ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

چگونه ظاهری جذاب داشته باشیم؟


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با جذابیت ظاهری پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


چگونه ظاهری جذاب داشته باشیم؟ جذابیت ظاهری یک ویژگی نسبی است که از نظر هر فردی می‌تواند متفاوت باشد. ممکن است شخصی از نظر شما جذاب و از نظر فردی دیگر جذابیتی نداشته باشد اما تمایل به دوست داشته شدن و یا پذیرفته شدن در همه ما وجود دارد. بنابراین اینکه بتوانید در نگاه بقیه جذابیت ظاهری داشته باشید، یک احساس رضایت برای شما به همراه خواهد داشت. اغلب مردم فکر می‌کنند برای آنکه جذاب باشند باید کارهای بزرگی انجام دهند اما شما می‌توانید با انجام برخی کارهای ساده و کوچک در نگاه دیگران فردی جذاب و باشخصیت جلوه کنید. عوامل موثر در جذابیت افراد به سه بخش کلی جذابیت ظاهری، جذابیت رفتاری و جذابیت گفتاری تقسیم می‌شود. در این مقاله ما به مسئله جذابیت ظاهری به اختصار می‌پردازیم پس همراه ما باشید.

تماس با مشاور

چرا و چگونه به جذابیت ظاهری برسیم؟

هر کسی در اولین برخورد با شما ابتدا متوجه ظاهر شما می‌شود. شخصیت هیچ کس را بر اساس ظاهرش نمی‌توان قضاوت کرد اما ظاهر هر کس به شما اطلاعاتی درباره شخصیت و عادات او می‌دهد. پس زمانی که به دنبال شروع یک رابطه هستید بیشتر باید به جذابیت ظاهری خود اهمیت دهید. فراموش نکنید که جذابیت ظاهری در موقعیت‌های مختلف می‌تواند بر موفقیت و پیشرفت شما نیز تاثیر بگذارد. برای مثال معمولا کسانی که دارای جذابیت ظاهری هستند، راحت‌تر می‌توانند در یک شرکت استخدام شوند.

تحقیقات نشان می دهد که بخش بزرگی از جذابیت فیزیکی بر جنبه های تغییرپذیرتر خودنمایی ما متمرکز است. به طور خاص، جذاب‌ترین ویژگی‌های فیزیکی تحت عنوان مراقبت از خود قرار می‌گیرند. چیزهایی مانند نظافت کافی، موهای تمیز، لباس‌های زیبا و باکیفیت، وضعیت بدنی خوب و وزن سالم و متعادل. ما به احتمال زیاد به دنبال شریکی هستیم که سالم و قوی باشد (که به معنای ژن های خوب است) و همچنین قادر به مراقبت از فرزندان آینده باشد که نحوه مراقبت از خود را نشان می دهد. این ویژگی‌های خودمراقبتی جذاب هستند. زیرا نشان می‌دهند که چگونه سلامت و رفاه خود را مدیریت می‌کنیم که ارزش بالقوه ما را به عنوان یک شریک و همسر نشان می‌دهد. در ادامه به مواردی که در جذابیت ظاهری تاثیر دارند اشاره می‌کنیم. 

برای آگاهی بیشتر در زمینه عوامل جذابیت کلیک کنید.

تاثیر بهداشت فردی بر جذابیت ظاهری

حمام به موقع، پوشیدن لباس تمیز و آراسته، استفاده از عطرهای ملایم، شانه زدن و مرتب نمودن مو، آراستن خود به طوری که متناسب با محیطی باشد، همه و همه می‌تواند در داشتن ظاهری جذاب موثر باشند. قرار نیست که شبیه به بازیگران معروف و سوپر استارها خود را بیارایید. همین که بتوانید تمیز و آراسته باشید خود به نوعی یک جذابیت ظاهری فوق العاده است. رعایت بهداشت دهان و دندان (مسواک زدن روزانه، استفاده از دهان شویه و...) در حفظ جذابیت ظاهری اثر مثبتی دارد. 

