ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

بعد از مشروب چی بخوریم | مواد غذایی شگفت انگیز

بعد از مشروب چی بخوریم ؟ در مهمانی بودن یا تا پاسی از شب بیرون رفتن برای جشن گرفتن با دوستان لذت بخش است. چنانچه در این دورهمی ها نوشیدنی الکلی مصرف شود ممکن است فرد دچار عوارض بعد از ان که به خماری الکل شناخته می شود دچار شود. کنترل مصرف الکل بسیار مهم است زیرا نوشیدن بیش از حد می تواند عواقب جدی برای سلامتی ایجاد کند. اما اگر مواقعی هم زیاده روی کرده باشید خوراکی هایی وجود دارد که می توانید بعد از مشروب بخورید و خماری خود را کاهش دهید. در حالی که هیچ درمان مطلقی برای خماری وجود ندارد، افراد می توانند با خواب فراوان، نوشیدن آب، خوردن غذاهای مغذی مانند میوه ها و بازگرداندن الکترولیت ها علائم را کاهش دهند. برای دریافت مشاوره ترک اعتیاد کلیک کنید.

 

تماس با مشاور

خماری، عارضه پرنوشی

خماری به علائمی اطلاق می شود که معمولاً در روز بعد از نوشیدن مشروبات الکلی به فرد دست می دهد. هیچ درمان مطلقی برای آنچه بعد از نوشیدن مشروب بروز می کند وجود ندارد. اما افراد می توانند اقدامات لازم را برای تسکین بسیاری از علائم انجام دهند. نوشیدن الکل به دلایلی باعث خماری می شود، از جمله کم آبی بدن، عدم تعادل الکترولیت، خواب ضعیف و التهاب. شدت خماری ارتباط نزدیکی با میزان مصرف الکل و میزان خواب فرد دارد. نمی توان یک پیش بینی کلی در مورد اینکه چقدر الکل منجر به خماری می شود انجام داد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اعتیاد به الکل کلیک کنید.

این ارتباط به عوامل فردی و موقعیتی، از جمله خواب، هیدراتاسیون، و سرعت جذب و نوشیدن نوشابه های الکلی بستگی دارد. خماری نوعی واکنش بدن به نوشیدن بیش از حد الکل است. علائم شامل خستگی، حالت تهوع، سردرد، حساسیت به نور، کم آبی بدن یا سرگیجه است که چندین ساعت به طول می انجامد. تحقیقات در مورد خماری محدود است و فرآیندهای دقیق پشت آن به خوبی درک نشده است. تصور می‌شود که بدن در طول خماری واکنش‌های هورمونی و ایمنی خاصی را تجربه می‌کند که علائم مختلفی را تجربه می‌کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ترک الکل کلیک کنید.

 

کنترل و مدیریت خماری

خماری باید مسیر و زمان خود را طی کند. این امر باعث می شود بدن با خروج الکل از جریان خون، خود را تنظیم کند. در اکثریت قریب به اتفاق موارد، علائم خماری پس از حدود ۲۴ ساعت برطرف می شود. فرد مبتلا به خماری نباید از داروهای مسکن یا سایر داروهای حاوی استامینوفن استفاده کند. این ماده می تواند کبد را مانند الکل تحت فشار قرار دهد. بنابراین مهم است که از ترکیب این دو اجتناب کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه خماری و حالات آن کلیک کنید.

بسیاری از درمان های به اصطلاح خماری بی اثر هستند. در این میان رویکرد "موی سگ" وجود دارد که شامل نوشیدن الکل بیشتر برای تسکین خماری است. متخصصان مراقبت های بهداشتی این روش را نیز توصیه نمی کنند، زیرا فقط ماندگاری علائم را طولانی تر می کند.

بعد از مشروب چی بخوریم | شروع علائم خماری

علائم خماری معمولاً زمانی شروع می شود که سطح الکل خون به میزان قابل توجهی کاهش یابد و معمولا صبح بعد از نوشیدن اتفاق می افتد. علائم خماری عبارتند از چشم های سرخ شده، تشنگی بیش از حد، سردرد و حساسیت بدن به نور و صدا، بوی بد دهان معروف به بزاق بیش از حد یا مشکل ترشح بزاق، خستگی و عدم کنترل اضطراب، پایین بودن خلق و خو، ضربان تند قلب و سرگیجه، تهوع، استفراغ یا اسهال و لرزش.

اگر علائم خماری شدید باشد، در حین یا بعد از نوشیدن الکل فرد دچار مسمومیت با الکل می شود که یک اورژانس پزشکی محسوب می شود. اگر کسی علائم مسمومیت با الکل را داشته باشد در اسرع وقت باید به دنبال کمک پزشکی باشد. تنفس نامنظم یا تنفس آهسته، کمتر از ۸ نفس در دقیقه، دمای بدن پایین، پوست بسیار رنگ پریده یا آبی رنگ، استفراغ مداوم، گیجی یا تشنج، بی هوشی. علائم مسمومیت با الکل می تواند از نظر شدت متفاوت باشد. برخی از افراد علائم خاصی را شدیدتر از دیگران تجربه می کنند. همچنین درمورد عوارض خوردن الکل طبی بخوانید.

 بعد از مشروب چی بخوریم

بعد از مشروب چی بخوریم

در حالی که هیچ درمان شناخته شده برای خماری وجود ندارد، چندین غذا و نوشیدنی علائم را کاهش می دهند. مسیر بهبودی خماری با هیدراتاسیون خوب شروع می شود. از آنجایی که الکل مدر است باعث دفع ادرار بیشتری از شما می شود و همین امر به کم آبی بدن می انجامد. نوشیدن آب و نوشیدنی های حاوی الکترولیت وقتی مشروب خورده اید و از قبل کم آب شده اید و سطح الکترولیت شما پایین است مفید خواهد بود. همچنین درمورد آب دتاکس برای ترک اعتیاد بخوانید.

مصرف یک نوشیدنی ورزشی، آب نارگیل یا یک نوشیدنی حاوی الکترولیت قبل از رفتن به رختخواب یا به محض بیدار شدن می تواند به جایگزینی الکترولیت های از دست رفته ناشی از نوشیدن مشروب کمک کند. می توانید فقط روی نوشیدن آب تمرکز کنید. به بدن شما در بهبودی از خماری کمک می کند. به یاد داشته باشید، دفعه بعد که هنگام مشروب خوردن سعی کنید بین هر نوشیدنی الکلی یک لیوان آب نیز بنوشید.

1-خوردن ماهی قزل آلا و تخم مرغ و گوشت

گفته می شود سطوح پایین ویتامین B6 و B12 باعث تشدید خماری می شود. ماهی قزل آلا غنی از هر دو ویتامین B است و می تواند به شما کمک کند تا به سطح کافی و ایمنی از ویتامین برگردید. ممکن است عجیب به نظر برسد، اما افزودن این ماهی به رژیم غذایی یک روز بعد از نوشیدن می‌تواند به بهبودی شما کمک کند، به‌ویژه به این دلیل که ماهی سالمون برای کاهش التهاب شناخته شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه خواص ماهی سالمون برای کودکان کلیک کنید.

تخم مرغ سرشار از سیستئین است. اسید آمینه ای که بدن برای تولید آنتی اکسیدان گلوتاتیون از آن استفاده می کند. نوشیدن الکل باعث کاهش ذخایر گلوتاتیون در بدن می شود. در نبود آن بدن شما برای تجزیه محصولات جانبی سمی متابولیسم الکل، مشکل پیدا می کند. خوردن تخم مرغ غنی از سیستئین یک راه عالی برای افزایش گلوتاتیون در بدن و در ن

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*