ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

بهترین فیلم های انگیزشی | داستان تلاش برای رسیدن به رویاها

بهترین فیلم های انگیزشی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که شما را تشویق کنند تا با تاکیدات، نکات و بینش‌های مثبت به حرکت رو به جلو ادامه دهید. با تشویق گرفتن روزانه از طریق نگاه کردن به فیلم ها و گوش سپردن به سخنرانی های ارزشمند انگیزه بخش، طرز فکر مثبتی را که برای موفقیت نیاز دارید پیدا می کنید. این برنامه ها برای الهام بخشیدن و ادا کردن جملات تاکیدی مثبت و صحبت با خود طراحی شده اند. تمرین واگویه های سالم یک تکنیک اثبات شده برای این است که ذهن شما در خدمت اهداف شما کار کند و نه بر ضد آن. فیلم هایی را انتخاب کنید که با اهداف شما همخوانی دارند و یاد بگیرید که چگونه خودگویی منفی را از هم اکنون کاهش دهید. برای کسب آگاهی بیشتر از مشاوره تلفنی روانشناسی مشورت بخواهید.

 

تماس با مشاور

الهام گرفتن و افزایش انگیزه با فیلم

یافتن انگیزه برای دنبال کردن اهداف همیشه آسان نیست به خصوص اگر با استرس یا منفی گرایی دست و پنجه نرم کنید. اما الهام می تواند از موقعیت های غافلگیر کننده به سراغ شما بیاید. از جمله تماشای فیلم هایی که با همین هدف تولید و پخش می شوند. به عنوان مثال فقط انجامش بده عبارتی مترادف با مفهوم انگیزه بود و زندگی خود را به عنوان شعاری برای یک برند لباس ورزشی آغاز کرد. برای آشنایی با بهترین فیلم های روانشناسی کلیک کنید.

کمپین اولیه در سال ۱۹۸۸ فروش نایک را تا هزار درصد در ده سال پس از آغاز تولیدات فیلم سازی افزایش داد. از آن زمان ویدیوهای انگیزشی با محبوبیت بیش از پیش روبرو شدند و همین استقبال مخاطبان صاحب برندها را برای ساخت بیشتر این فیلم های انگیزشی ترغیب کرد. پس از ایده نایک نه فقط برندهای لباس ورزشی بلکه به طور کلی تمام برندها در تمام عرصه های تجاری به ساخت فیلم های انگیزشی روی آوردند؛ زیرا به انحا مختلف متوجه تاثیر گسترده و عمیق این دست فیلم ها شده بودند.همچنین مطالعه مقاله اثرات رسانه بر تربیت فرزندان پیشنهاد می شود.

علت موفقیت فیلم های انگیزشی

ویدیوهای انگیزشی و الهام بخش موفقیت آمیز هستند زیرا باعث می شوند افراد احساس خاصی نسبت به توانایی های بالقوه خود و شیوه نگرش به اهداف انتخابی داشته باشند. از آن جایی که احساس فرد تقریباً همیشه الهام بخش عمل کردن و حرکت کردن است آن ها می توانند بینندگان را تشویق کنند تا از یک هدف حمایت کنند، یک محصول را بخرند و حتی تصورات خود را نسبت به مسائل تغییر دهند. علاوه بر این این نوع ویدیوها مردم را به صحبت و تفکر درباره برند و اهداف آن وادار می کنند. این باعث می شود صاحب برند ها ابزار قدرتمندی برای بازاریابی اجناس خود داشته باشند. اینکه از طریق دهان به دهان چرخیدن و نام برده شدن مداوم هرگز از یاد مشتریان نمی روند و یادآوری سوداور و کم هزینه ای برای برند درست می کنند.

 

بهترین فیلم های انگیزشی

در ادامه چند مورد از بهترین ویدیوهای الهام‌بخش و انگیزشی ساخته شده توسط برندها گردآوری شده اند که نشان می‌دهد یک محتوای ویدیویی فوق‌العاده چقدر می‌تواند قدرتمند و خاطره‌انگیز بوده و در ترغیب مخاطبین برای حفظ انگیزه و شکل دادن به توان و قدرت آن ها در راستای رسیدن به اهداف کوچک و بزرگ نقش آفرینی کند. ویدیوهایی که الهام بخش بوده و انگیزه می‌دهند حتی اگر از بین بی شمار مخاطب بیننده روی چند نمونه انگشت شمار موثر واقع شود به هدف خود برای تغییر دیدگاه جمعی رسیده است. برای آشنایی با سایر راه های حفظ انگیزه کلیک کنید.

