ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

بهترین مکان برای رابطه زناشویی

 

خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با بهترین مکان برای رابطه زناشویی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.

بهترین مکان برای رابطه زناشویی با ایجاد تنوع در محل رابطه در افزایش کیفیت روابط جنسی نقش مهمی دارد. رضایت زناشویی در گرو روابط صحیح میان زوجین است که می تواند تضمین کننده آرامش و نشاط در زندگی مشترک باشد. باید توجه داشت که انتخاب بهترین مکان برای رابطه زناشویی با توجه به تیپ شخصیتی افراد و میزان فانتزی های جنسی آن ها متفاوت است. در بعضی مواقع ممکن است زوجین با اختلاف نظر در این زمینه دچار مشکل شده و از روابط جنسی خود لذت کافی را نبرند. مشاوره جنسی می تواند به زوجینی که دچار مشکلات رفتاری در زمینه جنسی هستند و نسبت به نیازهای یکدیگر بی توجهی می کنند، راهکارهای کاربردی برای آگاهی از نیازها و انتظارات درست و اصولی زناشویی ارائه نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر از روند مشاوره جنسی کلیک کنید.

تماس با مشاور


رابطه زناشویی چیست؟

رابطه زناشویی در بسیاری از فرهنگ ها همان رابطه ی جنسی تلقی می شود که در این مقاله برخی از تفاوت های جزئی این دو با تعریف رایج آن گفته شده است. رابطه زناشویی به روابط دو فرد گفته می شود که از ابتدای زندگی مشترک وجود دارد و شامل همه ی تصمیم گیری های زوجین در مراحل مختلف زندگی مشترک اعم از تصمیمات بزرگ و سرنوشت ساز مانند تصمیم برای بچه دار شدن و فرزند پروری و تصمیمات کوچک زندگی شامل تصمیم به رفتن مسافرت در آخر هفته ای در تعطیلات تابستان را شامل می شود.

همه این ها جزئی از روابط زناشویی محسوب می شود و از همین رو باید گفته شود که رابطه زناشویی تنها به رابــطه جنسی خلاصه نمی شود. بلکه سطح آن بسیار وسیع تر از رابطه جنسی است. ما در این مقاله با توجه به عنوان مقاله که بهترین مکان برای رابطه زناشویی مطرح شده است، بیشتر به رابطه جنسی و مکان های مناسب برای بر قراری رابطه جنسی افراد با شریک جنسی خود اشاره خواهیم کرد‌.

اینفوگرافیک بهترین مکان برای رابطه زناشویی

اینفوگرافیک بهترین مکان برای رابطه زناشویی

رابطه جنسی چیست؟

رابطه جنسی یکی از زیر مجموعه های رابطه ی زناشویی به حساب می آید. البته در بحث تحکیم روابط زناشویی بسیار مهم است و ضعف در عملکرد این بخش از روابط زناشویی در بسیاری از خانواده ها حتی منجر به بروز خیانت ها و یا جدایی و طلاق عــاطفی می شود. از همین رو باید به این نکته توجه لازم داشت که رابطه جنسی موفق در روند بهبود کیفیت یک زندگی مشترک موفق بسیار با اهمیت است و اگر با موفقیت همراه باشد، می توان آثار مثبت آن را در رابطه زناشویی و زندگی مشترک زوجین مشاهده کرد.

رابطه جنسی از نیاز جنسی افراد به برقراری آمیزش جنسی با شریک جنسی خود ایجاد می شود و در عرصه زندگی مشترک از اولویت بسیار بالایی برخوردار است. همین امر موجب شده است تحقیقات و بررسی های بی شماری در مورد رابطه ی جنسی در طی سالیان دراز انجام شود و مطالب مهم و آموزنده ای در مورد رابطه جنسی و چگونگی انجام آن برای افزایش کیفیت رابطه جنسی توسط روانشناسان و مشاوران متخصص در موضوع روابط بین زوجین مطرح گردد.

