ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

بهترین مشروبات الکلی که مستی شگفت انگیزی دارند!

بهترین مشروبات الکلی از جمله ویسکی و ودکا می توانند لحظات خوبی را برای شما فراهم کنند. اما به یاد داشته باشید تاثیرات دراز مدت الکل بر بدن و روان و مغز شما بسیار زیاد است. یکی از مهمترین خطرات الکل احتمال سکته های قلبی و مغزی و اختلالات روانی، مشکلات گوارشی و مشکلات کبدی است. این مقاله بهترین مشروبات الکلی و تاثیرات منفی الکل بر بدن را بررسی می کند. برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه از مشاوره ترک اعتیاد مشورت بخواهید.

 

تماس با مشاور

بهترین مشروبات الکلی

 • ودکا:ودکا به طور سنتی از سیب زمینی یا غلات تخمیر شده تهیه می شود. برخی از مارک ها آن را از مواد دیگری مانند میوه یا شکر نیز تهیه می کنند.یکی از پر مصرف ترین و محبوب ترین نوشیدنی های الکلی، ودکا است که یا به صورت تمیز و یا به صورت کوکتل هایی مانند مارتینی، بلودی مری و کاسموپلیتن مصرف می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اعتیاد به الکل کلیک کنید.
 • ویسکی:ویسکی نوعی نوشیدنی الکلی مقطر است که معمولاً از پوره غلات تخمیر شده شامل جو، ذرت، چاودار و گندم تهیه می‌شود.طعم متمایز نوشیدنی پس از تخمیر در چوب بلوط سفید زغالی حاصل می شود. فرآیند پیری ویسکی پس از بطری شدن از چلیک متوقف می شود. تا 40 درصد الکل در یک ویسکی خوب وجود دارد. همچنین درمورد مشروب و ترامادول بخوانید.
 • براندی:اگر چه براندی را می توان از هر میوه ای تهیه کرد، اما برای رسیدن به اسیدیته بالاتر آن را به طور سنتی از انگورهای زودرس تهیه می کنند.معمولاً یک نوشیدنی بعد از شام، براندی حاوی 35 تا 60 درصد الکل است. بر خلاف ویسکی، براندی یا در بشکه های چوبی یا از طریق رنگ کاراملی کهنه می شود.

شراب شیرین و کنیاک، از محبوب ترین مشروبات

 • شراب شیرین افسنطین:ورموت که با ریشه، پوست، گل، دانه، گیاهان، ادویه جات ترشی جات دم کرده و با افزودن براندی غنی شده است، در واقع یک شراب معطر است.به طور کلی دو نوع ورموت وجود دارد، شیرین و خشک. این نوشیدنی به عنوان یک ماده در مارتینی معروف است.
 • کنیاک:از نظر فنی نوعی براندی اما کنیاک شایسته ذکر ویژه است زیرا این نوشیدنی خاص تنها در صورتی می‌تواند درست شود که الزامات خاصی برآورده شود.کنیاک با استفاده از انگور مخصوص ساخته می شود، باید دو بار در دیگ مسی تقطیر شود و باید حداقل دو سال در بشکه های بلوط فرانسوی از مناطق فرانسوی Limousin و Tronçais کهنه شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه بعد از مشروب چی بخوریم کلیک کنید.

آبجو و بندری، از دیگر مشروبات الکلی خوب

 • آبجو:جو، آب، رازک و مخمر چهار ماده جادویی هستند که برای تهیه آبجو مورد نیاز هستند.شکر جو استخراج می شود و توسط مخمر به الکل تبدیل می شود. غلات دیگری مانند ذرت، برنج، چاودار و گندم نیز در تهیه آبجو استفاده می شود.
 • شراب بندری:خاص ترین ویژگی شراب پورت طعم شیرین آن است. این شراب غنی شده است و به طور سنتی در پرتغال تولید می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مصرف همزمان مشروب و تریاک کلیک کنید.
 • رام:یکی از محبوب ترین نوشیدنی های الکلی، رام در واقع با استفاده مستقیم از محصولات جانبی نیشکر یا آب نیشکر ساخته می شود و سپس تقطیر می شود. سپس مایع در بشکه ها کهنه می شود.
 • جین:جین مشابه ودکا نام خود را از توت درخت عرعر گرفته است. از درخت عرعر، گشنیز، پوست مرکبات، دارچین، بادام یا شیرین بیان و با الکل غلات خنثی تهیه می شود. تمام طعم دهنده های موجود در جین طبیعی است.

