ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

خوردن کاربن برای تست اعتیاد و تقلب در آن چقدر موثر است؟

خوردن کاربن برای تست اعتیاد به تغییر نتیجه کمک می کند؟ به نظر می رسد هنگامی که از یکی از روش های تقلب جلوگیری می شود، کسانی که سعی می کنند راه خود را با تقلب باز کنند، روش جدیدی برای فریبکاری ارائه می دهند. صادقانه ترین پاسخ این است که ممکن است یکبار با موفقیت در آزمایش مواد مخدر تقلب کنید اما در یک نقطه، روش شما با شکست مواجه می شود و تلاش شما بی فایده می شود. هدف از تقلب در ازمایش ها به دست آوردن نتایج منفی یا مثبت کاذب است. متداول‌ترین آزمایشی که افراد سعی در تقلب در آن دارند، آزمایش نمونه ادرار است. اما روش های دیگری مانند استفاده از کاغذ کاربن، مصرف جوش شیرین و سایر افزودنی ها به تست نیز کاربرد دارند. برای دریافت مشاوره ترک اعتیاد کلیک کنید.

 

تماس با مشاور

تقلب در تست اعتیاد

از زمانی که خدماتی چون آزمایش مواد مخدر به وجود آمده است، مردم نیز در تلاش بوده اند راه هایی برای دور زدن آن ها بیابند. البته تنها راهی که هر کسی می تواند از نتیجه منفی تست اعتیاد مطمئن شود، در وهله اول پرهیز از مصرف مواد مخدر غیرقانونی است اما این مانع از تلاش افراد برای فریب دادن آزمایشگر ها و تغییر نتایج تست ها بصورت مثبت کاذب یا منفی کاذب نمی شود. سوال اساسی این است که آیا می توان در آزمایش مواد مخدر تقلب کرد؟

پاسخ چندان روشن نیست مگر اینکه از یک شرکت معتبر تست دارو خریداری کنید تا نه تنها نمونه ها را در شرایط آزمایشگاهی آزمایش کنید، بلکه نمونه ها را به گونه ای جمع آوری کنید که شکی وجود نداشته باشد که نمونه جمع آوری شده از خود شخص بوده و اینکه در حال آزمایش و در طول انجام آن هیچ گونه دستکاری در نمونه ها صورت نگرفته است.

مثبت کاذب و منفی کاذب چیست؟

مثبت کاذب و منفی کاذب انواعی از نتایج نادرست آزمایشات هستند. مثبت کاذب دریافت یک نتیجه مثبت است که باید منفی باشد( به عنوان "خطای نوع I" شناخته می شود). منفی کاذب دریافت یک نتیجه منفی است که باید مثبت باشد( به عنوان "خطای نوع II" شناخته می شود). برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تست اعتیاد به روش خانگی کلیک کنید.

مثالی را برای درک این موارد در عمل در نظر بگیرید. تصور کنید باید تعیین کنید که آیا یک ماده شیمیایی سمی خاص در آب آشامیدنی وجود دارد یا خیر. تست ۱۰۰% دقیق نیست. هر دو نوع خطا می توانند مشکلاتی ایجاد کنند. در مورد آب آشامیدنی، مثبت کاذب به این معنی است که شما زنگ خطر غیر ضروری را در مورد آلودگی به صدا در می آورید. منفی کاذب به این معنی است که ماده شیمیایی سمی بدون شناسایی وارد منبع آب می شود. پس چگونه جلوی مثبت های کاذب و منفی های کاذب گرفته می شود؟ متأسفانه این دو اغلب به هم مرتبط هستند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تست اعتیاد کلیک کنید.

برای مثال آزمایش آب، تعداد موارد مثبت کاذب در مقابل منفی ممکن است به غلظت نمونه‌های شما مرتبط باشد. تمرکز نمونه شما احتمال منفی کاذب را کاهش می دهد اما خطر مثبت کاذب را افزایش می دهد. رقیق کردن نمونه ها برعکس عمل می کند. تنظیم این تعادل ممکن است برای رضایت شما کافی باشد. برای آزمایش آب، مثبت کاذب ناخوشایند است، در حالی که منفی کاذب می تواند بسیار خطرناک باشد. در ادامه برخی از روش های رایج مورد استفاده توسط مصرف کنندگان مواد مخدر برای اطمینان از تغییر نتایج به نفع آن ها آورده شده است.

