ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

بعد از ارضا شدن چه ویتامینی بخوریم؟

بعد از ارضا شدن چه ویتامینی بخوریم تا توان و میل جنسی خود را بازیابیم؟ کمبود برخی از ویتامین ها سبب کاهش میل جنسی، تضعیف قوای جسمانی و همچنین مشکلات جنسی مانند زودانزالی و اختلالات نعوظ می شوند. ویتامین های گروه ب و ویتامین E نمونه هایی از آن هستند. مصرف غذاها و میوه های سرشار از ویتامین ها پس از ارضا شدن می تواند به بازیابی قوای جسمانی شما کمک کند. برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه از مشاوره جنسی تلفنی مشورت بخواهید.

تماس با مشاور

 

بعد از ارضا شدن چه ویتامینی بخوریم؟

مواجهه با میل جنسی کم یا پایین می تواند بر کیفیت زندگی و روابط فرد تأثیر منفی بگذارد. عدم تطابق میل جنسی می تواند منجر به مسائل شخصی و روابط، مانند احساسات منفی از طرف شریک زندگی شما و عزت نفس پایین شما شود. در حالی که برخی از مشکلات سلامتی، مانند اختلال نعوظ، می تواند میل جنسی شما را کاهش دهد، گاهی اوقات یک کمبود ویتامین ساده می تواند علت آن باشد. درست مانند اینکه ویتامین ها در بسیاری از عملکردهای سیستم ایمنی نقش اساسی دارند، آنها همچنین از سلامت جنسی و میل جنسی حمایت می کنند. مکمل این ویتامین ها و مواد معدنی حتی ممکن است به شما کمک کند تا زندگی جنسی خود را به مسیر درست برگردانید. برای اطلاع از بهترین ویتامین هایی که باید بعد از ارضا شدن بخوریم به خواندن ادامه دهید.

1-بعد از ارضا شدن چه ویتامینی بخوریم؟ ویتامین B3

مطالعات در مورد تأثیر ویتامین B3  بر سلامت جنسی هنوز قطعی نیست. در اینجا چیزی است که می توانیم بگوییم طبق تحقیقات نیاسین با بهبود جریان خون در افراد میانسال و مسن مرتبط است. به طور خاص، این مطالعه به تأثیر مثبت نیاسین بر روی اندوتلیوم - پوشش سلولی نازکی که رگ‌های خونی شما را می‌پوشاند و نقش مهمی در جریان خون و سلامت جنسی دارد، بررسی شد. ویتامین B3 که به نام نیاسین نیز شناخته می شود، بسیاری از عملکردها را در بدن تسهیل می کند. این به تبدیل آنزیم ها به انرژی کمک می کند، که برای درگیر شدن در فعالیت های جنسی قوی ضروری است. علاوه بر این، ویتامین B3 به بهبود جریان خون کمک می کند و نعوظ قوی تر را ایجاد می کند. همچنین برای آشنایی با فواید ویتامین ب کلیک کنید.

2-بعد از ارضا شدن چه ویتامینی بخوریم؟ ویتامین دی

ویتامین D که به عنوان ویتامین آفتاب نیز شناخته می شود، برای حفظ سلامت استخوان ها، ماهیچه ها و عملکرد سیستم ایمنی ضروری است. علاوه بر این، نقش مهمی در عملکرد جنسی مردان دارد. بر اساس مطالعه ای در مجله بین المللی تحقیقات ناتوانی جنسی، ویتامین D پایین با اختلال در عملکرد جنسی مردان مطابقت دارد و شدت اختلال عملکرد با درجه کمبود آن ارتباط دارد. این ممکن است به دلیل توانایی ویتامین برای ایجاد سلول های اندوتلیال از استرس اکسیداتیو و همچنین نقش آن در تولید اکسید نیتریک باشد. کمبود ویتامین D بسیار رایج است و حدود 42 درصد افراد آن را تجربه می کنند. به نظر می رسد دریافت نکردن ویتامین دی کافی می تواند بر سلامت جنسی تأثیر بگذارد.
یک مطالعه رابطه بین سطح ویتامین دی و تستوسترون را بررسی کرد.یکی از یافته های کلیدی این مطالعه این بود که برای مردان مبتلا به کمبود ویتامین دی، مصرف مکمل های ویتامین دی باعث افزایش سطح تستوسترون و حمایت از عملکرد جنسی بهتر می شود. مطالعه دیگری - این مطالعه تجزیه و تحلیل هورمون های جنسی در مردان مسن - همبستگی مشابهی را در مورد تستوسترون و ویتامین دی نشان داد مردانی که مکمل ویتامین دی مصرف کردند، شاهد افزایش تستوسترون بودند.
علاوه بر این، میزان اختلال عملکرد جنسی در افرادی که از اختلالات روانی مانند افسردگی و سطوح بالای استرس رنج می برند، بیشتر است. همچنین نشان داده شده است که ویتامین D برای سلامت روان کلی و کاهش خطر افسردگی شما حیاتی است، که می تواند به کاهش میل جنسی به دلیل عدم علاقه به فعالیت های جنسی کمک کند. مطالعه‌ای روی زنان یائسه نیز نشان داد افرادی که سطح ویتامین D طبیعی خود را حفظ می‌کردند علائم شدید کمتری داشتند و عملکرد جنسی کلی بهتری داشتند. برای آشنایی با مواد مضر برای میل جنسی کلیک کنید.