اهمیت به سلامت پوست

"پوست آینه درون است" در این جمله پیام‌های زیادی نهفته است. در بسیاری از موارد در مورد پوستی که دارای ایرادات و نواقصی است، در درون بدن فرد باید علت را جست جو کرد. برای سلامت پوست مصرف ضد آفتاب را جدی بگیرید. همچنین سعی کنید از مرطوب کننده متناسب با پوست تان استفاده کنید و حدالامکان از خشکی بیش از حد پوست خود جلوگیری کنید. جوش، آکنه و جای لک می‌تواند از میزان جذابیت ظاهری شما کم کند.

تاثیر تغذیه مناسب بر جذابیت ظاهری

تغذیه مناسب

یکی از عوامل منتهی به سلامت جسمی استفاده از مواد غذایی مفید است. از مواد غذایی که فیبر کافی دارد (مانند سبزیجات و سیفی جات) بیشتر استفاده کنید. چربی و نمک را به حداقل برسانید. همچنین روزانه 8 لیوان آب بنوشید. این میزان از آب در سوخت و ساز بدن، شفافیت پوست و دفع مواد زائد از بدن کمک زیادی می‌کند. تا حد امکان از غذاهای آماده و نیمه آماده که دارای مواد نگهدارنده هستند کمتر استفاده کنید. تغذیه سالم روی سلامت جسمانی و روانی فرد تاثیر زیادی گذاشته و به جذابیت شما کمک می‌کند.

ورزش و فعالیت بدنی

ورزش و فعالیت بدنی

ورزش و فعالیت بدنی به افزایش نشاط و تندرستی در انسان کمک می‌کند. اندورفین هورمونی که با ورزش و فعالیت بدنی در بدن ترشح شده و باعث ایجاد حس خوب می‌شود. احساس خوب در درون شما به طور ناخودآگاه به دیگران نیز منتقل می‌شود. در نتیجه تا جایی که برایتان مقدور است ورزش کنید. اگر زمان کافی برای رفتن به باشگاه ندارید می‌توانید پیاده روی‌های ساده و سبک انجام دهید. یادتان باشد از کفش مناسب پیاده روی استفاده کنید. این کار به تناسب اندام، افزایش اعتماد به نفس و جذابیت ظاهری کمک زیادی می‌کند.

نحوه نشستن و ایستادن

نحوه نشستن و ایستادن شما اهمیت زیادی دارد. برای اینکه در دراز مدت ستون فقرات سالم‌تری داشته باشید، تلاش کنید که صاف بنشینید و هنگام ایستادن، خمودگی یا افتادگی در شانه‌هایتان وجود نداشته باشد. حالت بدن تان صاف و کشیده باشد؛ به طوری که احساس کنید از بالای سقف به شما یک طنابی آویزان است که تلاش می‌کند شما را بالا بکشد. این تصور به قوز نکردن و صاف ایستادن شما کمک می‌کند.

تاثیر لباس متناسب با موقعیت بر جذابیت ظاهری

پوشش همانند سایر عوامل ظاهری در حفظ جذابیت اهمیت بسیار زیادی دارد. حدالامکان در محافل رسمی سعی کنید که از لباس رسمی استفاده کنید (در مورد آقایان کت و شلوار و در مورد خانم‌ها مانتوهای رسمی). در محافل غیر رسمی و دوستانه از لباس‌های شادتر و راحت تر استفاده کنید. تشخیص اینکه چه لباسی مناسب چه موقعیتی است، یکی از اصول مهم جذابیت در دنیای امروزی به شمار می‌آید.

قرمز بپوشید. | چگونه ظاهری جذاب داشته باشیم؟

چه ارتباطی بین رنگ قرمز و جذابیت وجود دارد؟ اشتیاق، گل رز، گرما بخشی و رابطه جنسی. به همین دلیل، مطالعات علمی نشان داده است که پوشیدن رنگ قرمز یکی از راه‌های جذاب‌تر به نظر رسیدن است. این پیوند جذابیت قرمز تا حدی با درک مردان از پذیرش جنسی ضمنی در میان زنانی که لباس قرمز به تن دارند توضیح داده می‌شود. در یک تحقیق در سال 2013 این تأثیر حتی در میان جامعه‌ای کوچک در بورکینافاسو، آفریقای غربی نشان داده شد. جذب شدن مردان به رنگ قرمز یک فرهنگ جهانی است. بنابراین مهم نیست کجا زندگی می کنید. اگر به دنبال عشق هستید، قرمز باید رنگ مورد علاقه شما باشد. حتی ممکن است ناخودآگاه این کار را انجام دهید. دکتر. برخی دیگر از مطالعات نشان داده است که زنان زمانی که از نظر بیولوژیکی پذیرای جنسی بیشتری هستند، مانند زمان تخمک گذاری، تمایل به پوشیدن رنگ های قرمز و صورتی دارند.

