ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

مواد مخدر سفید | انواع مواد خیابانی را بیشتر بشناسید

مواد مخدر سفید به دسته ای از مواد با رنگ و ساختار سفید رنگ مانند هرویین و کوکایین و مورفین اطلاق می شود که جز مواد به اصطلاح خیابانی شناخته می شوند. وقتی از مصرف مواد مخدر صحبت می شود چه انواع خیابانی آن و چه انواع صنعتی، فرد خطرات زیادی را متحمل می شود. مواد خطرناک هستند و معمولاً هیچ راهی برای فهمیدن اینکه چقدر اثرات قوی دارند یا چه چیز دیگری ممکن است با آن ها مخلوط شده باشد وجود ندارد. استفاده از آن ها همراه با مواد دیگری مانند الکل و ماری جوانا حتی آن ها را ناامن تر می کند. در ادامه خلاصه ای از داروهای رایج خیابانی و تهدیدهای سلامتی که می توانند ایجاد کنند آورده شده است. برای دریافت مشاوره ترک اعتیاد کلیک کنید.

 

تماس با مشاور

اعتیاد به مواد مخدر و علائم آن

آیا شما تا به حال توانسته اید کسی را که در مراحل مختلف اعتیاد است را شناسایی کنید؟ تشخیص اعتیاد در مراحل اولیه دشوار است. بسیاری از مردم از داروهای تفریحی یا نسخه‌ای استفاده می کنند، بدون اینکه مشکل سوء مصرف مواد خطرناک پیدا کنند. سپس در ادامه مسیر با شدیدتر شدن روند مصرف اوضاع مصرف کننده وخیم تر می شود. اعتیاد به مواد مخدر می تواند کل زندگی شما را تحت تأثیر قرار دهد. از کار و امور مالی گرفته تا روابط شخصی، مدرسه و سطح سلامتی عمومی. اعتیاد به مواد مخدر به خود دنبال علائم هشداردهنده ای به شرح زیر به وجود می اورد.

  • تغییرات در ظاهر: افزایش یا کاهش ناگهانی وزن، خون‌ افتادن در چشم‌ها، گشاد شدن مردمک‌ها و بوی عجیب در نفس یا لباس‌ها.
  • از دست دادن اشتها: عدم علاقه به خوردن یا خوابیدن.
  • عدم رعایت بهداشت فردی: معتادان به مواد مخدر اغلب نظافت شخصی خود را رعایت نمی کنند. مانند شستن لباس ها، دوش گرفتن و مسواک زدن. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه رفتار با معتاد کلیک کنید.
  • از دست دادن حافظه: به عنوان مثال ناتوانی در به یاد آوردن آنچه که دیشب انجام داده اند یا اگر زخمی شده باشند، نمی توانند به یاد بیاورند که چگونه اتفاق افتاده است.
  • از دست دادن علاقه به فعالیت های اجتماعی: از دست دادن انگیزه برای مدرسه رفتن و فرار از مدرسه، سرگرمی ها، ورزش یا چیزهایی که در گذشته از آن ها لذت می بردند.
  • درخواست های مکرر‌ مالی: به عنوان مثال نیاز ناگهانی و غیرقابل توضیح برای خرج کردن پول، قرض گرفتن یا دزدی برای پرداخت بدهی غیرقابل توضیح.
  • شیوع رفتار پنهانی: آن ها یواشکی رفتار می کنند. از کسانی که دوست دارند کناره گیری کرده و در مورد اینکه زمان خود را کجا می گذرانند رازدار می مانند.

 

مواد مخدر سفید

نمک‌های حمام یا نمک‌های حمام روان‌گردان PABS، گروهی از داروهای طراحی‌شده تفریحی هستند. این نام از مواردی گرفته شده است که در آن مواد مخدر پشت عنوان نمک حمام پنهان شده است. پودر سفید، گرانول‌ها یا کریستال‌ها اغلب شبیه نمک‌های اپسوم هستند اما از نظر شیمیایی متفاوت هستند. این داروها با طراحی نسبتاً جدید اخیراً وارد صحنه مواد مخدر شده اند و به سرعت محبوب شدند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مواد مخدر دست ساز کلیک کنید.