 مشروبات الکلی

مسیر الکل در بدن و تاثیرات آن

وقتی الکل می نوشید، الکل را هضم نمی کنید. به سرعت وارد جریان خون شما می شود و به هر قسمت از بدن شما می رسد. الکل ابتدا بر مغز و سپس بر کلیه ها، ریه ها و کبد تأثیر می گذارد. تاثیر روی بدن شما به سن، جنسیت، وزن و نوع الکل شما بستگی دارد.

1-معده

شما 20 درصد الکل را از طریق معده وارد جریان خون می کنید و بقیه را از طریق روده کوچک وارد جریان خون می کنید.نوشیدن مقدار کمی الکل اشتهای شما را تحریک می کند زیرا جریان آب معده را افزایش می دهد. مقدار زیادی الکل اشتهای شما را کم می کند و می تواند باعث سوء تغذیه شود.با مصرف زیاد الکل می توانید به زخم معده مبتلا شوید. این می تواند زمانی اتفاق بیفتد که شیره معده تحریک شده با محتوای بالای الکل مخلوط شده و پوشش معده شما را تحریک کند. براید ریافت اطلاعات بیشتر در زمینه کمبود های تغذیه ای رایج کلیک کنید.

2-جریان خون

وقتی الکل وارد جریان خون شما می شود، رگ های خونی شما را گشاد می کند. این باعث می شود:

 • سرخ شدن، زیرا جریان خون بیشتری به سطح پوست وجود دارد
 • احساس گرما موقت
 • از دست دادن گرما و کاهش سریع دمای بدن
 • فشار خون پایین

3-بهترین مشروبات الکلی |مغز

الکل قسمت هایی از مغز را که عملکرد بدن شما را کنترل می کند، کسل می کند. این بر اعمال شما و توانایی شما در تصمیم گیری و حفظ کنترل تأثیر می گذارد. الکل بر خلق و خوی شما تأثیر می گذارد و همچنین می تواند باعث شود که احساس افسردگی یا پرخاشگری کنید. با افزایش غلظت الکل در جریان خون، رفتار و عملکرد بدن شما تغییر می کند.

هیچ راهی فوری برای هوشیاری وجود ندارد. برای پردازش الکل بدن شما زمان می برد. صبح بعد از نوشیدن یک شب سنگین، احتمالاً غلظت بالایی از الکل در جریان خون خود دارید.ممکن است برای رانندگی وسیله نقلیه هوشیار یا ایمن نباشید. محدودیت قانونی الکل برای رانندگی میزان الکل موجود در نفس، خون یا ادرار شما را اندازه گیری می کند.  برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ماندگاری الکل در تست ادرار کلیک کنید.

 • کلیه ها:الکل ادرار آور است و تولید ادرار را افزایش می دهد. وقتی الکل می نوشید، باید دفعات بیشتری ادرار کنید. این باعث تشنگی و کم آبی می شود.
 • ریه ها:وقتی الکل گازدار است، می توانید آن را استنشاق کنید. از ریه های شما، الکل به سرعت وارد جریان خون شما می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تاثیر الکل بر خون کلیک کنید.
 • کبد:وقتی الکل می نوشید، کبد شما 95 درصد آن را اکسید می کند. این بدان معناست که کبد شما الکل را به آب و مونوکسید کربن تبدیل می کند. کبد شما فقط می تواند یک واحد الکل را در ساعت اکسید کند.

عوامل موثر بر میزان تاثیر الکل بر بدن

اگر مشروب می خورید، احتمالاً تجربه ای در مورد اثرات الکل داشته اید، از وزوز گرمی که به سرعت شروع می شود تا سردرد نه چندان خوشایند شراب، یا خماری که صبح روز بعد ظاهر می شود. از آنجایی که این اثرات زیاد دوام نمی‌آورند، ممکن است زیاد نگران آن‌ها نباشید، به خصوص اگر اغلب الکل مصرف نمی‌کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه عوارض خوردن الکل طبی کلیک کنید.

بسیاری از مردم تصور می کنند که نوشیدن گاه به گاه آبجو یا لیوان شراب در زمان صرف غذا یا مناسبت های خاص دلیل زیادی برای نگرانی ایجاد نمی کند. اما نوشیدن هر مقدار الکل به طور بالقوه می تواند منجر به عواقب سلامتی ناخواسته شود. افرادی که زیاد الکل یا مشروبات الکلی زیاد می نوشند ممکن است زودتر متوجه اثرات سلامتی بیشتری شوند، اما الکل همچنین خطراتی را برای افرادی که در حد اعتدال می نوشند، به همراه دارد.

مصرف الکل می تواند به مرور زمان بر