده است

1- علت امتناع زن از رابطه جنسی | مشکلات جنسی مردان

در روابط زناشویی  مشکلات جنسی مردان مانند انزال زودرس، اختلال نعوظ و غیره باعث می شود زنان تمایلی به رابطه جنسی نداشته باشند. مردانی که از این مشکلات جنسی رنج می برند توانایی و مهارت لازم برای برقراری رابطه جنسی را ندارند و نمی توانند شریک زندگی خود را راضی کنند و همسرشان نیز ارگاسم را تجربه نمی کند  بنابراین از بی میلی جنسی رنج می برند.

2-نداشتن رابطه صمیمانه

در برخی موارد اکراه جنسی در زنان به این دلیل است که زن و شوهر رابطه صمیمی با یکدیگر ندارند. از ضعف کلامی، بصری و لمسی و تفاوت های زناشویی رنج می برند و از تفاوت های فیزیولوژیکی یکدیگر اطلاعات کافی ندارند. در چنین مواردی  زن دیرتر از مرد دچار انزال می شود و زن در حین مقاربت جنسی ارگاسم را تجربه نمی کند و به مرور زمان تمایلی به برقراری رابطه جنسی ندارد. برای آشنایی بیشتر با صمیمیت زناشویی کلیک کنید.

3-بیماری های روانی

سایر دلایل بی میلی جنسی در زنان شامل سابقه سوء استفاده عاطفی یا جنسی، بیماری های روانی شایع مانند افسردگی و اضطراب، ترس از بارداری یا شنیدن صدا در هنگام رابطه جنسی است. برخی از زنان تصور می کنند که از نظر جسمی برای شوهران خود جذاب نیستند و نمی توانند نیازهای همسر خود را برآورده کنند بنابراین نسبت به رابطه جنسی سرد هستند.

4-نگرش منفی نسبت به مسائل جنسی

عوامل فرهنگی و تربیتی باعث می شود زنان نسبت به مسائل جنسی نگرش منفی داشته باشند  فعالیت جنسی را گناه بدانند و به دلیل شرم و حیا نیازهای خود را برآورده نکنند. چنین نگرش منفی نسبت به مسائل جنسی باعث می شود فرد حتی در تفکر و رویاپردازی جنسی مقصر باشد. مغز مهمترین اندام جنسی است و نقشمهمی در رفتار جنسی ایفا می کند و میل به برقراری رابطه کمتر است.

5- علت امتناع زن از رابطه جنسی | عوامل فیزیولوژیکی

عوامل دیگر موثر بر میل جنسی در زنان عوامل فیزیولوژیکی مانند سطح پایین تستوسترون، بیماری هایی مانند سوء تغذیه، تیروئید، دیابت، تنگی و استفاده از قرص های ضد بارداری، داروهای ضد افسردگی، داروهای ضد فشار خون و شیردهی است.

6-مزاج و رابطه جنسی

افرادی که دارای مزاج گرم تر هستند بیشتر در معرض رابطه جنسی هستند در حالی که افرادی که دارای شخصیت سرد، یخی و خشک هستند کمتر رابطه جنسی دارند. در صورت عدم تمایل جنسی یا تمایل به رابطه جنسی به دلیل تغییرات خلقی درمان باید انجام شود. فرض کنید یک زن و شوهر احساس می کنند که از نظر جنسی در زندگی زناشویی خود تمایلی ندارند. این امر عشق و صمیمیت بین زوجین را از بین می برد و در نهایت بیان خانواده را تضعیف می کند. در این صورت بهتر است این مشکل را جدی بگیرید و در اسرع وقت به مشاوره جنسی مراجعه کنید تا با توجه به علت آن درمان شود. این مشکل عواقب جبران ناپذیری در زندگی دارد.

سایر دلایل امتناع زن از رابطه جنسی

 • استرس ناشی از کار، خانواده و مسئولیت های اجتماعی
 • دیابت، افسردگی، اضطراب و چاقی فعالیت های متابولیکی هستند که میل جنسی را کاهش می دهند.
 • سطح پایین تستوسترون در زنان
 • بیماران قلبی اغلب از رابطه جنسی اجتناب می کنند زیرا از حمله قلبی می ترسند.
 • احساس خجالت و شرم نسبت به بدن و نگران عملکرد جنسی خود بودن
 • صدمات تصادفی جسمی همچنین مسئول بی میلی جنسی است.
 • عدم رعایت حریم خصوصی.
 • عوارض جانبی داروها.
 • عملکرد ضعیف شریک جنسی
 • تقاضای بیش از حد شریک در رابطه جنسی.
 • کیفیت پایین رابطه و تعارض بین.
 • گاهی در تعارض با دین، ​​خانواده و ارزش های اجتماعی است.
 علت امتناع زن از رابطه جنسی

راهکارهای افزایش میل جنسی زنان

در اینجا نکاتی برای کمک به زنان برای غلبه بر مشکلات جنسی آمده است:
 • هنگام رابطه جنسی با همسرتان تنها باشید و فرزند خود را از اتاق بیرون ببرید.
 • بدن خود را بشناسید و با شریک خود در مورد آنچه بیشتر شما را هیجان زده می کند صحبت کنید و این حرکات یا حالت ها را از شریک خود بخواهید.
 • اجازه فرسودگی و رخوت به زندگی مشترک خود ندهید و فرصت های جدیدی را امتحان کنید.
 • از تکنیک های آرامش بخش مانند حمام گرم قبل از رابطه جنسی استفاده کنید.
 • برای رفع مشکل برانگیختگی جنسی به دلیل خشکی واژن، از روان کننده های واژن استفاده کنید.
 

علت امتناع زن از رابطه جنسی | سخن آخر

از آنجا که رابطه جنسی تأثیر مهمی دارد، بیشترین نیازهای فیزیولوژیکی است که هویت اجتماعی انسان ها را تشخیص می دهد تا آن ها را در هنجارهای اجتماعی زنده نگه دارد. از آنجا که جنسیت زنان از نظر ماهیت پیچیده است، واکنش های احساسی و فیزیکی متقابل است که بر آنچه آن ها در مورد خود می اندیشد تأثیر می گذارد. زنان بی اهمیت در سکوت رنج می برند. زنان به طور معمول مشکلات جنسی زیادی را تجربه می کنند.
گاهی اوقات آن ها  آنقدر فاقد میل هستند؛ هنگام رابطه جنسی دچار درد می شوند؛ مشکل در رسیدن به ارگاسم و برانگیختگی هنگامی که این مشکلات بوجود می آیند. وقت آن است که با متخصص جنسی یا متخصص مراقبت های جنسی تماس بگیرید. اختلالات جنسی اختلالات در زندگی هر کسی است. حدود 76 درصد زنان در جهان با مشکل جنسی روبرو هستند و حدود 17 درصد از زنان به دلیل ناراحتی های شخصی در جهان دچار اختلال عملکرد جنسی می شوند. درمان بسیاری از این اختلالات با مشاوره روانشناسی میسر می شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*