ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

عوارض ماندن اسپرم در ب

عوارض ماندن اسپرم در بیضه ها چندان نگران کننده نیست. اسپرم در دستگاه تناسلی مردان ساخته می شود و در بیضه نگهداری می شود. پس از تحریک و انزال از بدن مرد خارج می شود. اسپرم باید در مدت کوتاهی به تخمک برسد در غیر این صورت می میرد. گاهی مردان تمایل دارند انزال نداشته باشند. ماندن اسپرم در بیضه عوارض خاصی ندارد. برخی بر این باورندکه ماندن اسپرم در بیضه ها فواید زیادی برای مردان دارد. برای کسب آگاهی بیشتر از مشاوره تلفنی جنسی مشورت بخواهید.

 

تماس با مشاور

اسپرم و باروری

حدود 13 از 100 زوج نمی توانند با رابطه جنسی محافظت نشده باردار شوند. دلایل زیادی برای ناباروری در مردان و زنان وجود دارد. در بیش از یک سوم موارد ناباروری، مشکل از مرد است. این اغلب به دلیل مشکلات تولید اسپرم یا انتقال اسپرم است.
در شرایط عادی چه اتفاقی می افتد؟

دستگاه تناسلی مرد اسپرم را می سازد، ذخیره و حمل می کند. مواد شیمیایی در بدن شما به نام هورمون ها این را کنترل می کنند. اسپرم و هورمون جنسی مردانه (تستوسترون) در 2 بیضه ساخته می شوند. بیضه ها در کیسه بیضه، کیسه ای از پوست در زیر آلت تناسلی قرار دارند. هنگامی که اسپرم ها از بیضه ها خارج می شوند، به داخل لوله ای در پشت هر بیضه می روند. این لوله اپیدیدیم نام دارد.

1-چرخه زندگی اسپرم

هنگامی که پسری متولد می شود، لوله های منی ساز در بیضه ها حاوی سلول های ساده گرد هستند. هنگام بلوغ پسران، این سلول ها به اسپرم هایی با سر، قسمت میانی و دم تبدیل می شوند. اسپرم ها از دم بلند خود برای بیرون راندن لوله ها به داخل اپیدیدیم استفاده می کنند. برای 2 تا 4 هفته آینده، اسپرم از طریق اپیدیدیم شنا می کند، زیرا بیشتر رشد می کند. از اینجا به داخل مجرای اسپرم یا مجرای دفران حرکت می کند و در آنجا با مایع منی مخلوط می شود تا منی تشکیل شود. این فرآیند به نام اسپرماتوژنز شناخته می شود.
هنگامی که مرد پس از تحریک جنسی به ارگاسم می رسد، این مایع منی از طریق مجرای ادرار از بدن خارج می شود. به طور متوسط، یک مرد در یک زمان 500 میلیون اسپرم انزال می کند. اگر اسپرم وارد واژن زن شود، سعی می کند تخمک را بارور کند. یک اسپرم می تواند تا 5 روز در واژن زن زنده بماند. با این حال، اگر در فضای باز آزاد شود، نمی تواند بیش از چند دقیقه زنده بماند.
اگر اسپرم انزال نشود، حدود 74 روز در بدن مرد باقی می ماند. پس از این، سلول های اسپرم می میرند و توسط بدن دوباره جذب می شوند. در این رابطه مطالعه مقاله غلظت اسپرم چقدر باید باشد پیشنهاد می شود.

2-حرکت اسپرم

درست قبل از انزال، اسپرم از اپیدیدیم به مجموعه دیگری از لوله ها می رود. این لوله ها مجرای دفران نامیده می شوند. هر مجرای دفران از اپیدیدیم به پشت مثانه شما در لگن منتهی می شود. در آنجا هر مجرای انزال از کیسه منی به مجرای انزال می پیوندد. هنگامی که شما انزال می کنید، اسپرم با مایع پروستات و وزیکول های منی مخلوط می شود. این مایع منی را تشکیل می دهد. سپس منی از طریق مجرای ادرار و از اندام تناسلی مردان خارج می شود.