مکان برای رابطه جنسی

اتاق خواب بهترین مکان برای رابطه زناشویی

وقتی زوج ها یک خانه کامل در اختیار دارند، امکانات بروز رفتار عاشقانه آن ها چند برابر می شود. بسیاری از کارشناسان پیشنهاد می کنند که خودانگیختگی و آزمایش روش های جدید کلید حفظ عشق است و داشتن رابطه جنسی در خارج از اتاق خواب می تواند سطح سالمی از هیجانات را ایجاد کند. اما واقعاً چند زوج متاهل از اتاق های دیگر موجود در خانه برای این هدف عاشقانه استفاده می کنند؟ آیا همسران معمولاً رابطه جنسی را در لیست اصلی کارهای روزانه نگه می دارند یا به دنبال مکان های جایگزین برای قرار ملاقات عاشقانه خود در آخر هفته ها هستند؟ طبق مطالعات انجام شده صمیمیت ابتدا در خارج از اتاق خواب رخ می دهد و اینکه زوج هایی که صاحب فرزند هستند نیاز به حفظ حریم خصوصی را متفاوت از زوج های بدون بچه بررسی می کنند.

در نگاه اول و حالت کلی اتاق خواب مکان اصلی و تعریف شده برای برقراری رابطه جنسی محسوب می شود. اما باید توجه داشت که استفاده مکرر از یک مکان ممکن است موجب یکنواختی در آمیزش شود. در واقع نیاز است در مواقعی برای ایجاد تنوع در سکس از مکان های دیگر نیز برای رابطه جنسی بهره برد. اما باید خاطر نشان کرد در مورد افرادی که دچار اختلال اضطراب عملکرد جنسی هستند جابجایی و تغییر مکان رابطه ممکن است تنش زا باشد.

تحقیقات نشان داده که اتاق خواب می‌تواند یک موقعیت امن در ذهن زوجین برای بر قراری رابطه جنسی ایجاد کند. همین امر باعث می شود آن ها با امنیت خاطر بیشتری بخواهند از پوزیشن های جنسی متنوع تری استفاده کنند. به این ترتیب می توان اتاق خواب را یکی از بهترین مکان ها برای رابطه زناشویی دانست.

مکانی برای عشق ورزی

اکثر زوجین برای رابطه جنسی، اتاق خواب را به مکان‌های دیگر ترجیح می‌دهند. اما برای بعضی از افراد نقاط دیگر خانه ممکن است تحریک آمیزتر باشد. با توجه به خیال پردازی های جنسی افراد این مسئله متغیر خواهد بود. در واقع حساسیت روانی افراد با یکدیگر متفاوت است. تعدادی از افراد در مکان های دیگر غیر از خانه خود به هیچ عنوان به برانگیختگی جنسی نمی رسند. این افراد حاشیه امن ذهنی بسیار شکننده و حساسی دارند و با تغییر مکان، توان جنسی خود را از دست می دهند. چرا که اضطراب عدم کنترل شرایط را تجربه می کنند.
در بین زوجین می توان به آن هایی اشاره کرد که تکرار رابطه زناشویی در یک مکان واحد، امری کسالت آور محسوب می‌شود. ازهمین رو این افراد برای بر قراری رابطه جنسی با قصد ایجاد تنوع در مکان و استفاده از حالات و پوزیشن‌های متنوع، خواستار عمل رابطه جنسی با شریک جنسی خود در روندی خاص تر از روال سابق هستند.

در یک مطالعه هنگامی که از زوجین پرسیده شد که کدام گزینه های جایگزین برای اتاق خواب را شخصا بررسی کرده اند، بیش از 96 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که در اتاق نشیمن رابطه جنسی داشته اند. توضیح واضحی برای محبوب بودن این مکان وجود دارد: کاناپه‌ها، صندلی‌ها و فرش‌ها نسبتاً برای راحتی فیزیکی حین سکس و پوزیشن های جنسی مفید هستند. وجود یک تخت یا کاناپه همچنین می‌تواند توضیح دهنده درصد زیادی از پاسخ‌دهندگان باشد که می‌گویند با شریک زندگی خود در اتاق خواب یا اتاق مهمان صمیمیت جنسی را تجربه کرده اند. این اتاق‌ها ممکن است یک تغییر هیجان‌انگیز مکانی را فراهم کنند، اما همچنین مبلمان امنیت و راحتی کافی برای جلوگیری از آسیب و درد جسمی را فراهم می‌کنند.