 

خوردن کاربن برای تست اعتیاد

همان طور که بخش قبلی ذکر شد یک مشکل اساسی هنگام انجام تست اعتیاد که ازمایشگاه های پزشکی به ویژه ازمایشگاه های قانونی با آن مواجه می شوند تلاش ازامایش دهندگان برای اعمال نتایج آزمایش انواع مواد مخدر کاذب مثبت و منفی است. یکی از این روش ها استفاده از کاغذ کربن می باشد. تصور بر این است که اولا رنگ آبی کاربن با دو رنگ نشانگر نوار تست اعتیاد همخوانی دارد و گمان بر این است که رنگ آبی کاربن می تواود نتایج را منفی کند. دوما معتقدند کاغذ کاربن با تغییر فرایند یونیزه کردن و یا تسریع در دفع و شکل متابولیزه مواد، باعث ارائه نتایج منفی کاذب می شود.

در حالی که مطالعات انجام شده روی اثربخشی این روش ها حاکی از بی نتیجه بودن چنین شیوه هایی می باشد. امروزه با توجه با کیت های جدید سنجش و تشخیص تست اعتیاد، دور زدن و کاذب کردن نتایج تست های اعتیاد چندان اسان نیست و معمولا با شیوه های دیگری براحتی می توان استفاده از تقلب را کشف کرد.  نتایج مطالعات درباره مصرف جوش شیرین نیز به همین منوال بوده است و از بی نتیجه بودن آن خبر می دهند. همچنین درمورد تست هروئین بخوانید.

 خوردن کاربن برای تست اعتیاد

دیگر روش های تقلب در تست اعتیاد

بسیاری از مردم بر این باورند که افزودن مواد شیمیایی به نمونه ادرار ممکن است از تشخیص مصرف دارو جلوگیری کند. دمای نمونه یک شاخص مهم است که نشان می دهد نمونه واقعی نیست. ادرار برای اثربخشی باید بین ۹۰ تا ۱۰۰ درجه باشد؛ بنابراین جعل کردن آن آسان نیست.

در گذشته، برخی از مواد شیمیایی حاوی نیترات می‌توانستند با موفقیت حضور THC، متابولیتی که در هنگام مصرف حشیش مصنوعی وجود دارد را پنهان کنند. با این حال در طول سالیان، آزمایش دارو بسیار پیچیده تر شده است و این نوع مواد شیمیایی اکنون به طور معمول برای تغییر استفاده نمی شوند. اگر مواد افزودنی شناسایی شوند نتایج به عنوان یک آزمایش اعتیاد ناموفق شناخته شده و به نمونه دیگری نیاز خواهد بود.

1-تعویض نمونه های ازمایشی و استفاده از ادرار مصنوعی

ممکن است فرد ازمایش شونده تصمیم بگیرد نمونه خود را با شخص دیگری تعویض کند. این روش می‌تواند شامل ارسال ادرار فرد دیگر و تظاهر به ادرار کردن شخصی باشد. در اینجا نیز اقدامات احتیاطی توسط مسئولین ازمایشگاه صورت می گیرد تا اطمینان حاصل شود که فرصتی برای تعویض نمونه با نمونه دیگر برای فرد وجود نداشته باشد.

استفاده از ادرار مصنوعی نیز یک روش و ترفند دیگر برای دور زدن تست های آزمایشگاهی می باشد. برخی از افراد از ادرار مصنوعی برای پشت سر گذاشتن آزمایش اعتیاد به مواد مخدر دست ساز استفاده می کنند. در حالی که نتایج برخی آزمایش‌های ساده ممکن است با این روش تغییر کنند، ادرار مصنوعی توسط بسیاری از آزمایشگاه‌ها شناسایی می‌شود. با آزمایش نمونه ها برای وجود اسید اوریک، کارکنان آزمایشگاه می توانند تشخیص دهند که آیا ادرار واقعی است یا خیر. ادرار مصنوعی مایعی با pH مناسب، وزن مخصوص و مقدار مناسب کراتین مورد نیاز برای فریب دادن موفقیت آمیز آزمایش اعتیاد است که معمولا ناکام می ماند.

2-رنگ کردن یا دکلره کردن مو

آزمایش‌هایی که نمونه‌های مو را برای حضور متابولیت‌های دارو مطالعه می‌کنند بسیار قابل اعتماد هستند. متابولیت‌ها از خون فرد به فولیکول‌های مو منتقل می‌شوند و شواهد دریافتی در طول رشد تار مو در آن قفل می‌شوند. تثبیت ماده های فعال مواد مخدر در تار مو اجازه می دهد تا مصرف دارو حتی زمانی که ماه ها قبل از آزمایش، مواد مصرف شده باشد شناسایی شود. افراد ممکن است سعی کنند با رنگ کردن یا سفید کردن موهای خود بر روی آزمایش تأثیر بگذارند. اما این مانع از کشف شواهدی مبنی بر مصرف مواد مخدر نمی شود. همچنین درمورد علائم اعتیاد به مواد مخدر بخوانید.