باروری مردان بستگی به این دارد که بدن شما اسپرم طبیعی بسازد و آنها را تحویل دهد. اسپرم وارد واژن همسر زن می شود. اسپرم از طریق دهانه رحم به داخل رحم او به لوله های فالوپ می رود. در آنجا، اگر یک اسپرم و تخمک به هم برسند، لقاح اتفاق می افتد. این سیستم تنها زمانی کار می کند که ژن ها، سطح هورمون ها و شرایط محیطی مناسب باشند.

3-ماندن اسپرم در بیضه

احتباس مایع منی به زمانی اشاره دارد که فرد عمداً از انزال خودداری می کند. فرد می تواند این کار را با پرهیز از هرگونه فعالیت جنسی، توقف قبل از انزال، یا آموزش ارگاسم بدون انزال انجام دهد.اگرچه این روش ممکن است جدید به نظر برسد، اما این احتمالاً تنها به دلیل محبوبیت اخیر اینترنت است. در واقع، حفظ مایع منی یک عمل باستانی است که اعتقاد بر این است که باعث تقویت قوای جسمانی مردان می شود.

در واقع، این ایده ای است که مدت هاست وجود داشته و در واقع بخشی از برخی از شیوه های باستانی است.مردم دلایل مختلفی برای علاقه خود به احتباس مایع منی بیان می کنند، از جمله این باور که انزال مکرر شما را ضعیف می کند.برخی می گویند که احتباس مایع منی باعث بهبود باروری، لذت جنسی یا سلامت جسمی می شود.بسیاری بر این باورند که احتباس اسپرم به هدایت انرژی جنسی به سایر بخش‌های زندگی کمک می‌کند یا سلامت روان و رشد معنوی را بهبود می‌بخشد.

 

عوارض ماندن اسپرم در بیضه

افراد ممکن است انزال را برای جلوگیری از ارگاسم در طول خودارضایی یا رابطه جنسی است، به تاخیر بیاندازند.  برای برخی از افراد، این ممکن است باعث شود که ارگاسم شدیدتر و لذت بخش تر شود. با این کار فرد به سطحی از تحریک جنسی می رسد که منجر به ارگاسم می شود. سپس تحریک را کاهش می دهند تا از ارگاسم جلوگیری کنند، سپس آن را افزایش می دهند تا دوباره به ارگاسم نزدیک شوند. آنها می توانند این چرخه را تا زمانی که بخواهند به ارگاسم برسند ادامه دهند.

افراد همچنین ممکن است از تکنیک هایی برای کمک به مدیریت زودانزالی استفاده کنند. آنها همچنین ممکن است احتباس مایع منی را به عنوان بخشی از رابطه جنسی تنتریک انجام دهند. برخی از تکنیک ها ممکن است شامل ارگاسم بدون انزال باشد، مانند کارزا. این رویکرد بر تنفس، مدیتیشن و وضعیت‌ها و روش‌های خاص تمرکز دارد. هدف ایجاد ارگاسم بدون انزال، برای حفظ فعالیت جنسی است.

1-عوارض ماندن اسپرم در بیضه | جلوگیری از خروج اسپرم

بیضه ها اسپرم می سازند که از طریق لوله ای به نام واس دفران از کیسه بیضه خارج می شود. در طول انزال، اسپرم با مایع منی مخلوط می شود و از طریق مجرای ادرار، لوله ای در آلت تناسلی، خارج می شود. منی حاوی حدود 10 درصد اسپرم است که بقیه شامل موارد زیر است:

 • آنزیم ها
 • ویتامین سی
 • کلسیم
 • پروتئین
 • سدیم
 • فلز روی
 • اسید سیتریک
 • قند فروکتوز

اگر اسپرم از طریق انزال خارج نشود، بدن منی را تجزیه کرده و دوباره جذب می کند. همچنین ممکن است اسپرم را در طول تشعشع شبانه آزاد کند که به آن رویای مرطوب نیز گفته می شود. اگر افراد وازکتومی شده باشند، اسپرم آنها در داخل بدن باقی می ماند و با مایع منی مخلوط نمی شود. بیضه ها به تولید اسپرم ادامه می دهند، اما بدن دوباره آن را جذب می کند.

