ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

جلسه روان درمانی مدار زندگی

(مدار زندگی ) بخش اول

مدار زندگی (بخش دوم )

(مدار زندگی) بخش سوم

مدار زندگی و انواع آن
مدار درست زندگی در حفظ تعادل با افراد و اطرافیان مهم است. مدار سه نوع است. اول کسانی است که با آنها زیست می کنیم مانند پدر، مادر، همسر و فرزندان. با این افراد می توانیم در زندگی روزمره خود ورودی بگیریم و درگیری های بیشتری با آن ها داریم. به یاد داشته باشید خانواده را باید در فضای زیست ببریم به این معنا که باید تعامل مناسبی با آنها داشته باشیم و این تعامل را به حالت تعادل برسانیم. به عبارت ساده تر، اگر با افراد خانواده مشکل داریم نشان دهنده این است که با این افراد در مدار مناسبی قرار نداریم.
مدار دسته دوم: افرادی است که در رها شدن می بریم. مانند دوستانی که می دانیم نمی خواهیم با آن ها در ارتباط باشیم و افرادی که تعامل و ارتباط با آن ها سودی برایمان ندارد که با آنها قطع رابطه می کنیم. مدار سوم کسانی هستند که با آنها دائما در حال تعادل و عدم تعادل قرار داریم، مانند شغل، تحصیل و ... فضا بسیار چالشی و ناامن است.
اگر این مدارها با هم تداخل کنند افراد دسته ها با هم جابه جا شوند در زندگی به مشکل بر میخوریم، مانند وقتی که فرد هنوز با خانواده به تعادل نرسیده نمیتواند انرژی و وقت برای مدارهای شغلی، اجتماعی و ... خود داشته باشد. فضای درمانی، شغلی، اجتماعی و ... مدار سوم است که دائما امن و نا امن می شود و ما این ناامنی را به مدار اول منتقل می کنیم و این بی نظمی و عدم تعادل زیست آن مدار را با مشکل روبرو می کند. این عدم تعادل و عدم هم زیستی باعث به وجود آمدن مشکلاتی مانند اعتیاد، خیانت و ... می شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*