در عین آراستگی ساده باشید

لازم نیست که از لباس‌های فاخر و گران قیمت برای جذابیت ظاهری استفاده کنید. لازم نیست آرایش غلیظ و ظاهری عجیب و غریبی برای خود طراحی کنید. تنها نیاز است که ظاهرتان شیک و در عین حال ساده و برازنده شخصیت شما باشد.

سخن آخر

در انتهای مقاله چگونه ظاهری جذاب داشته باشیم می‌توان به برخی افراد اشاره کرد که به طرز افراطی به ظاهر خود اهمیت می‌دهند. کسانی که هر چقدر هم که عمل‌های زیبایی انجام دهند، لباس‌های در خور توجه بر تن کنند و سعی در جلب توجه مخاطب خود داشته باشند، اما در آخر باز هم خود را زشت و یا غیر جذاب تصور می‌کنند.

معمولا این گونه افراد در یک دور معیوبی از تفکر در خصوص آراستگی ظاهری گرفتار می‌شوند و هر چه به این حس نازیبایی بیشتر بهاء دهند، بیشتر در آن گرفتار باقی می‌مانند. واقعیت این است که همان طور که در بالا ذکر شد جذابیت ظاهری، یک امر کاملا نسبی و متناسب با موقعیت تعریف می‌شود. اگر دغدغۀ ذهنی همیشگی شما این باشد که آیا پذیرفتنی و جذاب هستید و یا مدام با خود در این مورد فکر می‌کنید و فکرتان مدام درگیر ظاهرتان است، این موضوع می‌تواند شما را از اهداف تان دور کرده و مانعی بر سر راه شما باشد. در این راه بهتر است تا از یک مشاور و روانشناس کمک بگیرید و درباره دغدغه‌های ظاهری خود صحبت کنید. برای اطلاع بیشتر در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید.

سوالات متداول | چگونه ظاهری جذاب داشته باشیم؟

آیا جذابیت تنها مربوط به ظاهر می‌شود؟

خیر. عوامل موثر در جذابیت افراد به سه بخش کلی جذابیت ظاهری، جذابیت رفتاری و جذابیت گفتاری تقسیم می‌شود که میزان آن در افراد مختلف متفاوت است.

برای اطلاع بیشتر در زمینه جذابیت رفتاری کلیک کنید.

جذابیت ظاهری چه نقشی در زندگی افراد می‌گذارد؟

در واقع جذابیت ظاهری می‌تواند باعث پیشرفت و موفقیت افراد گردد چراکه همه افراد معمولا کسانی که به ظاهر خود توجه می‌کنند و با پوشیدن لباس مناسب و صورتی آراسته در محیطی ظاهر می‌شوند را دوست دارند. این رفتار نشان می‌دهد که فرد برای موقعیتی که در آن قرار گرفته است ارزش قائل شده و احترام می‌گذارد در نتیجه برای فرد استقبال کننده این عامل به عنوان یک امتیاز محسوب می‌شود که به فرد در رسیدن به خواسته‌ها کمک می‌کند.

چگونه متوجه جذابیت‌های ظاهری خود شویم؟

برای اینکه بتوانید از زیبایی‌های ظاهری خود آگاه شوید لازم است ابتدا به خودشناسی برسید. در واقع خودشناسی به شما کمک می‌کند تا بتوانید به ویژگی‌های حقیقی جذابیت خود دست یابید. ممکن است شما در تلاش هستید تا جذابیت‌های ظاهری خود را بیابید در صورتی که در گفتار و رفتار بسیار جذابیت داشته باشید. برای اطلاع بیشتر در زمینه خودشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*