ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

قطع ناگهانی رابطه عاطفی | حالا چه باید کرد؟


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با قطع ناگهانی رابطه عاطفی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


قطع ناگهانی رابطه عاطفی این روزها خیلی اتفاق می‌افتد؛ طرف شما ناگهان غیب می‌شود و دیگر هیچ ردّ و نشانی از خودش باقی نمی‌گذارد. با ترک ناگهانی رابطه چطور باید برخورد کرد؟ حتما شنیده‌اید که دو نفر رابطه‌ای را با هم شروع می‌کنند و پس از مدتی یکی از آن دو به طور ناگهانی یارش را ترک کرده و می‌رود. البته منظور از رفتن جدایی موقت بر حسب توافق نیست، بلکه منظور این است که یکی از طرفین رابطه را یکطرفه و ناگهانی تمام می‌کند. اگر این داستان در زندگی شما هم اتفاق افتاده، بهتر است سردرگم نشوید و آرامش خودتان را حفظ کنید. آگاهی از دلایل قطع ناگهانی رابطه به وسیله مشاوره با متخصصان روانشناس به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر با آن کنار بیایید. برای کسب اطلاعات در خصوص مشاوره روابط عاطفی کلیک کنید.

تماس با مشاور

;

قطع ناگهانی رابطه عاطفی

همه روابط فراز و نشیب های خود را دارند و زوج بودن هر از چند گاهی کار و چالش زیادی را می طلبد. همه درجاتی از مشکل را با کسی که دوستش دارند تجربه کرده اند. مشاجرات گاه به گاه، کاملاً سالم و طبیعی هستند. همینطور که داشتن علایق متفاوت و زندگی مستقل. برخی از زوج‌ها بر این باورند که کمک گرفتن برای رابطه‌ باید به این معنی باشد که شما به مشکل عمیقی برخورده اید، زیرا رابطه جنسی و عشق باید «به‌طور طبیعی» اتفاق بیفتد و شما مجبور نیستید برای آن کار خاصی بکنید. با این حال، هنگامی که اختلاف نظرها باعث از بین رفتن احترام اساسی زوجین شود، اغلب منجر به کاهش آهسته انگیزه برای اصلاح مسائل خواهد شد. در حالی که جدایی ناگهانی می‌تواند بسیار تکان‌دهنده‌ باشد، بسیار واضح‌ است که لحظه مشخص از جدایی با تصمیم قبلی آسان تر حل می شود. از سوی دیگر، از هم گسیختگی طولانی، منجر به درک بهتر فرد از این مساله می شود که در چه نقطه‌ای از رابطه، «ما» به «من» تبدیل شده است.

قطع ناگهانی رابطه: واقعاً چرا؟

در سال های اخیر، تحقیقات بسیار معتبر و قابل اعتمادی در مورد آنچه که باعث شکست روابط می شود انجام شده است. شاید تعجب آور باشد اگر بدانید که میزان مشاجره شما، تفاوت هایی که دارید و اشتراکات بین شما در واقع ارتباط چندانی با موفقیت رابطه شما ندارد. زوج ها زمانی که تحت استرس نباشند می توانند تفاوت هایی با هم داشته باشند که مسایل را به طور موثر مدیریت کنند. ممکن است یکی ساکت‌تر و گوشه‌گیرتر باشد و دیگری برون‌گراتر و اجتماعی‌تر. آن‌ها ممکن است راه‌های خوبی برای مذاکره در این مورد داشته باشند. حتی اگر گاهی اوقات کمی خسته‌کننده باشد و حتی اگر گاهی اوقات آرزو کنند که ایکاش دیگری کمی شبیه خود آن ها بود.