3-بعد از ارضا شدن چه ویتامینی بخوریم؟ ویتامین E

ویتامین E یک آنتی اکسیدان است که کلید سلامت پوست و تعادل هورمونی است. با این حال، ممکن است ندانید که به دلیل نقش آن در تولید تستوسترون و توانایی آن در بهبود عملکرد اسپرم، به آن "ویتامین جنسی" نیز لقب داده شده است. ویتامین E جریان خون و اکسیژن را به آلت تناسلی مردان افزایش می دهد و در نتیجه نعوظ بهتری نیز به همراه دارد. ویتامین E به دلیل خواص ضد پیری آنتی اکسیدانی خود، با کند کردن روند پیری، نشاط و شادابی مردان را بهبود می بخشد.

3-جینسینگ

شواهد خوبی وجود دارد که نشان می دهد جینسینگ - به ویژه جینسینگ قرمز - می تواند میل جنسی را افزایش دهد و سلامت جنسی را برای مردان و زنان بهبود بخشد.برای مثال، مروری سیستماتیک از 10 مطالعه را در نظر بگیرید که به تأثیر جینسینگ قرمز بر زنان یائسه پرداخته است. این بررسی شواهد مثبت قوی نشان داد که یکی از مهمترین خواص جنسینگ قرمز برای مردان افزایش عملکرد جنسی و میل جنسی است. علاوه بر این، جینسینگ ممکن است باعث تولید اکسید نیتریک در بدن شود، ترکیبی که به گردش خون کمک می کند و به شل شدن عضلات آلت تناسلی کمک می کند. مطالعات بر روی مردان مبتلا به اختلال عملکرد جنسی نشان داده است که مردانی که جینسینگ مصرف کرده‌اند نسبت به افرادی که دارونما مصرف کرده‌اند در تقویت سلامت جنسی موفقیت بیشتری داشته‌اند. بررسی 9 مطالعه شامل تقریباً 600 مرد که اضطراب عملکرد جنسی را تجربه می‌کردند، همین موضوع را نشان داد - اینکه جینسینگ به خوبی ممکن است عملکرد جنسی را در مقایسه با دارونما بهبود بخشد. همه اینها گفته شد، هنوز تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.
چه ویتامینی بعد از رابطه جنسی بخوریم

4-بعد از ارضا شدن چه ویتامینی بخوریم؟ ماکا

ماکا یک سبزی ریشه ای است که به دلیل توانایی آن در بهبود سلامت جنسی و میل جنسی مورد مطالعه قرار گرفته است. یک مطالعه چهار ماهه بر روی 9 مرد متمرکز شد که 1500 تا 3000 میلی گرم در روز مکمل ماکا دریافت کردند. درمان ماکا منجر به افزایش میل جنسی و عملکرد جنسی شد. ماکا دارای خواص تقویت کننده باروری در مردان است. علاوه بر این، یک تحقیق آزمایشی تأثیر مکمل ماکا را بر فعالیت بدنی و میل جنسی در ورزشکاران مورد بررسی قرار داد. این مطالعه نشان داد که مصرف 14 روز مکمل ماکا برای دوچرخه سواران فعال باعث بهبود زمان دوچرخه سواری و همچنین افزایش میل جنسی آنها می شود. در این رابطه مطالعه مقاله چی بخوریم رابطه طولانی داشته باشیم پیشنهاد می شود.