1-رویای بزرگ پرنسس (دیزنی)

دیزنی برندی است که کودکان در سرتاسر جهان آن را می پرستند و چندین دهه است که این برند مورد تحسین قرار گرفته است. اما در گذشته این شرکت به دلیل پیام هایی که در گذشته با فیلم های خود برای مخاطبان زن جوان ارسال می کرد با انتقاداتی مواجه شده است. یک مطالعه توسط دانشگاه بریگهام یانگ نشان داد که «فرهنگ پرنسس دیزنی» کلیشه‌های منفی دختران جوان را پررنگ تر می‌کند. با این حال در سال های اخیر تغییری به سمت شاهزاده خانم های قهرمان و مستقل دیزنی صورت گرفته است.

موج جدید پرنسس ها از جمله تیانا، مریدا و موآنا رویاهای بزرگی دارند که حول یک «شوالیه در زره درخشان و اسب سپید» نمی چرخد و مخاطب را به فیلم های فوق‌العاده و الهام‌بخش دیزنی می‌رساند. کمپین رویای بزرگ یک پرنسس، ابتکار یک ساله ای بود که ۲۱ زن پیشرو از ۱۳ کشور را برای به اشتراک گذاشتن داستان خود در کانون توجه قرار داد. این تبلیغ اولیه برای کمپین بیش از ۵ میلیون بار تماشا شده است و هشتگ تنها در اینستاگرام صد و شصت هزار بار استفاده شده است.

برد‌های بدون دردسر بین فیلم‌های انیمیشنی که همه مخاطبان به خوبی با آن آشنا هستند حذف و دختران واقعی که در ورزش‌ها و فعالیت‌هایی که دوست دارند موفق می‌شوند همراه با اشعار کاملاً مناسب جایگزین شده و یک محتوای بسیار انگیزشی را در فیلم به وجود می آورد. این فیلم ها تلاش برای کسب موفقیت در زندگی را به تصویر کشیده است.

2-بهترین فیلم های انگیزشی | قهرمان ناخوانده

فیلم های مرتبط با مساله بیمه عمر اغلب به گونه ای دلتنگ کننده تهیه می شوند. به ندرت معرفی کار را به گونه ای انجام می دهند که بینندگان را با انگیزه، الهام گرفته و از دنیا خوشحال کنند. در این میان The Unsung Hero توسط بیمه زندگی تایلندی داستان یک "مرد خوب" معمولی را روایت می کند که روزهای معمول خود را سپری کرده و در خلال آن به مردم کمک می کند. در ظاهر به نظر می رسد که او چیزی از این کار به دست نمی آورد. اما پس از آن در صحنه‌ای که احساسات مخاطب را تحریک می کند دختری کثیف و بی‌خانمان در کادر ظاهر می‌شود که همه لباس‌های دریافتی از این مرد را پوشیده و برای رفتن به مدرسه هیجان دارد.

آنچه مخاطب در این صحنه می بیند این است که مرد چیزی را دریافت می‌کند که با پول نمی‌توان خرید. زندگی مرد و عمر او با کمک به دیگران بیمه شده و سرشارتر از قبل ادامه پیدا می کند. این ویدیوی دل‌انگیز که در جاهایی بیشتر شبیه یک فیلم کوتاه است در هفته اول با ۶ میلیون بازدید در یوتیوب و ۸۰۰ هزار اشتراک ‌گذاری فیسبوکی در صدر فیلم های فضای مجازی منتشر شد. امروزه این فیلم انگیزشی بیش از صد میلیون بازدید در یوتیوب دارد.