رابطه زناشویی

مکان های جدید برای بر قراری رابطه زناشویی

در این قسمت به بررسی و معرفی مکان‌های جدیدی به جز اتاق خواب برای بر قراری رابطه جنسی برای زوجینی که قصد دارند در مکان‌های دیگری به جز اتاق خواب این عمل را انجام دهند، می‌پردازیم. این مکان‌های جدید می‌توانند تنوع در رابطه جنسی را افزایش دهند و این عمل می تواند حس تازگی به روابط زناشویی زوجین بدهد. البته ارائه راهکارهای مشاوران و روانشناسان در زمینه زندگی مشترک و روابط بین زوجین و همچین راهنمایی سکس تراپی  و سکس تراپیست می تواند باعث افزایش آگاهی زوجین در موضوع رابطه جنسی شود.

1. بهترین مکان برای رابطه زناشویی | حمام

برقراری رابطه جنسی در حمام که امروزه در صنعت پــورنوگرافی هم شاهد آن ها هستیم می تواند به راحتی باعث تنوع در رابطه جنسی و سکس در بین زوجین شود. وجود آینه های بزرگ و طولی در حمام برای مشاهده بدن و اندام شریک جنسی در هنگام برقراری رابطه جنسی می تواند باعث تحریک بیشتر شده و لذت رابطه را بیشتر کند. از طرف دیگر از آن جایی که این مکان، یک موقعیت جدید تلقی می شود و با توجه به محیط حمام می توان در آن از پوزیشن ها و حالات جدیدی در برقراری رابطه جنسی استفاده کرد.

2. طبیعت

امروزه برقراری رابطه جنسی در طبیعت به عنوان یک فانتزی جنسی یک مکان جدید و ایده آل برای برقراری رابطه جنسی محسوب می شود. البته برای این کار باید توجه داشت که مکان در نظر گرفته شده خصوصی باشد و از عدم ورود افراد به محل و عدم اشراف مکان های دیگر به منطقه مورد نظر اطمینان حاصل شود. مسلما برقراری رابطه جنسی در مکان های عمومی عواقب کیفری خواهد داشت.
زوجینی که از دید بازتری نسبت به بر قراری رابطه بهره‌مند هستند، به برقراری رابطه جنسی در طبیعت تمایل خاصی دارند. سکس در طبیعت هم یکی دیگر از مکان هایی محسوب می شود که می تواند حس تکرار رابطه جنسی در اتاق خواب را از بین ببرد و به سکس سالم زوجین تنوع بخشد.

رابطه جنسی

3. بهترین مکان برای رابطه زناشویی | هتل

برقراری رابطه جنسی در هتل از دیگر جاهایی است که به تنوع و کیفیت مطلوب‌تر رابطه جنسی و همچنین ایجاد تنوع در بین زوجینی که مکان رابطه جنسی همیشگی را تکراری حس می کنند مناسب است. در بسیاری از مواقع در صورت بروز تنش بین زوجین می‌توان این راهکار را به آن ها ارائه داد که بخواهند برای مدت کوتاهی به جایی سفر کنند و با اقامت در هتلی که تا به حال به آن جا سفر نکرده اند، بتوانند با برقراری رابطه جنسی در مکان جدید روند بهبود کیفیت زندگی مشترک و جلوگیری از دلزدگی زناشویی را فراهم کنند.

4. مبل پذیرایی

بر قراری رابطه جنسی در پذیرایی و روی یک مبل در کنار نور نارنجی شومینه و یا چراغ های کوچک نورانی در گوشه کنار خانه با انعکاس نور ملایم روی بدن و اندام شریک جنسی زوجین می تواند یک مکان قابل توجه و جدید برای زوجین به حساب آید. باعث می شود تنوع در رابطه جنسی و زاویه بصری تازه به وجود آورد. همین امر به خودی خود موجب افزایش کارایی و همچنین استفاده از پوزیشن های جدید در هنگام سکس و عشق بازی با همسر می شود.