5-مولتی ویتامین

مصرف یک مولتی ویتامین خوب می تواند به پر کردن شکاف های موجود در رژیم غذایی شما کمک کند. دریافت کافی ویتامین E برای بهبود سلامت جنسی مردان نشان داده شده است، در حالی که دریافت ویتامین C کافی می تواند از سلامت قلب و عروق و جریان خون حمایت کند، که هر دو بر سلامت جنسی تأثیر می گذارند. همچنین ممکن است بخواهید در مورد مکمل منیزیم فکر کنید، زیرا سطوح پایین منیزیم با عملکرد جنسی ضعیف مرتبط است. مولتی ویتامین یک ویتامین ضد افسردگی نیز محسوب می شود.

6-فلز روی

روی دارای خواص آنتی اکسیدانی قوی است که می تواند برای سلامت جنسی مفید باشد. مطالعات نشان می دهد که حفظ سطح سالم روی برای سلامت جنسی مردان ضروری است، در حالی که سطوح سمی روی می تواند اثر معکوس داشته باشد. حد بالای توصیه شده برای دریافت روی 40 میلی گرم در بزرگسالان است و مسمومیت نادر است. روی همچنین برای سیستم ایمنی حیاتی است و می تواند به عنوان متعادل کننده هورمون عمل کند. روی همچنین به طولانی شدن رابطه جنسی کمک می کند.

7-ال آرژنین و ال سیترولین

ال-آرژنین یک اسید آمینه است که تولید اکسید نیتریک را تقویت می کند و می تواند برای سلامت جنسی مفید باشد. همچنین جریان خون را افزایش می دهد و به گشاد شدن رگ های خونی کمک می کند. به طور طبیعی در برخی غذاها از جمله گوشت قرمز، آجیل و دانه ها، لبنیات و غلات کامل یافت می شود و به افزایش زمان انزال در مردان کمک می کند. ال سیترولین یک آمینو اسید است که بدن شما به طور طبیعی آن را تولید می کند و سپس به ال-آرژنین تبدیل می شود و به تولید اکسید نیتریک کمک می کند و به طور بالقوه از عملکرد جنسی سالم در مردان حمایت می کند.یک مطالعه کوچک نشان داد که مصرف روزانه 1.5 گرم ال سیترولین به بهبود سلامت جنسی در نیمی از مردان شرکت کننده کمک کرد. مطالعه دیگری روی مردان نشان داد که مصرف روزانه ترکیبی از 800 میلی گرم ال سیترولین و 300 میلی گرم ترانس رسوراترول - در هماهنگی با داروهای تجویز شده برای سلامت جنسی - باعث بهبود عملکرد جنسی در مردان می شود. ال سیترولین علاوه بر شکل مکمل آن در هندوانه و خیار نیز یافت می شود.مکمل ال آرژین بهترین قرص تقویتی آقایان است.  
11 غذایی که باید بعد از رابطه جنسی بخورید

11 غذایی که باید بعد از رابطه جنسی بخورید

غذای بعد از سکس فقط به دلیل گرسنگی عملی نیست، دریافت مواد مغذی ضروری است و بهترین منبع غذا است. در اینجا چند ماده غذایی که شما را بعد از رابطه جنسی پرانرژی نگه می دارد، معرفی می کنیم.

1. اسفناج

این موارد ممکن است بعد از رابطه جنسی به ذهن شما نرسد، اما مشخص شده است که نه تنها در تامین مواد مغذی به بدن، بلکه در افزایش گردش خون مناسب و فعال‌تر و آرام‌تر نگه داشتن شما بسیار مفید است، اسفناج همچنین باعث افزایش تحریک می‌شود و آن را حتی شگفت‌انگیز می‌کند. غذایی که قبل از رابطه جنسی باید خورد. در این رابطه مطالعه مقاله برای درمان زودانزالی چی بخوریم پیشنهاد می شود.

2. پنیر

یکی دیگر از غذاهایی که ارزش خوردن را بعد از رابطه جنسی دارد، پنیر به خصوص پنیر است، بسیار مغذی است و به گردش خون کمک می کند، همچنین اعتقاد بر این است که بعد از رابطه جنسی احساسات را برمی انگیزد و باعث می شود احساس هیجان و رضایت بیشتری داشته باشید.فرانسوی ها همچنین معتقدند که پنیر می تواند برای زندگی جنسی شما معجزه کند، اما باید از خوردن بیش از حد پنیر خودداری کرد زیرا ممکن است به موقع هضم نشود و باعث ناراحتی شما شود.