برخی دیگر از زوج ها می‌توانند رفتار و مهارت بسیار ضعیفی حین شکل گیری مشکلات داشته باشند که باعث شود مشکلات بزرگ تر از آنچه هستند به نظر برسد. مسائلی که آن ها بر سر آن با هم می جنگند ممکن است بسیار کوچک باشد و برای یک زوج دیگر، شاید کاملاً قابل کنترل باشد. در مجموع برای برخی زمانی که بحث می‌کنند، اوضاع و مسایل به شدت بد و شخصی می شود. یا یکی فرار می‌کند و از درگیری امتناع می ورزد یا دیگری گریه می‌کند و اخم می‌کند و این مشاجره روزها به طول می‌انجامد.

مشکل واقعی چگونه به نظر می رسد؟

مخرب ترین رفتارها در رابطه، آن هایی هستند که حس انتقاد، حالت تدافعی، تحقیر و تمسخر را تحریک می کنند. از این میان، تحقیر بزرگ ترین پیش بینی کننده جدایی ها می باشد. علائم هشدار دهنده دیگری نیز وجود دارد که اگر یک یا چند مورد از آن ها در رابطه شما وجود داشته باشد، ممکن است زمان اقدام فرا رسیده باشد.

دانستن اینکه چطور باید رابطه را تمام کنیم مهارتی است که باید بیاموزید و در حقیقت از بــلوغ عاطفی و فکری نشأت می‌گیرد. برای این کار دلایل مختلفی وجود دارد. هنگامی که فرد ترک شده نسبت به این موضوع آگاهی نسبی داشته باشد، بهتر می‌تواند با مسئله کنار بیاید. به همین جهت در ادامه بحث به این موضوع می‌پردازیم که دلایل قطع ناگهانی رابطه چه مواردی را شامل می‌شود و اصولا چه افرادی با چه ویژگی‌هایی دست به این کار می‌زنند.

اینفوگرافیک قطع ناگهانی رابطه عاطفی

اینفوگرافیک قطع ناگهانی رابطه عاطفی

1. می خواهند جدا شوند اما شهامت ندارند

گاهی اوقات افراد به دلایل مختلف نمی‌خواهند با شریک عاطفی خود رو به رو شوند و حرف دلشان را درباره پایان دادن به رابطه عاشقانه بزنند. شهامت برخورد مستقیم و صحبت کردن از ترک رابطه را ندارند. این وضعیت می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد؛ به عنوان مثال گاه فرد به این نتیجه می‌رسد که باید از شریک عاطفی خود جدا شود، اما به خاطر دوری از ایجاد تنش‌های فکری و عاطفی بین خود و طرف مقابل به طور ناگهانی غیبش می‌زند و یا رابطه را خیلی قاطعانه تمام می‌کند.

2. برای شریک عاطفی خود ارزش قائل نیستند

گاهی اوقات افراد برای شریک عاطفی خود کوچکترین اهمیت و ارزشی قائل نیستند. این افراد عموما دچار اختلال شخصیت خودشیفته هستند و هر وقت بخواهند، به راحتی می‌توانند رابطه عاطفی خود را پایان بدهند. اساسا آنچه که جدایی را سخت می‌کند اهمیت و ارزشی است که دو طرف رابطه برای یکدیگر قائل هستند. حال اگر یکی از آن‌ها برای طرف مقابل اهمیت و ارزشی قائل نباشد به راحتی می‌تواند خود را ناپدید کرده و دیگر پیدایش نشود. این افراد هر زمان که لازم بدانند خیلی راحت و به طور ناگهانی رابطه را قطع می‌کنند. اصولا این افراد در خصوص آداب معاشرت در زندگی نیز دچار اشکالات فراوانی هستند.

3. قطع ناگهانی رابطه: افرادی که در رابطه سردرگم هستند 

تصمیم گیری درباره قطعی و یا دائمی شدن رابطه مسأله مهمی است که بخشی از سرنوشت آدم‌ها را تعیین می‌کند. به دلیل اهمیت زیاد آن، برخی افراد نمی‌توانند در این رابطه تصمیم‌گیری کنند و در نتیجه خود را در میان یک رابطه عاطفی، سردرگم می‌بینند. قطع ناگهانی رابطه برای این افراد به دلیل عدم تعلق خاطر زیاد به طرف مقابل، خیلی سخت نیست. این افراد ممکن است برای رهایی خود از معـلق ماندن در رابطه، روابط عاطفی‌شان را به طور ناگهانی قطع کنند.