3-پسری که پرواز را یاد گرفت

وقتی داستان زندگی یک شخصیت عمومی شناخته شده را با انیمیشن های رنگارنگ همراه می کنید نتیجه کار چیزی می شود که میلیون ها نفر از آن لذت خواهند برد  و این کاری است که فیلم پسری که پرواز را یاد گرفت انجام می دهد. برای این فیلم انگیزشی تعداد تماشاچی علاقمند دقیقاً ۱۵ میلیون نفر بوده است. این ویدیو برای یک کار تبلیغاتی مارک دار (بیش از ۵ دقیقه) کمی طولانی است اما به اندازه کافی جذاب است تا بینندگان را علاقه مند نگه دارد. Gatorade به عنوان یک برند به ندرت نمایش داده می شود. در عوض تمام تمرکز روی داستان است.

انیمیشن این داستان را به‌گونه‌ای روایت می‌کند که لایو اکشن هرگز نمی‌توانست آن را به این خوبی به تصویر بکشد. یکی از نکات برجسته این فیلم دست‌هایی است که از ناکجاآباد بیرون می‌آیند و زمانی که اوسین بولت(شخصیت داستان) را تحت فشار قرار می‌دهد تا عملکرد خوبی داشته باشد او را در خود فرو می‌برد. نکته مهم در مورد پیام این ویدیو این است که می تواند انگیزه یا الهام بخش برای هر کسی با هر سطحی از موقعیت زندگی باشد. کسانی که نگران مساله ای در زندگی شخصی خود هستند و نه فقط یک موضوع مرتبط با ورزش. در این رابطه مطالعه مقاله بهترین کتاب های دنیا پیشنهاد می شود.

4-«ممنون مامان»  یکی از بهترین فیلم های انگیزشی

بهترین تبلیغات آن هایی هستند که داستان را به فروش ترجیح می دهند و این ویدیوی P&G این کار را به روشی بسیار هوشمندانه انجام می دهد. محصولات این برند هرگز به صورت مستقیم نشان داده نمی‌شوند یا به آن ها اشاره علنی نمی‌شود؛ به غیر از برخی آرم‌ها در انتهای فیلم. اما مخاطبین مادران را در ویدیو می‌بینند که کارهای مربوط به محصولات P&G را انجام می‌دهند. مثلاً ظرف‌ها را پاک می کنند و لباس‌ها را می‌شویند. این تبلیغ که در طول بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن پخش شد به دلیل انگیزه‌ و الهام‌بخش بودن امتیازات کامل را از منتقدین دریافت کرده است.تماشای فیلم های انگیزشی یکی از راه های افزایش انگیزه است.

برای کودکانی که رویای تبدیل شدن به ورزشکاران نخبه را در سر می پرورانند انگیزه بخش است و برای مادرانی که به آن ها کمک می کنند تا به آن مرحله برسند نیز در عین حال الهام بخش می باشد. نکته جالب این است که بیشتر فیلم فقط زندگی روزمره مادران در سراسر جهان را نشان می دهد و با همین پرداختن به روزمرگی های مادران احساسات شدیدی را برمی انگیزد. این شاید یکی از دلایلی باشد که این ویدیو را برنده جایزه امی برای بهترین فیلم تجاری سال کرده است.

5-«کوکو شنل» یکی از بهترین فیلم های انگیزشی

به عنوان یک نام تجاری لوکس پر آوازه، کشف اینکه شنل منشأ دور از دسترسی ندارد و با طبقات معمولی جامعه قابل قیاس است شگفت انگیز خواهد بود. این ویدیو بخشی از یک مجموعه بزرگ تر در مورد زندگی کوکو شانل است که به زندگی اولیه او و آغاز به کار حرفه ای مجموعه می پردازد. کاوش در منشأ چنین برند معروف و شناخته شده ای واقعاً انسان ساز و انگیزه بخش است. فیلم نشان می دهد که درست مانند برندهای نوپا امروزی شانل زمانی یک استارت آپ خوش دست با رویاهای بزرگ و بودجه های کوچک بود.

پالت رنگ سیاه و سفید انحصاری، رنگ‌هایی که شانل به آن‌ها شهرت دارد در ترکیب با انیمیشن‌های نرم و ثابت، این ساعت را به یک ساعت مسحورکننده تبدیل کرده است و استفاده مکرر از «روزی روزگاری» عبارتی که اغلب در افسانه‌های شاد به کار می ‌رود و حالا اینجا در مورد سختی‌های زندگی طراح مد می آموزد به بیننده سوژه فکری می‌دهد. در کنار همه این ها ستاره واقعی این ویدیو و مؤلفه ای که آن را بسیار الهام بخش می کند صداگذاری فیلم است.