3. بعد از ارضا شدن چه ویتامینی بخوریم ؟ سیب

سیب ترجیحا بهترین میوه ای است که باید بعد از رابطه جنسی به آن فکر کنید، حاوی برخی مواد مغذی ضروری است که مقداری حس را در بدن شما آزاد می کند و شما را حتی بیشتر از آنچه که هستید آرام تر می کند، گفته می شود که یک سیب در روز پزشک را نگه می دارد و اکنون مشخص شده است که یک میوه در روز زندگی جنسی زنان را بهبود می بخشد، بدن را در حین و بعد از رابطه جنسی فعال تر و آرام تر می کند. مطالعه مقاله برای تقویت آب کمر چی بخوریم را از دست ندهید.

4. سیب زمینی

شکم پر بعد از رابطه جنسی ممکن است حیاتی نباشد، اما لازم است، بنابراین یک وعده غذایی مانند سیب زمینی به خوبی انجام می دهد، به اندازه کافی سبک است تا شما را راضی نگه دارد اما نه خیلی سیر، سیب زمینی را می توان در انواع غذاها بسته به نوع غذا درست کرد.

5.بعد از ارضا شدن چه ویتامینی بخوریم؟ موز

موز گزینه بسیار خوبی برای بررسی بعد از رابطه زناشویی است، حاوی آهن، پتاسیم و کلسیم است که به نوبه خود مواد مغذی از دست رفته را به بدن پس از یک فعالیت شدید مانند رابطه جنسی باز می گرداند، همچنین در گردش خون در مغز و پتاسیم ضروری است. این به جلوگیری از عفونت کمک می کند. موز یک وعده غذایی سبک است، بنابراین اگر نمی خواهید خیلی سیر شوید، عالی است.

6.بعد از ارضا شدن چه ویتامینی بخوریم؟ هندوانه

بدن باید بعد از رابطه جنسی هیدراته شود، هندوانه گزینه بسیار خوبی به نظر می رسد زیرا نه تنها جایگزین آب است، بلکه حاوی آنتی اکسیدان هایی است که باکتری ها را از بین می برد و باکتری های خوب در سیستم شما را به خوبی حفظ می کند، همچنین دلیل دیگری برای خوردن هندوانه این باور است. که دانه ها به زن کمک می کنند تا زندگی جنسی کامل تر و لذت بخشی داشته باشند.

7. توت فرنگی

اگر می پرسید قبل از رابطه چه میوه ای بخوریم؟ جواب توت فرنگی است. توت فرنگی نه تنها خوشمزه است، بلکه ممکن است بعد از رابطه جنسی ارزش آن را داشته باشد، همچنین به هیدراته شدن بدن نیز کمک می کند. سایر فواید توت فرنگی عبارتند از سرحال نگه داشتن، خروج از بدن، قفل کردن رطوبت و خلاص شدن از شر باکتری های مضر در سیستم بدن. توت فرنگی نیز یکی از غذاهایی است که می تواند رابطه جنسی را به خصوص برای خانم ها هیجان انگیز و سرگرم کننده کند. توت فرنگی همچنین میل جنسی را تقویت می کند.

8. گوجه فرنگی

یکی دیگر از مواد غذایی که ممکن است بخواهید برای پر کردن H20 در بدن خود بخورید گوجه فرنگی است، می توانید آن را به وعده غذایی خود اضافه کنید یا آن را خام بخورید به هر طریقی که تصمیم به مصرف گوجه فرنگی دارید که هدف خود را در سیستم شما برآورده می کند، گوجه فرنگی به خوبی در بدن جذب می شود. شما را قبل و بعد از رابطه جنسی هیدراته نگه می دارد. اغلب از آن به عنوان سیب عشق یاد می شود، شاید به این دلیل که کنترل ماهیچه ها را تحریک می کند و جریان خون را به لب ها و دهان افزایش می دهد.

9.بعد از ارضا شدن چه ویتامینی بخوریم؟  خیار

خیار واقعاً سرشار از آب است، به بدن کمک می کند بر خستگی مزمن و استرس غلبه کند و شما را قبل یا بعد از رابطه جنسی هیدراته نگه می دارد، خیار همچنین برای حذف سموم از بدن استفاده می شود که می تواند برای سلامت جنسی و فشار خون پایین مفید باشد.

10. صدف

خواص فوق‌العاده غرایز جنسی صدف می‌تواند به تنظیم مجدد سطح استروژن کمک کند و در نتیجه باعث می‌شود شما احساس انرژی بیشتری کنید و ادعاهایی وجود دارد که به سطح تستوسترون کمک می‌کند. اگر به دلیل بافت لزج صدف ها از طرفداران آنها نیستید، ممکن است تحت تاثیر مزایای آنها قرار بگیرید. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی در این زمینه از مشاوره روانشناسی مشورت بخواهید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*