مقابله با قطع ناگهانی رابطه: افزایش عزت نفس

یادتان باشد که وجود شما فراتر از مشکلات شماست؛ پس دنیا به آخر نرسیده است. افرادی که عزت نفس پایین دارند در این شرایط بسیار آسیب پذیر هستند. منظور از عزت نفس، احترام و ارزشی است که فرد برای شخص خودش قائل است. در نتیجه اولین قدم جهت بهبود نحوه ی برخورد با چنین شرایطی، خــودشناسی و در نتیجه افزایش عزت نفس است. هنگامی که عزت نفس افزایش می‌یابد، فرد دیگر به هیچ کس و هیچ چیز اجازه نمی‌دهد که آرامش خاطر او را به هم بزند.

قطع امید: همان بهتر که رفت

می‌توان اینطور به قضیه نگاه کرد: کسی که رفته لیاقت شما را نداشته است. حقیقت این است که هیچ انسان عاشقی نمی‌تواند (به طور ناگهانی) معشوق خود را برای همیشه یا حتی برای مدتی ترک کرده و هیچ گونه ارتباطی با او برقرار نکند. پس بهتر است که خودتان را با تصورات و داستان‌های غیر واقعی سرگرم نکنید. در چنین شرایطی امید داشتن بسیار خطرناک است. شخص ترک شده امید دارد که طرف مقابل باز می‌گردد و به خاطر همین امید هر روز انتظار و عذاب می‌کشد. در چنین شرایطی امکان دارد فکر انتقام پس از شکست عشقی به سراغ فرد آید. در حالیکه بهتر است هرچه زودتر با واقعیت رو به رو شود و از چاهی که برای او آبی ندارد قطع امید کند. شاید این رابطه عــشق یک طرفه بوده که دیر یا زود به پایان خود می‌رسید.

آیا زمان تصمیم گیری فرا رسیده است؟

البته که بهتر است قبل از تصمیم نهایی خود در رابطه با گذشتن از رابطه، اقدامات لازم جهت آگاهی از دلایل قطع ناگهانی رابطه را انجام دهید. اما حواستان باشد در این رابطه کاملا عاقلانه عمل کنید. شما دنبال حقیقت هستید پس درایت به خرج دهید و به خاطر ارزشی که برای خودتان قائل هستید واقعیت را بپذیرید. هنگامی که حقیقت را فهمیدید آن را با همه‌ی وجود بپذیرید و زندگی را به بهترین شکل ممکن ادامه دهید. به یاد داشته باشید خوشبختی و سعادت شما در زندگی تنها در گرو خود شما است نه هیچ کس دیگری. پیشنهاد می کنیم در این رابطه مقاله چگونه کسی را که دوست داریم فراموش کنیم را مطالعه فرمایید.

مرکز مشاوره حامی هنر زندگی

قطع ناگهانی رابطه و شکست عشقی، ناراحتی و فشار روانی زیادی را برای فرد به وجود می‌آورد. به همین دلیل ضروری است که چاره‌ای برای آن اندیشید. روانشناس به شما کمک می‌کند تا هرچه سریع‌تر با ناراحتی خود کنار بیاید. این امر می تواند از ابتلا شما به افسردگی بعد از شکست عشقی جلوگیری کرده و توان دوباره برای زندگی جدید و شروعی تازه را در شما ایجاد خواهد کرد. اما شاید صحبت حضوری و یا رفت و آمد برای شما سخت باشد و به همین دلیل از دریافت مشاوره پشیمان شوید.
مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی این امکان را برای شما مهیا کرده تا در هر کجا که هستید به صورت تلفنی با روانشناسان صحبت کنید و بهترین خدمات روانشناسی را با کیفیت عالی دریافت نمایید. برای کسب اطلاعات در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*