3-خوردن کاربن برای تست اعتیاد |اجتناب از آزمایش بزاق

از آنجایی که آزمایش‌های بزاق فقط مصرف اخیر دارو را تشخیص می‌دهند، رایج‌ترین راه برای دستیابی به نتیجه مطلوب، صرفاً اجتناب از دادن نمونه است تا زمانی که دارو دیگر قابل تشخیص نباشد. اگر شما فردی هستید که می‌خواهید آزمایش انجام شود، مطمئن شوید که نمونه در عرض دو یا سه روز پس از مصرف مشکوک جمع‌آوری می‌شود و اگر آزمایش برای تشخیص مصرف حشیش باشد، کمتر. نظارت دقیق بر آزمایش نیز عاقلانه است زیرا ممکن است افراد سعی کنند پد جمع آوری را بین دندان های خود به جای بین گونه ها و لثه ها نگه دارند. همچنین درمورد تست اعتیاد به ترامادول بخوانید.

4-رقیق کردن نمونه تست و نوشیدن آب زیاد

ترفند دیگر برای تغییر نتایج تست اعتیاد رقیق کردن نمونه ادرار با آب یا مایع دیگری برای کاهش غلظت متابولیت های نمونه می باشد. این روش نیز دوباره جز همان ترفندهایی است که آزمایشگاه‌های تست داروی معتبر آن را آزمایش می‌کنند و به نتیجه ناموفق منجر می‌شود. بسیاری از افرادی که سعی می‌کنند در آزمایش دارو تقلب کنند، تمام تلاش خود را می‌کنند تا با نوشیدن مقادیر زیادی آب یا مایعات دیگر، هرگونه شواهدی از داروها را از سیستم خود خارج کنند. حتی مواد افزودنی در بازار وجود دارد که می تواند این روش فلاشینگ را تقویت کند. برای دریافت مشاوره تلفنی کلیک کنید.

با این حال، روش تشخیص این روش با انجام آزمایش اعتیاد است. مردم معتقدند نوشیدن زیاد آب به آن ها کمک می‌کند به نتیجه منفی در آزامیشات اعتیاد دست پیدا کنند. این در حالی است که نوشیدن بیش از حد آب با آسیب زدن به اندام های داخلی بسیار خطرناک می شود. مسمومیت با آب می تواند کشنده باشد و این احتمال وجود دارد که همچنان وجود مواد مخدر در ازمایش ثابت شود. علاوه بر این اگر آزمایشگاه ها نمونه ادراری را بدون رنگ یا بسیار کم رنگ تحویل بگیرند مشکوک شده و کارکنان احتمالاً آن را رد می کنند و آزمایش به عنوان نمونه ناموفق ثبت می شود.

 

انواع مختلف آزمایش اعتیاد

در حالی که آزمایش اعتیاد نمونه ادرار رایج ترین آزمایش اعتیاد است که انجام می شود و تقلب در آن کشف می شود تنها نوع آن نیست. شش نوع مختلف آزمایش اعتیاد وجود دارد. برخی از آزمایشات باید در آزمایشگاه تجزیه و تحلیل شوند، در حالی که برخی دیگر می توانند نتایج تقریباً فوری را نشان دهند. مواردی از قبیل: آزمایش‌های خون که دقیق‌ترین شکل آزمایش هستند؛ اما تهاجمی‌ترین آن ها نیز به شمار می روند و باید برای تجزیه و تحلیل به آزمایشگاه فرستاده شوند. طبق آزمایش خون تا ۲۴ ساعت قبل از مصرف الکل و کوکائین، آمفتامین ها، مواد افیونی و ماری جوانا را می توان تشخیص داد.

