ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

کتاب فن بیان | معرفی 6 کتاب فن بیان

بهترین کتاب فن بیان کدام است؟ صحبت کردن در جمع تقریباً در هر زمینه ای یک مهارت به شمار می آید و مورد نیاز همه محسوب می شود. بنابراین ارزش آن را دارد که برای توسعه توانایی های سخنوری خود کمی وقت بگذارید. با کشف اهمیت این مهارت ها و تحقیق در مورد نکاتی برای تقویت فن بیان می توانید خود را به عنوان یک نیروی انسانی ارزشمند برای هر سازمان و اجتماعی از گروه ها متمایز از دیگران بکنید. با اگاهی از چگونگی تقویت فن بیان راه برای دست یابی به این توانایی کوتاه می شود. یکی از راه های ساده اموزش دیدن از طریق خواندن کتاب هایی با محوریت تقویت فن بیان می باشد.  برای دریافت مشاوره تلفنی فردی کلیک کنید.

 

تماس با مشاور

مهارت های فن بیان و سخنوری و اهمیت آن

سخنوری یا فن بیان به تسلط در سخنرانی عمومی اشاره دارد که مستلزم وجود انواع نقاط قوت و مهارت ها از جمله: سخت کوشی، جذابیت، اعتماد به نفس مهارت های ارتباطی می باشد. وقتی مهارت های فن بیان قوی داشته باشید این امکان را می یابید که سخنرانی ها را به شیوه ای مؤثر و تأثیرگذارتر ارائه دهید. این توانایی معمولاً توسط کارفرمایان بدون توجه به رشته ای که در آن کار می کنید یا موقعیتی که دارید مورد توجه قرار می گیرد. با توسعه و برجسته کردن مهارت های سخنرانی خود می توانید ثابت کنید برای سازمانی که در آن کار می کنید یک سرمایه باارزش هستید.

اکثر مردم به دلایل مختلفی از جمله عدم تسلط کافی برای سخنرانی و حرف زدن، حداقل درجاتی از ترس از سخنرانی در جمع را تجربه می کنند. توسعه مهارت های صحبت کردن در جمع مزیت بزرگی در موقعیت های مختلف زندگی به شمار می آید. از جمله می تواند منجر به فرصت هایی شود که دیگران از آن ها اجتناب می کنند. مهارت های قوی سخنرانی در جمع هم در دانشگاه و هم در حیطه حرفه ای شما را متمایز کرده، به شما احساس اعتماد به نفس بیشتری داده و همچنین توانایی ایفای نقش های رهبری را در شما افزایش می دهد.

سخنرانی در جمع یکی از مؤثرترین راه‌ها برای رساندن نظر، نشان دادن دانش و تأثیرگذاری بر دیگران است. حتی می‌تواند به شما کمک کند دور از استرس بمانید و نوشتار و ارتباطات بین فردی خود را بهبود ببخشید. بسیاری از افرادی که در مقابل جمعیت کاملا راحت به نظر می رسند با ترس قابل توجهی از سخنرانی در جمع شروع کردند. با غلبه بر ترس، تمرین و به دست آوردن اعتماد به نفس، می توانید مزایای بزرگی در زندگی به دست بیاورید.

کتاب فن بیان |چگونه سخنران خوبی باشیم؟

با گنجاندن چندین نکته برای تقویت سخنرانی عمومی در زندگی روزمره خود، می توانید به طور پیوسته مهارت های خود را بهبود بخشید و در ارائه سخنرانی ها و ارائه ها راحت تر و حرفه ای تر شوید. بهترین شیوه‌ها شامل تماشای زبان بدن، مطالعه آنچه برای سخنرانان عمومی با استعداد خوب است، تمرین کنترل تنفس و آماده‌سازی خوب قبل از سخنرانی‌ و مطالعه کتاب هایی است که در زمینه فن بیان نوشته و منتشر می شوند. همچنین درمورد استرس سخنرانی بخوانید.

یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری و درک آنچه برای یک سخنور موفق لازم است، خواندن، تماشا و گوش دادن به سخنرانی‌های عالی است. به مواردی مانند نحوه ارائه آن ها توجه کنید. جملات را برای ایجاد یک ریتم جذاب ساختار بندی کنید. در ادامه نیز چند نمونه کتاب برای اشنایی با فن بیان و تقویت آن معرفی شده است.

 

کتاب فن بیان

بهترین راه برای تبدیل شدن به یک سخنران عمومی با اعتماد به نفس و مؤثر، به گفته نویسنده برجسته، دیل کارنگی در کتاب فن بیان، انجام دادن و تمرین آن به شکلی عملی است. در حالی که در حال اجرای آن هستید شرایط مثبت ذهنی را فراهم کنید و فرض کنید چیزی برای گفتن دارید. آنچه هستید را فراموش و ترس را مهار کنید. جذب سوژه خود بشوید. مهم تر از همه، انتظار موفقیت داشته باشید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه سخنرانی متقاعد کننده کلیک کنید.

1-راه سریع و آسان برای سخنرانی موثر

اغلب مردم گمان می کنند فصاحت و بلاغت یک موهبت ذاتی است؛ خواه خود او گوینده خوبی باشد یا نباشد. اگرچه در برخی زمینه ها استعدادهای درونی نقش افرین هستند اما واقعیت این است که مانند هر زمینه دیگری، اکثر ادم ها توانمند به دنیا نمی‌آیند؛ بلکه در مسیر رشد خود توانمند می‌شوند. دیل کارنگی با کتاب های هنر سخنرانی در جمع، موانع شما را کاملا از بین می برد. با خواندن این کتاب با عنوان فرعی راه سریع و اسان برای تعامل در سخنرانی موثر، شخص متوجه می شود که تسلط بر نحوه صحبت کردن در جمع و کسب موفقیت در آن، برای همه امکان پذیر و در دسترس است.

این دیدگاه که فن بیان قابلیت پرورش دارد موضوعی است که باعث موفقیت نوشته ها و برنامه های آموزشی او شده است. از آنجایی که او فصاحت را هنری نمی‌داند که مختص نخبگان باشد، بلکه آن را تکنیکی می‌داند که برای همه قابل دسترس و یادگیری است. چنین دیدگاهی برای زمان زندگی دیل کارنگی باوری مدرن و پیشتازانه بوده است. اولین کلاس‌های سخنوری مؤثر او به سال ۱۹۱۲ برمی‌گردد.

2-کتاب فن بیان |آیین سخنرانی به روش تد TED

یک راهنما و کتاب خودیاری که در زمینه فن بیان باید بخوانید کتاب آیین سخنرانی به روش تد نوشته کریس اندرسون است. کریس که خود از سخنرانان به نام محسوب می شود برای ایجاد سخنرانی های فراموش نشدنی و تغییر ذهن مردم در این زمینه تلاش زیادی کرده است. از نظر اندرسون سخنرانی اگر به درستی انجام شود می تواند فضای حاکم بر سالن سخنرانی را هیجان زده و جهان بینی مخاطبان را متحول کند. سخنرانی با فن بیان خوب می تواند از هر چیزی در فرم نوشتاری قدرتمندتر باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه آموزش فن بیان کلیک کنید.

این راهنمای ارزشمند توضیح می‌دهد که چگونه معجزه سخنرانی قدرتمند در جمع به دست می‌آید و شما را مجهز می‌کند تا بهترین خود را ارائه دهید. هیچ فرمول مشخصی وجود ندارد اما ابزارهایی وجود دارند که می توانند هر بلندگویی را که در دست دارید برای انتقال مفاهیم قدرتمند کنند. کریس اندرسون از زمانی که در سال ۲۰۰۱ مدیریت TED را برعهده گرفت، با همه سخنرانان TED که الهام بخش ترین سخنان را برای مخاطب به ارمغان آوردند، کار کرده است و در اینجا نیز بینش هایی را از افراد مورد علاقه مانند سر کن رابینسون، سلمان خان، مونیکا لوینسکی و غیره به اشتراک می گذارد.