2-مهمترین عوارض ماندن اسپرم در بیضه

هیچ مدرکی نشان نمی دهد که مسدود کردن اسپرم می تواند باعث آسیب یا عوارض جانبی منفی شود. اسپرم انزال نشده برای بدن مضر نیست و انباشته نمی شود. بدن اسپرم هایی را که از طریق انزال خارج نمی شوند، دوباره جذب می کند. این هیچ عوارض جانبی بر میل جنسی یا باروری ندارد.

با این حال، ممکن است عوارض جانبی در افرادی که انزال را در هنگام تحریک جنسی به تاخیر می اندازند یا اجتناب می کنند، وجود داشته باشد. فشار خون اپیدیدیم زمانی است که برانگیختگی جنسی مردان منجر به ارگاسم یا انزال نمی شود. مردم ممکن است از آن به عنوان توپ آبی یاد کنند. علائم فشار خون اپیدیدیم ممکن است شامل درد خفیف تا شدید کیسه بیضه باشد.

 

فواید ماندن اسپرم در بیضه

ماندن اسپرم در بیضه مشکلی ندارد. این اسپرم ها به چرخه باز می گردند. به بیان ساده اسپرمی که دفع نمی شود به سادگی دوباره به بدن جذب می شود. این واقعیت احتمالاً منجر به این ایده شده است که عدم انزال می تواند سطح تستوسترون را افزایش دهد. با این حال، اثرات اضافی پرهیز از فعالیت جنسی یا خودارضایی می تواند فراتر از فیزیولوژی باشد.

1. فواید ذهنی عدم انزال

طرفداران حفظ مایع منی تعداد بیشماری از پیامدهای مثبت ذهنی و عاطفی را برای این عمل ذکر می کنند. ممکن است متوجه کاهش استرس یا اضطراب در زندگی روزمره خود شوید، همراه با افزایش انگیزه مربوط به کار، تکمیل پروژه های اطراف خانه، یا تعقیب اهداف دیگر. شاید واضح ترین حس تجدیدپذیری از خودکنترلی باشد که از پرهیز به دست خواهید آورد.

همه این مزایا را می توان در افزایش سطح تستوسترون که در بالا ذکر شد جستجو کرد. به این فکر کنید که در جوانی چه احساسی برای حمله هر روز داشتید – زمانی که بدن شما این هورمون  را با حداکثر ظرفیت خود ترشح می کرد. ممکن است بتوانید با اجتناب از انزال منظم، مقداری از همان قدرت را بازیابی کنید. این کار به کاهش ناتوانی جنسی در مردان نیز کمک می کند.

2. فواید معنوی عدم انزال

بسیاری از مردانی که احتباس مایع منی را تمرین کرده اند، شادی و رضایت جنسی و به طور کلی رضایت بیشتری را در زندگی خود گزارش کرده اند. برخی دیگر ظاهراً روابط عمیق تر و معنادارتری را با افراد مهم خود تجربه کرده اند. آنها ادعا می‌کنند که دور کردن تمرکز از فعالیت‌های جنسی به آنها این امکان را می‌دهد که در عوض روی جنبه‌های دیگر زندگی عاشقانه‌شان تمرکز کنند، مانند ارتباط در مورد رابطه جنسی و زندگی خود به طور کلی.