  • آزمایش‌های مبتنی بر بزاق: این نوع آزمایش نتایج سریعی را برای مصرف اخیر مواد مخدر ارائه می‌دهد. این کار با سواب دهان یا تف کردن در فنجان انجام می شود و بسته به نوع دارو، مصرف مواد مخدر یا الکل را در چند روز گذشته نشان می دهد.
  • آزمایشات فولیکول مو: این آزمایش آخرین مصرف دارو را نشان نمی‌دهد، اما استفاده را از ۴ روز تا ۹۰ قبل از آزمایش را اثبات می کند. می تواند ماری جوانا، کوکائین، مواد افیونی، مت آمفتامین ها و PCP را آزمایش کند.
  • تست‌های دستگاه تنفس: از این تست برای بررسی وجود الکل استفاده می‌شود و اغلب توسط پلیس برای آزمایش رانندگی در حالت مستی استفاده می‌شود، اما هر کسی می‌تواند آن را انجام دهد.
  • آزمایش‌های تعریق: اگرچه این نوع جدیدتر آزمایش مواد مخدر است اغلب برای مراقبت از افرادی که در حال بهبودی از مواد مخدر هستند یا در شرایط آزمایشی هستند استفاده می‌شود. از طریق چسبی که روی پوست گذاشته می شود و به مدت ۱۴ روز باقی می ماند، داروها را غربالگری می کند. عرق را جمع آوری کرده و می تواند ماری جوانا، کوکائین، مت آمفتامین ها، ال اس دی و مواد افیونی را شناسایی کند.

 خوردن کاربن برای تست اعتیاد و تقلب در آن

نحوه تشخیص آزمایش دستکاری شده

ویژگی های فیزیکوشیمیایی مانند تغییر در ظاهر و بو معمولا اولین نشانه دستکاری نمونه است. رقیق شدن ادرار با نوشیدن آب زیاد ممکن است ظاهری شفاف و تقریباً آب مانند ایجاد کند. در مقابل، سم زدای ادرار ممکن است ادراری با رنگ غیر طبیعی تولید کند. با این حال برخی از سم‌زداها حاوی نیاسین هستند که رنگ زرد طبیعی ایجاد می‌کنند و به عنوان عامل تقلبی شناخته نمی‌شود. تقلب با سرکه، سفید کننده و الکل را می توان از طریق بوهای متمایزی که تولید می کنند تشخیص داد. کدورت یا کف زیاد نشان دهنده اضافه شدن مواد شوینده است. همچنین درمورد اعتیاد به الکل بخوانید.

از آنجایی که ادرار انسان دارای چندین ارزش فیزیکی و شیمیایی شناخته شده است که شامل مواردی به این شرح می باشد: دمای ۳۲-۳۸ درجه سانتیگراد (در صورت جمع آوری بصورت تازه)، وزن مخصوص ۱.۰۲-۱.۰۰۲، غلظت کراتینین بالای ۲۰ میلی گرم در دسی لیتر و pH ۴.۵-۹. انحراف از این محدوده ها نشان دهنده رقت یا جایگزینی نمونه خداهد بود.

خوردن کاربن برای تست اعتیاد |آزمایش نقطه ای و نوار تست تقلبی

از چندین واکنش رنگ سنجی می توان برای تشخیص وجود مواد تقلبی خاص مانند نیتریت، PCC و گلوتارآلدئید استفاده کرد. به عنوان مثال، پراکسید هیدروژن، ادرار تقلبی شده با PCC را قهوه ای می کند و پرمنگنات پتاسیم اضافه شده به ادرار تقلبی شده با نیتریت، با افزودن اسید هیدروکلریک از صورتی به بی رنگ تبدیل می شود. برای دریافت مشاوره تلفنی فردی کلیک کنید.

چندین نوار و دستگاه تشخیص تقلب در محل انجام ازمایش به صورت تجاری در دسترس هستند. تست های آنالیز ادرار مانند AdultaCheck (Sciteck Diagnostics) و Intect 7 (Branan Medical) حاوی نوارهای جداگانه ای هستند که می توانند pH، کراتینین، گلوتارآلدئید، نیتریت ها، PCC و سایر اکسیدان ها را تشخیص دهند.

 

سخن آخر درمورد خوردن کاربن برای تست اعتیاد

به هر میزان قوانینی برای کنترل و کاهش تقلب در تست اعتیاد بیشتر می شود به کار بردن روش های منتج به منفی کاذب نیز افزایش می یابد. افراد معمولا به دلایل حیثیتی و یا نگرانی از اینکه کار و شغل خود را و سپس منبع درامدی خود را از دست بدهند اقدام به انجام تقلب و تغییر در نتایج می کنند.

به هر نحوی روش های مبهم کردن آزمایش های مواد مخدر روز به روز خلاقانه تر می شوند (مانند کیت های ادرار پودری و داروهای خانگی) و یا شستن موها سه تا چهار بار در روز با سرکه و اسید سالیسیلیک. به این ترتیب روش‌های تشخیص در نهایت با فریبکاری تقلب‌های آزمایش مواد مخدر دائما دست و پنجه نرم می‌کنند که رسیدگی به صحت انجام ازمایشات و افزایش دقت پرسنل رو می طلبد. برای دریافت خدمات مشاوره روانشناسی در زمینه خوردن کاربن برای تست اعتیاد کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*