3-ارائه با تاثیر و اعتماد به نفس، به خودتان بیاموزید.

این کتاب برای تعداد زیادی از افرادی که سخنرانی را به دلیل نداشتن راهنمای مناسب، دشوار یا ترسناک می‌دانند جذاب خواهد بود. به دلیل ساختار منطقی، محتوای فراگیر و نگارش واضح اما جذاب، محتوای خوبی دارد برای اینکه ترس از ارائه در هر مناسبتی را از بین  ببرد. نه تنها به شما می آموزد که چگونه با تأثیر و اطمینان در یک زمینه تجاری و حرفه ای سخنرانی دهید، بلکه شما را از طریق چالش های روزمره برقراری ارتباط موثر از هر جهت، از صحبت در مراسم شخصی مانند عروسی گرفته تا صحبت های بداهه در یک محیط غیررسمی و در جمع دوستان، راهنمایی می کند.

همه چیز در زندگی یک ارائه است و این کتاب به شما نشان می دهد که چگونه بر اعصاب و اضطراب خود غلبه کنید تا عامل شگفتی ساز را به ارائه خود اضافه کنید. از آنجایی که شرکت ها به طور فزاینده ای سخنرانی در جمع را به عنوان یک مهارت مدیریت ضروری می دانند، تقاضا برای کتاب هایی که توصیه های معقول و عملی ارائه می دهند همچنان رو به افزایش است. عنوانی خواندنی و مهیج و سرشار از دانش که می‌توان آن را بلافاصله مورد استفاده قرار داد، Present with Impact and Confidence جذابیت محبوب و ماندگاری خواهد داشت.

4-برای بردن و برنده شدن حرف بزنید

توانایی صحبت کردن با اعتماد به نفس و ارائه های برنده و موثر می تواند پیشرفت موفقیت شغلی شما را تسریع کند. احترام زیادی از مردم به سمت شما جلب کند و شما را قادر سازد به بزرگ ترین و حتی غیرممکن ترین اهداف خود برسید. اما چیزی که بسیاری از مردم متوجه نمی شوند این است که هر کسی می تواند یاد بگیرد که یک سخنران عالی باشد؛ به همان راحتی که می تواند رانندگی ماشین یا دوچرخه سواری را یاد بگیرد.

برایان تریسی به عنوان یکی از سخنرانان برتر و کارشناسان موفقیت شخصی، مربی ایده آلی در این زمینه به شمار می رود. او در Speak to Win، ترفندهای آزمایش شده در زمان تجارت کردن را نشان می دهد که خوانندگان می توانند از آن ها برای ارائه قدرتمند و متقاعدکننده صحبت های خود استفاده کنند. چه در یک جلسه غیررسمی یا در مقابل یک مخاطب مهم با جمعیت بالا. آنچه خوانندگان از این کتاب یاد خواهند گرفت عبارتند از:

  • چگونه در مقابل هر مخاطبی با اعتماد به نفس، مثبت اندیش و آرام باشند.
  • توجه مردم را از همان ابتدا جلب کنند.
  • از زبان بدن، وسایل و تکنیک های آوایی استفاده کنند تا شنوندگان را درگیر نگه دارند.
  • انتقال هموار و خطی از یک نقطه به نقطه دیگر در بحث را چگونه به انجام برسانند.
  • از طنز، داستان‌ها، نقل قول‌ها و پرسش‌ها به طرز ماهرانه‌ای استفاده کنند و هنگام ارائه ایده‌های جدید با حس شک و تردید مقابله کنند.
کتاب فن بیان