در حالی که اثبات این ادعاهای حکایتی، که اغلب توسط جنبش بدون فاپ و جامعه مورد بحث قرار می‌گیرند، تقریباً غیرممکن است، صرف صحبت با مردانی که خود با این مزایا مواجه شده‌اند، می‌تواند برای هر کسی که در نظر دارد همان مسیر را دنبال کند، تجربه‌ای بازکننده باشد.

3. فواید فیزیکی عدم انزال

در حالی که هنوز نیاز شدیدی به تحقیقات بیشتر در این زمینه وجود دارد، اکثر مطالعات منتشر شده حول فواید فیزیکی عدم انزال می چرخد. جای تعجب نیست که بسیاری از این اثرات دوباره با سطوح بالاتر تستوسترون مرتبط هستند. چیزهایی مانند بهبود خلق و خو و انرژی همراه با کاهش چربی بدن همان نتایجی هستند که می توان از تستوسترون بیشتر انتظار داشت.

شاید هیجان‌انگیزترین خبر این باشد که فواید علمی عدم انزال ممکن است سریع‌تر از آنچه فکر می‌کنید آشکار شود. یک بررسی سیستماتیک از تحقیقات فعلی انجام شده در سال 2018 نشان داد که پرهیز کمتر از 24 ساعت با بهبود حرکت اسپرم مرتبط است. فواید فیزیولوژیکی بسیار سریع ظاهر می شوند. افزایش سطح تستوسترون با بهبودهای زیر مرتبط است:

 • موهای ضخیم تر
 • افزایش رشد عضلات
 • سطوح انرژی بیشتر
 • بهبود کیفیت اسپرم

همانطور که قبلا ذکر شد، همین فواید فیزیکی می تواند به حالات روحی و عاطفی ما نیز کمک کند. این یک چرخه هیجان انگیز از مثبت اندیشی است که به طور بالقوه می تواند پس از یک روز پرهیز شروع شود.

4. فواید جنسی عدم انزال

بسیاری از مردانی که برای مدت قابل توجهی از انزال خودداری کرده اند، گزارش کرده اند که انجام این کار در واقع زندگی جنسی آنها را بهبود بخشیده است. ارگاسم طولانی تر و شدیدتر بیشترین نتیجه را دارد. این باور را می‌توان در شیوه‌های باستانی مانند سکس تنتریک، یا روش‌های مدرن‌تر مانند لبه زدن - یعنی رساندن خود به نقطه ارگاسم قبل از توقف و شروع دوباره مشاهده کرد که همان روش استارت استاپ برای جلوگیری از زود انزالی است.

 عوارض ماندن اسپرم در بیضه

آیا می توانید کیفیت اسپرم خود را بهبود بخشید؟

از خوردن غذاهای خاص گرفته تا خنک نگه داشتن بیضه های خود، کارهایی وجود دارد که می توانید برای بهبود کیفیت - و طعم - اسپرم خود انجام دهید.  اگر می‌خواهید به اسپرم روحیه توربو بدی بدهید، موارد زیر را به رژیم غذایی خود اضافه کنید: میوه، روغن ماهی، گردو، لوبیا، آووکادو، مارچوبه، گوشت گاو بدون چربی، شکلات تلخ، سیر و انار. اگر می‌خواهید اسپرم‌هایی قوی داشته باشید، خوردن یک رژیم غذایی غنی از میوه‌های زرد، نارنجی – مانند آناناس و انبه – به شما کمک می‌کند. به آن مقداری سبزیجات سبز برگ، جعفری، کرفس و دارچین اضافه کنید و اسپرم های ستاره دار میشلین خواهید داشت. برای آشنایی بیشتر با مواد غذایی مناسب برای بهبود کیفیت اسپرم کلیک کنید.

اسپرم ها همچنین دوست دارند سرد باشند - به همین دلیل است که بیضه های شما در خارج از بدن شما قرار دارند و به همین دلیل است که حمام های گرم، سونا و جکوزی می توانند به طور موقت قدرت باروری شما را کاهش دهند. برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه از مشاوره روانشناسی مشورت بخواهید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*