با پیشروی داستان صدای روایت کمی بلندتر، سریع‌تر و پرشورتر می‌شود و بینندگان را با احساس فوریت و شاید انگیزه برای دنبال کردن رویای خود مانند کوکو شانل رها می‌کند. این فیلم نحوه رسیدن به رویاها و آرزوهای کوکو شنل را نشان می دهد.

6-بهترین فیلم های انگیزشی | «اهدای خون»

با این ویدئوی سی ثانیه‌ای NHS سوژه ای بسیار آشنا را ابتدا برای بریتانیایی‌ها و سپس برای تمام فرهنگ ها به دنبال خود می‌ کشاند. شیرفروشی که در حال چرخیدن و دور زدن است و شیر را روی سرش می‌چرخاند. به جای تحویل دادن شیر او در حال تحویل دادن خون است و این سوال را برمی‌انگیزد؛ چه اتفاقی می‌افتد وقتی کسی که شما به او اهمیت می‌دهید به مقداری خون نیاز داشته باشد و هیچ چیزی برای ارائه وجود نداشته باشد؟
بهترین فیلم های انگیزشی

این استعاره ساده همه را مخاطب قرار می دهد و با زبان خود آن ها صحبت می کند؛ کاری که NHS در تلاش است آن را انجام دهد این است که هر چه تعداد افرادی که خون اهدا می کنند بیشتر باشد بهتر است. قرار دادن این پیام در قالبی که همه بتوانند آن را درک کنند راهی عالی برای تشویق مردم به بازدید از بانک خون محل زندگی خود و اهدای خون است. همانطور که مردم برای تحویل گرفتن شیر هر روزه به شیرفروش متکی هستند، همه آن ها برای خون دادن به دیگری متکی می باشند.

6-بهترین فیلم های انگیزشی | مثل یک دختر

همیشه، بهترین ویدیوهای الهام بخشی که مردم تا قبل از آن می بینند را به چالش می کشد. این ویدیوی Always با چیزی که در ظاهر کمی طنزآمیز به نظر می رسد شروع می شود اما در ادامه مشخص می شود که عبارت "مثل یک دختر" در واقع بر اعتماد به نفس دختران جوانی که در دوران بلوغ هستند تأثیر عمیقی می گذارد. الهام بخش ترین افراد در این ویدیو دختر بچه هایی هستند که زیر ده سال دارند و هنوز معنی عبارت را به درستی درک نمی کنند.

وقتی به آن ها گفته می شود کاری «مثل یک دختر» انجام دهند بهترین کار ممکن را ارائه می دهند. پیام بسیار دلگرم کننده است و می تواند بینندگان را ترغیب کند که مجدد در مورد استفاده منفی از این عبارت فکر کنند. این ویدیو قطعاً بین بینندگان تأثیر مثبتی گذاشته است زیرا تا به امروز تقریباً هفتاد میلیون بازدید را به خود اختصاص داده است. در این رابطه مطالعه مقاله چگونه به اهدافمان برسیم پیشنهاد می شود.

 

بهترین فیلم های انگیزشی | سخن آخر

هدف اکثر دست اندر کاران تهیه یک فیلم انگیزشی این است که احساسات را در بینندگان برانگیخته و از این طریق پیام فیلم را عمیق تر در ذهن آن ها ماندگار کنند. ویدیوهای الهام بخش و انگیزشی دارای اثرات و نتایج خاصی هستند. مردم می خواهند آن ها را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارند و به همین دلیل است که برخی از آن ها در نهایت یک انتشار ویروسی پیدا می کنند. در مدت زمانی کوتاه با استقبال بی نظیر مواجه می شوند.

ساختن یک ویدیوی ویروسی کار ساده ای نیست اما اگر به دنبال الهام بیشتر هستید از شیوه ساخت فیلم های انگیزشی غافل نشوید. برای کسب آگاهی بیشتر از تاثیرات فیلم بر افراد از مشاوره روانشناسی مشورت نمایید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*