به این دلیل که به راحتی به دست می‌آمدند و قبلاً به سختی در آزمایش‌های مواد مخدر شناسایی می‌شدند. بسیار اعتیاد آور هستند و به صورت پودر کریستالی کاربران آن را بلعیده، استنشاق یا تزریق می کنند. با نام های دیگری مانند غذای گیاهی، شکوفه، ابر نه، موج عاج، موج قمری، صورت زخم، آسمان وانیلی، یا رعد و برق سفید نیز شناخته می شوند.

نمک های حمام حاوی محرک های دست ساز به نام کاتینون ها هستند که شبیه آمفتامین ها می باشند. این محرک‌ها سطح دوپامین، یک ماده شیمیایی در مغز که می‌تواند احساس سرخوشی ایجاد کند را افزایش می دهند. برخی می گویند که اثراتی مشابه کوکائین یا متامفتامین دارد. اما آن ها حتی با احتمال بیشتری اثرات جدی بر سلامتی دارند. از جمله: عصبانیت، پارانویا،آژیتاسیون، توهمات روانی، ضربان قلب تند، فشار خون بالا، درد قفسه سینه، حملات پانیک، کم آبی بدن، نارسایی کلیه و مرگ.

1-کوکائین

این داروی مخدر به اشکال مختلفی وجود دارد. کاربر می تواند نوع پودر را از طریق بینی خود بالا بکشد یا آن را به جریان خون خود تزریق کند. کراک شکل کریستالی این دارو است که دود می شود و از طریق ریه ها به جریان خون جذب می شود. باقی اسامی که با آن ها نامیده می شود عبارت است از: ضربه، C، آب نبات، چارلی، کوکا، کراک، فلیک، راک، برف یا توت.

کوکائین یک محرک بسیار اعتیادآور است که از گیاه کوکا تهیه می شود. کراک استحصال شده از آن حتی اعتیادآورتر نیز می باشد. کوکا مغز شما را تحریک می کند تا دوپامین ترشح کند و احساس سرخوشی ایجاد می کند. های شدن با آن شدید اما کوتاه مدت است که باعث می شود افراد به طور مکرر از آن برای حفظ این احساس استفاده کنند.

عوارض و خطرات مصرف آن عبارتند از: افزایش ضربان قلب، فشار خون بالا، افزایش دمای بدن، درد معده، حالت تهوع، از دست دادن اشتها و سوءتغذیه، آسیب به قلب و حمله قلبی و سکته و مرگ. از دست دادن بویایی، خونریزی از بینی و مشکلات بلع، در مراتب بالاتر خطر ابتلا به HIV و هپاتیت C به دلیل استفاده از وسایل ناخواسته در حین استفاده از مواد مخدر زیاد است.  برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ترک اعتیاد کوکائین کلیک کنید.

2-اکستازی و فلاکا

مصرف کنندگان اغلب این ماده را به صورت قرص یا کپسول از طریق دهان مصرف می کنند. همچنین می توان آن را از طریق بینی بالا کشید یا در رگ تزریق کرد. نام های دیگری مانند MDMA یا Molly نیز به ان داده اند. اکستازی مانند دو نمونه قبلی یک محرک و توهم زای دست ساز بوده و سطح چندین ماده شیمیایی از جمله سروتونین، دوپامین و نوراپی نفرین را در مغز افزایش می دهد. خلق و خوی فرد را تغییر می دهد و باعث می شود احساس نزدیکی و ارتباط بیشتری با دیگران داشته باشند.
مواد مخدر سفید پودری

کاربران احساس سرخوشی و افزایش انرژی می کنند. با این حال، زمانی که اثرات دارو از بین می‌رود منجر به گیجی، افسردگی، اضطراب و مشکلات خواب می شود. اثرات فیزیکی آن بر بدن می تواند بسیار شبیه به محرک های دیگر مانند کوکائین و آمفتامین ها باشد که عبارتند از: افزایش ضربان قلب، افزایش فشار خون، عضلات منقبض، حالت تهوع، تاری دید، سرگیجه و عرق کردن یا لرز.