5-کتاب فن بیان |هنر سخنرانی

Art of Public Speaking به تعریف هنر بهترین بودن با کمک به دانش آموزان امروزی برای تبدیل شدن آن ها به سخنرانانی توانا، مسئولیت پذیر و متفکر تمرکز می کند. با تمرکز قوی بر مهارت‌های عملی سخنرانی عمومی و مبتنی بر نظریه‌های کلاسیک و معاصر بلاغت، هنر سخنرانی عمومی پوشش کاملی از تمام جنبه‌های اصلی آماده‌سازی و ارائه سخنرانی ارائه می‌دهد. استفان ای لوکاس در این کتاب با استفاده  از مجموعه کاملی از منابع، به دانش‌آموزان یاد می دهد که اصول سخنرانی عمومی را درونی کنند. از طریق تمرین گفتار اعتماد به نفس ایجاد کنند و برای موفقیت در کلاس درس و فراتر از آن آماده شوند.

6-دقیقا چه بگویید تا حرف شما را گوش کنند

اغلب تصمیم های مراجعین و مشتریانی که شما را در مقام‌ مقایسه خود با دیگران انتخاب می‌کنند به توانایی شما در این که دقیقاً بدانید چه چیزی بگویید، چه زمانی آن را بگویید، و چگونه آن را مهم تلقی کنید بستگی دارد. فیل ام. جونز بیش از دو میلیون نفر را در پنج قاره و بیش از ۵۰ کشور در زمینه هنر گمشده ارتباطات گفتاری آموزش داده است. در کتاب دقیقاً چه چیزی بگویم، او تاکتیک‌هایی را ارائه می‌کند که برای به دست آوردن بیشتر چیزی که می‌خواهید نیاز دارید. فیل ام. جونز نویسنده پرفروش و برنده جوایز متعدد به عنوان یکی از مربیان فروش پیشرو در جهان همیشه بسیار در معرض توجه قرار داشته است.

در سال ۲۰۱۳ او برنده جایزه برتری بریتانیا در فروش و بازاریابی برای مربی گری فروش سال شد که جوان ترین دریافت کننده این افتخار محسوب می شود. او همچنین مجموعه‌ای از کتاب‌های پرفروش نوشته و تعدادی دوره آموزشی آنلاین ایجاد کرده است که ده‌ها هزار عضو را در سراسر جهان را جذب کرده‌ است. فیل زمان کاری خود را بین مسیر لندن و نیویورک به طور دائم سپری می کند. کتاب دقیقا چه بگویید تا حرف شما را گوش کنند میتواند یک راهنمای جامع برای تقویت فن بیانی اثرگذار و کوبنده باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه بهترین راههای تقویت فن بیان کلیک کنید.

 

سخن آخر  درمورد کتاب فن بیان

برای اینکه سخنران عمومی بهتری شوید شیوه های سخنرانان بزرگ را دنبال کنید. تماشا کردن و یادگیری از سخنرانان استثنایی یکی از بهترین راه‌ها برای بهبود مهارت‌های سخنرانی عمومی شما است. برای شروع، نمونه هایی از سخنرانان عمومی عالی را در YouTube جستجو کنید. وقتی این افراد را تماشا می کنید به زبان بدن آن ها توجه کنید. متوجه خواهید شد که با اشتیاق تلاش می کنند باز و دعوت کننده باقی بمانند. آن ها از بازوها و دست های خود به گونه ای استفاده می کنند که نکات کلیدی گفته ها را برجسته می کند.

آن ها همچنین از بی قراری های غیر ضروری خودداری می کنند و از فضایی که در اختیار دارند عاقلانه برای جلب توجه مخاطب استفاده می کنند. به نحوه سرعت صحبت کردن سخنرانان نیز توجه ویژه ای داشته باشید. آن ها تمایل دارند وقت خود را بهینه مصرف کنند و عمداً سخنان خود را با تاکید بیان کنند. علاوه بر این از مکث استفاده می کنند تا مخاطب را درگیر نگه دارند و به فکر وادارند و برای نتیجه گیری عجله نکنند. آن ها ممکن است از طنز یا حکایات به شیوه های مناسب و مؤثر نیز استفاده کنند.  برای دریافت مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*