ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

چرا همسرم مرا دوست ندارد | راهکارهای مناسب برای حل مشکل

بسیاری از افراد این سوال را در ذهن خود دارند که چرا همسرم مرا دوست ندارد و چه عواملی باعث این اتفاق شده است؟ وجود فراز و نشیب در زندگی مشترک یک امر عادی است و نشان می‌دهد که شما برای زندگی خود و بهتر کردن شرایط آن تلاش می‌کنید. اما گاهی مشکلاتی در زمینه احساسی به وجود می‌آید که انگار راهی برای حل آن وجود ندارد و فرد به این نتیجه می‌رسد که همسرش دیگر دوستش ندارد. در یک رابطه دو طرفه زناشویی نباید نسبت به این دست از موضوعات بی‌اعتنا بود و باید برای رفع آن تدابیری هوشمندانه اندیشید. یادگیری مهارت های ارتباطی، شناخت بیشتر روحیات همسر، برطرف کردن دلخوری ها و بهره بردن از مشاوره های خانواده برای کسب مهارت های بیشتر و ارتقاء سطح آگاهی زناشویی می تواند بسیار موثر واقع شود. برای کسب اطلاعات در خصوص مشاوره خانواده کلیک کنید.

تماس با مشاور

 

چرا همسرم مرا دوست ندارد؟  

معمولاً این سخن از زبان زوجین شنیده نمی‌شود و آن‌ها در موارد کمی به زبان می‌آورند که نسبت به طرف مقابل خود دیگر احساسی ندارند و بیشتر در رفتارشان بروز می‌دهند. به همین دلیل یکی از زوجین برای پر کردن فقدان عشق و رفع دلتنگی خود به دلیل احساس تنهایی بعد از ازدواج به کارهای دیگری روی می‌آورد. مثلاً دائم به مهمانی می‌رود، سیگار می‌کشد، بازی‌های ویدئویی انجام می‌دهد، به پورنوگرافی و تماشای پورن می‌پردازد و... دوست داشتن چیزی نیست که یک شبه به وجود آید و یک شبه هم ناپدید شود. به همین دلیل شما به زمان و راهکارهای اساسی برای رفع این مشکل نیاز دارید. لطفاً تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. در ادامه به بررسی عواملی که باعث ایجاد این مشکل می شود اشاره خواهیم کرد.اینفوگرافیک چرا همسرم مرا دوست ندارد

 اینفوگرافیک چرا همسرم مرا دوست ندارد

چرا همسرم مرا دوست ندارد | کار بیش از حد

یکی از عواملی که باعث کاهش علاقه زوجین می‌شود، کار بیش از حد است. از این رو چه مرد و چه زن به دلیل مشغله‌های زیاد کمتر در خانه هستند و حتی کمتر یکدیگر را می‌بینند. به همین جهت به مرور زمان شکل رابطه آن‌ها تغییر می‌کند. برای اینکه عشق و صمیمیت بین زوجین وجود داشته باشد و حفظ شود، باید زمان بیشتری را برای بودن کنار یکدیگر صرف کنند.

عدم گفت‌وگوی حضوری

برخی از زوجین زمان کمی را برای یک گفت‌وگوی دونفره با همسرشان در نظر می‌گیرند و بیشتر اوقات ترجیح می‌دهند به جای صحبت با همسر با موبایل در حال چت کردن و یا مکالمه تلفنی باشند تا اینکه با همسرشان در مورد موضوعات مختلف صحبت کنند. همین عامل باعث می‌شود تا هر یک از زوجین احساس کنند که دیگر برای طرف مقابل خود اهمیتی ندارند. به این ترتیب به مرور زمان نسبت به همدیگر سرد می‌شوند. عدم مهارت گفتگو یکی از عوامل مهم فاصله گرفتن زوجین است.

چرا همسرم مرا دوست ندارد | عدم پیش قدم شدن

برخی از زوجین با اینکه می‌بینند با دلیل و یا بدون دلیل از هم فاصله گرفتند، تلاشی برای بازگشت به سمت هم و بهبود روابط عاطفی انجام نمی‌دهند. ممکن است استدلالشان این باشد که چرا من باید همیشه پیش قدم شوم؟ من که کار اشتباهی انجام ندادم؟ هر کدام از انجام این کار شانه خالی می‌کنند و این باعث بدتر شدن اوضاع می‌شود. وقتی می‌بینید همسرتان دیگر شما را دوست ندارد و شما هم برای دانستن علت آن پیش قدم نمی‌شوید، شرایط را پیچیده‌تر می‌کنید.

عدم توجه به اوقات فراغت

یکی از علت‌های اساسی کم شدن عشق زوجین نسبت به یکدیگر، عدم توجه به اوقات فراغت است. شاید برایتان عجیب باشد که این مورد چه ارتباطی به دوست داشتن همسر دارد. اما این یکی از موارد مهمی است که به خصوص در ایران کمتر به آن بها داده می‌شود. در واقع زندگی شهرنشینی و الزام انجام فعالیت‌های اقتصادی مردم را از تفریح کردن دور کرده است و همین امر باعث فاصله گرفتن زوجین از یکدیگر شده و حتی می تواند علت سرد شدن رابطه زناشویی شود.

چرا همسرم مرا دوست ندارد | عدم رابطه جنسی منظم

رابــطه جنسی اصولی یکی از الزامات زندگی مشترک است. اما برخی از زوجین به دلایلی مثل مشغله‌های زیاد، وجود مهمان، زندگی با خانواده همسر و... معمولاً رابطه جنسی منظمی ندارند و ممکن است ماه‌ها از آخرین رابطه‌شان نیز گذشته باشد. همین امر این احساس را در زوجین ایجاد می‌کند که دیگر همدیگر را دوست ندارند. توجه داشته باشید که صرف انجام یک رابطه جنسی تکراری و روتین مد نظر نیست. هر کار لذت بخشی اگر به کرات و به یک شکل تکرار شود، جذابیت خود را از دست خواهد داد. در روابط جنسی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*