شکل و شمایل فلاکا شبیه نمک حمام است. یک کریستال کم رنگ که کاربران با استفاده از یک دستگاه سیگار الکترونیکی می بلعند و یا تزریق و دود می کنند. به دلیل ظاهری که دارد گاهی به آن شن نیز گفته می شود. مانند نمک حمام، حاوی کاتینون مصنوعی است و اثری شبیه محرک دارد اما می تواند باعث پارانویا، توهم و خشونت یا آسیب به خود شود. با مرگ ناشی از حمله قلبی، خودکشی و آسیب کلیوی یا نارسایی کلیه مرتبط است.

3-هروئین

هروئین به صورت پودر سفید یا قهوه ای مایل به زرد یا یک ماده چسبنده سیاه رنگ به نام هروئین تار سیاه شناخته می شود. کاربران می توانند آن را تزریق، استنشاق یا دود کنند. نوعی مخدر است که از گل خشخاش به دست می‌آید. به سرعت در مغز جذب می‌شود که آن را بسیار اعتیادآور می‌کند. اثرات آن به شکل هجوم سرخوشی و به دنبال آن خشکی دهان، احساس سنگینی در بازوها و پاها، و ذهن مبهم می باشد. استفاده از هروئین می‌تواند کشنده باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه علائم اعتیاد به هروئین کلیک کنید.

عوامل خطر برای مصرف بیش از حد عبارتند از: استفاده همزمان از داروهای آرام بخش یا الکل، استفاده از قرص های درد تجویزی و پرهیز همراه با عود. همچنین می تواند منجر به عوارضی چون رگ های منقبض، مشکلات گوارشی، بیماری کلیوی، تنفس سرکوب شده که عامل اصلی کما، آسیب مغزی و مرگ است. خطر ابتلا به HIV و هپاتیت C از طریق استفاده از سوزن‌های مشترک و سایر تجهیزات دارویی. هنگامی که در دوران بارداری استفاده شود، می‌تواند باعث سقط جنین شود. کمبود وزن، نقایص مادرزادی و نوزادی که معتاد به مواد مخدر متولد شده است از دیگر عوارض اعتیاد به هروئین می باشد.

4-کروکودیل

این ماده مخدر در ایالات متحده رایج نیست اما به طور گسترده در روسیه، به ویژه در میان بزرگسالان جوان به عنوان جایگزین ارزان‌تری برای هروئین استفاده می‌شود. شکل مصنوعی از مورفین است و تقریباً ده برابر قوی‌تر می باشد. ترکیبی از چندین ماده شیمیایی مضر از جمله کدئین، ید، بنزین، تینر رنگ، مایع فندک و غیره است. کاربران آن را به جریان خون تزریق می کنند و تأثیر سریع و مختصری دارد. گاهی اوقات به آن کروکودی نیز می گویند.  برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اعتیاد به مورفین کلیک کنید.

اما این ماده افیونی چه اثراتی دارد؟ کروکودیل به دلیل ظاهر کروکودیل مانندی که روی پوست ایجاد می کند نامگذاری شده است. با گذشت زمان، به رگ‌های خونی آسیب می‌رساند و باعث سبز و پوسته پوسته شدن پوست می‌شود. آسیب بافتی می تواند منجر به گانگرن و به قطع عضو یا مرگ منجر شود.

5-مت آمفتامین ها

مت یک پودر سفید است که مصرف کنندگان آن را با روش هایی چون بلع، خرخر یا تزریق مصرف می کنند. این ماده از ترکیبی از پسودوافدرین، یک عنصر رایج در داروهای سرماخوردگی، همراه با سایر مواد شیمیایی سمی ساخته شده است. با نام های دیگری چون متا کریستال، گچ، کرانک و یخ شناخته می شود. Meth یک اوج فوری ایجاد می کند که به سرعت محو می شود. در نتیجه کاربران اغلب آن را به طور مکرر مصرف می کنند که آن را بسیار اعتیاد آور می کند. اثرات فیزیکی آن بسیار شبیه به سایر محرک های دیگر مانند کوکائین و آمفتامین ها است.