مکان های جدید برای رابطه زناشویی

جذابیت ظاهری فردی و مکانی برای رابطه زناشویی

بر هیچ کس پوشیده نیست که داشتن جذابیت های رفتاری و شخصیتی یک شریک جنسی خواستنی در اولویت هر شخص قرار دارد. خوشحال بودن با فرد و احساس رضایت کردن با او چه در موارد جنسی و چه در موارد دیگر مرتبط با رابطه زناشویی  تاثیر شگرفی روی کلیت رابطه و زندگی مشترک دارد. از این رو اولین گام در بالا بردن کیفیت رابطه جنسی و تنوع بخشی به آن، ایجاد تازگی در شیوه برخورد پارتنر از نحوه لباس پوشیدن تا رفتار کردن را در بر می گیرد. از این رو پیشنهاد می شود همان طور که به یافتن بهترین مکان برای رابطه زناشویی مشغول هستید، همزمان به یافتن بهترین شیوه های دلربایی جنسی و عاطفی نیز بیانیدیشید. بروز رفتارهای اغواگرانه جدید حتی در محل جدید برای سکس می تواند تنوع ایجاد کرده و هیجان بیشتری به رابطه تزریق کند.

لبخند زدن، خندیدن یا خیره شدن عمیق به شریک جنسی، صحبت کردن در مورد آنچه که برای هر دو طرف مشترکا جذاب است، نمایش فیزیکی با لباس پوشیدن به گونه ای که نشان دادن اندام هدف باشد، دادن پیشنهادهای جنسی جدید از سمت پارتنری که معمولا این کار را انجام نمی دهد و یا ساختن فانتزی های جنسی با توجه به امکانات موجود در محل جدید به مراتب رابطه جنسی را بعد از یافتن بهترین مکان برای رابطه زناشویی دلچسب تر می کند.

  • چیزی را بپوشید که احساس خوبی به شما می دهد.
  • هر روز احساس سکسی بودن را در اولویت قرار دهید.
  • مهم است که اعتماد به نفس و راحتی داشته باشید.
  • به سراغ رنگ‌هایی بروید که فکر می‌کنید برای شما بهترین هستند.
  • مراقب بدن خود باشید. هر روز زمان اندکی را به نظافت خود و دادن مراقبت و توجه شایسته به بدن خود اختصاص دهید. موهای خود را سالم نگه دارید، بهداشت را رعایت کنید. خوب غذا بخورید و ورزش کنید. وقتی 100% مطمئن هستید که هر کاری انجام داده اید تا به بهترین شکل ظاهر شوید، به راحتی می توانید خودی نشان بدهید و سهم خود را از رابطه جنسی لذت بخش در مکان جدید برای رابطه زناشویی برداشت کنید.

بهترین مکان برای رابطه زناشویی | سخن آخر

باید این نکته را اظهار داشت که همچنان با توجه به گسترش آگاهی افراد در برقراری روابط جنسی و رابطه زناشویی، بسیاری از افراد تصور می کنند که همچنان بهترین مکان برای بر قراری رابطه زناشویی با شریک جنسی اتاق خواب می باشد. چرا که در این مکان یک امنیت خاطر و یک حالت آرامش برای هر دو فرد به وجود می آید و آن ها در ذهن خود احساس می کنند که هیچ مکان دیگری در بر قراری رابطه جنسی بهتر از اتاق خواب نمی باشد.

اما باید این نکته را هم متذکر شد که در بسیاری از طرز تفکر های زوجین که حالتی رویا گونه از سکس دارند، تجربه سکس در مکان های جدید با هدف بهبود کیفیت زندگی مشترک این افراد که از تنوع طلبی بیشتری نسبت به نسل های گذشته بهره مند هستند، بسیار تاثیر گذار است. در مواقعی ممکن است عدم تفاهم جنسی با همسر مشکلاتی را در این زمینه ایجاد نماید. بنابراین رسیدن به یک نقطه مشترک در انتخاب مکان برقراری رابطه زناشویی مهم است. نداشتن تفاهم در چگونگی انجام روابط جنسی بعضا ممکن است در کیفیت روابط جنسی تاثیر گذار باشد. در چنین شرایطی می توان با بهره گیری از راهکارهای ارائه شده در جلسات مشاوره جنسی به مشکلات ناشی از اختلالات جنسی و عدم تفاهمات زناشویی پایان داد. برای کسب اطلاعات در زمینه مشاوره روانشناسی کلیک کنید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*