این اثرات می تواند شامل موارد زیر باشد: افزایش تنفس، ضربان قلب تند، فشار خون بالا، افزایش دمای بدن با استفاده طولانی مدت مکرر. مت همچنین می تواند منجر به کاهش شدید وزن، زخم های پوستی و مشکلات شدید دندانی شود. سوء استفاده کنندگان مزمن اغلب از اضطراب، گیجی، بی خوابی شبانه، توهم و هذیان و پارانویا رنج می برند. تزریق دارو می‌تواند خطر ابتلا به اچ‌آی‌وی یا هپاتیت را هنگام استفاده مشترک از سوزن‌ها و سایر تجهیزات دارویی افزایش دهد. هنگامی که در دوران بارداری استفاده شود باعث سقط خود به خود، وزن کم هنگام تولد، نقایص مادرزادی و تولد نوزاد معتاد به مواد مخدر شود.
مواد مخدر سفید

6-مواد مخدر سفید |قارچ

قارچ سیلوسایبین و پیوت را می خورند، در چای دم می کنند یا به غذاها اضافه می کنند. اگرچه ممکن است هوس ایجاد شود، اما وابستگی فیزیکی معمولاً با مواد توهم زا وجود ندارد. بومر، دود کوچک، قارچ جادویی و شاوم نام های دیگری است که به آن اطلاق می شود. ماده فعال آن سیلوسایبین است که یک توهم زا بوده و در انواع خاصی از قارچ ها یافت و اثرات در حدود ۲۰ اول دقیقه شروع می شود و تا ۶ ساعت به طول می انجامد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه انواع مواد توهم زا کلیک کنید.

قارچ‌ها مانند ال‌اس‌دی می‌توانند باعث توهم، ادراک تغییر یافته از زمان و ناتوانی در تشخیص تفاوت بین واقعی و غیر واقعی شوند. مصرف دوزهای بالا یا استفاده طولانی مدت از آن ها باعث وحشت، روان پریشی یا فلاش بک می شود.  همچنین باعث گشاد شدن شدید مردمک چشم، حالت تهوع و استفراغ می گردند.

7-اسپایس (ادویه)

اسپایس ترکیبی از گیاهان و مواد شیمیایی مختلف است که شبیه به پوتپوری می باشد. کاربران یا آن را مانند ماری جوانا می کشند یا آن را به نوشیدنی گیاهی شبیه چای تبدیل می کنند. با اسامی دیگری مانند مامبای سیاه، سعادت، آبی بمبئی، علف هرز تقلبی، آتش، جن، K2، صخره‌های ماه، اسکانک، اسمکد، یوکاتان یا زوهای نام برده می شود. کانابینوئید مصنوعی چه اثراتی دارد؟ برای دریافت مشاوره تلفنی فردی کلیک کنید.

ترکیبات موجود در Spice روی همان قسمت‌هایی در مغز اثر می‌کنند که THC، ماده روان‌گردان ماری‌جوانا اثرگذار است. در نتیجه اثرات بسیار مشابهی دارند؛ مانند احساس شادی و آرامش بیشتر. اما ترکیبات موجود در ادویه می تواند به تأثیر قوی تری منجر شود. کاربران همچنین اضطراب شدید، پارانویا و توهم را گزارش می دهند. سایر اثرات ادویه می تواند شامل موارد زیر باشد: ضربان قلب سریع، استفراغ و گیجی، تشنج و افزایش فشار خون، حمله قلبی (به ندرت).

8-مواد مخدر سفید |مریم گلی(سالویا)

این دارو گیاهی از خانواده نعناعیان که بومی بخش‌هایی از مکزیک است با جویده شدن برگ ها و دود کردن به مصرف می رسد. ماریا پاستورا، حکیم بینندگان، حکیم پیشگو، سالی دی و نعنای جادویی اسامی دیگر آن است. این دارو اثرات شدید اما کوتاه مدت ایجاد می کند که در عرض ۵ تا ۱۰ دقیقه شروع و حدود ۳۰ دقیقه طول می کشد. اثرات توهم زا شامل تغییرات در بینایی، خلق و خو، عواطف و احساسات بدن است.

اطلاعات کمی در مورد اثرات مریم گلی برای سلامتی وجود دارد. اگرچه مطالعات حیوانی نشان می دهد که ممکن است بر یادگیری و حافظه تأثیر بگذارد. اداره مبارزه با مواد مخدر، مریم گلی را یک داروی غیرقانونی نمی داند اما چندین ایالت قوانینی را برای تنظیم کافی استفاده از آن تصویب کرده اند. برای دریافت خدمات مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*